Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magnézium hatása fórum

Magnézium hatása (beszélgetős fórum)


2023. febr. 6. 21:42

A magnézium-oxid szedését abbahagytam, kb. 1 hónapja magnézium-biszglicinátot szedek. (napi 60 mg az adagom)

Ez bevált. Immunrendszer erősítő, emellett remek idegnyugtató. Estére veszem be, javult az alávásom is. Nem okoz hasmenést.

19. Bichi (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 6. 21:04
Egészségügyi dolgokban igen, ha bizonytalan, inkább utánanéz, vagy továbbküld. Amire határozott választ ad, abban még nem csalódtam, szóval igen...
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Bichi)
2023. febr. 5. 09:58
Húú, te mindent elhiszel a dokidnak? Neee... :)))))
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Bichi)
2023. febr. 5. 09:56
Rengeteg oldalt megnéztem én is. Mivel B-vitamint is szednem kellett, adott volt a Magne-B6, azt is kértem, erre mondta a patikus, hogy elég kevés hasznosuló van benne, és hiány esetén ő inkább ezt ajánlja. Utána olvasva így van. Ahogy a Milgammánál is az alap nem sokat ér, de pl. a N-ben, Neuroban 10-szer több van a B6-ból, mint a komplexekben vagy Magne-B6-ban. Azt tudom, hogy nekem 2 hét alatt helyre tette azt, amire szednem kellett.
16. Bichi (válaszként erre: 15. - Globus)
2023. febr. 4. 23:51

Gondolom nem véletlen, hogy az ő oldalukon kínált változat nem került a végére.

Egyébként én épp pár hete ástam a magnéziumfélékbe bele magam, és hát elég sokféle "lista" van, van ahol a magnézium-oxid is előre kerül, pedig a legrosszabbul hasznosuló. Szóval fél nap olvasás után is úgy éreztem, egy centivel sem vagyok közelebb a megfejtéshez, hogy melyiket is kéne venni. Igaz én bízom a dokimban, nekem amit ő mond, az szent, mert eddig minden amit ajánlott bevált, de az is igaz, hogy azt mondja, hogy fogalma sincs, és ezt is becsülöm benne :)

15. globus (válaszként erre: 14. - Bichi)
2023. febr. 4. 21:40

Judit által linkelt összehasonlító cikkben nincs agyonsztárolva. Épp csak a végére befért.

Mondjuk egyiket sem szedem, nekem mindegy, olcsó-e vagy drága. Kb. 1-2 éve még nem tartozott alapvető táplálékkiegészítők közé, sőt a D vitaminnal kapcsolatban halállal riogattak.

14. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 21:17
Mindenki a Magnerot-ot mondja a legjobbnak, szóval szerintem jól döntöttél. Bár brutál drága, szerintem csak sokan magukat áltatják, hogy nem is jó mert hát van 2 ezerért is, és az is jó....
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - OldPinokkio)
2023. febr. 4. 20:05
Köszi
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2023. febr. 4. 20:04

Persze, de az, hogy orotát, azt a netről tudom, nem a patikustól. Konkrétan a Magne B6-ra mondta, hogy szart nem ér, jobb, ha ezt szedem B-komplexszel, de pl. Milgamma-N-t vettem, mert a többi B-komplex nulla volt. Nem ő mondta.

Tavaly a magándokimnak sem dőltem be, akit aztán két másik doki írt felül, nem is járok hozzá már... :)

11. OldPinokkio (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 15:23

A magnézium kiegészítők szedése hatásos lehet a szorongás és a stressz csökkentésére, valamint javíthatja a bélrendszer működését is. Az első hétben szedett magas adag miatt lehetséges, hogy a napi széklet mennyisége is növekedett, ami a magnézium túladagolásának egyik tünete lehet. A túladagolás mellett, más tünetek is jelentkezhetnek, mint például hasi fájdalom, hányinger, szédülés, émelygés, hasmenés. Az ajánlott adagolás betartása segíthet enyhíteni ezeket a tüneteket.


Forrás:


MedlinePlus (National Library of Medicine). "Magnesium Supplements". [link]

National Institute of Health Office of Dietary Supplements. "Magnesium". [link]

10. dioevi
2023. febr. 4. 14:30
Magnesii citrici - természetes magnézium
9. 55Judit (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 14:08
Van aki elhisz mindent az orvosnak, gyógyszerésznek, van aki meg nem. Ilyen ez a világ.😀
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2023. febr. 4. 14:05
Sokféle van. Orotát is jól hasznosul, szívre, erekre is jó. Nekem ezt ajánlotta a patikus, mikor mondtam, hogy magnézium-hiányom van.
2023. febr. 4. 14:03
Én magnézium-biszglicinátot szedek. Ennek kiváló a hasznosulása. De szedtem már ugyanonnan magnézium-malátot és taurátot is. Ezek a legjobb hasznosulásúak.
6. 55Judit (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 14:00

Én is megnéztem mit írnak róla. Hát nem a legjobbakat:

[link]

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2023. febr. 4. 13:59
Köszi, megnéztem. Magmézium orotát-dihidrát, ami pont nem okoz hasmenést. :) Akkor nem értem...
4. 55Judit (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 4. 13:57
Ilyen mikor valaki futtában néz rá egy szövegre. 😀
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2023. febr. 4. 13:55
Azzal kezdi a mondatát, hogy Magnerotot szed.
2023. febr. 4. 13:51
Milyen magnéziumot szedsz? Nézd csak, itt vannak a magnéziumféleségek, van amelyik mozgatja a beleket, van amelyiknek jobb a hasznosulása. [link]
2023. febr. 4. 13:42
Magnerotot szedek 3 hete. Első héten max. adagot szedtem, napi 3x2-t. Azóta napi 3x1. Úgy érzem, hat, de mást is észrevettem. Előtte 1-2 nagy wc volt egy héten, hiába ittam útifűmagot vagy rostosabb étkezés.. mióta szedem a magnéziumot naponta van nagy wc... Olvastam, patikus is mondta, hogy nagy mennyiségtől lehet hasmenés. Ilyen talán egyszer volt. Szóval ha ez ettől van, ez is egy plusz pont.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook