Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskatartás társasházban? fórum

Macskatartás társasházban? (tudásbázis kérdés)


18. 99279bb06f (válaszként erre: 17. - Any19)
2009. júl. 2. 21:07
Bocsánat, félreértettem.
17. Any19
2009. júl. 2. 20:49
A másikat elajándékoznám!!
16. Any19
2009. júl. 2. 20:48

Egy szóval sem említettem, hogy csak az egyiket viszem haza!"Ha igen, haza hozzuk őket és az egyiket lehet megtartjuk"ŐKET!!!Dehogy hagyom én ott egyedül!!Nem vagyok én szívtelen vadállat!

Tudom, hogy egyedül nagyon félne stb.Mindkettőt hazahozzuk.De várnunk kell reggelig, mert nem tudom egyszerűen megfogni őket.Sűrű a növényzet egy nagy gödörben vannak és nem tudom elkapni őket.:(Ez van.

2009. júl. 2. 20:38

Nekem 6 cicám volt panelban, csak akkor vették észre, amikor utaztunk, és meglátták a macskakosarakban.

Ha az almuk minden kicsi- és nagydolog után ki van takarítva, akkor ott nincs semmi szag.

A kutyával semmi gondja nem lesz, mert ők csak akkor támadnak, ha a gazda megtanítja rá, de akkor sem arra a kis állatra, amelyiknek "finom gazdi illata van". Azt nem bántja, bármit csinálhat a cica, a kutya nem fogja bántani, mert tudja, hogy az a családjához tartozik.

14. 99279bb06f (válaszként erre: 3. - Any19)
2009. júl. 2. 20:26
Miért csak az egyiket viszed haza?
13. emagdi (válaszként erre: 12. - Any19)
2009. júl. 2. 18:52
hát, praktikusan akkor hagyja ott őket végleg amikor elkezd dolgozni a következő almon...(amikor tüzelni kezd). de 4-5 hónapos korukig velük van, persze akkor már azért eléggé önállóak a cicák.
12. Any19
2009. júl. 2. 18:39
Hát nem hiszem hogy az anyjuk törődne velük, mert már elég nagyocskák.Lehet még néha oda jár, de már nem sokszor.Gondolom visz nekik néha egeret ilyesmi.Mert a szüleimnél sok cicus született már és kb. tudom mikor hagyja ott a picit az anyja.
11. emagdi (válaszként erre: 10. - Any19)
2009. júl. 2. 18:17
de biztos hogy nincs ott az anyjuk is?
10. Any19
2009. júl. 2. 18:12
Hát remélem, hogy ha megtartunk egyet ő se szeretne majd nagyon kimászkálni...Nem messze van egy nagyon forgalmas autóút, kb. másodpercenként cikázik el egy kocsi.Meg amúgy így itt a lakótelepen is elég sok kocsi mászkál.Nem szeretném ha kipaszírozná valami,esetleg megenné egy kutyus.Egyenlőre még meg sem fogtam őket, szóval nem tudom.Várom, hogy a párom hazaérjen, de csak 8ra ér haza.Most úgy néz ki vihar készülődik.Szegény pici cicuk.:(
2009. júl. 2. 17:45

az enyémeknek pl eszébe sem jut kimenni még a folyosóra sem. (szerintem tudják, hogy itt jó dolguk van, minek mennének máshova:))


az elején persze sokat kell foglalkozni a kiscicával, amíg megszokik mindent, de ha látja hogy törődtök vele, és biztonságban van, akkor nem fog sírni.

2009. júl. 2. 17:10
Nem sírnak hogy ki akarnak menni?Nekünk kb. 43 nmes a lakásunk.Szóval nem túl nagy...Olvastam a macska pórázról, ha sikerül rászoktatom.Amúgy szüleimnél 7 macskám van, szóval tudom mi a pálya.:DDe ők kintiek és bentiek egyaránt.:)Nem kaparják a bútorokat?Hmm félek mi lesz.Na mindegy majd meglátjuk.Kint mégsem hagyhatjuk őket!Ilyen forróságban elpusztulnak.
2009. júl. 2. 16:54
nekem 2 macskám van a lakásban, a szomszéd kb 2 év után csodálkozott rá, hogy jééé, itt cicák is vannak?:))
6. emagdi (válaszként erre: 5. - Any19)
2009. júl. 2. 16:53

ha olyan helyen laktok, ahol nincs nagy forgalom (autók), akkor egy idő után kiengedheted. (de azért tudnod kell, hogy elég sok veszély leselkedik a cicákra a kinti világban).


a kutyával szerintem simán összeszoknak pár hét alatt. jókat fognak együtt játszani:)))


arra figyelj, hogy egyből kaparófára szoktasd a kiscicát, hogy ne máshol koptassa a karmait!! (ez fontos, mert ha nem szoki rá az elejétől, később nehéz lesz ráébreszteni, hogy a kaparófa sokkal jobb hely a körömélezésre mint mondjuk a kanapé)

2009. júl. 2. 16:46
Aha értem.Nem szóltak semmit a kutyára.Meg egy macska mi kárt csinálhat?Pl. más kertjébe piszkít, ott mászkál, az nem lenne jó.Mert azért néha ki kéne engedni nem?A kutyus barátságos, csak mindig játszani akarna vele és ugatná.De csak leszokna róla ha rászólok...
4. emagdi (válaszként erre: 3. - Any19)
2009. júl. 2. 16:43

szerintem ha rendesen tartod a cicát, a szomszédok észre sem veszik, hogy van.

midnenesetre ha a kutya miatt nem szóltak, a cica miatt sem fognak szerintem.


a macskának egyébként sokkal kisebb kínzás, ha lakásban van, mint a kutyának.

a kutyával meg összeszoktatható, főleg, ha egyébként is barátságos természete van a kutyusnak. (a cica meg még kicsi, ő olyan lesz amilyenre nevelitek)

2009. júl. 2. 16:41
Találtam két cicát egy bozótosban,kicsit vadak, este megyünk megnézzük a párommal, hogy ott vannak-e még.Ha igen, haza hozzuk őket és az egyiket lehet megtartjuk.A lakók mit szólhatnak ehhez?Mindenkihez csöngessek be és kérdezzem meg mi a véleménye?Az kínzás ugye ha egész nap bent tartanám?:SMár van egy kutyusonk, másnak nincs állata a házban.
2009. júl. 2. 16:40
simán:)
2009. júl. 2. 16:39
Macska tartás társasházban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook