Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskabútor kerestetik - nézzük macskaszemmel fórum

Macskabútor kerestetik - nézzük macskaszemmel (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 11. 17:42

Van olyan lapos kaparó is, amit az ajtófélfára lehet tenni, sőt olyat is láttam már, ami kifejezetten az ágyak, kanapék oldalát hivatott védeni. háááát itt most az esztétikai dolgok hátrányba szorulnak, mert nem minden kanapén mutat jól egy ilyen kaparó felület.


A pokrócos megoldáshoz: mindenféle szőrös anyagokért is odavannak!


Ha kaparófát veszel legyen minél vastagabb, stabilabb, a cicák frászt kapnak attól, ha nem stabil a játszó/fekhelyük. Biztonságra vágynak.

20. 3a0842d373 (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2010. ápr. 9. 22:03

Köszönöm a tapasztalataidat :)

Megpróbálok honosítani belőle valamit, mert kezdünk rosszul állni. Nem bírnám, ha teljesen átvenné az uralmat a házban :)

19. emagdi (válaszként erre: 18. - 3a0842d373)
2010. ápr. 8. 11:09

szerintem ha kijelöltök neki egy helyet a kanapén (pl egy pokróccal), akkor oda fog menni. (legalábbis az enyémek imádják a pokrócokat, vagy bármit ami le van rakva bárhová, tuti ráfekszenek)


a kaparás már nehezebb eset, a legszerencsésebb persze ha már kiscica korában kaparófára van szoktatva.

én a helyedben tennék egy kaparófát arra a helyre ahol a kanapét kaparja, és megpróbálnám átnevelni arra. (esetleg ha szereti a macskamenta illatát, akkor érdemes rendszeresen befúni macskamenta spray-vel a kaparófát)

18. 3a0842d373 (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2010. ápr. 7. 21:55

Hát most alaposan elgondolkoztatsz ..... az a legfőbb bajom, ami az egyik legnagyobb örömöm is, hogy kinti-benti macska. Amint kicsit jobb idő van, usgyi az udvarra, amint meleg a homok az utcán, meghempergődzik benne és ha lehet, még azonnyomban jön a lakásba "pihenni", fel a kanapéra, meg ahová lehet, ahol dől belőle az utcai fekete homok.

Az udvaron stresszelik őt a többi macskák, kiidegeli a szomszéd kutyákat és mint akit üldöznek, lélekszakadva trappol be a lakásba, ahol stresszlevezetésként marcangolja a kárpitosbútort. Imádjuk őt, ő a második gyerek és a testvérpótlék is, de néha kimegy a biztosíték. Persze nálam.

Erre van valami kolosszális javaslatod?

Naiv gazdi módjára azt hittem, hogy megoldás lehet egy macskabútor, de már látom, hogy jobb esetben csak részmegoldás.

17. emagdi (válaszként erre: 16. - 3a0842d373)
2010. ápr. 7. 12:46

az enyémek kb mindenre fekszenek, csak a macskakuckóba nem:))))

de ha egy takarót összehajtva a kanapéra v fotelbe teszel biztos arra fekszenek, illetve az enyémek szeretik az állatbőröket (birkabőr, kecskebőr) is. szerintem olcsóbb megoldás egy macskatakaró, mint a macskakuckó v párna:)

nem tudom mennyire lehet sikeres a macskák rendszabályozása (pl nem mehet rá a kanapéra), mert ha azt látja, hogy ti ott ültök, szerintem ő is oda akar majd menni).


alapból a macskák szeretnek minél magasabbra menni, esetleg a tiétek azért nem megy, mert ő speciel nem szeret magasról körbenézni, vagy egyszerűen csak nem tud felmenni a magasabb helyekre.

2010. ápr. 7. 12:18

Cicások,

mi a véleményetek az un. macskakuckóról?

És van az a kerek macskapárnaféleség is....


Macsek nem szokott magasra mászni, de lehet, hogy csak azért, mert a lakáson belül nincs hová?

Visszaszerezném a kanapét..... illetve le fogjuk cserélni a kárpitos bútort és nem akarnám az újra felengedni.

15. 3a0842d373 (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2010. ápr. 7. 08:43

Jaj, de szuper!

Köszönöm a tippet és ha megtalálod a kontaktot, várom :)

Köszönöm mégegyszer :)

14. emagdi
2010. ápr. 7. 08:06

a macskabútoron kívül szerintem érdemes még külön kaparófát is venni. ennél azt kell figyelni, hogy elég magas legyen, hogy jól ki tudjanak rajta nyújtózni kaparás közben.

s olyan helyre kell rakni, ahol általában gyakran megfordulnak. (nálunk a szobaajtó mellett van, ott gyakran használják. van egy másik is, a nappali ablak felőli részén, ugyanolyan kaparófa, de arra nagyon ritkán mennek. szóval fontos az elhelyezés:))

13. emagdi
2010. ápr. 7. 07:57

nekünk plafonig érő van. nagyon szeretik, főleg rohangálni rajta, és a legfelső "polcon" ülni.

amire figyelni kell (szerintem):

- ha magasat veszel (szerintem azt érdemes) nagyon figyelj a stabilitására

- a "polcok" elég nagyok legyenek, hogy a cica kényelmesen tudjon rajta feküdni, pihenni (ezt ált. alul szokták méretezni)

- szerintem nem kell sok bebújós rész (doboz), az enyémek oda sosem mennek be, jobban szeretik a "polcokat", és nagyon bejön nekik a henger is, abban is szeretnek feküdni (itt ismét figyelni kell, hogy a henger elég hosszú legyen a macskának, hogy legalább olyan hosszú legyen a henger mint a macska teste fekve)


szerintem legjobb csináltatni, van is valahol egy címem aki szokott macskabútorokat gyártani, majd előkeresem és megírom:)) (de általában macskakiállításokon kint szokott lenni, valahol budán van, egy állatkereskedésben)

2010. ápr. 7. 07:17

Utoljára tegnap kaptam agyvérzést Macsitól. Bebújt a szekrénybe és olyan nadrágomon fente a körmét, amiből sikerült is kihúzni a szálat.

Körömerősítés címén imád a függönyöm közlekedni.

És elég nevelhetetlen. Kisebbként könnyebben ment a szabályozása. Most rámfúj, belémkap, visszapofázik, ha nem tetszik neki valami.

11. 3a0842d373 (válaszként erre: 3. - Mandula71)
2010. ápr. 7. 07:15
Köszi a tippet, Mandula :)
10. 3a0842d373 (válaszként erre: 6. - 9f84fd6bb9)
2010. ápr. 7. 07:14
:)))))) ez jóóóóó, csak attól tartok, egy ilyen cicavillában hamar ellustulna a "macska gyereke" :)))
9. 3a0842d373 (válaszként erre: 5. - DuciJucika)
2010. ápr. 7. 07:11
Ha macskamércével átment a vizsgán, tudnál feltenni fotót? Vagy van honlapja a készítőnek?
2010. ápr. 7. 00:27
nemrég volt a L.D.l-ben akcióban!!!
2010. ápr. 6. 23:38
Szerintem amúgy a felület lényeges... amiben jól meg tud akadni a karmuk, azt szeretik. Nekünk csak a szövetet tépték, a bőrt nem. Kint is azt figyeltem, hogy azt a fát/bokrot tépkedik, amibe jól megakad a karmuk, a simább felület kevésbé preferált.
2010. ápr. 6. 23:35

Én, mint macska, szeretnék egy kis macskapalotát. Legalább 2 kis lakrésszel, ahova be lehet bújni. A fentibe elég egy puha párna, a lentiben lenne a hűtő (megrakva konzervvel, sült hússal) és persze a tejmelegítő, ami öntisztító funkcióval is rendelkezik (a megsavanyodott tejet kifejezetten utálom). Kisebb fajta bejárattal óhajtom ezeket a helyiségeket (az mindig izgibb). Nem rég láttam egy katalógust, amiben volt gombolyag-görgető terem, ami egyben mouse-squashra is alkalmas. Egyből megtetszett, így további bővítésnek azt tudnám elképzelni.

A fenti hálószobához vezető oszlop farönkből készülhetne, a kedvencem az említett diófa.

A legfontosabb paraméterek ezek lennének, de ha egy radiátorra szerelhető kis erkélyt is kapnék, az lenne az igazi.

Ciao Miao

2010. ápr. 6. 23:30

Plafonig érőt csináltattam

, kiugrókkal, bebújókkal, kaparókkal, lépcsőkkel.

Nagyon szerették.Bújtak, rohangáltak, ugráltak rajta. Csaaaaak...., csak körmöt élesíteni azt nem voltak hajlandóak rajta. Arra maradt a bútor és a fűrészporos tapéta.

2010. ápr. 6. 23:13
hát ez nehéz kérdés, mert lehet olyan mint az álom, de a macska le se ejti :)
3. Mandula71 (válaszként erre: 2. - 3a0842d373)
2010. ápr. 6. 23:12

Szia!


A macskabútornál tapasztalatom szerint elsősorban a magasságára kell figyelni, azaz az oszlop(ok) olyan hosszúak legyenek, hogy a macska kényelmesen tudjon rajta kaparászni. ha rövid, akkor egész egyszerűen nem fogja használni:(

Ami nekem régen bevált még a macskabútoron kívül, az ajtófélfára erősített szőnyegpadlódarab. Végülis nem is drága megoldás és ha elhasználódik, könnyen lehet cserélni:)

2010. ápr. 6. 23:06

Kedves Fórumozók,

befogadott macskánk kreatívságát szeretném mederbe terelni, ne a bútoron élesítse a karmait. Rutinos macskásoktól kérnék tanácsot: milyen macskabútort vegyek ahhoz, hogy valóban hasznos is legyen? Macskánk alapvetően kinti-benti jószág, csak néha összekeveri a diófát a kanapé karjával.

Az építő jellegű hozzászólásokat előre is köszönöm 

2010. ápr. 6. 23:05
Macskabútor kerestetik - nézzük macskaszemmel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook