Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska és a gyerek fórum

Macska és a gyerek (beszélgetős fórum)


18. Imisz
2017. márc. 3. 19:46

Nem lehet, hogy féltékeny a cicc? Megismert Téged, örült neked, aztán rájött, hogy hoppá, nem ő lesz a kedvenc, van egy kisgyerek is.

Szerintem is hagyd a cicát ismerkedni a maga tempójában, a gyerekkel kell valahogy megbeszélni -ami tudom, egy 2 évessel nehéz-, hogy hagyja egy darabig a cicát. Előbb utóbb a cica fog menni hozzá. Esetleg egy példa, te simogatod a cicát de úgy, hogy lássa, a gyerek teszi a táljába a kaját...de ez csak tipp, nem tudom beválna-e? Nálunk 99%-ban párom eteti a macsekot és csak tőle várja! Ha én etetem néha bután néz, hogy mi van? Meg szabad enni? Tőlem valahogy alapból nem várja.

2017. márc. 3. 19:28
viszont a macska nem plüssállat, ahogy mások is írták. Egyébként mit vártál szegény jószágtól? Ujjongva körbeudvarol, mert nem látott két évig? Plusz egy számára idegen valakit kellene megszeretnie rögtön szerinted, aki még nem tud úgy bánni egy állattal, ahogy kell, legyen bármilyen okos is egy kétéves, attól még csak két éves
16. massalhangzo (válaszként erre: 15. - Panna9191)
2017. márc. 3. 13:55

neki a gyerek idegen, fel tole. idovel megszokja, de hagyni kell beken, hogy a sajat tempojaban ismerkedjen vele. nem a macska a gonosz, idegbeteg, te mit szolnal, ha egy idegen megjelenne, es surun abajgatna? :D


az mindegy, hogy a te macskad, 2 evig nem lattad, az azert nem ugyanaz


jol teszitek, hogy nem hagyjatok kettesben vele, odafigyeltek, probaljatok ritkabban simogattatni a gyerkoccel. nem fogja a macska feldarabolni :D

2017. márc. 3. 13:48
Kövezzetek meg de én k..ra nem a macskát feltettem! Hat ha nem lehet megsimogatni mert idegbeteg? Szeretem az állatokat de nem mindenáron !Pedig az én volt macskám!mert nem volt oka felni a ket évesem cirogatni akarta még a plüssöket se bántja!!! Semmit es senkit!
14. Miss Angel (válaszként erre: 10. - Panna9191)
2017. febr. 25. 13:09
én pont ezt próbáltam elmondani,hogy talán a macskát kell félteni,mert az állat csak akkor támad,ha fél,vagy veszélyeztetve érzi magát-legalábbis az az állat,akivel foglalkoznak és amelyik gazdis.A gyerekek ugyanis nem érik még fel azt,hogy ő is élőlény és ugyanúgy érez,mint mi,ráadásul törékenyebb is a kis élete mint a miénk.Persze a gyereket is féltsd ,ez természetes,de tényleg meg kell tanulnia a gyerkőcnek,hogy nem játékhoz nyúl,hanem élőlényhez....remélem sikerül összeszokniuk.
13. selena78 (válaszként erre: 10. - Panna9191)
2017. febr. 25. 11:02

Még kicsi a gyerek. Meg kell tanítani neki, hogy a macska nem plüssállat.


Aztán meg a ciccek sem egyformák. Van amelyik eltűri a túlzott "szeretetet" is, van, amelyik csak akkor, amikor ő akarja, és addig, ameddig ő akarja, és van, amelyik nem.


Itt írtam egy másik topikban, hogy a lányoméknál 3 van, mind másként viselkedik.


Az egyik mindent eltűr, a másik nem szereti, ha nyúzzák, de egy darabig elviseli, aztán menekülőre fogja, a harmadik, nos ő csak a lányomtól, és a vejemtől tűri a simogatást, tűlük sem mindig. Néha megmérgelődöm, mert ha már kunyerál a kajáért tőlem, legalább hagyja, hogy néha megsimogassam, dehát nem hagyja... Ő fúj és morog, szerintem olyankor elküld valahova... Ő ilyen.


Unoka megtanulta, hogy ezzel a ciccel nem lehet játszani.

12. selena78 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 25. 10:41
Mindig a macska az úr a házban.:)))
2017. febr. 25. 08:46
Próbálj jutalomfalatokat adni neki együtt a gyerekkel és mindenképpen beszéljétek meg, hogyan kell hozzányúlni.
10. panna9191 (válaszként erre: 6. - Miss Angel)
2017. febr. 25. 00:04

Amikor közel megy hozza mondjuk neki szepen lassan igy kell a fejet cirogasd lassan óvatosan kis hátát stb ugyhogy maximálisan cicabarat simogatásban részesül!!!! Csak sűrűn menne hozza a kislányom persze mondom neki hogy most alszik pihen hagyjuk beken stb

Én nem a macskámat féltem hisz nincs is mitől hanem nehogy

Megkapja a gyereket!

2017. febr. 24. 18:12
lehet hogy az a baja a cicának, hogy túl sokat nyüstöli a gyerek. ha egy cica fúj családtagokra az elég ritka és annak oka van. ne hagyd, hogy nyúzza a gyerek.
2017. febr. 24. 16:55
a macskák általában nem szeretik azokat akik annyira húzzák vonják őket,és ezt ugye melyik gyerek ne tenné viszont ha nem volt környezetben eddig más cica akk a gyermek sem tudja h hogyan kell vele bánni szó szerint mind kettőnek idő kell a gyereknek is és a cicának is
2017. febr. 24. 16:13
tanítsd meg, hogy bánjon a lányod a cicával. Hogyan kell megfogni, mit csináljon, és mit ne. Én egyszer a szomszéd srácot kellett hogy megtanítsam arra, hogyan bánjon a macskákkal. Ő volt a legkisebb gyerek a családban, és a nővérei nem engedték, hogy hozzáérjen a macskákhoz. Így az én macsekom került bajba, mert a kezébe került, és majdnem kinyírta játék címén, pedig nem bántani akarta, csak nem tudta, hogyan kell bánni vele. Azóta saját cicce van a kölyöknek, és nem bántja őket
6. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Panna9191)
2017. febr. 24. 09:29
már ne haragudj,de ennek a viselkedésnek biztos hogy van oka....nem tudom,nálatok hogy megy,de sok családban engedik a szülők,hogy a gyerek,nyüstölje,kíngyolja az állatot aztán meg csodálkoznak,ha megtörténik a baj.A helyedben nem a macskára haragudnék,hanem mindkettőre odafigyelnék,a gyermekre is,hogy viselkedik az állattal,a kisgyerekeket meg kell tanítani az állatok tiszteletére és szeretetére és arra is,hogy ő is élőlény és neki is ugyanúgy fájnak dolgok ,mint nekünk.
5. serbyna (válaszként erre: 3. - Panna9191)
2017. febr. 23. 22:06

3 macska tulajdonosa vagyok.Munka mellett cicamentéssel foglalkozom. 2 gyermeket nevelek.

A cica is olyan élőlény,mint bárki más...érzésekkel,félelmekkel,ösztönökkel. A kulcs a problémádra türelem,gyereknevelés, szeretet :-)

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Panna9191)
2017. febr. 23. 21:13
Lehet csak ismerkedne a cicó is. Felméri ki az úr a házban.
3. panna9191 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 23. 21:09

Én vagyok vagyis voltam,két éve nem voltam itthon igazából két gazdás volt anyámat is szerette... Igy őrá maradt

Kicsit felek nehogy bántsa bár mindig itt vagyunk de ugy settenkedik sunyi..

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2017. febr. 23. 20:32
Elvileg nem, gyakorlatban meg ki tudja, ha nem Te a régi gazdija?
2017. febr. 23. 20:29
Sok idő után hazajöttünk a két eves kislányommal es van/volt egy cicám aki őrült nekunk mikor meg jöttünk de a kislányom lehet túlbuzgóan szeretgetné simogatná (de nem bántja mindig két ember van mellette ha cicázik)de észrevettem hogy a macska követi plusz ma még elkezdett fújni is rá kell aggódnom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook