Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ma lefolyattam egy hangyát a kádban. Tudom, kegyetlenség,... fórum

Ma lefolyattam egy hangyát a kádban. Tudom, kegyetlenség,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

22. tien (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 15. 16:27
Igen ,volt.
21. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Tien)
ápr. 15. 14:31
most volt itt a gázóra leolvasó.mondta rengeteg darázs van benne.vennem kell valami irtót,egyik éven megcsípett,már a vállamnál járt a csík.egy hét után múlt el.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Tien)
ápr. 15. 14:16

Ilyen ez.🤷‍♀️

Biztos volt gyerekkorodban valami rossz pókos "élményed".

19. tien (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 15. 13:47

Egyetlen élőlény amitől kiver a víz az a pók.


Szombaton egy lódarazsat nyírtam ki a fürdőszobában.

A férj retteg tőle, kénytelen voltam én lépni az ügyben.

Ilyen hatalmas példányt még nem láttam.


De a pókok külön kategória,holott tudom ,hogy nem fog megölni ellenben a lódarázzsal.

És mégis rettegek tőlük.

18. apeeng (válaszként erre: 11. - Tumbo2)
ápr. 15. 13:28

Szép nagy kertemben hatalmas fák, és miegyébb alacsony zöld bokorfélék találhatóak...(pl.sok málna,poloskával)


Ha látnád mennyi élősködő élvezi a napsütést...


(a méhecskéktől elnézést kérek)

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Tien)
ápr. 15. 12:39

Én a fürdőszobában láttam meg egy koronás keresztespókot.

üdvözöltem és megkértem, hogy egyen hangyát, még jó étvágyat is kívántam neki.😄

16. tien (válaszként erre: 13. - Tumbo2)
ápr. 15. 12:37

Nyugodtabban alszunk.


(egy tisztasági festés és nagyobb takarítás egyébként sem árt)

15. Anyagi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 15. 11:57

Nem tudja!

Egy zárt műanyag doboz, amin Te ütsz két kis lyukat, amin egy hagyma befér!

14. Anyagi (válaszként erre: 5. - Attilap)
ápr. 15. 11:56

Ez a megoldás!

Van pl. kertészeti boltban, Rossmannban, DM-ben...

13. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Tien)
ápr. 15. 11:32
biztos megérte.
12. tien (válaszként erre: 11. - Tumbo2)
ápr. 15. 10:26

Minap a szemünk sarkából láttuk ,hogy a tv mellett mászik be a pók a sarokba.

Hajnali háromig szekrényt húzgáltunk és pókot kerestünk.

Másnap teljesen kipakoltuk a szobát, repedéseket begletteltük ,én lefestettem az egész hóbelebancot.


Mindezt egy pók miatt😊

11. tumbo2
ápr. 15. 09:52
nálunk pókot sem szabad megölni,a lányom kiviszi.persze,ha itthon van.írtok pókot,egeret,legyet.de más állatot,kutyát,macskát sosem bántanék,bár nem szeretem őket,de az utcamacskákat etetem.
ápr. 15. 09:21
Köszönöm!
9. Myra (válaszként erre: 4. - Timycat)
ápr. 15. 08:33
Én is sütőport használok évek óta. Abba cica , kutya belenyalhat, nálam mindkettő van a lakásban
8. bnedora (válaszként erre: 5. - Attilap)
ápr. 15. 08:29
Állítólag a lóhangyáknál nem jön be, persze még nem próbáltuk. A spray nagyon jó, de ezek olyanok, hogy ahol vészt észlelnek, akkor másik kijáratot keresnek maguknak. Még az elhalt fa gyökérében is járatokat csináltak. Most rajzanak ki a szárnyas, nőstények.
ápr. 15. 08:16
Ez a méreg kicsi, lapos tartóban van, amin csak egy pici lyuk van, ahol bemásznak a hangyák. Olyan kicsi az egész, hogy be lehet tenni bútor alá, szegély mögé, akárhová, ahol a macska nem veszi észre, és nem fér hozzá. De szerintem melegvérűekre nem is veszélyes. Van például az Insecticide spray, ami rovarok ellen nagyon hatásos, de a kutyákra, macskákra olyannyira nem veszélyes, hogy közvetlenül a szőrükre is lehet fújni élősködők ellen.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Attilap)
ápr. 15. 07:25
Arról én is olvastam, de nem akarok mérget, mert féltem a cicát. Amilyen leleményes és lüke, azonnal megtalálja, kinyitja és megeszi.
ápr. 15. 06:48
Gyártanak hangyacsapdát, amiben valamiféle (a hangyák számára vonzó) mérgező anyag van. Ezt le kell tenni az útvonalukba, ők pedig egy-kettőre hazahordják a bolyba, ahol azután minden társukat megmérgezik vele. Tavaly használtam, nekem bejött!
4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 15. 05:35
A sütőpor nálunk bejött a hangyócák ellen. Én is a cicák miatt kerestem nem mérgező megoldást.
ápr. 15. 03:06

Na én simán lefújom őket.

Akkorák mint egy elefánt.

Fűnyírás közben nem vettem észre őket, egy, pillanat alatt fent voltak a lábamon.

Kaptak is rendesen.

ápr. 15. 00:03
Mi napok óta harcolunk a lóhangyák ellen. Korábban nem bántottam őket, de kiderült, hogy nagyon kártékonyak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook