Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lusta, munkanélküli férjek fórum

Lusta, munkanélküli férjek (beszélgetős fórum)


1 2
2006. dec. 15. 13:31
Mindenkinek köszönöm: Virág krisztina = rövidebb így virkina
24. gota (válaszként erre: 22. - Virág krisztina)
2006. dec. 14. 14:40

Remélem, összejön a meló, és megjön az esze is végre!!!

Drukkolok nektek!

2006. dec. 14. 14:37

Szurkolok Nektek!

Biztos sikerül! :)))

2006. dec. 14. 14:34
Most ismét kerestem a páromnak munka helyet, de most már segített az én munkalyem Igazgatónője. Szerencsére szeret, és segíteni akar. Ez a munka úgy látszik a páromnak is tetszik, mert már beszélt a pasival aki felvenné. Csak az a baj, hogy be kell előtte jelentkezni a munkaügyi központba, mert csak regisztrált munkanélkülieket vesznek fel.Se így segítséggel, hátha végre sikerül.Azt is elintéztem, hogy megadott ídőben mehet a munkaügyi központba, nem kell sorba állnia. SZURKOLJATOK NEKEM. HÁTHA CSODA TÖRTÉNIK ÉS AZ ÉN FÉRJEM BEJELENTETT MUNKAHELYEN FOG DOLGOZNI.
21. kisgé (válaszként erre: 19. - KNM1947)
2006. dec. 12. 15:08
Jól van, a cím más és más, ami a fórumban van. :)))
2006. dec. 12. 15:02
Istenem! Ilyenkor, mikor ilyen fórumokat olvasgatok, adok hálát az égnek, hogy annak idején az első ilyen megmozdulásánál a páromnak, kiraktam a szürét. Én nem türtem.
2006. dec. 12. 14:37
Bocsi,én igazából a topic címével nem értettem egyet.Nem minden munkanélküli ffi LUSTA! A címből az empátiát hiányoltam.Az itt felvázolt sorsok,az más!íSőt a családért "érzett felelősséget,nem lehet semmire sem hárítani!Érezni és azért tenni kell,minnél előbb.Ezt kell megértetni a teremtés "koronájával!Nem könnyű feladat,de erőszakkal,az igazság fejre olvasásával ez nem célravezető út.Diplomatikusan,következetesen sok minden előbb elérhető.Sok kitartást hozzá.Rian
2006. dec. 12. 14:33
Az hogy kriszta vagy Krisztina mindegy.Ugyan arról beszélünk.Van akar és nem tud, és van aki tudna de nem akar. És ez a különbség. Most lekopogom 2 napja dolgozik.(feketén) A mamája pedig már régen nem érdekel, csak a buta megjegyzéseivel felidegesít.
17. Bettibaba (válaszként erre: 16. - Bettibaba)
2006. dec. 12. 11:02
Vagy a 3-as.És bocsánat,nem kriszta,krisztina.
16. Bettibaba (válaszként erre: 13. - KNM1947)
2006. dec. 12. 11:01
Ott van virág kriszta 5. bejegyzése.Magáért beszél.
15. cskata (válaszként erre: 13. - KNM1947)
2006. dec. 12. 10:52

én is azt olvasom ki a fórum indító hozzászólásból, hogy nem akar elmenni dolgozni - és nem azért ül otthon, mert elkeseredett, hogy elküldték valahonnan... egyszerűen így kényelmes neki... hiszen már több hónapja nem megy el dolgozni..

én is fiatal vagyok (bár ez nem kor függő!!) és mégis tettek már ki egy régebbi állásomból, mivel a cégcsoportnak bezárták az itteni üzletét. A legváratlanabb helyzetben derült ki: egyik nap még céges pünkösdi bulink volt, a másikon pedig közölték, hogy egy hónap múlva bezár a bazár... szóval ha valami váratlanul jön, akkor ez az volt!

1 hónap munkanélküliség után azonban én már erősen elkezdtem vakarózni, hogy akkor most hogyan tovább! Azt az 1 hónapot pihinek/nyáriszünetnek fogtam fel, de nekem nincs családom, akikkel szemben kötelezettségeim lennének - így ha nem dolgozom, akkor azt max. csak én érzem meg! sajnos, aki ezt nem fogja fel, azt hiába szurkálják, hogy menjen el dolgozni, nem fog.. vagy ha el is megy, egy ilyen hozzáállással asszem gyorsan megköszönik a munkáját az adott helyen...

14. kisgé (válaszként erre: 11. - KNM1947)
2006. dec. 12. 10:31
Nem értek veled egyet, valahogy nem ugyanazt olvassuk ki a címből. Itt azon van a hangsúly, hogy NEM AKAR elmenni dolgozni, mi ez, ha nem lustaság.- Nézd, ha családom van, nem fogok nekiállni lelkizni, hogy jaj, kirúgtak, jaj nem kellek, hanem nekiállok és addig megyek, míg akármit nem találok! Sőt, ha magam vagyok, sem engedem meg azt a luxust, hogy otthon üljek, várva a semmire.
2006. dec. 11. 23:13
Kedves Ekka,látszik,hogy fiatal vagy és téged nem tettek még ki sehonnan.Nagyon sok embert máról-holnapra hírtelen érint a dolog.Akiket kitesznek,nem kifelé kacsintgatnak és váltásra sem készülnek.Igen én is azt mondom,ha váltanék először körbenéznék és utána hagynám ott a régit,ha máshol van biztos.No de itt,most erről szó sincs! A váratlan helyzeteket nagyon sokan kezelni se tudják.Ezért a szembesülésre és feldolgozásra kinek-kinek rövidebb ill. hosszabb időre lehet szöksége.De el lehet menni pár hónapra munkanélkülire is.Ez idő alatt pedig intenzíven munkát kell keresni,vagy átképzést vállalni.Ebben egy segítő társ nagy kincs lehet.
12. Ekka (válaszként erre: 11. - KNM1947)
2006. dec. 11. 18:32

Mondjuk, ha tenne a munkanélküliség ellen akkor nem lenne szükség "tudatosító állapotra"


Válogatni meg akkor kell/lehet, ha az embernek van egy fix munkahelye és váltani szeretne..

11. KNM1947 (válaszként erre: 9. - Kisgé)
2006. dec. 11. 18:29

A cím,ha jól látom:Lusta/munkanélküli férjek...

Szerintem van,akinek 1-2 hónap is csak arra kell,hogy valahogy elfogadja és tudatosítsa az állapotát,amibe belekerült...Aki ilyenkor ténylegesen l u s t a,az régen is az volt! Üdv.Rian

10. gyöngyi (válaszként erre: 5. - Virág krisztina)
2006. dec. 11. 18:22
Erre egyetlenegy tanácsom van!! Dobd ki, de gyorsan, ha nem változik meg! Minél előbb!!!Édesmama meg ott magyarázzon, ahol kérdezik!!
9. kisgé (válaszként erre: 7. - KNM1947)
2006. dec. 11. 16:08
Szerintem ő úgy értette, hogy NEM AKAR ELMENNI dolgozni, nem azt, hogy NEM TUD ELHELYEZKEDNI. a kettő között pobnt a lustaság van, szerinem,nem ítéljkezett Madam.
8. kisgé (válaszként erre: 1. - Madam)
2006. dec. 11. 16:06
Én nem akarlak elkeseríteni, de ha önmagától nincs igénye, hogy dolgozzon, az hatalmas jellembeli probléma. Annyi ilyet hallok és a nőnek kell bele rokkannia a melóba, meg a felelősségbe a családja iránt. Ez nagyon kemény!!!! Én nem tudnám csinálni!:(((
7. KNM1947 (válaszként erre: 1. - Madam)
2006. dec. 11. 16:00

A topic címe: a munkanélküliről eleve ítéletet mondasz,hogy l u s t a ??? Lehet,hogy pár hónap után te így látod,de nem biztos,hogy ezért!Jártam

hasonlóban én is,még 87-ben,pedig akkor még voltak munkahelyek.Szerintem lelkileg nincs feldolgozva a téma.Lehet,hogy pszichológust kéne

felkeresni.Ne várd meg,míg az ital is közbe lépne,

mert lesz mivel megmagyaráznia.Sok-sok beszélgetés,erősítés kell ilyenkor.A veszekedés és

a megbélyegzés sehova se vezet.Én régen 15 év körüli gyerekekkel 5 hónapot szenvedzem ki.Közben

a srácok a hűtőt örökké üresre varázsolták.Légy

partnere a keresésben is.Sok sikert és türelmet Rian

6. Darien (válaszként erre: 5. - Virág krisztina)
2006. dec. 11. 13:22

Nem megy el? Akármilyen munka neki nem kell? Az az érzésem, hogy ő egyáltalán nem ebben a világban él. Ennek nem voltak előjelei korábban? Mármint, hogy hajlamos erre a viselkedésre?


Anyósodnak pedig üzenem, hogy a társadul fogadtad a fiát, nem pedig arra tettél esküt, amikor hozzámentél, hogy a rabszolgálja leszel. Ha ennyire fontos neki, fizesse ő ki a fiacskájának. Tyű, de bepipultam. :(

5. virág krisztina (válaszként erre: 4. - Darien)
2006. dec. 11. 13:18
Igazad van, és az a baj, hogy hiába találok neki ÉN munkát, önéletrajzot jelentkezést elintézek, a meghallgatásra nem megy el.Akármilyen munka neki nem kell. Az anyukájának az erről a véleménye, hogy én a keresetemből fizessek be a fiának tb, hogy kapjon orvosi ellátást majd, és iskolázzam be stb... Mondtam, ahogy megnyertem a lottó 5-öst első dolgom lesz.
2006. dec. 11. 09:48

Krisztina, ugye tudod, hogy ebből sem nyugdíja, sem TB-je nem lesz? Gondolom, igen.


Sajnálom, mert ezeket az embereket nem nevezném férfinak. Nekem is volt egyszer egy ilyen párom, igaz, nekem nem volt a férjem, és nem volt gyerekünk sem, így amikor kipenderítettem, annak nem voltak komolyabb következményei.


De sajnálom, hogy értelmes nők ilyen körülmények között és ilyen társ mellett élnek. (Ha ezt lehet egyáltalán társnak nevezni.) Igazán patt helyzet, jótanácsot nem igazán tudok adni. :(

2006. dec. 11. 09:46
Az én férjem alkalmi be nem jelentett munkákból él. Ha ven kedve dolgozik ha nincs nem. Majd én eltartom. Én fizetek mindent. Estig dolgozom, szombatonként suliba járok, hogy utána 2 helyen dolgozhassak, mert 2 gyerekünk van és adósság hegyek. Ő akármit nem vállal el, tanulni nem akar, viszont mindenről és mindenkiről van véleménye.
2006. dec. 11. 09:41

A kérdés, hogy miért nem? Mi a lustaság oka? A férfiak imádnak szenvedni - gondolj csak arra, hogy milyenek, amikor betegek - és nehezen viselik el, ha padlóra küldi őket, a hatalmas hadvezéreket, a fantasztikus hímeket, stb. stb. az élet.


Viszont, ha egy család vagytok, neki is ki kell vennie a részét a család fenntartásából, és ehhez - ha csak nem Zwack vagy Rotschild a vezetékneve :) - a munkán keresztül visz az út. Első körben leülnék vele beszélni, bár arra még nem volt példa, hogy bármelyik eddig barátom agresszív lett volna velem szemben.

2006. nov. 14. 15:49
Kiváncsi lennék rá,van e valakinek taktikája mit tesz a párjával ,ha nem akar elmenni hónapok óta dolgózni,és várja a családi pótlékot otthon.Persze úgy ,hogy agresszív a drága,és ki van lelkileg,de nem tesz érte semmit,hogy jobb legyen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook