Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lúdtalpbetét fórum

Lúdtalpbetét (beszélgetős fórum)


24. b6fb711c0e (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2015. aug. 6. 13:09
Nagyon köszönöm mégegyszer. Gondoltam, hogy segítetek, és van más megoldás is, mint amit a doki a kezembe nyomott.
23. trapiti (válaszként erre: 22. - B6fb711c0e)
2015. aug. 6. 13:05
Jók is :) Amikor kicsi volt a lányom, használtunk ilyet is, csak azóta mi nedvesebb helyre költöztünk ahol évi 300 esős nap van, így ez kevésbé jó már nekünk... Budakeszin van üzletük és nagyon kedvesek. Ortopéd boltokban általában meg lehet próbálni a cipőt a méret miatt + megnézni, aztán megrendelni a készítőtől, így jössz ki árban a legjobban :)
22. b6fb711c0e (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2015. aug. 6. 13:02
Nagyon-nagyon köszönöm! Jónak tűnnek.
21. trapiti (válaszként erre: 19. - B6fb711c0e)
2015. aug. 6. 13:02

Tornára elég szerintem egy szupináló betét a rendes tornacipőbe.


A téli bakancsba szintén elég egy ilyen betét, mert vízállóban nincs vagy csak lényegesen többért szupinált.


A benti cipőnek meg pl. a Supi+ tökéletes, úgyis abban van a legtöbbet (bentinek szandált vagy szandálcipőt is vehetsz, amit nyár végén egy csomó helyen akcióznak).

2015. aug. 6. 13:00

A Supi+ gyárt egyébként 38-as méretig, és a nagy méretek is 10.000-ért vannak.


[link]

19. b6fb711c0e (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2015. aug. 6. 12:58
csupán 35-ös, így 7 éves korára. Azért is vagyok bajban, suliba bejárós cipő, váltócipő, tornacipő, ez így olyan 75 e ft.ha csináltatom. Mondom, az egészsége fontos nekem, de most, ha a két állásom mellé elvállalok még egyet, akkor sem tudom kifizetni .
2015. aug. 6. 12:50
Amúgy hányas lába van a fiadnak? (Az én lányom 8 éves lesz, most 34-35 közötti a lába, igaz ő magas is... ebben a méretben már szűkül a kör, több gyártó nem gyárt 33-34-nél nagyobb szupinált cipőt.) Ilyen méretnél már a szupináló (és nem "lúdtalp" betét sokszor jobb megoldás...) Én most Memo cipőket vettem neki (szélesebb lábú gyerekeknek jó választás) ami nem olcsó viszont nagyon tartós és jó cipők. (Bár még a Deicmann is árul drágább cipőket is ennél...)
17. trapiti (válaszként erre: 14. - B6fb711c0e)
2015. aug. 6. 12:48

Nem tudom mennyiért veszel a Deichmann-ban cipőt, de az a tapasztalatom, hogy a szupinált cipők nem drágábbak mint amiket pl. a D-ban kapni.

Érdemes a gyerekcipő webáruházakat végignézni.

A D.D.Step-nek van szupináló talpbetéte is, ami nem a talpboltozatot emeli passzívan hanem a sarok edőlését akadályozza meg, így a szupinált cipőhöz hasonló hatása van. Annyira kell figyelni, hogy ezt is jó felépítésű, lehetőleg magas kérgű cipőbe kell betenni, aminek a kérge nem nyomható be egy ujjal...

Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy sokan azt hiszik, a Deichmann és társai az olcsó cipő, de nagyon gyatra amiket árulnak (ami meg jó az drága). Egy csomó cipőmárka van ami egészséges és megfizethető is...

16. b6fb711c0e (válaszként erre: 15. - 2f7e180b49)
2015. aug. 6. 12:35
Köszönöm!
2015. aug. 6. 12:31
Budapest Dr. Cs. Frank László gyermek ortopédsebész, a legjobb fej doki a világon, salus orthopedtechniká-val állnak kapcsolatban, Heim Pál Gyermekkórház. Ha esetleg orvost keresnél.
14. b6fb711c0e (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2015. aug. 6. 12:16

Betét.

Nem hordott eddig sem márkást, a Deich...-t engedhettük meg magunknak. Kínaiból csak papucsa volt. Pont ezért kérdezem, mivel nem vagyok elengedve túlságosan. Ugyan a gyerkőc egészsége az első, de próbálok pénztárcakímélő, de ugyanakkor jó megoldást találni. Az ortopéd cipő nekem drága, kb. 2.pluszmelót kell vállalnom. De megteszem, ha ez szükséges.

13. rinike (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2015. aug. 6. 12:14
Köszönöm!
12. trapiti (válaszként erre: 9. - B6fb711c0e)
2015. aug. 6. 12:11

Enyhe lúdtalpnál én nem csináltatnék rögtön betétet.

Eddig milyen cipőket hordott?

Ha megtehetitek esetleg el lehetne menni egy kifejezetten gyerek ortopéd magánrendelésre ahol talán jobban odafigyelnek ennél.


Amúgy mi a javaslat? Készíttetett szupinált cipő, vagy mi?

11. trapiti (válaszként erre: 10. - Rinike)
2015. aug. 6. 12:08

Szerintem mindenképpen érdemes ortopédiára vinni.


Lábtornát pl. a youtube-on is lehet találni.


[link]


[link]


[link]

10. rinike
2015. aug. 6. 11:57
Elnézést, hogy más tudásbázisában teszem fel a kérdésemet, de szerintem az én kislányom (32 hónapos) is nagyon lúdtalpas, és dől is befelé az egész bokácskája. Mikor utoljára látta a gyerekorvos, azt mondta, hordjon szupinált cipőket (hordja is), de ritkán beteg, talán a kétéves státuszon volt ez. Szerintem azóta nem javult semmit a lába. Játszótéren engedem mezitlábazni, mert azt hallottam, hogy az jót tesz, de semmilyen tornát nem ismerünk, és nem is csinálunk. Az ortopédiára kb. 3 hete próbáltam bejelenteni, de mondták, hogy beutaló kell, az orvosunk még egy hétig szabin van. Nem sürgős annyira ugyan, hogy ne tudnánk kivárni, de mégis honnan ismertek tornákat? Hol találhatnám meg én is őket? És erőlködjek-e ortopédiával, ha a gyerekorvos szerint elég a szupinált cipő?
9. b6fb711c0e (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2015. aug. 6. 11:14
7 éves. Sajnos most derült ki, hogy ilyenje van. Az ortopéd orvos sokat nem foglalkozott velünk, kezembe nyomott egy ortopéd-cipész elérhetőséget, aztán kész. A többinek én néztem utána. A dg. enyhe fokú lúdtalp.
2015. aug. 6. 11:07

Ez az amit az ortopéd orvos tud eldönteni ha megvizsgálja a fiadat. A talpbetét viszont egy passzív dolog, nem segíti a talpboltozat kialakulását, csak a megfelelő helyzetben tartja a lábat. Súlyosabb esetekben és pl. akkor jó ha már fájdalmai is vannak a gyereknek. A szupinált cipő (akár készen vett, akár készíttetett gyógycipő) aktívan segíti a lábboltozat kialakulását, így van esély rá hogy nagy korában ne legyenek problémái. A lábtornát jó hogy csináljátok, az talán a legfontosabb.

Mennyi idős egyébkén a kisfiad?

7. b6fb711c0e (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2015. aug. 6. 10:43
Ortopédus talpbetét, vagy gyógycipő?
6. 408020f45e (válaszként erre: 2. - B6fb711c0e)
2015. aug. 6. 10:42

Ideig-óráig elég a bolti, de a végleges megoldás az ortopédus lesz. Ezt mi is végigjártuk.

Nem tudom hol laktok. Szolnokon ismerek egy jó megoldást.

vannak olyan gyógycipőket készítő helyek, ahol speciális talp-ketyerével bemérik a lábat és pontosan olyan talpbetétet készítenek és akkorát, amekkora kell. Még egy talptérképet is készítenek, amin egyértelműen látszik minden. Amikor nőtt a gyerek lába és nagyobb kell, természetesen újabb bemérés és újabb térkép, amit össze lehet hasonlítani mennyivel javult a helyzet. Viszont ebben a témában mozdulnotok kell, mert gerinc problémától és hátfájástól fejfájásig sok mindent okozhat.

5. b6fb711c0e (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2015. aug. 6. 10:30
Nagyon köszönöm. A tornát csináljuk.
2015. aug. 6. 10:21
Mindenképp ortopédia. Emellett napi lábtorna otthon. Kicsi korban még nem a passzív betét a megoldás hanem a lábboltozat aktív erősítése. Szupinált cipő is jó de előtte lássa ortopéd orvos, hogy nem kell-e komolyabb sarokemelés mint a kereskedelmi forgalomban kapható cipők 3mm-ese. Jó szupinált cipőket gyárt a Szamos, a D.D.Step, a Memo és az Asso is ill. a Supy és a Supi+ is. Általánosságban mindig ilyan cipője legyen aminek jól tartó kérge van.
3. ab61752c45 (válaszként erre: 2. - B6fb711c0e)
2015. aug. 6. 10:04
menj el az orvoshoz.különben egy vagyonba kerül a cipő,meg egy rendes betét is.
2015. aug. 6. 10:01
Kisfiam enyhén lúdtalpas. Akinek volt hasonló problémája, azoktól érdeklődnék, hogy mi a lúdtalpbetét felíratásának menete. Az is érdekelne, hogy szükséges-e gyógycipőt készíttetni, vagy elegendő a betét? Továbbá, megfelelő lehet-e a nem készítettett, hanem készen vásárolt betét?
2015. aug. 6. 09:59
Lúdtalpbetét

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook