Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékenység vagy nem? fórum

Lisztérzékenység vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. coreyhaim (válaszként erre: 44. - Kszb)
2016. márc. 21. 14:39
jaja de tényleg nem eszek olyat...na de szerinted a kókusztej ami elvileg növényi meg a gluténmentes pehely utan mi a szartól puffadtam ? :DDD abba nincs semmi epe ártó.
44. kszb (válaszként erre: 40. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 14:04

attól, h nincs köved, még lehetsz az epét piszkáló ételekre érzékeny :)

Lehet meg kellene próbálni egy epe diétát :)

43. coreyhaim (válaszként erre: 42. - 937a2a883a)
2016. márc. 21. 13:32
hát lehet de akkor is..Épp a melóban ülök és nemtudom már hogy üljek. ez sajnos csak közfoglalkoztatott állás , de sztem mosta rendest nem is birnám... ez laza . már rég kirúgtak volna, lehet bebeszélem de most is egyfolytaba feszül a hasam stb...marha szar.pedig semmit nem ettem szinte .
2016. márc. 21. 13:28

Szerintem te annyira abban hiszel, hogy az vagy, hogy már minden tünetet annak tudsz be. Pont így voltam. Aztán amikor kezdtem nem foglalkozni vele, mert már annyira belebetegedtem, hogy idegroncs lettem és 10 kilót fogytam 2 hét alatt, na akkor javulni kezdtem. De amíg nap mint nap minden tünetet kerestem, addig meg is volt.


Most ugyanígy vagyok a terhességgel. Aggódom a görcsölgetés miatt és persze hogy görcsölgetek, mert már reggel úgy kelek, hogy biztos ma is görcsölni fogok.

2016. márc. 21. 13:26
a reflux a tuti de az nem okozna ilyet... amugy antib is már évek óta nem szedtem de régen persze sokat..........biztos h a bélflórám szar
40. coreyhaim (válaszként erre: 39. - Kszb)
2016. márc. 21. 13:25
nézték azt is... az is jó.
39. kszb (válaszként erre: 35. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 13:22
hát, ha a mezym segít, akkor még epe is lehet. És bizony az okoz gyomortáji fájdalmat, hasmenést, hasi diszkomfortot, puffadást is!
38. kszb (válaszként erre: 36. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 13:20
nem. Autoimmun pajzsmirigy és diabétesz van. Az autoimmun pm-el viszont uaz a genetika.... Nem véletlenül társbetegsége.
37. kszb (válaszként erre: 35. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 13:20
nagy has sem csak cöliben lehetséges :) Az a puffadástól van :) Az meg más betegséghez is köthető.
36. coreyhaim (válaszként erre: 34. - Kszb)
2016. márc. 21. 13:15
volt a családodban?
35. coreyhaim (válaszként erre: 34. - Kszb)
2016. márc. 21. 13:15

apám is lyme kóros ö sajna fél év utan jutott el az illetékeshez>...addig küldözgették...de vannak panaszai állandó csont fájdalom stb.

egyébként a nagy has nálam megvan,,mióta az eszemet tudom hasra hizós vagyok ha lefogynék 30 kg ra akkor is a hasam megmaradna durva de ez is jelent valamit nem? tényleg marha szar ez igy ma pl huslevest ettem és már most marhán fáj a hasam,most már tényleg mindentől, nem találtam ki ezt amikor irtam hogy én arra tippelek nekem az lehet....ilyen hogy pl fánk, lángos évek óta nem eszek, ha megenném sztem egy hétig ugy érezném h vmi megülte a gyomrom...van ez a mezym forte az szokott segiteni, de azt sem lehet allandoan szedni.a hasnyalmirigyre tippeltek hogy krónikus enyhe gy van mert a lipáz kb 15 éve magasabb, de csináltak egy speciális vizsg. és kiderült hogy nem.én nem mondtam hogy nem hiszek a pszichés részében de ez is olyan hogy mindig lesz valami amin az ember idegeskedik stb akkor sosem múlnak el a panaszai ?

34. kszb (válaszként erre: 33. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 13:08

ha szerzett, akkor igen.

Nálam azért volt ez, mert soha nem voltam az a tipikus cöliákiás alkat gyereknek. Az én gyerekkoromban annál merült fel a cöliákia gyanúja, aki úgy nézett ki szó szerint, mint egy etióp gyerek. Nagy pókhas kellett hozzá és pont olyan gebeség. Na az én nem voltam soha! Így aztán hiába volt állandó hasmenésem, hányásom, hasfájásom, fejfájásom, vashiányom, rámondták, h pszichés. Illetve fertőző osztályra fektettek be, ismeretlen eredetű hasmenés okán. Ott hasmarsos diétára fogtak, a hasmenés meg is szűnt. Na de ne csodálkozzunk! Konkrétan szinte gluténmentes egy iylen diéta :) Hazaadtak úgy, hogy zsír és fűszerszegény diétát kell tartanom és kész. Későbbiekben csatlakozott még más tünete is a cölinek, ahogy kamaszodtam, de ezeket már a háziorvosnak kellett volna összerakni. 32-33 évesen én figyeltem fel rá, hogy ha nem igazán eszek gluténos ételt, akkor megszűnnek a tünetek. Utána történtek meg a célirányos szűrések. Életemben először akkor látott gasztros is, mert gyerekként soha nem oda küldtek. Tolták belém a vasat, látott neurológus, stb., de gasztros nem. 1 belgyógyász volt, aki 1,5 éven keresztül vizsgálgatott, mert azt mondta, h vmi nem stimmel, de nem tudja mi. Lyme kórral kerültem hozzá és attól, h abból kikezelt, feltűnt neki, hogy nem kerek a kép nálam. De cölit ő sem nézett ('90-es évek eleje. Akkor még azt hitték, hogy csak ygerekkori betegség a cöli. Gondolom ezért).

33. coreyhaim (válaszként erre: 32. - Kszb)
2016. márc. 21. 12:51
miért a laktózból ki lehet gyógyulni ? de egyébként miért jönnek rá erre olyan nehezen?
32. kszb (válaszként erre: 31. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 12:47
nem, laktóz már nem. Vérből is. Genetika is igazolta és biopszia is volt. Gyerekkorom óta, de egy orvos se jött rá. Idén 4 éve, hogy megszületett a diagnózis.
31. coreyhaim (válaszként erre: 30. - Kszb)
2016. márc. 21. 12:46
laktóz is ?mióta?neked vérből mutatták ki ?
30. kszb (válaszként erre: 29. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 12:38
én igen
29. coreyhaim (válaszként erre: 27. - Kszb)
2016. márc. 21. 12:20
és neked is ilyen betegséged van?lisztérzékeny vagy ?
28. kszb (válaszként erre: 22. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 11:52
párom pld. pánik beteg. Az ő tünetei is iylenek voltak. Le lett szűrve. Egyértelműen negatív. Laktózra is, cölire is. Lehet nehéz elfogadni, de a psziché nagyon nagy úr és bizony durva tüneteket tud produkálni.
27. kszb (válaszként erre: 22. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 11:50
dietetikus és minden évben kiadnak hivatalos listát a mentes ételekről, ami hivatalos oldalakon fent van (talán dietetikusok szövetségének sz oldalán is). Plusz mindég minden összetevőit elolvasni szigorúan! Allergén listát minden üzletben kötelesek megmutatni kérésre.
26. coreyhaim (válaszként erre: 25. - 937a2a883a)
2016. márc. 21. 11:13
hát igen lehetséges...ma reggel egyébként kiváncsiságból ittam kókusztejet gluénmentes müzlivel csak hogy milyen lehet a hatása ,persze 1 alkalom nem számit de most van 11 kb és már picit fújodok...érzem...érdekes :D
25. 937a2a883a (válaszként erre: 23. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 11:06
Én eddig pont úgy voltam vele, hogy akinél találnak okot, ő "örülhet", mert nem kell találgatnia. De nálam, akinél minden negatív, nem lehet megnyugodni, mert biztosan elnéztek valamit. Sokszor most is ez jár a fejemben. Ezért írtam, hogy neked jobb, mert bebizonyították, csak te nem hiszed el. Amúgy a laktózérzékenység is pont tud ilyen fájdalmakat okozni, ha nincs 100%-ig kiiktatva minden, amiben van.
24. coreyhaim (válaszként erre: 19. - 937a2a883a)
2016. márc. 21. 10:54
na nekem is volt ilyen évekig elkezeltek motiliumra... aztan eljutottam egy hozzá értőhöz de ez is évekbe telt...endometriózist állapitottak meg de nagyon enyhe fokút, amitnt megmütöttek elmult minden, 2009 óta semmi bajom, pedig arra is azt mondják hogy visszatérő dolog...és az ott fájt lent a jobb oldalon.
23. coreyhaim (válaszként erre: 21. - 937a2a883a)
2016. márc. 21. 10:52
örülj neki
22. coreyhaim (válaszként erre: 18. - Kszb)
2016. márc. 21. 10:51

én pl laktózmentes tejet sem iszok, amikor próbáltam ugyanugy fájt a hasam....valószinuleg nem jó a diéta mivel még nem vagyok tisztában azzal mi az amiben biztos nincs laktóz. olvastam hogy felvágottaktól kezdve szinte mindenben van.

kitől lehet ezt megkérdezni diatetikus stb? neten is össze vissza irnak mindent. egyébként nem akarok LÉ lenni Isten ments, én csak azt mondom hogy annyira olyanok a tüneteim,te mire másra gondolnál még ?

2016. márc. 21. 10:46
Amúgy igen, nálad legalább van oka, hiszen laktózérzékeny vagy. Az produkálhatja ezeket a tüneteket. Nekem még az sincs. Tehát nincs ennyi ok sem a tüneteimre.
20. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 10:44
Nem sok. Valószínűleg stressz okozta.
19. 937a2a883a (válaszként erre: 16. - 937a2a883a)
2016. márc. 21. 10:44
Sőt, kifejezetten jobb oldalon. De volt, hogy az egész alhasam vagy csak bal oldalon. Megjártam egy csomó nőgyógyászt, gasztrost, urológust. Megszámolni sem tudom, hány vizsgálaton voltam.
18. kszb (válaszként erre: 4. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 10:43

jól megvezettek.... ha nincs ellenanyag egy autoimmun betegségnél, akkor az a betegség nem áll fent! Az orvosodra hallgass, ne a túl okosokra!

A kissé emelkedett ILE számot meg más is okozhatja (de a lisztérzékenységre jellemző mértékben ezek szerint nem volt megemelkedve sem, és boholy atrophiát se mutattak ki). Azt mondod laktózos vagy. Az is roncsol diéta híján odabent! És nem minden laktózos bírja a laktáz tabletta mellett sem a tejtermékeket, és a lm-eket sem.

Nem tudom miért akarsz mindenáron LÉ lenni, ha semmi nem igazolja. Nem olyan buli ám a dolog, mint hiszed!

17. 937a2a883a (válaszként erre: 12. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 10:42
Az Ibs nem azt jelenti, hogy Chron beteg leszel. Ezt soha nem hallottam senkitől, egyik Ibs fórumon sem, de még orvostól sem. Nem azt mondom, hogy nem fordulhat elő, de szerintem ritka.
16. 937a2a883a (válaszként erre: 13. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 10:40
Nekem is csak az alhasam. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook