Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lisztérzékenység kimutatása vértesztből?Vagy csak a tükrözés eredménye megbízható? fórum

Lisztérzékenység kimutatása vértesztből?Vagy csak a tükrözés eredménye megbízható? (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 26. 13:19
Szeretném megkérdezni hogy aki már elvégezte a tesztet reggel éhgyomorra kell vagy napközben bármikor elvégezhető? Köszönöm.(Biocard teszt)
15. a78c2ff918 (válaszként erre: 1. - Bogyóka77)
2013. febr. 9. 22:36
Biopszia igazolta cöli esetén szabad ilyen irányú diétát folytatni.Ehhez pedig kérd dietetikus segítségét.
14. kszb
2013. febr. 9. 19:47
Ha az pozitív, akkor kell tovább menni és a további transzglutamináz, meg EMA vizsgálat, majd szövettan :)
13. bogyóka77 (válaszként erre: 11. - Kszb)
2013. febr. 9. 19:42
Nagyon sokat segítettél...Kedden veszek is egy tesztet.
12. kszb
2013. febr. 9. 19:39
Biocard Celiac a neve a tesztnek
11. kszb (válaszként erre: 10. - Bogyóka77)
2013. febr. 9. 19:39
:) a cöliákia centrumban is elfogadják annak az eredményét, mint megalapozást a diagnózishoz....
10. bogyóka77 (válaszként erre: 9. - Kszb)
2013. febr. 9. 19:36
na, annak viszont utána nézek:)))és az orra alá dörgölöm:)
9. kszb
2013. febr. 9. 19:10
amúgy gyógyszertárban lehet venni gyors tesztet, hátha annak hinne....
8. bogyóka77 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. febr. 9. 18:57
Átadom:)...igen...én is amióta csökkentettem a lisztes dolgokat, mert még igazán teljes mértékben nem tudtam elhagyni..:( fogytam a hasamról rengeteget...mondjuk a tejet is mellőzöm...
7. kszb (válaszként erre: 6. - Bogyóka77)
2013. febr. 9. 18:15

hmmm... üzenem neki, h ez a le vannak fogyva, vékonyak dolog csak a gyerekeknél általános! Felnőtt korban nem ritka az elhízottnak tűnő, hatalmas haskörfogattal rendelkező/ puffadt beteg!

Én magam pedig még gyerekként sem voltam tipikus cölis alkatú gyerek, felnőttként pedig határozottan elhízott voltam, és amikor kivontam a lisztes dolgokat a kajámból, akkor fogytam mindig, és állt helyre olyankor a székletem, mensesem, stb. Ez tűnt fel. Ezért teszteltettem magam.

Gyerekkoromban semmi nme maradt meg bennem, mégsem volt mondom olyan a hasam, testem, mint a lisztérzékeny gyerekeknél a tankönyvi. Talán ezért sem kerültem már akkor gasztoenterológushoz.

6. bogyóka77 (válaszként erre: 4. - Kszb)
2013. febr. 9. 18:07
A házi orvos nem akar elküldeni gasztrora...Nem hiszi, hogy lisztérzékeny vagyok...ja és a vega tesztnek sem hisz. Azt mondja a lisztérzékenyek le vannak fogyva,vékonyak, Én meg a haspuffadásra panaszkodtam,,,és nem is vagyok vékony. normálnál talán két-három kilóval vagyok több a magasságomhoz képest.169/64kg. Autoimmun pajzsmirigy betegségem is van, azt is össze szokták hozni a lisztérzékenységgel.
5. kszb
2013. febr. 9. 17:56

Neki pld a szakterülete a cöliákia

[link]

4. kszb (válaszként erre: 3. - Bogyóka77)
2013. febr. 9. 17:51
ha már van egy pozitív teszted, és vannak tüneteid is, akkor miért nem mész gasztora, ahelyett, h ön diagnosztizálsz? Az ingyen is lenne, meg az orvos is pontosan tudja, h hova küldje a véred, melyik labor megbízható.
3. bogyóka77 (válaszként erre: 2. - Kszb)
2013. febr. 9. 17:47

Labor - Cöliakia specifikus antitestek: tTG IgA/IgG meghatározása 5 200 Ft

Labor - EMA IgA meghatározása 4 030 Ft

Labor - EMA IgG meghatározása 4 030 Ft

Labor - ASCA IgG/IgA meghatározása 6 500 Ft


akkor ezek közül mindet meg kellene csináltatnom

ebben a laborban, vagy csak elég lenne az elsőt kérni?mert ugye nem olcsó:)---köszönöm a válaszod!: )

2. kszb (válaszként erre: 1. - Bogyóka77)
2013. febr. 9. 17:39
ha pozitív a transzglutamináz és az EMA, akkor mindenképpen megcsinálják a szövettant i. Ennek ez a menete.
2013. febr. 9. 17:33
Szerintetek ha cöliákia specifikus antitesteket nézetek lisztérzékenységre, akkor az elég, megbízható?Eddig csak a vega teszt mutatta ki a gluténérzékenységet...de azért ezt alá szeretném támasztani valami megbízhatóbb vizsgálattal... mielőtt belekezdek ebbe a méreg drága diétába.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook