Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lila akác fórum

Lila akác (beszélgetős fórum)


8. kertészkislány (válaszként erre: 7. - Rusnyi)
2012. jún. 6. 10:20

Nem hinném, hogy meghalt a növényed, vagy látsz rajta nekrotikus jeleket,kártevőket vagy szárad a levele? Az akác nehezen kezd virágba borulni és általában pár év mire megszokja új helyét és nekilát a "virágygyártásnak".

Szép napot!:)

2012. jún. 5. 19:23

Vettem egy fehér színű futóakácot.Elültettem ,de nem hajt .Szerintetek ennek annyi?:(

Köszi!

2012. máj. 14. 11:53

A magról szaporított lila akácnak kb 7-10 év kell mire virágzik. A faiskolákban bujtással szaporítják, de így is kell 2 év mire a saját helyén virágozni kezd.

Magokat amúgy humuszban gazdag cserépbe, sekélyen be kell fedni földdel ezen kívűl a megfelelő nedvességet és hőmérsékletet kell biztosítani. Bújtással gyorsabb és hatékonyabb a növekedése.

2012. máj. 12. 20:10
Neked legalább már virágzik.Az enyém kb 7 éves és még nem virágzott.Ma mondták egy másik fórumon hogy a magrol nevelt kb 10 éves korától virágzik.Kertészetben vettem kis konténeres növényként a fene sem gondolta,hogy magról nevelt az is.
4. pf01
2009. máj. 14. 07:25

Miért nem virágzik a lila akácom folyamatosan?

Mit kell tennem?

2009. márc. 23. 21:35
Köszi szépen!
2. bohaer45 (válaszként erre: 1. - Brygy)
2009. márc. 22. 17:52
kedves Brygy igen ki kell fejteni,és próbáld meg előbb nedves vattába csiráztatni és utána elültetni lehetőleg még csak cserépbe ,vagy ládába.üdv bohaer
2009. márc. 22. 17:47

Tuja valaki, hogy magról hogyan kell szaporítani a lila akácot?

Most kaptam pár magot, de hüvelyben van mint a borsó.Ki kell vennem belőle ha elültetem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook