Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Levelező alapképzés fórum

Levelező alapképzés (beszélgetős fórum)


17. buspics (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. szept. 9. 09:19
Nekem is furcsa volt. Előtte egy felsőfokú szakmát végeztem el máshol egyetemi rendszerben, és ott hírből se ismerték a tankönyveket. Volt olyan tanár, aki minden évben mást tanított, de abból kő keményen számon kért. Egyetlen egy tantárgyból kellett egy jó vaskos könyvet megtanulni az utolsó betűig, mert a tanár egy szadista volt. Vizsgán másfél óra kínzás után képes volt megbuktatni.
2020. szept. 8. 21:20
Tessék?Nem a neptunos órarend szerint vannak az órák akkor?Direkt kaptunk tájékoztatást,hogy azt nézzük.Nem láttam tájékoztató napot.Simán ki van írva az elóadás időpontja... :( Miért kell így túlbonyolítani?..... :( :(
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Buspics)
2020. szept. 8. 19:55

Én nem hallottam tankönyvekről a germanisztikán, kivéve azt, amelyet letölthettünk egyben vagy részletekben, és az évek során fejezetenként feldolgoztuk.

Egy jó nyelvtankönyvet megrendeltem, abból jobban is vizsgázhattam volna, de nem sokat foglalkoztam vele. Ez nem volt kötelező, sőt ajánlott sem, de én rájöttem, hogy a záróvizsga-előzetes több kérdése ebből származik. Huszon-pár euró nem tűnt érte soknak, meg is van a polcomon.

14. buspics (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. szept. 8. 09:26
Én világ életemben olyan voltam, hogy a jegyzeteimből éltem, már gimiben is. Nem nagyon szerettem a tankönyveket, inkább abból tanultam, amit feltöltöttek, meg amit hallottam órán. A tankönyvből tanulás és a magolás sose volt az erősségem, viszont amit hallottam, azt megjegyeztem. Át is mentem nappalira, sokkal könnyebb volt úgy, hogy bent ülök az órákon és hallom. Ráadásul sok volt a gyakorlat is. A tankönyveket meg se vettem. Hiába volt önköltséges, a nappalisoknak meg kellett venni a tankönyveket.
2020. szept. 8. 07:07

Bár én már jó régen jártam és főiskolára, illetve távoktatásra, de nálunk úgy volt, hogy a tankönyveket az első tanítási nap előtt vehettük át az iskolába, ha ezen kívül volt valami, akkor a tanártól kaptuk meg az órákon. Nem kellett külön fizetnünk érte.

Nálunk is úgy volt, hogy a konzultációk szombatonként vannak, de már az első hetekben kiderült, hogy ez nem így lesz. Ha a tanár úgy gondolta, akkor egy másik napon és akár nap közbenre is kiírta a konzultációt, ZH-t és bármilyen vizsgát.


Mindenképp érdemes mielőbb "összebarátkozni" a csoporttársakkal, hogy az információk hozzád érjenek.


Én a helyedbe bemennék a tanulmányi osztályra és mindent megkérdeznék, ami érdekel.

A vizsgák is össze-vissza voltak, azaz nálunk a szombat igen ritka volt.

12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 7. 21:06

Az első óra fontos, utána már akár facebook-csoport is lehet.

A Neptunban meg tudod nézni, kik lehetnek még esetleg a csoportodban.

De mindenképp nézd meg az egyetem honlapján a tanszéki közleményeket. Ott esetleg a hallgatói iroda száma is megvan, talán sikerülhet oda telefonálni.

Jegyzetet, könyvet az adott tantárgy tanára javasol majd. Ezek esetleg az egyetemi könyvtárban vagy ha van ilyen, a jegyzetboltban elérhetők.

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 7. 20:56

Melyik órarendbe vannak ezek kiírva? A neptunosba?

Az egyetemeken általában szept. vége, október eleje a kezdés.

Menj be bátran az első órára, aztán majd kiderül minden.

Ne járj úgy, mint én annak idején, hogy a Neptun órarend szerint jártam mindenféle fura órára, és a saját csoportomat is úgy a harmadik héten találtam meg. Ugyanis pont a legelső, a tájékoztató napon nem tudtam ott lenni, innentől próbáltam felzárkózni.

2020. szept. 7. 20:21

Jajj,köszönöm a sok választ!


Nekem úgy néz ki a dolog,hogy ugye elkezdődött a tanítás,de nekünk csak szeptember közepén lesz 2 hétvégi napon előadásnapunk.Aztán többet se...Mégegyszer 2 napon októberben és ennyi van kiírva az órarendbe.Semmit nem tudok arról,hogy honnan lesz jegyzet vagy tankönyv.Írtam már e-mailt is egyébként,még múlt héten,de nem kaptam választ.Kicsit aggódom,mert jogot fogok tanulni és azért arra szeretnék készülni.Jó lesz úgy bemenni péntek délután szeptember közepén az első előadásra,hogy azt se tudom,miből kéne tanulni,vagy hogy át kellett volna venni már a tankönyveket valahol,vagy sem.A tájékoztató levélben ilyesmiről nem írtak,csak a neptun kódról.Eléggé aggódós vagyok,nem szeretem a bizonytalant.Lehet,lemaradok valamiről vagy csúszok vagy mi,de sem üzenet nem jött a neptunba se,se semmi...

2020. szept. 7. 17:54

A Neptun-kód nagyon fontos, mert azzal tudod használni az egyetemi felületet, kezeled az esetleges befizetni valókat. Azzal tudod megnézni az órarendet is, de azt azért ne vedd készpénznek, a tanszéki órarend a mérvadó!

Amíg a Neptun-kódot nem kaptad meg, addig nem sokat lehet csinálni.

Most utánanéztem, anno az alapképzés elején, már a tájékoztató levélben megkaptam a Neptun-kódot, még augusztus elején.

2020. szept. 7. 16:21
Ja, 2018-ban végeztem az alapszakon.
7. Guruljka (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2020. szept. 7. 16:13

Ez biztosan így van! Én most jelentkeztem szakfordítóira (ami levelező rendszerű, szakirányú továbbképzés), és még nincs Neptun-számunk sem, az irodában türelmet kértek. Az aug. végi jelentkezési határidő miatt még csak mostanában zajlik a szükséges szervezés.

Engem ami hátrányosan érintett, az az, hogy középiskolai kollégiumban szálltam volna meg szombatonként, és erre most nincs lehetőség. Sajnos erre az olcsó lehetőségre most nem lehet számítani.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Buspics)
2020. szept. 7. 16:08

Itt vagyok. Germanisztika volt az alapszakom.

Nálunk nem volt megvenni való tankönyv, de a tanárnő megmutatta, honnan lehet letölteni. Volt, aki kinyomtatta és összefűzette, így is csak egy átlag tankönyv árába került.

A kiegészítő szakirodalmat ki-ki érzése szerint megkereshette magának, de az alapelv az egyetem részéről az volt, hogy a levelezős hallgatónak ne kerüljön pénzébe a tanulás.

Azért volt, hogy Németországból rendeltem könyvet, mert nem került sokba, és nekem megérte.

A vizsgák általában hét közben voltak, de a tanárok azért elég rugalmasan kezelték.

Nekünk minden hét végén volt óránk a szorgalmi időszakban, kevés volt az a tárgy (és kis terjedelmű), ami kontakt óra nélkül zajlott.

2020. szept. 7. 15:52

Én voltam levelezős. Hétvégenként voltak a vizsgák, tankönyvet "ingyen" kaptunk (önköltségesen), a nappalisoknak viszont venni kellett. Órák meg a félév elején voltak két hétig. A tankönyveket első nap megkaptuk. Abból készültünk fel a vizsgákra.


Hogy most a vírus alatt hogy néz ki ez az egész, arról fogalmam sincs. Amit én írok, annak már 10 éve. És egyeteme válogatja.

2020. szept. 7. 15:10
Szerintem írj nekik emailt, sokkal célravezetőbb. Egyetemen dolgozom, most van a beiratkozás/évkezdés, mi sem mindig tudjuk felvenni a telefont mert egyszerűen annyi minden van, de az emaileket 1-2 napon belül azért általában meg tudjuk válaszolni.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 7. 15:05
Guruljka tudni fogja, csak most nincs fent az oldalon. Legkinkább este találod meg. Vagy írj neki itt privit, és ha gépet bekapcs, rögtön látni fogja.
2020. szept. 7. 15:03

A tanulmányi osztálytól nem kaptál levelet, amelyben megírják a tényt, hogy hallgató lettél, mikor van a beiratkozás, a jegyzeteket mikor, hol veheted át?


Akkor marad a telefonálgatás.

2020. szept. 7. 13:32

Sziasztok!


Most tanulok először levelező képzésen egyetemen,de hiába olvasok utána a konkrét képzésnek,egyetemnek,nem találok rendes leírást.


Kérlek,írjatok nekem,levelezősök,hogy történik az oktatás,honnan lesznek jegyzeteitek,tankönyveitek,hogy vannak a vizsgák,azok is hétvégén? stb. Önköltséges képzésben vagyok,és elméletileg az árban vannak pl a jegyzetek.Ezt az órarend szerinti első előadás alkalmával adják oda?Vagy megmondják,mit és honnan szerezzünk be?(pl jegyzetbolt)


Lehet,hülyeséget kérdezek,de szeretek tisztában lenni mindennel.Hívtam az egyetemet,de nem veszik fel a telefont...


Köszi,ha írtok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook