Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Levél a gólyának fórum

Levél a gólyának (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Levél a gólyának

1 2 3 4 5 6
2009. máj. 13. 16:46

Sziasztok!

én is nagyon várom azt a gólyát!!! ha valaki találkozik eltévedt gólyával küldje hozzám is!!!

2009. máj. 9. 10:42

Sziasztok!

Remélem mindenki sikerrel jár, és ellátogat hozzánk a gólya:)

Szorítok mindenkinek Én is:))))))

2009. máj. 6. 13:38

Sziasztok!

Ezennel kérek bebocsátást a Gólyacsalogatók táborába.

59. Mapipiti (válaszként erre: 58. - Dettyke12)
2009. máj. 5. 17:40
Én midnig is imádtam a gyerekeket, a szerethetnékemet úgy oldottam meg, hogy ahol volt a családban gyerek, azzal töltöttem el több időt. Volt olyan, hogy egyszerre három helyre is járhattam, és amikor egy kicsit babázhattam, akkor nagyon boldog voltam. De én bárkit képes vagyok szeretni:))))
58. dettyke12 (válaszként erre: 57. - Mapipiti)
2009. máj. 5. 15:54
köszi mszépen aranyos vagy nagyon!Nagyon jó,hogy itt tudok beszélgetni veletek,mert igazábol a családban nem nagyon tudják,hogy miröl beszélek mindenkinek van gyereke!
57. Mapipiti (válaszként erre: 55. - Dettyke12)
2009. máj. 5. 12:47
Nem tudom. Olyat is hallottam, hogy valakinek nagyon hátrahajló és kicsi volt a méhe, azt mondták, hogy gyerekről ne is álmodjon, mégis van két lánya. Nem biztos, hogy van hiba, lehet, hogy csak még nem jött el az ideje. Fel a fejjel! Szorítok nektek!
56. dettyke12 (válaszként erre: 53. - Cepheus)
2009. máj. 5. 11:17
Aranyos vagy,de nem stresszelem már magam.Már elértem azt a pontot,hogy nemis gondolok rá(lehet ezlessz a jó)Nem tudom.
55. dettyke12 (válaszként erre: 54. - Mapipiti)
2009. máj. 5. 11:15
Szia!Nekem a ciklusommal és a hormonommal is minden rendben van(de akkor milehet a hiba)?A férjemnek van két gyermek az elöző házasságábol,de már őt is nézték és akkor minden oké volt.
2009. máj. 5. 05:40

Sziasztok!

Teljesen együttérzek mindenkivel, aki ebben a cipőben jár. Én 15 éven keresztül reménykedtem, sírtam, szenvedtem, volt átjárhatósági vizsgálatom, két inszeminációm. A hormonoktól olyan rosszul voltam / depresszió / azt hittem bedilizek. A második inszemináció után fél évvel rendeződött a ciklusom,- sosem volt rendszeres-, majd ismét fél év múlva megtörtént a csoda!

Ma már nyolc éves, és van egy hat éves öccse is:))

Mindenkinek nagyon szurkolok, sok sikert és kitartást kívánok!

53. Cepheus (válaszként erre: 51. - Dettyke12)
2009. máj. 4. 19:52

Ne aggódj, biztos nem kell kétszer, csak nálunk majdnem öt év próbálkozás volt, és történt közben egysmás...


5 lombikot támogat jelenleg az állam, de a gyógyszerek sajnos így is százezres nagyságrendűek.


De ne stresszeld magad a lombikkal, van akinek egy kis gyógyszeres peteérés serkentés is segít, sőt olyat is tudok, akinek lombikkal nem sikerült, simán Clostival, ami kb 500 ft-os gyógyszer meg igen. Aztán inszeminációk vannak, ha elég jó a férfi eredménye, és van átjárható petevezeték. Az is sokkal kevésbé radikális beavatkozás a szervezet működésébe, és lényegesen olcsóbb, mint a lombik.

2009. máj. 4. 18:59

Nagyon klassz a gólyás levél.Tavaly ezt a levelet szó szerint én is írhattam volna.Minden hónapban ott volt a remény ,majd a csalódás.Pedig mi csak 6 hónapig próbálkoztunk,de nekem ez is egy örökkévalóságnak tűnt.Úgy éreztem csak én vagyok ilyen szerencsétlen.... és ilyenkor szégyellem el magam de nagyon,hiszen tudom,hogy van aki több évig próbálkozik áldozatot,időt,pénzt nem sajnálva.

Tiszta szívből kívánok nektek olyan hatalmas boldogságot amit Dorkám hozott magával nekünk szeptemberben.

51. dettyke12 (válaszként erre: 50. - Cepheus)
2009. máj. 4. 18:10
Jajj neis mondd,hogy 2x akkor lehet én is megyek még majd de kitudja!Nem tudom,de ezt egy nő megérzi ha valami gond van szerintem fogantatás terén.Én legalábbis így voltam vele.Már évekkel ezelött éreztem,hogy valami nem stimmel,de fájdalmaim nem voltak igazábol.És lehet támogatást kérni a lombik programhoz?Mert nekem nem mond senki semmit.
50. Cepheus (válaszként erre: 49. - Dettyke12)
2009. máj. 4. 16:35

Debrecen, Kaáli Intézet. Igen, minden rendben van.


HSG-m és laparom kétszer is volt, nem emlékszem pontosan, hogy engedtek haza. Nem kellett sokat bent lennem, az tuti, de előtte nap már ott aludtam. Mi adtunk pénzt a dokinak, mert volt rá utalás.

49. dettyke12 (válaszként erre: 47. - Cepheus)
2009. máj. 4. 16:26
már2 és fél éve próbáljuk,hogy sikerüljön.Petevezeték átfúvás,és összenövés laparoscopiával.nekem már az furcsa volt,hogy a műtét utáni napon hazaküldött az orvos.Olvastam,hogy neked most volt nemrégen lombikod!Meg kérdezhetem,hogy hol csinálták?És minden rendben van?
48. Cepheus (válaszként erre: 46. - Jasmine80)
2009. máj. 4. 16:14
Szia! Ha egy éve próbálkoztok, akár elkezdhetitek a kivizsgálást, Nyíregyházán is van meddőségi szakrendelés. Vagy előtte bevetheted az ovulációs tesztet, hogy nagyobb eséllyel csípjétek el a termékeny napokat.
47. Cepheus (válaszként erre: 45. - Dettyke12)
2009. máj. 4. 16:10

Igen, hivatalosan 3 és 21, de mindkettőbe több nap csúszás is belefér.

A másodikra az ovuláció után, a luteális fázis közepén kell menni, és a progeszteront nézik. Ha alacsony, vagy nem volt peteérés, vagy kevés a terhesség megtartásához.


És mióta próbálkoztok? Milyen műtéted volt?

2009. máj. 4. 15:41

sziasztok!

nagyon tetszik ez a gólyás levél.ma ismét magam alatt vagyok,azt hittem végre sikerült,de reggel megjött.már megint!minden vágyam egy jó kis reggeli hányinger,és a többi jel,de hónapról hónapra semmi.ma megvettem a gyógyteákat,elkészítem a csodatea keveréket,megrendeltem a gynex-et,és várok,minden hitem ezekbe lesz,és kérem az Isten hogy ebben a hónapban végre végre...addig valahogy lelket öntök magamba,hiszen valamiben hinni kell.máshogy nem lehet kibírni.minden vágyakozó sorstársamnak nagyon szorítok!erősnek kell maradni és hinni!

Jasmine

2009. máj. 4. 14:58
Szekszárdhoz közel lakom,és ott van a korházban meddőségi centrum!És tényleg igazad van abban,hogy a nőgyógyász ebben a témában nem nagyon tud mit csinálni!Meg csinálták a hormon vizsgálatot is,minden rendben van ottis.Petevezeték elzáródásom,és össze növéseim voltak kismedence gyulladással.Lehet az a baj,hogy nem tudtam adni neki neki hála pénzt,de én azt mondtam ha teherbe esek akkor semmi akadály annak,hogy adjak.De most még nem.A hormon vizsgálatot nem a 3.és 21.napon csinálják?Nálam a 3.stimmel,de a 20 nem.Nekem 21 van.
44. Cepheus (válaszként erre: 43. - Dettyke12)
2009. máj. 4. 10:01

(Persze, néhanapján mindenki szomorú. Én is rengeteget sírtam már a "gólyának", nem erről írtam.)


A dokidról meg, bár sokat nem írtál, de azt gyanítom, hogy szimplán nem ez a szakterülete. Az egyik nőgyógyászom, akit egyébként nagyon szerettem, "műtős" doki volt, és bizony amikor kiderült, hogy nekünk sem sima az út a babához, akkor a bizalom ellenére odébb álltam meddőségi szakemberhez. Kár az időt pazarolni sima nőgyógyásznál, nem, mert képzetlenek, hanem mert nem ezzel foglalkoznak. Közülük sokan még az alapvizsgálatokra sem utalnak be. Írok egy példát: 3. és 20. napi hormonvizsgálatot elég könnyen kérhetsz, de csak a témával foglalkozó orvosok fogják kérni az 5 nemi hormon mellett a TSH-t is, pedig a pajzsmirigy alulműködés is elég gyakori oka lehet a sikertelenségnek, vagy akár oka lehet vetéléseknek.


Minden nagyobb kórházban találni meddőségi szakrendelést, vagy fel lehet keresni a problémával a meddőségi intézeteket is. Bár látom, még 30-on innen vagy, én nem várnék ölbe tett kézzel a helyedben.

43. dettyke12 (válaszként erre: 41. - Cepheus)
2009. máj. 4. 07:59
Cepheus!Én is ezen az elven vagyok,csak néha napján elkapja az embert a szomorúság,hogy miért éppen én vagy mi!Nekem az orvosom addig volt segítőkész ebben a témában amíg megnem műtött,utána semmi!7 hónapja műtöttek,és azt mondja várjak még hátha jön(ilyet nem nagyon szokott mondani egy orvos)hanem kutatja az okát,hogy vajon miért nem????
2009. máj. 4. 06:39
Sziasztok!Sajnos mi is ebben a helyzetben vagyunk a férjemmel!Már nem tudjuk,hogy mit csináljunk és hogyan.Fárasztó egy idő után,de még fárasztóbb lehet annak aki már 5-10 éve próbálkozik sikertelenül.Nekem azt mondta az orvosom,a műtétem után,hogy mostmár semmi akadálya,hogy gyermekem legyen de hát.....ezek szerint mégis van ha nem jön!Ez kezd kibírhatatlanná válni,mert a férjem mindig hajtogatja,hogy mikor lessz már de nem akar jönni valamiért Na de nem adom fel!Majd még írok többet is amire kíváncsiak vagytok
2009. máj. 3. 11:56

A legbosszantóbb kérdés ilyen helyzetben valóban a miért, miért pont nekünk nem sikerül. És erre nincs válasz :-( Vagy szőljon, aki megtalálta.


Ugyanakkor túl lehet lépni ezen az irigykedős, a világ is összeesküdött ellenem hozzáálláson, bár időbe kerül. Higgyétek el, minden rossznál van rosszabb, és senki nem a Te gyermekedet várja, illetve senki gyerekével nem lesz kevesebb esélyed Neked a boldogságra. Erre is meg kell érni, de érdemes, mert ha nem lépsz tovább ezen, akkor beleszűkülsz és belekeseredsz a problémába. Rámehetnek a kapcsolataid, munkatársakkal, barátokkal, és sajnos olyat is láttam, még a pároddal is.


Bízni kell a sikerben, tenni és menni érte, amíg van remény, és idejekorán kell B terv is - tehát ha pl nem sikerül egy éven belül a baba, elmegyünk meddőségi kivizsgálásra, stb.


Sok sikert kívánok én is mindenkinek, aki ebben a cipőben jár, mint a cikkíró!

2009. máj. 2. 19:07
Köszönjük a levelet, most már én is tudom nem vagyunk egyedül. A babakocsit tologatós mondatodat nagyon magaménak érzem, mert bármerre megyek beléjük botlom, és tudom, hogy ronda dolog, de irigykedem. Reménykedem, hogy minket is meglátogat a gólya, ha lehet most már minél hamarabb.
39. Berzsilla (válaszként erre: 35. - Bettyke20)
2009. máj. 2. 00:03

Bettyke! Egy orvos nem mond olyat, hogy nem lehet babátok...legalábbis nem az első találkozáskor. Rengeteg vizsgálat, kezelés, beavatkozás van addig, míg azt mondják, "nem lehet". Miért gondolod, hogy nektek nem lehet?

Lehet, hogy csak egy kisebb probléma van nálatok, amin simán tudnak segíteni! Ne légy butus, ne dugd homokba a fejed, irány az orvos! Én 4 éve járok, és még nem mondták, hogy nem lehet, mindent megtesznek, hogy segítsenek rajtunk és legyen babánk!

2009. ápr. 30. 22:50
Sziasztok, sajnos nálunk is hasonló a helyzet. Hiába várjuk a babát, már három éve. Nálunk velem van gond, hormonális, úgy néz ki, hogy nincs peteérésem. Hőmérőzéssel, számolgatással kezdtük, aztán gyógyszerek, most kezdjük az első inszeminációt majd, de nem adjuk, fel, küzdünk, amíg meg lesz a várva várt eredmény, a csoda, amely nélkül nem tudom elképzelni az életem. Ráadásul én olyan helyen dolgozom, ahol naponta találkozom újszülöttekkel, kismamákkal. Gondolhatjátok, hogy mit élek át napmintnap. Kitartás, mi is leszünk még boldog kismamák és anyukák.
2009. ápr. 30. 18:42
Ja az lemaradt, hogy leállították az örökbefogadást. Először azért, mert azt hitték anya beteg, utána meg már miattam.
36. BollerKrisz (válaszként erre: 35. - Bettyke20)
2009. ápr. 30. 18:41

Elmesélném anyukámék történetét. 2 bátyámat veszítették el. Egyik 7 hós terhesen ment el, a másik halva született. Azt mondta a doki, hogy ennyi, nem lehet gyerekük, mert anya nem képes rá, hogy kihordja rendesen. Kétségbe estek, majd kb 2 évre rá elindítottak egy örökbefogadási procedúrát, DE anya az egyik "fejtágító előadás" elött rosszul lett. Nem tudták mi van, mert volt mensije, csak hányt-hányt ..., aztán egyszer csak megmozdultam a pocakban. És itt vagyok 33 évesen. Évekig akartak még tesót, soha nem védekeztek, de egyke maradtam. A doki azt mondta, hogy ez maga a csoda, mert orvosilag nem is lehetnék. DE VAGYOK.

Imádom a szüleimet. Gondolhatjátok mennyire óvtak mindentől


Ezt csak azért, hogy higgyétek el vannak még csodák!! Én küldök mindenkinek egy kis gólyát, hátha az én postám célba ér valahol

2009. ápr. 30. 16:19

sziasztok drága sorstársaim!

már régóta olvazsgatom a leveleiteket,és mostmár én is regisztráltam magam hogy eltudjam nektek mondani az én nagy álmomat és vágyamt!mert sajnos sok mindenkivel egy cipőben járkálok itt!

már 6éve van párkapcsolatom és 1év 4 hónapja próbálkozunk mi is egy pocaklakóval, de sajnos nem jött eddig, :( pedig már sokmindent kipróbáltam hogy rásegitsen a termékenységre különböző teákat gyógyszereket,de semmi! :( jelenleg is az Elevit et szedem hátha...mert nagyon reménykedem benne és nem adom fel,ugy ahogy ti sem!!!!minden álmom vágyam hogy már saját gyerekem legyen és ne más gyerekét babusgassam a csládban..!sziv feszitő fájdalom mikor minden hónapban meg jön aminek nem kéne,kiboritó mikor végig megyek az utcán és körülöttem babakocsit tolnak babakocsi hátán vagy csak egyszerüen a elmegyek egy baba kirakat mellett,olyankor megtudnám ölni magam!és az éjszakákrol meg nem is beszélve..a fojtonos imátkozásom kérésem az istentől és a kinokkal való sirás ami majdnem minden éjszaka gyötör engem még a páromat nem is annyira mert nem mutassa ki de van mikor látom rajta és egymás vállába bjun én meg csak sirok és sirok,próbálok higyétek el nem gondolni rá hogy hátha ugy összejön mert majdnem mindenki ezt tanácsolja de nem tudok nem gondolni rá könnyü azoknak mondani aki már ezen tul esett vagy van már több gyereke!!aki nagyon akar azoknak miért nincs???aki meg nem akar meg nem érdemli meg azok meg szarják a gyerekeket magyarán mondva bocsi (ezért a szóért)de nagyon dühit!!nagyon együt érzek azokkal a lányokkal aki ilyen cipőben van mint ÉN -mert én is ugy gondolom hogy az életem nem ér semmit egy gyerek nélkül!!!

megmondom őszintén nem voltunk még orvosnál,mert annyira félek hogy azt mondja hogy nem lehet....belehalnák!de minden képp rá kell szánnunk magunkat csak még várok egy pár honapot hátha..összejön!

ui:mindenkinek azt kivánom tiszta szivemből hogy kitartást csajok és nagyon együtt érzek minden lánnyal aki abban az esetben van mint én!!sziasztok

34. 54246605c4 (válaszként erre: 28. - Dj.cica)
2009. ápr. 30. 10:53
Szerintem sokan olvassák:)
33. dj.cica (válaszként erre: 32. - Pitike)
2009. ápr. 30. 08:45
szia remélem most sikerült végre nektek.)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook