Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Létezhet, hogy egy nagyon tanult ember a sok tanulás miatt nem érti az átlagembernek az egyszerű gondolatmenetét? fórum

Létezhet, hogy egy nagyon tanult ember a sok tanulás miatt nem érti az átlagembernek az egyszerű gondolatmenetét? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. máj. 9. 21:23
Nem kell nagyon messzire menni: itt a Hoxán is rengeteg olyan hozzászólás van, hogy a keresztrejtvény kutyafüle hozzá.
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Vacsa)
2013. máj. 9. 21:22
De van, csak én nem a tanultsághoz kötöm ezt. Egyszer a trolin beszélgetett mellettem egy fiú és egy lány. Vagy vidékiek voltak, magyarok, de nem Magyarországról. Olvastam, de azért közben szoktam érteni, hogy mit beszélnek, de rájöttem, hogy ezek olyan nyelven beszélnek, amit én nem értek, de aztán jött egy-két mondat, amiből értettem a felét és el kezdtem figyelni, rájöttem, hogy magyarul beszélnek, de tájszólással, így nagy részét nem értem annak, amit mondanak. El is ültem a onnan, mert halálra idegesített:)
2013. máj. 9. 21:21
Kenichiro Kobayashi-t én sem értem. :D
19. Lexibaba (válaszként erre: 17. - Zizisicc)
2013. máj. 9. 21:21

totál igazad van, meg amit leszűrtem, kedves mosolyog, társalog, kezeket fogdos :D

mese főnök


nemtudják ezek milyen a rossz főnök :D


Zizisicc

[link] :)

18. forgatos (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2013. máj. 9. 21:20
Pont ilyesmire gondoltam. Az igazgató úr tökéletesen ért mindent, csak épp nincs kedve adott dolgozók szintjén társalogni, és magyarázatokba fogni.:)
17. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Naoya)
2013. máj. 9. 21:16

Én azt nem értem, miért kell ennyi info alapján megítéltetni és megítélni az igazgató urat, a jellemét, a viselkedését?

Nincsenek konkrét, személyes tapasztalataid, információid a pasiról, csak "vki mesélte, hogy ....." ..... aztán vagy igaz, vagy nem ..... miért kell a szóbeszédből messzemenő következtetéseket levonni?

Nekem inkább ez az érdekes .....

2013. máj. 9. 21:16

A másik dolog, hogy még így egymás között is tudnánk olyan kifejezéseket mondani amit nem értene a másik :D


Nemhogy olyannak, aki x éve nem volt itt.

Sötét_hercegnőnek igaza lehet :) van ám ott pénz, más az élete, mások a problémái (ha vannak) :D

2013. máj. 9. 21:12
Szerintem meg az tanult igazgatónak lövése sincs a gyári munkához és ahhoz, ami ott az alsó szinteken megy, és emiatt nem érti azt sem, amit neki magyaráznak :) Más ötletem nincs :D
14. michelle.r (válaszként erre: 9. - Forgatos)
2013. máj. 9. 21:12
Nekem is van olyan kollégám, akinek a viccein igyekszem jól nevelten vigyorogni.
2013. máj. 9. 21:12

:D hát hallod ezen olyan jót nevettem :D


Attól, hogy valaki itt ott tanult, attól még nem lesz hiperinteligens mittomén ki :D

jaj


Szóval egy kicsit jobban bele kell ebbe gondolni :)

A főnök külföldön tanult, angolul diplomázott, kultúr emberek között, egy teljesen más világban.

Legalább 5 évig volt ott. A másik dolog az, hogy 2 diploma az 10 év külföldön.


Nem nem tudja felfogni az egyszerű kifejezéseket ... A magyar nyelv a leginkább olyan, hogy nincs tényleges mondattana. Manapság senki nem beszél a nyelvtankönyek szerint. Ha összevissza van a szórend számunkra, akik nem szoktak máshoz, ez így is nagyon érthető és szép. Ugyanakkor más nyelvekben, ha más a szórend már mást jelent!

A ragokról már ne is beszéljünk... A szókincsünk meg! :D mennyi árnyalata van egy dolognak!


Szóval nem gondolkozik ő magasabb szinten :D

Csak mondatszórendhez, és más szókincshez szokott.

2013. máj. 9. 21:11
Lehet, hogy rimekben beszel az igazgatour, ugye mivel szornyen muvelt es tanult ... persze hogy nem erti a munkasembor
2013. máj. 9. 21:10

Ó, de szép sztori fog ebből kikerekedni :o))


Az első hozzászólásban még csak mosolygott, a negyedikben, már gúnyosan. A tizediknél már ki is röhögi őket?


Igen, a Sorbonne-on kifejezetten tanítják a bunkóságot és a lenézést ;)

10. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Naoya)
2013. máj. 9. 21:10
szórakozott
9. forgatos (válaszként erre: 1. - Naoya)
2013. máj. 9. 21:09

Cseppet sem lep meg, hogy találkozik vagy 100 emberrel, és véletlenül többször is kezet fog ugyanazzal a személlyel.

Az azonban hihetetlen, hogy nem érti meg őket. A művelt ember pontosan azon a szinten tud beszélgetni az emberekkel, amilyenen a beszélgetőpartner van.

2013. máj. 9. 21:09

10 diploma sem tudja feledtetni az anyanyelvet:))

Márpedig a kisgyerekek is egyszerű szavakkal kezdik:D

Lehet, hogy azon ámul szótlanul: jéé, de jó ezeknek, bárcsak közéjük tartozhatnék ... :D

7. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Naoya)
2013. máj. 9. 21:09

Ne rohogtess mar:DD

Magyar az illeto 'uriember'? Felejteni felejthetett mar magyarul,ha tenyleg ennyit elt kulfoldon,de nehogy mar ne ertse meg mirol beszelnek az emberek.

6. Naoya (válaszként erre: 4. - Pocokfarok)
2013. máj. 9. 21:08
Nem tudom, de állítólag katasztrófális a helyzet vele...
2013. máj. 9. 21:08

Jajj má' eriggyé' má'.


Ilyen nincs.

2013. máj. 9. 21:07

Sokszor en sem ertem a nalam alacsonyabb nivon levo embereket ... :D

Bocsi ... nem hagyhattam ki ... kisse szorakozott vagyok.


Amugy nem tudom ... elkepzelheto! Nem az lehet, hogy az igazgatour magasabb rendunek erzi magat, mert hat az is, es a munkasokat pedig csak lenezi es gunyosan mosolyog a kozlendojuk soran?

2013. máj. 9. 21:07
Gondolom, hogy azért itt-ott megértett egy-egy magyar szót.
2013. máj. 9. 21:06
Az, hogy egy paraszt, kezdődő Alzheimer-kórral.
2013. máj. 9. 21:02

Van egy gyár. Egy ismerősöm dolgozik ott aki mesélte, hogy az igazgatója a gyárnak Oxfordban végzett egyetemet valamint Párizsban a Sorbon-on végzett.

Szóval mesélte, hogy amikor oda megy a gyárban a munkásokhoz, egyszerűen nem érti meg az emberek "egyszerű" nyelvezetét... Értetlenül néz, mosolyog, de nem érti, nem tudja felfogni az egyszerű kifejezéseket, mert Ő valószínűleg annyira magasabb szinten gondolkozik. Szerintetek létezik ilyen? Ha igen, hogyan?

Volt olyan eset, hogy egy nap egy emberrel 3x is kezet fogott.. (?? érdekes,nem?..)

Mi a véleményetek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook