Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kiégés és az átlagember fórum

Kiégés és az átlagember (beszélgetős fórum)


13. tádámmm (válaszként erre: 12. - Dfc04c70e4)
2022. aug. 28. 17:53

Hát azért olyan is akad, aki életében nem dolgozott keményen, csak ügyesen keverte a lapokat.


Ezt a példát nem követném, nem lenne gyomrom a pénzért embereket kijátszani egymás ellen.


Nem tudom mi a 'jó élet' definíciója, de úgy gondolom, hogy a tudatosság anyagilag nagyon nagy segítség.


Lelkiekben több embert ismerek kiégve.. akik az aljasságot, játszmákat nem tudják feldolgozni, és inkább befelé fordulnak, már-már remeteként élve. A csalódások, kihasználások a mindennapok részévé váltak. A szappanoperák viperái köztünk élnek.

12. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 27. 21:15

Most, kb. egy órával ezelőtt hallgattam meg a beszélgetést. Nem voltam elájulva tőle. Nem Friderikusz miatt. A riportalanytól nem voltam elájulva.

A kiégés, mint olyan számtalanszor szóba került már nálam is. Munkahelyen ugyanúgy, mint baráti körben.

Úgy gondolom, szinte nincs ember, akit az életközépi válság, kiégés ne érintene kisebb-nagyobb formában. Állítom, hogy akikkel beszélgettem, sokkal mélyebb benyomást tettek rám, mint Füredi Júlia.

Tehát maga a beszélgetés - szerintem - nem egy nagy durranás, sőt! Ezért a könyvet is kihagyom.


Egy biztos: sok olyan ember van, aki nem akar, nem mer változtatni. Inkább marad a régi, megszokott életében, minthogy változtasson. Ők azok, akiknek lenne ugyan lehetőségük jobbá tenni az életüket, csak mégis kényelmesebb nekik a megszokott langyos pocsolya. Tanulni lusta, egy kapcsolatból kilépni bátortalan, mert mi lesz, ha tennie is kell a jobb életért.

És most nem azokról beszélek, akik tényleg képtelenek változtatni. Betegség, családi fenyegettség, stb. Őket sajnálom.

Viszont a csak siránkozásra képeseket valahogy nem sajnálom. Ők csak segélyért tudnak kuncsorogni. A munka büdös. Ők azok, akik ujjal mutogatnak azokra, akiknek szerintük csak úgy az ölükbe pottyant a jólét. Na persze! Csak úgy...mert a jólét, az csak úgy jön.

És most sem azokra a „jól élőkre” gondolok, akik milliárdokban fürdenek. Hanem azokra, akik kőkeményen megdolgoztak azért, amijük van. Lehet követni a példájukat.

11. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 27. 20:37
Akkor tiszta és számodra megnyugtató helyzetet kell teremteni a magánéletedben. Zárd ki a zavaró körülményeket/személyeket az életedből! Ez is csak elhatározás kérdése.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 27. 20:11
Sajnos vannak kötöttségek, amiket nem lehet egyik napról a másikra felszámolni. Közben meg elfogy a kraft.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Timycat)
2022. aug. 27. 20:09
Az volt az a pont, amikor kételkedni kezdtem. A jósnő említésekor.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2022. aug. 27. 20:08
Tartok tőle, hogy ami a könyvben le van írva, azt egy józan gondolkodású ember magától is tudja, de ott van a de.
7. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 27. 20:08

A kiégés sokrétű lehet, az tény pénzzel a "párnád alatt" sokkal könnyebb lépni. De ha nem lépsz az idővel visszaüt, akkor is ha van pénze az embernek.


Mondjuk az tény ez a podcast nem volt egy nagy eresztés, valahogy ez a nő minden volt csak hiteles nem. Jósnő, meg a kényszer, hogy csilingeljen a pénz minden hónapban... Érdekes

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2022. aug. 27. 20:05

Nem fogalmaztam pontosan. A munkámmal semmi bajom nem lenne, ha a magánéleti körülmények rendben lennének. utóbbi miatt nem tudom teljes erőbedobással és odafigyeléssel végezni a munkám. Ezáltal az előrehaladásom is gátolva van.


Manapság 14-18 évesen nem hagyják el a szülői házat a gyerekek. Nem tudom honnan vetted.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 27. 20:00

Az a baj meg sem próbálják sokan a változtatást az életükben, mert a mi lesz, ha....ott bujkál az agyukban.

Ezért egy életen át inkább nyomorognak. Tudod, igaz a mondás. Aki mer az nyer.

Azt írod egy életen át kínlódásra vannak kényszerítve. Ha így él valaki, mit veszíthet?

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 27. 19:50

Szerintem elhatározás kérdése. 14 vagy 18 évesen, mikor általában elhagyják a szülői házat a gyermekek - nekik sincs semmijük.

Nem jó szakmát választottál? Tanulj ki egy olyan mesterséget amit örömmel végeznél!

Persze, addig is élni kell valamiből. A "kényszermunkát" addig végezni kell.

3. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2022. aug. 27. 19:32

Nagyon korrekt vélemény!


Gratula.

2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 27. 18:47
Attól, hogy nem szól mindenkinek, még nem használhatatlan. Igen, nagyon szomorú, hogy rengeteg ember szenvedi végig az életét egy rosszul megválasztott szakma, házastárs miatt, mert a pénz miatt nincs ereje változtatni.
2022. aug. 27. 18:35

Végignéztem a legújabb Friderikusz podcastot.


[link]


Legszívesebben megtenném én is, hogy felálljak és hagyjam a francba az eddigi életem.

Nem az irigység beszél belőlem, de a műsorban megszólaltatott nő esete nincs párhuzamban az átlagember lehetőségeivel. Ha mindenki kaphatna végkielégítést, bátrabban mernénk fejest ugrani a tejfehér ködbe, mert a tudat, hogy egy ideig kitart a pénzed, erőt adhat a gyökeres változtatáshoz.

Kétségbeejtő, hogy sokan az anyagi helyzetük miatt kínlódásra vannak kényszerítve.

A nő könyvét pont ezért tartom még olvasatlanul is használhatatlannak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook