Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezhet hogy agydaganat vagy csak hipochondria?! fórum

Létezhet hogy agydaganat vagy csak hipochondria?! (beszélgetős fórum)


1 2
30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Bözsi néni)
2018. aug. 4. 16:14
Tudom! :D
29. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2018. aug. 4. 16:03
Elhatározás kérdése😃
28. Guruljka (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2018. aug. 4. 15:52

Jópofa kis torna, pláne ha az ember füle rááll a visszhangos amatőr felvételre. (Hogy nem próbál ezen változtatni sok ilyen segítő, nem is értem. Na de ez más tészta.)


Én hogy a túróba vagyok olyan, hogy nincs türelmem megcsinálni??? pedig de jó lehet!

27. ejmi
2018. aug. 4. 15:47
nagyon sokat meg lehet tudni erről a porckorong.hu oldalon. Sok hasznos videó is van.
26. ejmi (válaszként erre: 25. - Bözsi néni)
2018. aug. 4. 15:39

Akkor a szakemberek tévesen informáltak :)

Nem, legtöbbször nem okoz panaszt. :)

25. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - Ejmi)
2018. aug. 4. 15:35
Ja, és de, a sérv okoz panaszt.
24. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - Ejmi)
2018. aug. 4. 15:34

Akkor én a kivételek közé tartozom😃 27 évi számítógépes munka után is csak némi meszesedés van.


A 90% túlzás, leggyakoribb az ágyéki sérv és az is max. 43%-os gyakoriságú, a nyaki előfordulás ennél is ritkább.

23. ejmi (válaszként erre: 15. - Bözsi néni)
2018. aug. 4. 14:08

Nyaki sérve az emberek 90 %-ának van, csak nem okoz panaszt. A kérdezőnek viszont igen, pont az egészségtelen életmódja miatt.


Ezen lehet segíteni, amit beképzel azon viszont nem mindig.

2018. aug. 4. 11:59

Pilatesz torna, és persze pozitív hozzáállás..

:)

Mozogj járj társaságba, munkán kívül tiltsd el magad a géptől

21. Bözsi néni (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2018. aug. 4. 11:54

Megnéztem (és csináltam) ezt a tornát nagyon jó!


Köszi szépen.

20. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. aug. 4. 08:33
Az agydaganattól félsz, pedig ha ezt a mozgásszegény életmódot tartod fent, akkor a kerekesszékre nagyobb az esélyed. Ez a kis nyakfájás most még csak figyelmeztetés, hogy ha így folytatod, akkor idővel olyan mozgásszervi gondjaid lesznek, hogy az ágyból nem tudsz majd felkelni. Ezt csak rendszeres mozgással tudod megelőzni.
19. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. aug. 4. 07:54

Megnyugodhatsz.:))

Én elmennék egy jó reumatológushoz, aki manuálterápiával kimozgatja a letapadt izmokat.

Azután Kovács Bernadett; irodai váll-nyak torna videót megnézném, és rendszeresen csinálnám.:)))

De lehet, elég a videos torna is, próbáld meg.

2018. aug. 3. 21:39
Nyugi van. Semmi bajod nincs, csak a hipochondria. Inkább valami mással foglald le az agyad, mint kitalált tünetekkel. Pl. szabadidődben sportolj, olvass, esetleg rejtvényfejtés, főzés, vagy amit szeretsz csinálni, lényeg, hogyha jönnek a betegség-gondolatok, le tudd magad kötni.
17. Regin_a (válaszként erre: 16. - Regin_a)
2018. aug. 3. 21:33
Ja, és a szemem miatt elmentem MRI-re semmi nincs a koponya és a szem körül
16. Regin_a (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. aug. 3. 21:32

Nekem már 100 bajom van és a szememmel is

A tv a pc-ben fut és naphosszat nézem. A napokban valamit kerestem kemémyen órákig a neten

Ki is készült a szemem, és szédelegtem

Te meg 11 órát monitorozol. Ne csodálkozz!

Óránként 10 perc szünet jár azoknak akik monotor elött dolgoznak

Próbálj meg fizikai mozgást végezni, még ha nehéz is/hazabeszélek :)/

15. Bözsi néni (válaszként erre: 14. - Ejmi)
2018. aug. 3. 21:04

A nyaki sérvet a leírtakból diagnosztizálni kissé merész.


Amúgy is hipochonder, ne told a lovat alá.


Napi 11 órábsn görnyed a gép előtt, kényszertartásbana felső teste, nyaka, válla izom semmi, mozgás nulla. Szerintem ez épp elég a leírt tünetekhez, föleg, hogy az orvosa sem látja másként, a sokadik vizsgálat után sem.

14. ejmi
2018. aug. 3. 20:49

Inkább Bene Máténál olvasgass, és nézz videót porckorong.hu


Minden tüneted nyaki sérvre utal, ami karbatartható McKenzi tornával pl. és igen munka közben áll fel, sétálj, körözz egyet a válladdal, és mondjuk jógázz munka után.

13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2018. aug. 3. 20:37
Tyuhaj, ez bizony így igaz, ahogy leírtad!
12. Guruljka (válaszként erre: 9. - Réka007)
2018. aug. 3. 20:37
Szerintem mindenkinek recseg.
11. Bözsi néni (válaszként erre: 9. - Réka007)
2018. aug. 3. 20:26
Mert meszesedik a kényszertartástól, a mozgáshiánytól. Ne légylusta, mozogj!
10. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. aug. 3. 20:25

Igen, megnyugodhatsz. Viszont a sokáig ugyanabban a pozícióban lévő ülés káros, tehát időnként állj fel, sétálj kicsit, csinálj kis tornát (vállkörzés előre-hátra, fejkörzés, fej billentés előre hátra, jobbra, balra).


Munka előtt vagy után pedig járj el valahová rendszeresen mozogni. Fitness terem vagy aquafitness, vagy bármi. Most még fiatal vagy, de hiába sovány, a sok üléstől, nem mozgástól punnyadt.


A gerinc és a teljes váz egészségéhez izmokra van szükség de azok az üldögéléstől eltűnnek. A keringés renyhe, az emésztőrendszer szintén.


Ha nem akarsz 45 éves korodban mozgásszervi fájdalmaktól szenvedni, akkor nem olvasgatsz meg képzelődsz, hanem elkezdesz valami mozgást, sportot. Rendszeresen, min. het 2-3 alkalommal.

2018. aug. 3. 20:24
Ja ès mègyegy dolog: azt vettem észre ahogy fejkörzést csinálok recseg a nyakam.
8. Réka007 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. aug. 3. 20:23
A folyadèk igaz, sokàig nem figyeltem rà de kb egy hete már megiszok másfèl liter folyadékot. ( sokan azt mondják hogy mèg az is kevés ilyen melegben illetve ügyfélszolgálaton ahol folyamatosan beszélek) az izomgyengeséget úgy értsd hogy mikor a nyakamat mozgatom és járok egy ponton mozgatás közben zsibbadàst és bizsergést érzek s nehezebben emelem a làbam. (Erre a neurologus azt mondta mivel elkezdett kicsuszni a porc, nyom egy ideget)
2018. aug. 3. 19:44

Igaz is, én Bene Máté Zoltán anyagait is akartam javasolni.


porckorong.hu oldal.

6. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. aug. 3. 19:42

Nyugodj meg.

Bizony kezdődő nyaki gerincsérv (nagyon erős fájdalommal tud kisugározni), járj el masszázsra, mozogj, stb.


[link]


Ezt a párnát megkérdezhetnéd az orvosodtól, használjad-e.


Ezeket orvos nélkül is megveheted.

Lényeg, hogy ellazuljon a vállad, nyakad.


[link]


Fontos, hogy bízz az orvosokban, nem a piacon vették a diplomájukat.

Megnyugtatlak afelől is, hogy észre lehet venni a daganatot.

Jobbulást kívánok :)

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Réka007)
2018. aug. 3. 19:39
Az izongyengeség nem alakul ki olyan könnyen. De ha nem iszol elég folyadékot, lehetnek fura érzéseid.
2018. aug. 3. 19:32
Illetve kihagytam hogy egy hete nèha furcsa hullám járja át a testem mikor jàrok hirtelen felállok mintha izomgyengeségem lenne.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. aug. 3. 19:32
Ja, és tartalékolj valamit a pénzedből, ennyi szuper jó lelet birtokában vidd el a párod egy GONDTALAN nyaralásra.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. aug. 3. 19:31

Csatlakozom az orvosokhoz, és javaslom, használj szemcseppet, állj fel óránként a géptől vagy legalább a szemed pihentesd (nézz kicsit messzebbre, vagy ki az ablakon, ha lehet), és igyál elég folyadékot.


Fejezd be az internetes olvasgatást, ha nem bírod feldolgozni az információkat.

2018. aug. 3. 19:27
Az utóbbi fél évben rengeteg kivizsgálásra jártam mert mindig beképzeltem magamnak valamit. Màjus óta túl vagyok (általános vizsg, labor, tüdőszűrés, hasi ct, mell ultrahang, szemészet, nőgyógyászat, anyajegyszűrés, neurologia, ekg) nagyjàból 200.000ft fizettem. Amit tudni kell 26 éves lány vagyok és 3 éve napi 11 órában végzek ülőmunkàt egy monitor elött. Az èletmódom mozgásszegény nem sportolok gyakorlatilah beülök a kocsiba dolgozom s hazamegyek pihenni. Testalkatom sovány. Kb 1 hónapja egy rossz mozdulatot követően becsipődött a nyakam nem tudtam mozgatni a fejem majd 2 hétig kisugárzott a karomba erős fájdalommal. Az utóbbi egy hétben viszont inkább azt veszem észre hogy nehezen mozgok, olykor szédülök és ha rendszeresen a monitor elött mereven tartom a nyakam masodpercekre “beremeg a fejem” tegnap este már sírtam hogy agydaganatom van.. a Pàrom nem hallgat meg mert nem vesz komolyan azt mondja mindig kitalàlok valamit. Az orvosok pedig nem hajlandóak mr-re küldeni mert elméletileg a neurologiai vizsgálatom a magán rendelőben tökéletes volt, a szemfenekem nagyon szèp, és a laboromban sem volt csillag. Ők azt mondják kezdődő nyaki gerincsèrv járjak el masszázsra mozogjak stb a munkámból kifolyólag.Létezne hogy “csak” ennyi lenne?! Annyi rémet olvasni az interneten hogy nem vették észre az orvosok a daganatot. A fejem egyébként nem fáj vagy nagyon ritkán enyhén s hányni sem hànyok. Szerintetek megnyugodhatok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook