Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lepény "gond". Hallottatok már ilyet? fórum

Lepény "gond". Hallottatok már ilyet? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 29. 16:15

Szia Kedves Molyka!


Először is gratulálok a kicsi babócához! Másodszor pedig én is azt javaslom, hogy most pihenj, de nagyon erőteljesen. Nekem is a 19. héten állapították meg, hogy a méhlepényem fedi a méhszájat, nekem mondjuk teljesen fedte, anno.... és nekem már onnantól kezdve nem is mozdult semmilyen irányban. Vérezni, barnázni soha nem véreztem, barnáztam. Viszont a 25. héten begörcsöltem, s emiatt befektettek akkor a kórházba, mert ez elég veszélyes dolog is lehet. Persze nehogy megijedj, egyenlőre csak a pihenésre koncentrálj, s nem lesz semmi baj.

Az én kisfiam is teljesen egészségesen született meg a 37. héten, s azóta már 15 hónapos nagyfiú!


További jó egészséget kívánok neked!!!!!!

27. Christineee (válaszként erre: 22. - Giga455)
2009. dec. 23. 22:44
Köszi, de nem én aggódtam emiatt:-)
26. Christineee (válaszként erre: 21. - Molyka)
2009. dec. 23. 22:43
Hát igen nemsokára, még van egy hónapom addig:-)
25. Molyka (válaszként erre: 24. - Giga455)
2009. dec. 23. 20:22
Köszi, hogy megosztottad. Ez van amúgy, ennyit megvonhatunk magunktól a baba egészsége érdekében. Mi legalább is határozottan így gondoljuk. De akkor is félelmetes, amikor ilyen történik és görcsöl a pocim, főleg a tudat miatt, hogy a lepény nem a legjobb helyen van, nehogy leváljon meg ilyesmi...
24. giga455 (válaszként erre: 23. - Molyka)
2009. dec. 23. 19:10

Utána aztán tényleg nem akarod majd :)))

Vagyis ha mákod van akkor lehet semmi gond nem lesz.

Nekem sok varratom volt :-(

Szóval nálunk majd 1 évig nem volt semmi, úgy a terhességgel együtt. Szegény apa :S

23. Molyka (válaszként erre: 22. - Giga455)
2009. dec. 23. 18:56

:)))) Na igen. Fura, mert a tudatfölöttiben :) semmi éhségem nincsen, annyira tudom, hogy nem szabad, hogy nem is kívánom.

Csak legyen már május! :)

22. giga455 (válaszként erre: 18. - Christineee)
2009. dec. 23. 18:39

az ilyen jellegű méhösszehúzódás nem fog gondot okozni, és nem is nagyon tudsz ellene tenni ;) (tudod éhes disznó... :) )

Az a lényeg hogy behatolás ne legyen, ne kezdjen el kinyílni a méhszájad.

21. Molyka (válaszként erre: 20. - Christineee)
2009. dec. 23. 15:33
Juj de jó, akkor mindjárt itt a baba! :)
2009. dec. 23. 14:21
Jan 28
19. Molyka (válaszként erre: 18. - Christineee)
2009. dec. 23. 14:21
Te mikorra vagy kiírva?
18. Christineee (válaszként erre: 16. - Molyka)
2009. dec. 23. 14:18

Helyes! Akkor tényleg próbálj meg minnél többet feküdni!

Én is egy hónapig erre voltam ítélve és meg is lett a hatása. :-)

17. Molyka (válaszként erre: 15. - Dinuss)
2009. dec. 23. 14:15

Boldogsághormon és görcsös méhösszehúzódás, kérdés melyik a jobb és miért. ;)

Ezellen nem tudok tenni semmit, és ez aggaszt egy kicsit. Köszi! :)

16. Molyka (válaszként erre: 14. - Christineee)
2009. dec. 23. 14:15
Igen, itthon vagyok persze. Más nem is hiányozna... :)
15. Dinuss (válaszként erre: 9. - Molyka)
2009. dec. 23. 14:00
Az orgazmus nem okoz gondot es boldogsag hormonokat szabadit fel ami kifejezetten jol esik a babanak is!:)
14. Christineee (válaszként erre: 13. - Molyka)
2009. dec. 23. 13:54

Helyes szed csak! Most még ne lébecolj ezzel szerintem!!!

Ennyi idős terhesen mint amennyi te vagy most én még nagyon betartottam a szedését mert kell a pocinak nagyon.

Jó dolog az a magnézium.

Vigyázz magadra meg a babóra.

Otthon vagy ugye? Nem dolgozol?

13. Molyka (válaszként erre: 12. - Christineee)
2009. dec. 23. 13:44
Nekem az első dokim, aki inszemelni akart, az mondta, hogy 3x1, mert olyan ideges voltam... aztán Eszter mondta, hogy ne, álljunk le, mert ha majd kell, legyen mit emelni. 2 hete 3x1 volt, most már 3x2. Eddig lébecoltam, meg elfogyott és helyette pezsgőtabit ittam... de most megijedtem és lelkesen szedem!
12. Christineee (válaszként erre: 11. - Molyka)
2009. dec. 23. 13:36

A méhnyakra nekem is azt mondta a doki hogy hosszú. Szerencsére még mindig teljesen zárva vagyok és már régóta nincs vérzés se így már nem aggódok.

De én is aggódtam, de szerencsére nem volt komoly gond.

Szerintem picit nyugodj meg te is. :-)

Babuci jól van és ez a fontos.

Nekem az eleje óta kell szednem 3x2 Magne B6-t.

Már nagyon unom és mostanában van hogy el lébecolom a dolgot.

Nem tudom neked mennyit mondtak de most mg szed csak lelkesen:-)

11. Molyka (válaszként erre: 10. - Christineee)
2009. dec. 23. 13:23

Igen, mondta Eszter is, hogy furcsa, mert feljebb szokott kúszni, nem lejjebb, de mivel szerintem eddig is fedte, csak nem láttuk... :) MgB6-ot kell szednem elég sokat, és 2 hét múlva kontroll.

Viszont a méhnyak az kivételesen hosszú, mondta, hogy ez nagyon jó dolog!

Viszont a rosszban a jó, hogy szerintem megvan a pecsételés oka, és nem vagyunk bizonytalanságban, hogy vajon mitől jön elő néha.

10. Christineee (válaszként erre: 7. - Molyka)
2009. dec. 23. 13:19

Örülök hogy ismerős vagyok:-)


Persze a méhlepény vándorol a terhesség alatt de általában lent kezdi és felfelé vándorol.

De ez nem törvényszerű.

Az is lehet hogy másképp látta a két különböző vizsgálat a méhlepény helyét. De ha lent van attól nagyon is lehet vérzés.

Próbál megnyugodni, és pihenj sokat!!! Komolyan.

Nekem is tilalom volt az elején.

Apa még a 1kg-os kenyeret is elvette tőlem.

Próbál sokat feküdni. És semmit ne emelgess!!

9. Molyka (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2009. dec. 23. 13:17
:) Köszönöm Neked is. A férjem "kibírja" illetve nagyon toleráns, és mindent a fiáért elven működik most! :) Viszont ami nagyon kellemetlen nekem, hogy előfordul, hogy hajnalban mindenféle izgalmak és olyan tartalmú álmok nélkül spontán orgazmusom van, ami igen erőteljes méhösszehúzódásokat eredményez. Ezellen semmit nem tudok lenni, és ugye ez nem tesz jót kicsit sem...
2009. dec. 23. 13:14

Szia Molyka!

Szurkolok, hogy vándoroljon tovább a méhlepényed! Ha eddig nem bírt egyhelyben maradni, most egy kicsit még ne pihenjen! :)

Én is csak azt tudom javasolni, hogy egyelőre kerüld a szexet, vagy legalábbis a behatolást. Ha arrébb megy és a méhszájad is rendben lesz, egy ideig megint mehet minden a rendes kerékvárásban. Párodat kicsit sajnálom, hogy már most farkas-pózra (=ül a lyuk mellett és vonyít) van ítélve, de biztos ami hótziher!

Kitartás!!!

7. Molyka (válaszként erre: 6. - Christineee)
2009. dec. 23. 13:13

:) Ismerős vagy, de jó! Nekem csak az furcsa, hogy alig 1 hete fent volt, most meg lentebb és teljesen máshol.


Igen, no szex, ezt betartjuk, sokat vártunk a babára, nem kockáztatunk!

2009. dec. 23. 13:08

Szia Molyka!


Nekem az elején 2x is volt vérzésem a lepény miatt! De a babának ez nem okozott gondot.

És nekem is azért volt mert nagyon alacsonyan volt a méhlepény, de idővel feljebb kúszott. Nálam elülső falon van a méhlepény.

5. giga455 (válaszként erre: 4. - Molyka)
2009. dec. 23. 13:08

és no szex, ez most komoly!

egyébként még elmehet a méhszájadtól, egy barátnőmnek is rajta volt teljesen, aztán odébb vándorolt, és most már semmi probléma sincs...

2009. dec. 23. 13:06
Köszönöm a válaszod! 19 hetes leszek holnap. :) Illetve a kicsi fiam. Nem hittem volna, hogy egyik napról a másikra így elmászik... Viszont van egy gyanúm, hogy eddig is fedhette, különben honnan jött volna a rózsaszín nyavaja...
3. Dinuss (válaszként erre: 2. - Molyka)
2009. dec. 23. 13:05
Igen letezik.Ahogy idosodik a terhesseg a lepeny ugy "vandorol".Ha viszont a mehszajadnal van akkor elegge csaszar gyanus lesz a szules!Mennyi idos vagy most?Boldog babavarast neked es kellemes unnepeket!Es pihizz sokat ne emelj nehezeket ne eroltesd meg magad.
2009. dec. 23. 12:53

Hetek óta van némi rózsaszín pecsételésem, egy héten kb. 2x, de előfordult, hogy 3 hétig semmi. Többször látott orvos, 4d-s uh-on is voltunk, mindent rendben találtak, egyedül az orvosom fedezett fel a méhnyak fölött egy ici-pici bevérzést, amiből származhat mindez, de arra se tudta azt mondani, hogy tuti bevérzés volt.

Tegnap barna folyást tapasztaltam, azonnal mentem az orvoshoz. Baba rendben, lepény rendben, méhszáj rendben, viszont amikor hüvelyivel nézett, észrevette, hogy egy kicsit rálóg a lepény egy része a méhszájra, ami okozhatja ezt a vérzést. A szombati 4d-s leleten ez áll: lepény mellső falon, távol a méhszájtól... a tegnapin pedig: lepény hátsó falon, kissé fedi a méhszájat. A 4d pontosabb, viszont a hüvelyi alaposabb, olyan helyekre is ellát, ahova a hasi uh nem. Létezik, hogy ennyi idő alatt ekkorát vándoroljon a lepény? Egyébként leválásra utaló jel nincs.

2009. dec. 23. 12:53
Lepény "gond". Hallottatok már ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook