Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lelkem gonoszabb fele... fórum

Lelkem gonoszabb fele... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lelkem gonoszabb fele...

1 2 3 4 5
43. Vikica76 (válaszként erre: 42. - Noraelizabet)
2010. dec. 19. 23:00

Arról nem beszélve , hogy az autóban 3 pedál van nekem meg csak két lábam...


:-))))))

2010. dec. 19. 21:40
Bár a végét nem értettem,mármint a párbeszédet,hogy ki között zajlott,de az eleje tetszett.Megjegyzem nincs jogsim életemben nem vezettem még.Csak mint utas adom a tanácsokat a férjemnek.Fékezz!Lassabban menj!Vigyáz autó előttünk!Figyeld meg index nélkül fog eléd vágni!(és detto):)Mégis van,hogy a lelkem gonosz!Mert mehetne az előttünk lévő, 90-el de csak 60-al döcög de a vasútiátjáróban már 110-el repeszt előttünk.Na a biztosíték itt csap ki általában.Biztos,hogy szörnyű vezető lennék.Arról nem beszélve ,hogy az autóban 3 pedál van nekem meg csak két lábam,Pedig már szőke sem vagyok.
41. 07c4794583 (válaszként erre: 39. - Mikebubu)
2010. dec. 19. 21:02

ok. pont ez sántított nekem. mármint ha cikket írok, akkor leülök gondolkodni kicsit, mit akarok mondani, sugallni, mi a tanulság vagy konklúzió.

így az egész kicsit ilyen érzelmi kitörés-jellegű lett, és őszintén szólva nekem ilyen bizonygatós is.

amúgy a közlekedésben felfokozott állapotot ismerem én is, a minap úgy felidegesítettek, hogy kihívtam a rendőrséget, csak hát ahol én élek, ott másképp zajlanak a dolgok.

de nem biztos, hogy se füle-se farka cikket írnék belőle ;-)

2010. dec. 19. 21:02

Nem olyan rossz a cikk, mint többen írják:)

Az első felének kimondottan van hangulata, át is jött az érzelem, szóval jó volt. Szerintem a második felén csiszolni lehetne:)

Egyik kedvenc írónőm egyik édes regényében a csalfa férj jár pórul: Útszéli hölggyel végeztet orális szolgáltatást, s ezt a feleség úgy honorálja, hogy teljes gázzal a parkoló kocsinak hajt. Maga a cselekmény elítélendő, ugyan akkor olvasva igenis mulattató.:)

39. mikebubu (válaszként erre: 38. - 07c4794583)
2010. dec. 19. 20:44
hmm.. őszintén bevallom: nem gondolkodtam el a dolgok ilyen mélységén. Egyszerűen akkor csak azt akartam hogy ne érezzék úgy, bármit megtehetnek. Utólag: semmi értelme.
38. 07c4794583 (válaszként erre: 31. - Mikebubu)
2010. dec. 19. 20:31
én csak azt nem értem, hogy az egész olyan volt, mintha valami bosszút akarnál állni két buta emberen. volt értelme? szerinted ők mit éltek meg ebből?
37. 68b1114f6e (válaszként erre: 36. - Mikebubu)
2010. dec. 19. 20:26

Az emberek egyformábbak mint két tojás.:DDD

Na de ez nem ide tartozik.:)

36. mikebubu (válaszként erre: 35. - 68b1114f6e)
2010. dec. 19. 20:21

Igazad van. Szégyenem nem a személyiségemnek, hanem pillanatnyi dühömben elkövetett tettemnek szólt.

Biztos vagyok benne, mindenkinek van ilyen. Én megosztottam, mások titkolják. Minden ember más, és ez így jó:unalmas lenne a világ, ha egyformák lennénk.

35. 68b1114f6e (válaszként erre: 31. - Mikebubu)
2010. dec. 19. 20:11

Valamit félreérthettél abból amit írtam.:)

Én nem törtem pálcát feletted.

A szégyen pedig csak egy "civilizációs betegség".

Bármikor bármit tettem, teszek, vagy tenni fogok, az én vagyok. Akkor is ha törvénybe ütközik, vagy bárkit megbotránkoztat. Akár tud róla valaki, akár nem.

Tudsz-e nagyobb butaságot annál minthogy valaki szégyelli magát amiatt hogy ő olyan amilyen?:)

34. Fibonacci (válaszként erre: 31. - Mikebubu)
2010. dec. 19. 20:02

Én nagyonis megértelek. Mert az, aki nap mint nap vezet, igenis sokszor találkozik unintelligensekkel, és sajnos sokszor dönt a pillanatnyi harag hevében nem mindig helyesen.

Csak tudod, ahogy a nóta is mondja: "van aki bevallja, van aki tagadja, de az is akarja, sőt..." :)

33. Tücke (válaszként erre: 18. - Lyrian)
2010. dec. 19. 20:01
nem vagy vele egyedül
32. 9242a6388c (válaszként erre: 31. - Mikebubu)
2010. dec. 19. 19:56
Remélem jobb egy kicsit, hogy kiirtad magadból..:)
2010. dec. 19. 19:54

Köszönöm az építő hozzászólásokat.

A stílust érintő kérdésekről csupán annyit, hogy nem tetszik mindenkinek minden: van akinek P. Howard, és van akinek Bulgakov.

A közlekedési szabályokkal kapcsolatban: azt hiszem én sehol sem vétettem, maximum lakott területen kívül léptem túl esetleg a sebességet.

A második rész pedig épp azt szolgálta volna, hogy bemutassa: igenis volt lelkifurdalásom a dolog miatt, megbántam hogy pillanatnyi hevületben ilyesmit tettem.

Végül pedig igen, harmincon túl, de kibékülve a korommal. Az autó nem csotrogány, van 3 fiam, és aggódó férjem. Én örülök ennek. Nem az irigység beszélt belőlem, pusztán a másik felet árnyaltam, némi gúnnyal, a helyzetből kifolyólag.

A gonoszkodás és publicitás témakörben pedig annyi a véleményem, hogy ha valamit elkövetsz, az az elkövetés pillanatától szégyen, nem pedig akkortól, ha mások is tudják. Részemről megszégyelltem magam az ominózus eset után, lelkifurdalásom is felébredt: ám ez is egy emberi gyarlóság volt, beismerhető.

30. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - 68b1114f6e)
2010. dec. 19. 19:43
hát igen, a leírtakról a "poénos" helyett inkább a "piti" jut eszembe
29. katus3 (válaszként erre: 27. - 07c4794583)
2010. dec. 19. 19:42
:-)
28. katus3 (válaszként erre: 26. - 07c4794583)
2010. dec. 19. 19:42
Tudom a szó jelentését,de nézd meg ebben a szövegkörnyezetben.:-)
27. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - Katus3)
2010. dec. 19. 19:41

de jól értelmezted, mert azt akarta mondani a cikkíró, amit te értettél, csak a rossz kifejezést használta

dehát ez eltörpül a cikk "értelmességéhez" képest.

:)

26. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - Katus3)
2010. dec. 19. 19:40
a hátszél azt jelenti, hogy rejtett segítség. pl ha állásra jelentkezik valaki, és az ismerőse benyomja, az a hátszél :)
25. katus3 (válaszként erre: 23. - 68b1114f6e)
2010. dec. 19. 19:39
Hát legyen... Férjem régi munkahelyén az éjszakás brigád mindig megette-megitta a hűtőben hagyott kajájukat,üdítőjüket. Ők vettek hashajtót...
24. katus3 (válaszként erre: 22. - 07c4794583)
2010. dec. 19. 19:36
Ezt a mondatot én úgy értelmezném,hogy van félnivalója,ha rögtön megijed tőlük.:-) Javítsatok,ha nem így van.:-)
2010. dec. 19. 19:36
Hát nem tudom. Én át tudtam érezni a leírtakat, lehet hogy én is ugyanezt tettem volna. De az biztos hogy "cikket" eszembe sem jutna írni róla. Ha már gonoszkodás, és publicitás, akkor olyasmiket osztanék meg pl hogy egy egész üveg hashajtót öntöttem a főnök teájába, vagy hogy döglött egeret tettem a cipőjébe. Ezek legalább poénosak.:)))
22. 07c4794583 (válaszként erre: 21. - Katus3)
2010. dec. 19. 19:32
de az hagyján, ráadásul a rendőrök láttán a "hátszél" kifejezést használja :))
21. katus3 (válaszként erre: 20. - Lyrian)
2010. dec. 19. 19:29

Az első része még érthető, macák feltartják a forgalmat,beszólnak a bácsinak,nem akarják engedni hogy előzzön, és ezért??? a cikk írója megleckézteti őket, rájuk tapad és követni kezdi a csajokat,akik ettől idegesek lesznek... Valami ilyesmi.:-)


Második részben meg talán ez a hölgy,aki a cikket írta,meglátja a strandon a rendőröket,és azt hiszi, lebukott.Nem???:-)

20. Lyrian (válaszként erre: 19. - Katus3)
2010. dec. 19. 19:24

Az első rész is rossz, de a második meg fogalmam sincs, hogy jön hozzá. :(


De amint látom, a megnemértéssel nem vagyok egyedül. :) Ez azért kicsit megnyugtat. :)

19. katus3 (válaszként erre: 18. - Lyrian)
2010. dec. 19. 19:22
Én az első részt értem,a másodiknál lemaradtam...
18. Lyrian
2010. dec. 19. 19:21
Baj, hogy nem értem az egészet???? :)
17. katus3 (válaszként erre: 16. - Jogica)
2010. dec. 19. 19:19
" Látom a visszapillantóban inkább engem néz" itt azt akarta írni,hogy ő látta,hogy a csaj az előtte lévő kocsi visszapillantójából őt nézi... Tehát nem előzte meg,végig mögötte ment.:-)
16. Jogica
2010. dec. 19. 18:34

Ha ez egy kitalált történet, akkor lelked gonoszabbik fele biztos kielégülést nyert.


Bár a hatóságok előtt nem vállalom elszólás utalhat arra, hogy nagyon is megtörtént az eset.


Nem értem a sztorit. Lehet már nagyon este van. Elvileg végig mögötte vagy. De akkor a visszapillantóból hogy látod, hogy mit csinál? Vagy legalábbis nem láttam a váltást, hogy esetleg megelőzted. Na mind1. Fura, hogy az emberek nem érik fel ép ésszel, hogy még a szabályos közlekedésből is lehet baleset. Hát még ebből a versenyezzünk dologból.


Az is látszik, hogy a kislány alá odarakták az autót, mert nem igazán érdekli, hogy mennyire teszi tönkre az autóját, apuci majd vesz másikat.

És lehet a büntetés sem hatja meg, mert kifizetik helyette.


Simán közúti veszélyeztetés. Még szerencse, hogy nem történt baleset. :S


Nekem a tanárom az egyik megyei rendőr-főkapitányság közlekedésrendészetén vezető. Elég sok KRESZ oktatást tart, és ismerjük a statisztikákat sajnos. A legtöbb baleset ebből a felvágós, versenyzős, előzgetős sztorikból kerekedik. És sajnos ez igaz a motorosokra is. :S


Egyetértek az előttem szólóval. A KRESZ az egy törvény, kötelező minden állampolgárnak betartani. És a baleseteket megelőzni kellene, nem játszani a tűzzel, veszélyeztetve másokat. Még jó, hogy nem járt arra gyalogos, vagy kerékpáros...


A végén nekem sem jött át egyértelműen a párbeszéd. :) De gondolom az én készülékemben van a hiba.

15. Spiritus (válaszként erre: 14. - Kisj)
2010. dec. 19. 18:19

Én sem értem!


Te Hoxa, egyre rosszabbak ezek a cikkek!! Tényleg nincs jobb??

14. kisj
2010. dec. 19. 18:17

Végigolvastam, de nem értem.

Nem értem, hogy miért kellett ezt megtenni, már ha igaz amiről szó van.

Ha pedig igaz, akkor miért kellett ebből cikket gyártani?

A stílus semmilyen, viszont a végén lévő párbeszéd még ennél is rosszabb, mert az meg értelmetlenül lett a végére biggyesztve.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook