Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatti fogamzásgátlás fórum

Szoptatás alatti fogamzásgátlás (beszélgetős fórum)


2008. júl. 25. 19:52
ÉN IS CONTINIUMOT SZEDTEM MIND A KÉT GYEREKNÉL. AZ EGYIKET 18 A MÁSIKAT 24 HÓNAPIG SZOPTATTAM.NEM VOLT SEMMI GOND. AMIKOR ABBAHAGYTAM A SZEDÉST, HÁROM HÓNAP MÚLVA ESTEM ÚJRA TEHERBE.
19. maya80
2008. jún. 30. 13:08
Fogamzásgátló tabletta (Cerazette) vagy megszakításos módszer.
2008. máj. 9. 08:18
Szerintem mi a Réka születése után maradunk a megszakításos módszernél. Előzőleg is ezt csináltuk és akkor jött a babó, amikor akartuk. Nem volt gondunk vele semmi. Valószínűleg ehhez térünk vissza a szoptatás alatt. Ha meg véletlenül mégis terhes lennék, akkor lesz a Rékának kistesója. Mivel úgyis szeretnénk több babát, abból sincs gond, ha besikerül. Persze azért aki semmiképp se akar újra teherbe esni, annak ez nem feltétlenül jó megoldás.
2007. nov. 26. 08:58
Én már 2X szültem gond nélkül hurok után, ne félj tőle, gondolom azóta már Te is a kismamák boldog életét éled. Nekem ez 3 hónapja ért véget utóljára
16. lengyelnehajni (válaszként erre: 14. - Teleki_2007)
2007. okt. 9. 09:24
tudnál segíteni krém témában, mert nem ismerem.A patentex kúpot használtam. Vény nélkül lehet kapni? Meddig elég?
15. lengyelnehajni (válaszként erre: 9. - Arwenn)
2007. okt. 9. 09:20
Én is használtam a patentexet.12 db-os 1800ft-ba kerül, de van 6 db-os is. a gyógyszerész azt mondta, hogy 75%-ban véd.Szoptatás alatt is lehet használni. Az igaz, hogy habzik nagyon és ez egy kicsit zavaró. Ha tudok még segíteni, kérdezz.
2007. júl. 12. 15:03
Én a szüléseim után hüvelykrémet használtam,ugyanaz a márka mint a kúp.Nekünk nem volt vele problémánk külön azért jó mert kissebb gyulladásokat is elmulaszt amit még talán nem is veszünk észre.Ja és a felhelyezéstől számítva 10óra vébelemmel bír.Most spirálom van de szeretném levetetni mert tervezünk még csemetét.Különben itt a hoxán akadtam össze valakivel aki szintén spirált hasaznált és utánna szeretett volna babát.Mikor levették neki két hónapot kellett várnia, hogy ne essen teherbe utánna lehetett.Terhes lett problémamentes terhessége volt és már meg is szült, simán.
13. LoLiNa
2007. júl. 4. 09:06
hétfőn voltam a 6hetes vizsgálaton.. kérdezte a doki, hogy akarok e gyógyszert szedni. ráförmedtem, hogy NEM!! semmit, míg szoptatok! akármilyen ,biztonságos, is szoptatásilga. nem halunk bele pár hónapig az óvszerbe...
12. Grétus (válaszként erre: 7. - Arwenn)
2007. máj. 2. 23:59
Mindenképp próbáljátok ki.SZUPER.Síkosít is egy kicsit és biztonságos.Mi már 3 éve használjuk.Ja és apának is nagyon tettszik.
11. skaleo
2007. ápr. 25. 15:25
sziasztok Én continiumot szedtem orvos tanácsára. Minden rendben volt.
2007. ápr. 3. 11:00

sziasztok!

Én a Cerazettét szedem, az orvos tanácsára, akinél szültem. Semmi gond nincs a szoptatással, a babára nem veszélyes.


Javasolta nekem a szoptatás után a hüvelygyűrűt,ami nem károsítja a májat, de 1 havi több, mint 3000 Ft...

9. arwenn (válaszként erre: 8. - 2ab728965c)
2007. márc. 19. 13:36

Ez a patentex oval érdekel, hogy mennyire biztonságos igazából?

Miért vagy ennyire benne a témában, ha szabad kérdezni?


Gyógyszert (hormonokat) igazából már nem igazán szeretnék szedni, szedtem már eleget, a spirál és társai, az óvszer szintén elég idegen tőlem, azért gondoltam egy ilyen megoldásra.

2007. márc. 15. 21:39

Ez is jó, csak egy baja van, állítólag igen zavaróan habzik egy idő után.

Van még a Nuvaring, ez egy a hüvelybe helyezhető gyűrű, amiből ott helyben szabadul fel a hormon.

Na és a Mirena spirál....

Vannak lehetőségek, egyre több és jobb módszerek a biztonságos védekezéshez.

Ha érdekel, szívesen segítek, én benne vagyok a témában régóta és intenzíven.

2007. márc. 15. 21:26

sziasztok. Hallott már valaki a Patentex oval-ról?

EZ egy hormonmentes fogamzásgátló hüvelykúp, ami állítólag biztonságos.

Én is megoldásokat keresek és ma találkoztam ennek a terméknek a hirdetésével.

Most fogok utánajárni.

2006. okt. 30. 09:55

Én alapból úgy vagyok, hogy gyógyszer csak a legvégső esetben. (Minden esetben.)

Amúgy már hallottam olyat, hogy valaki gyógyszer mellett teherbe esett, hát akkor mennyivel nagyobb az esély erre, ha ez még csekély hatóanyag tartalmú is. Ha még szeretnék babát, akkor én inkább a "jól bevált óvszert" választanám.

5. 2ab728965c (válaszként erre: 4. - Kovács)
2006. okt. 29. 15:40

Ne félj a gyógyszertől, nem ártalmas, mert igen csekély a hatóanyagtartalma, és az is csak progeszteron- ami nincs hatással a tejtermelésre.

Az a neve hogy Cerazette, egyetlen mellékhatása annyi, hogy pecsételő vérzéseket okozhat Nálad.

A kicsit egyáltalán nem károsítja!

A szomszédasszonyom szedte, mert mikor én szültem, még nem volt forgalomban.

Én bátran ajánlom, nem írnák fel ha ártana.

Üdv: Bolondfáni

2006. okt. 29. 15:00
Ja igen, ha rendszeres a menstruációm mennyire biztonságos a naptármódszer a szoptatás alatt?A spirált fel lehet helyezni,ha mondjuk két év múlva gyereket szeretnénk annyi idôre is?És mi van akkor, ha mellette terhes maradok azonnal el lehet távolítani?Mannyire veszélyes a magzatra az eltávolítása?A dokim szerint lehetne gyógyszert amit kimondottan szoptatás alatt lehet szedni, de féltem a picit.
2006. okt. 29. 14:41
Mi maradunk a jól bevált óvszer mellett.
2006. okt. 28. 18:45
Gyógyszert nem a baba miatt, a spirálhoz fiatal vagyok a doki szerint, így óvszert.Ha a ciklusom rendszeres lesz, akkor számolom a napokat, mikor vagyok fogamzóképes.
2006. okt. 27. 23:54
Ti milyen fogamzásgátlót használtok szoptatás alatt? Kinek mi a tapasztalata?Gyógyszert vagy méhen belúli eszkôzt?Melyiknek mi a mellékhatása? Melyik a megbízhatóbb?Tartok a gyógyszertôl,hogy nincsen-e mellékhatása a babára ha szopizik?Segítsetek!Kôszônôm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook