Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lehet valakivel csak megszokásból együtt lenni? fórum

Lehet valakivel csak megszokásból együtt lenni? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 13. 08:14

Lehet, de minek?

Azt vallom, hogy mindig tenni kell a kapcsolatèrt mind a kèt fèlnek. Ès lehet boldogan èlni, nem törvènyszerű, hogy minden kapcsolat egy idő utàn àtmegy megszokàsba.

Amit ìrtàl, nagyon koràn jöttetek össze. Ha kiszeretsz belőle (ezzel a hozzààllàsàval esèlyes), akkor lèpj tovàbb, fiatal vagy mèg :-)

2015. febr. 13. 03:25
lehet persze,egy bizonyos ido eltelte utan sok ember marcsak megszokasbol el egyutt.en elvaltam,majd ujabb ismeretsegek..........de mindenki mas.
2015. febr. 12. 23:59
Lehet,de minek?!
2015. febr. 3. 10:56
Lehet, de az már nem élet... :(
2014. nov. 25. 07:42
ezt mondjak akik hosszu ideje hazasok.
2014. nov. 24. 19:11
Persze,csak semmi értelme.
2014. ápr. 17. 21:26
Mi kisebb megszakitasokkal mar lassan 7 eve vagyunk egy parkapcsolatban es 3 eve elunk egyutt. (Volt egy ev amikor a se veled se nelkuled szituacio jellemezte a kapcsolatunkat.) Mikor megismertem 16 eves voltam es minden percemet vele akartam tolteni, es igy nagyon keves baratom maradt meg, uj barataim az o tarsasagabol vannak. A csaladjat nagyon szeretem, teljesen befogadtak magukhoz, es ez nekem nagyon jo es uj erzes mivel nekem eleg rideg a csaladi hangulat otthon. A kapcsolatunk akar egy mesekonyvbe is beleillene, a bokkeno az az hogy ido kozben en nagyon sokat valtoztam mig o ragaszkodik a gyerekes dolgaihoz, elkezdett javulni, de sajnos nem a sajat erdekeben, hanem ertem. Most mind a ketten egyetemre jarunk kulfoldon ami meg inkabb megneheziti a dolgokat, mert keves az ismeros,es barat, kis varos, kozos egyetem stb.. es mert o ugy gondolja hogy nem biztos hogy a diploma utan hazamenne, de en mindenkeppen haza akarok menni. A masik ami bantja a csoromet hogy nem gondolkodik azon hogy esetleg jo lenne ha csak egyutt elnenk egy kis lakasban. (Most jelenleg tobb diakkal berlunk lakast, de anyagilag megengedhetnenk magunknak hogy kulon bereljunk). 6 ev utan akarhogy is nezem mar ideje lenne, de o tartozkodik tole, es inkabb atadna nekem a dontest, de latom rajta hogy nem tetszik neki a gondolat. Nagyon szeret engem. Regebben erzelmileg zsarolt amikor felhoztam a szakitast ("ongyilkos leszek") es borzaszto volt ezzel egyutt elni, csak arra tudram gondolni hogy nehogy valami hulyeseget csinaljon. Szeretek vele egyutt lenni, tisztelem, es felnezek ra, de nagyon elhagyta magat, keves lett emiatt az onbecsulese, es ez csak ront a dolgokon. Foleg amikor valamit atkene beszelnunk es mindent vagy magara vesz vagy harit ahelyett hogy egyutt megoldanank.. :( Nagyon nyomaszto tud lenni. Probalok annak erdekeben megtenni mindent hogy ez a dolog megvaltozzon de sajnos a sok szamitogepezes ideje alatt a kilok nem olvadnak le senkirol, o pedig nem akar elkezdeni sportolni. Nem kivanom ot mar. Nem tudom eldonteni hogy megeri-e ezt folytatni. Mar egyszer kulon mentunk de ha most veget vetek ennek a kapcsolatnak akkor mar nincs vissza ut.
2014. ápr. 9. 15:43
Nálam ez pont aktuális!10 éves kapcsolatból léptem ki,nem kevés gondolkozás után,igen,a szerelem elmúlik,de ha nem maradt semmi ami egy kapcsolatot tovább vigyen,én azt mondom lépni kell.Mind a ketten már csak vegetáltunk és a kapcsolatunkból barátság lett...Sajnos helyetted nem dönthet senki,vannak hullámvölgyek,amikből ki lehet jönni,de lehet hogy élhetnél boldogabban is.Lépni sosem könnyű,de hidd el megéri...
2014. ápr. 9. 06:50
nem hinnem
31. 0a13a7d41c (válaszként erre: 4. - 3f54929e3a)
2014. ápr. 8. 19:01
A szívedre, mert ez később még csak rosszabb lesz, és gyerekek mellett még nehezebb lesz kilépni!
2014. ápr. 8. 09:55

fontos kérdés, hogy szereted-e? zavarna ha mással lenne helyetted?

Én 12.éve vagyok a párommal, s ő is, én is éreztük már így - s biztos lesznek még dolgok..., aztán kilábaltunk belőle... a szerelem, lángolás nem örök, van hogy kicsit unalmas időszak akad, stb. De ha szeretitek egymást túlléptek ezen... nálunk az a mérvadó, hogy nem tudjuk azt elképzelni, hogy már nem vagyunk egymás életében, hogy nem együtt csinálunk, folytatunk xy dolgot, hanem mással, stb.

Az a helyzet, de igen is közhely, de egyszer minden kapcsolat kicsit zátonyra fut, ennyi erővel kb ahogy a mondás mondja 7évente kapcsolat csere... a művészet fent tartani a dolgot!

De ha már nem szereted, nincs testi vonzalom, nincs közös jövőbeli célotok, akkor tényleg hagyni kell a dolgot! De ha meg az előbbi dolgok az igazak, akkor még meg kell fontolni, mert ilyenkor szokott aztán az történi, hogy lépsz, aztán x év múlva megbánkódsz, hogy ő lett volna a jó... de adiggra ő túllép rajtad.

29. 10a749f053 (válaszként erre: 4. - 3f54929e3a)
2014. ápr. 8. 09:41

Szia. Én ugyannezzel a dilemmával küzdöttem.Szeretem a férjem,a barátom..de ennyi,mert mást már évek óta nem érzek iránta..de ezt magamnak is csak kb. fél éve mertem beismerni. Talán mert a valóság ...félelmetes.Vannak támaszaim,akik-mint itt is -azt mondták:vagy örlődöm - vagy lépek.

Lépek. Mert élni akarok. Ez az én döntésem,amit a férjem még nem hisz el..de amint megtudok állni a lábamon anyagilag..nincs vissza út.Addig egy fedél alatt-de ennyi. A döntést CSAK TE hozhatod meg.

28. fiabesca (válaszként erre: 4. - 3f54929e3a)
2014. ápr. 8. 09:27

ahogy elolvastam a sztoridat, tökéletesen magamra ismertem :) mi is fiatalon jöttünk össze a párommal (én 13, ő 16), egy hét múlva lesz a 9. évfordulónk :) ez alatt a pár év alatt megjártunk pár hullámvölgyet, mindkettőnkben felmerültek hasonló érzések, mint benned. többször volt, hogy külön voltunk, a leghosszabb szünet, amíg nem is beszéltünk kb. 2 hónap volt. közben lett egy barátom, akiről azt hittem, sokkal jobb lesz, és megadja azt, ami hiányzik...de nem így lett. újra "egymásra találtunk" és mindketten érezzük, hogy "megértünk", és ez már nem az a tiniszerelem, ami az elején volt :)

szóval ami nálam bevált: erőt merítettem, léptem (azért ez sem egyik napról a másikra ment), aztán az idő eldöntötte a dolgot. nagyon nem volt egyszerű időszak, de nem bánom, hogy így alakult, mert most boldogabbak vagyunk mint valaha :)

27. c114183a1c (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2014. ápr. 8. 08:07

Én is kérdezek valamit, mert látom ezt még senki nem tette. Szereted még? Értem, hogy a szerelem elmúlt, de csak hogy tudd, hosszú évek múlva másnál is elmúlhat és megmarad a szeretet.


Most egyet kell, hogy értsek Zsuzsanka76sokx-el, lehet, hogy mindezt a családban bekövetkező halál hozta elő? Lehet, hogy még mindig annak a hatása alatt állsz?


Ha szereted én semmiképpen nem hagynám el. Megpróbálnám feldobni az életünket, és itt nem csak a szexuális életre gondolok. :)

2014. ápr. 8. 07:45
rengetegen gondolják úgy,hogy megéri(csak azok válnak el akik életre valóak..és leakasztanak egy másikat mert csak az számít nekik,hogy éljenek)
2014. ápr. 8. 07:39
igen lehet. csak kérdés megéri-e?
2014. ápr. 8. 07:37
lehet
2014. ápr. 8. 07:35

Két dolog:


vannak-e közös céljaitok?


zavarna-e téged, ha ő mással lenne, mást szeretne?

2014. ápr. 8. 07:26
De még mennyire!
2014. ápr. 8. 07:17
Lehet. Hogy mit tegyél? az attól függ hány ember felé ill.a jővőjéért vagy felelős.
20. bummihatka (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2014. ápr. 8. 06:36
Lehet, csak nem érdemes. Nyilván sok veszéllyel és kockázattal jár egy olyan döntés, amely azt támogatja, hogy külön tovább. Szerintem itt ketté kell bontani a "szerelem-nem szerelem" és a "megszokás" kérdéseit. Ha megszokás van, az szerintem reménytelen. A nem szerelem viszont önmagában, nem biztos hogy megszokást jelent.
19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 13. - 3f54929e3a)
2014. ápr. 8. 00:00
ha 2 hónapja meghalt egy családtagod akkor most szerintem még ne dönts erről, ezt fel kell dolgozni, még a hatása alatt vagy nagyon ezért látod máshogy most a kapcsolatod
2014. ápr. 7. 23:48

Szia.

Erzelemfaktor ide vagy oda, nekem az a tapasztalatom, hogy az egyszeruseg es a racionalitas a legtobb esetben mukodik.

Nem erzed igy jol magad? Mennel? Menj. Ne bonyolitsd.

A valtozasban mindig lehetosegek rejlenek. Az uj kihivas lekuzdese automatikusan fejlodessel jar.

Ha ott maradsz, ahol vagy, minden ugyanolyan marad.

Ez lenyegeben ennyire egyszeru. Kivulallokent. Marpedig te kivulallok velemenyeert jottel ide.

Sok sikert kivanok!

17. Regin_a (válaszként erre: 4. - 3f54929e3a)
2014. ápr. 7. 23:48

"akkor a jövőm biztosított mindenféle szempontból"


Nagyon közelröl ismerek valakit, akinek az egész élete szintén biztositva volt anyagilag és szerették is, ő is a férjét

De nem ő nem tudta, hogy van "érdekesebb" élet is.

2 gyerek felnevelve, külföld megjárva, minden biztositva volt neki


Aztán nem fiatalon és nem 8 év után, inkább úgy írom, hogy nem a huszas éveiben, összejött valakivel és lett nagyon szép 25 éve

Igaz "tönkretette" a férje szivét, de ő nagyon boldog lett

Pedig anyagiakban kevesebb jutott neki, de másban sok.


Döntsd el, mikor akarsz váltani fiatalon vagy idősebb korban. Ő nem látta hogy van más élet is, aki nem izlelte a banánt nem vágyik rá

Te látod, mert unod már, mert elszürkült a kapcsolat

2014. ápr. 7. 23:28
Amíg fiatal vagy addig lépj! Menekülj!!!! Én ugyan így érzek amit leírtál, de nem mertem lépni komolyan, már 15 éve tipródom/dunk mert ez így neki sem jó! Szeret és nem enged, érzelmileg zsarol, amikor szóba hozom szinte minden évebe, de nem enged el, nem tudom mire vár, hogy majd megváltozom.. de nem megy, már nem megy..! És amíg ő nem mondja ki hogy menj, addig nem merek mert "sajnálom"... Ne várj eddig ez jobb nem lesz!!!
15. 3f54929e3a (válaszként erre: 14. - Ef19b77a15)
2014. ápr. 7. 23:21
Az a sok más megvan sőt... de valahogy hiányzik az a kicsi extra és most nem a szerelemről beszélek hanem valami teljesen más vmi ami nem tudom ez a baj, hogy nem tudom megfogalmazni de pl. vannak dolgok amik zavarnak is néha és sokszor már csak lenyelem és az is gyűlik bennem és mikor megpróbálom vele beszélni akkor sosem vesz komolyan. De szerintem érzi, hogy vmi nem stimmel.
2014. ápr. 7. 23:17
A szerelem soha nem tart örökké! Aki azt képzeli, élete végéig szerelmes lesz élete párjába, annak nem fog sikerülni a kapcsolata és végül kudarcba fullad... Nem pesszimizmusból írom, ez tény. A szerelem az kémia. A kapcsolat attól tartós, és teljes, ha a kémián kívül még van benne sok más összetartó erő.
13. 3f54929e3a (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2014. ápr. 7. 23:17
Nem is volt ilyenre gondolkozni mert a családban volt egy betegség ami minden időnket elvette és miután ez a személy elment kb. 2 hónapja azóta érzem ezt, legalább is jöttem rá miután volt időm magamra is.
12. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Fiúsmami)
2014. ápr. 7. 23:15
Erre mta anyukam "minden uj szerelembol lesz egyszer regi"
11. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2014. ápr. 7. 23:15
Javallja/javasolja, bocsi :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook