Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet sütőtök pürét lefagyasztani? Ha igen, mennyi ideig áll el? fórum

Lehet sütőtök pürét lefagyasztani? Ha igen, mennyi ideig áll el? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 19. 14:04
Én rengeteg sütőtököt lefagyasztottam a lányomnak,mert imádta.Mikor szezonja volt,jó sokat megsütöttem belőle,botmixerrel pépesitettem,kis adagokra osztva be a fagyasztóba.Még nyáron is azt ette,olyan volt,mintha akkor sült volna.
6. correct (válaszként erre: 5. - Bocicsalad)
2009. márc. 19. 13:54

Kérlek szépen, egyébként:


Fagyasztás

A sütőtök nem tartozik a jól fagyasztható zöldségek körébe, mivel kiolvasztáskor puha és szivacsos lesz. Legjobb a sütőtökkockákat kevés vízben megpárolni, pürésíteni és úgy lefagyasztani. A pürét felhasználhatjuk piték, muffinok, töltött tészták és levesek készítéséhez. Eltarthatóság: 6 hónap.


forrás:

[link]

5. bocicsalad (válaszként erre: 4. - Correct)
2009. márc. 19. 13:51
Koszonom :D
2009. márc. 19. 13:49

Szia!

Igen, lehet, és max. 6 hónapra.

3. bocicsalad (válaszként erre: 2. - Lipiani)
2009. márc. 19. 13:48

Szia,

most hoztak a tescoba friss sutotokoket (nagyon ritkan lehet kapni), es vennek 1 jo nagy adagot, azt meg lefagyasztanam, hogy legyen kesobb. Csak nem tudom meddig all el?

2009. márc. 19. 13:47

Szia csajszi!:)

Nekem azt mondta a védőnőm lehet.Bár azt nem tudom meddig áll el...elfelejtettem kérdezni.

2009. márc. 19. 13:45
Lehet sutotok puret lefagyasztani? Ha igen mennyi ideig all el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook