Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet nem is kell ennyi C-vitamin? fórum

Lehet nem is kell ennyi C-vitamin? (tudásbázis kérdés)


18. Channa* (válaszként erre: 16. - Alessandro)
2021. máj. 6. 09:58

Mindent bevallanék, még azt is ami nincs, ha heti 2x1-1,5 órát napoznom kellene:DDD


Soha nem sikerült megértenem, hogy mi abban a jó, ha punnyadunk a napon, tétlenül;)


Igen, úgy lesz színem mindig, hogy először látszik, hogy hosszú ujjúba volt, majd az, hogy rövid ujjúba, majd az, hogy trikóba, stb....:DDDDD

17. unom (válaszként erre: 7. - Be95e6ff22)
2021. máj. 5. 16:27
Mázli, hogy a C vitamint gyártók nem a profitra hajtanak 😁
16. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 13:37
Mindig mindenből legjobb a középút. Én vitamin gyanánt csak nagy ritkán (kb. télen hetente egyszer) bedobok egy fél darab 500 gr-os C+D vitamint. Néha egy fél db Magnézium tablettát, néha amikor eszembe jut egy fél darab szerves Szelént, néha egy B-komplexet, néha egy szerves Króm tablettát, néha egy 1000 mg-os halolaj kapszulát. Nagy ritkán egy Ginkgo kapszulát és nagyjából ennyi. Semmit sem szabad eltúlozni. Viszont ami ilyenkor ingyen van, az a napozás általi D vitamin. Persze a napozást sem szabad túlzásba vinni. Bőven elég hetente egyszer-kétszer 1-1,5 órát napozni, de nem a legmelegebb csúcsidőkben. ⛱️ 🌤️ 😀
15. globus (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2021. máj. 5. 07:51

Nem hihetetlen, ez így van.

Nekem pl. herpeszt hoz ki, már 1-2 darab is.

14. NomNom (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. máj. 5. 07:48

Mondták is mikor az elején mindenki elkezdte tömni a c-vitamint, hogy az életmódunkból adódóan tulkeppen a magyaroknak a D-vitamin az egyetlen ami tényleg hiány. Tömhetik magukat degeszre C-vel, nem segít korona ellen.

Szerencsére C-hez megfelelő táplálkozással hozzá lehet jutni. D-hez már nehezebb, főleg a sötét tél alatt.

13. Bless the child (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. máj. 5. 07:42
Meg a pénztárcádat
2021. máj. 5. 07:41

Én nagyon nem szeretem ezeket a szintetikus vitaminokat, jellemzően nincs is hiányom a vitaminban, annak ellenére, hogy nagyon béna evő vagyok, de azért időnként szedek ezt-azt.


Mondhatnám, hogy kúra szerűen, de ez azt jelenti, hogy pl. 2 hétig minden nap beszedek x mennyiséget, de nem vagyok jó gyógyszerszedésbe, így nem lenne igaz.


Koronavírusnál, ha már valaki megemlítette, semmi szerepe nincs a C vitaminnak.

A D-nek elvileg igen, de én sosem érzem, hogy ezekkel teszek valamit, max. azt, hogy a májamat terhelem velük.

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 07:39
Nem szedek C vitamint
10. Bless the child (válaszként erre: 6. - Globus)
2021. máj. 5. 07:38
Drága vizelet:)
2021. máj. 5. 07:17

Abszolút. Csak még nem jöttem rá, hogyan szeleteljem fel a kapható 1.000 mg-ost. Meg Szentgyörgyi professzor is egy balga jószág volt, aki már akkor - amikor még a táplálékoknak volt vitamintartalma - is napi 8-9.000 gr-ot evett naponta, és azt mondta, a cukor és liszt mellett lenne a helye az élelmiszerboltok polcain.


Irónia vége 🙃

8. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Globus)
2021. máj. 5. 07:14
Lehet hihetetlen, de én már többször próbáltam szedni, 1 hét múlva megfázásos tüneteim lettek, így lemondtam róla.
2021. máj. 5. 07:07

Ó,nem kell.Egy gramm sem.A gyógyszergyártóknak is meg kell élni valamiből! Ezért is van,hogy most a Covid kapcsán is cikkeznek,hogy jaj,nincs is szerepe a D vitamin hiánynak a betegség súlyos lefolyásában,meg jaj,túl fogják adagolni az emberek a D vitamint.Ugyan már,vitaminok,immunrendszer...csak az oltás(ok sorozata,innentől örökké) mentheti meg az emberiséget.

Eddig volt az írónia.

A mai zöldségekből,gyümölcsökből nem lehet a szükséges Cvitamint bevinni,nincs bennük annyi.

Én 1000 mg-t szedek,két részletben,reggel-este.

6. globus (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2021. máj. 5. 06:36
Én sem. Még soha nem vettem...
2021. máj. 5. 06:13
500 bőven elég.
2021. máj. 5. 05:50
Egy szem c vitamint se szedek.
2021. máj. 5. 05:43
Csak a betegegnek kell ekkora nagy dózisok?
2021. máj. 5. 05:41
Mármint 500 meg 1000 mg naponta!
2021. máj. 5. 05:40

Ha renszerint és természetes étrendet tart valaki és egészséges, annak nem kell 1000 meg hasonló felfújt nagydózisú vitamin ugye?


Vagy igen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook