Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet-e veszélyes a kisbabámra, ha én ajak-herpeszes vagyok? El kaphatja-e? fórum

Lehet-e veszélyes a kisbabámra, ha én ajak-herpeszes vagyok? El kaphatja-e? (tudásbázis kérdés)


18. danama
2009. dec. 21. 10:50
igen, elkaphatja
2008. nov. 1. 18:51

Szüléskor úgy hallottam, fennállhat a fertőzés veszélye, ha éppen aktív a herpes.Állítólag a szülészek ilyenkor császármettszést javasolnak, nehogy a baba fertöződjön.

A vírus megfertőzheti a baba szaruhártyáját, és az súlyos következményekkel járhat.Szerintem kérdezd meg a szülészorvosodat erről.

2008. okt. 29. 03:09
Én is voltam igy addig a számon-fent jött ki ( hajlamom volt rá) csak, de aztán a szülés elQtt 2 nappal elkaptam egy kolléganQmtQl a wc-n lent : a Dokim szerint életveszélynek tettem ki a Gyermekem, de aztán megmentette a BABÁMAT. Igaz, nagyon erQs antibiotikumot kaptam.
2008. ápr. 21. 02:19
Herpesz fertőz és minden esetben veszélyes is lehet! Nem csak babának bárkinek! Egy vírus okozza, ha egyszer megkaptad nehéz kezelni, de van valami ami segítség lehet. A vírust nagyon nehéz kiírtani, de ha kicsít lugosítod a szervezeted sokáig tünetmentes lehetsz és ezen időszak alatt nem fertőz! lugosításról itt a hoxán, de a neten is találsz anyagot sőt van valami, hamár előjött gyorsan elmúljon. Prívát adhatok választ.
2008. márc. 27. 11:09
Újszülött baba meg is halhat tőle! Nagyon veszélyes, nem szabad puszilgatni és ha hozzáérsz a herpeszhez azonnal kezet kell mosni, mert bárhol hozzá érsz elkapja! Egy barátnőm kisfia elkapta másfél éves, és az egész teste tele lett és nagyon lázas volt és őrülten fájt neki!
2007. nov. 29. 05:45
Elkaphatja. Legfeljebb, amíg elmúlik, ne puszilgassad.
12. lányom (válaszként erre: 11. - Dus)
2007. nov. 29. 01:27

A második hozzászólásomban próbáltam segíteni,hogy lehet ezt a vírust kiírtani belsőleg.

Ha elmész egy bőrgyógyászhoz, de lehet hogy a háziorvod is megoldja. Ez már megszüntethető, igaz elég költséges, és nagyon jól kell kiszámolni a gyógyszer adagját, és mennyi ideig szedd, ill. szüneteltesd, majd ujabb kúra tünet nélkül is.Persze ez már szakember dolga! Így tuti a siker!

11. dus
2007. nov. 15. 22:47

Itt vagyok, bocsi, hogy nem válaszoltam, de nem volt időm mostanában gép előtt ülni, utólag olvasok vissza és most látom a hozzászólasokat!


Szerencsére nem lett a babám herpeszes, de nagyon ügyelek rá, hogy semmi olyan ne érintkezzen vele, ami fertőzött lehet!

Nem tudom, hogy hordozó-e, ha igen, akkor szegényt egész életében végig kíséri!

Nekem 10 éves korom óta van, egy balatoni úttörőtáborban "szereztem" sajnos!

Nem tudok tőle megszabadulni. Nálam nem vált be sem a tapasz, sem a krémek, sem gyógynövények, sem a méz! Sajnos nincs több tippem!

10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Dálf)
2007. nov. 15. 21:40
Dehogyis. Ezt honnan veszed?
2007. nov. 15. 18:32
már a véreddel megfertőződött .
2007. nov. 15. 18:32
Halottam herpesz tapaszról. Kérdezd meg a gyógyszertárban,hogy védi e a babádat a fertőzés ellen!
2007. nov. 15. 18:29
Igen. A herpesz fertöző!
2007. nov. 15. 17:08
Miért nem válaszolsz, valóban érdekelne,hiszen ettől féltél.ííííítúl kíváncsiskodó, és tolakodó nem akarok lenni, csak remélem túl vagy rajta.
2007. nov. 8. 02:56
Remélem megoldódott a herpesz problémád?
2007. okt. 29. 12:51
igen, elkaphatja! nagyon kevés az olyan ember, aki nem kapja el ezt..
2007. okt. 29. 12:14

Igen a herpesz fertőző!

Most ne puszilgatsd, ne érintkezzen a szád semmilyen olyan dologgal ami az ő szájacskájához érhet. Gyógyszertárban nagyon jó vény nélkül kapható kenőcsk vannak. PL. Herpesil, Hevizos...

Használj külön törölközőt a szád törlésénél, jó a kozmetiaki papríkendő is.Önmagad s védd mert az ajkad másik részére is átviheted. Ne piszkáld!!!!

Ha nagy mértékű a herpeszed, vagy nehezen múlik, de gyakran visszatér, akkor nem elég a külső therápia, fordulj háziorvosodhoz, mert úgymond gyökeresen kell akkor a benned lévő herpesz vírusát kiölni . Erre van gyógyszer egyik leg beváltabb a Telvirán. DE ez már csak súlyosabb,gyakran visszatérő esetekben válik érdemben fontossá!!!! Addig is a kenőcs mellé szedhetsz egy kis B- vitamint ,( Ezt is tudnak a gyógyszertárban vény nálkül adni) plusszba, a táplálékkal természetes úton bevitt mellé. Üdv.

2007. okt. 29. 12:12
Igen, elkaphatja, ha puszilgatod, vagy a száddal olyan tárgyhoz érsz, ami utána hozzákerül. Pl. pohár, kanál, cumi, törölköző, stb. Ha a kezével véletlenül belenyúl a szádba, aztán pedig bekapja az ujját....
1. dus
2007. okt. 29. 12:01
Lehet-e veszélyes a kisbabámra, ha én ajak-herpeszes vagyok? El kaphatja-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook