Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet-e mentolos illóolajat páologtatni a szobában ha a babám (10hónapos) beteg? fórum

Lehet-e mentolos illóolajat páologtatni a szobában ha a babám (10hónapos) beteg? (tudásbázis kérdés)


2008. ápr. 8. 17:36
Azt ajanlom forduly orvoshoz minel elobb es ot kerdezd meg errol, mert egy 10 honapos baba egeszsegevel nem lehet kockaztatni.
2008. ápr. 8. 16:39

Hello!

Bocs, de csak most találtam meg végre az egyik ilyen könyvet, mert költözés után vagyunk és a könyveket csak "felhánytuk" a polcra... Röviden kiírom, hogy mit javasolnak ott.

(Biegelbauer Pál: Gyógyító illatok Aromaterápia)


Gyerekszobába párologtatásra ajánlott olajok:

- mandarin: "Mind belsőleg, mind külsőlegkis és nagy gyermekeknél egyarántminden veszély nélkül alkalmazható. Illatát a kisgyermekek nagyon szeretik, megnyugszanak tőle."

- Párologtatás illatosító lámpával:

mandarin, narancs, fahéjlevél, fenyőfélék

(keverés esetén fajtánként 1-1 csepp)


-Fürdővízbe:

Narancs, mandarin (egy csepp mézben, vagy tejszínben, vagy a gyerek habfürdőjében feloldva - az illóaolajok nem oldódnak vízben!!)

Felnőtt fürdőkádban max. 5 csepp, gyerekkádban 1 csepp.


Emlékszem, hogy javasolt a levendula is, de azt nem ebben a könyben olvastam.


Úgy tudom, hogy három hónapos kor után már alkalmazhatóak, de addig nem javasolt.

2008. ápr. 4. 12:28

A mentolra kiskorba nagyon vigyázni kell, mert allergizál. Azért ajánlják még csecsemőkorba a sárga luuf-ot, nekünk már a kék van, mivel 2és fél és 5 évesek.


drnéni!

Azért nem kell lenézni a másikat, mert kérdést tesz fel. Igenis én is figyelek a gyermekem egészségére. (bocsi, hogy reagáltam)

2008. márc. 28. 21:06

Köszi mindenkinek a válaszokat.

A baby luuf-ot már használjuk, és jó nagyon.

Az orrát meg természetesen rendszeresen szívom, mert folyik, csak közben be is volt neki dugulva, nagyon szörcsögött, és az baby orrcsepp csak pár percig segített neki, így nagyon rosszul aludt, mert nem kapoott rendesen levegőt szegénykém. De már jobban van, és kap levegőt is.

2008. márc. 27. 21:56
Édes istenem. Ugyan mi baja lenne a gyereknek a mentolos illóolajtól? Legfeljebb nem szereti, akkor meg úgyis "szól".
2008. márc. 27. 21:46

Az aromaterápiával foglalkozó könyvek többnyire nem ajánlják az erős illatok alkalmalzását gyereknél, néhány olajat kifejezetten tiltanak is.

Ha megtalálom valamelyik könyvem, idemásolom.

Addig is, amire egészen biztosan emlékszem az az, hogy mandarin, narancs olajat lehet gyerekszobába is használni.

Minden illóolaj antiszeptikus hatású, fertőtlenít, frissit.

Ja, és levendulát is lehet, bár ezt inkább csak estére, éjszakára vagy izgatottság esetén ajánlják, mert erős nyugatató hatása van.

A mentolos olajokkal azért is érdemes vigyázni, mert amellett, hogy allergizálhat, élénkítő hatása is van. Persze a mennyiség is számít.

2008. márc. 26. 16:11

Sziasztok!

Én minden este teszek a szobában a radiátorra (a párologtató vizébe) pár csepp eukaliptusz olajat, mert sokszor még az én orrom is bedugul éjszaka. Azóta egész jól alszik a gyerek.

A baby luff-ot mi is használtuk és szerintem nagyon jó kis kence. :)

15. 3a0842d373 (válaszként erre: 14. - LoLiNa)
2008. márc. 26. 15:39

Luf.... valami narancssárga matricás ....

Igen, annak elég gyengéd az illata. És nem tart olyan sokáig, hogy irritálja a kicsit.

De ha homeopátiás szert adsz, annak képes kiütni a hatását.

14. LoLiNa
2008. márc. 26. 14:51
van valami légúttisztító krém is babáknak! az is eukaliptuszos! nevét nem tudom, de használtuk régen.
13. 3a0842d373 (válaszként erre: 3. - Katalin25)
2008. márc. 26. 14:34

Szia Katalin,

ha teli van az orra, inkább próbálkozz a leszívással, sós vizes, Salvus vizes orröblítéssel. Mindenképp el kell folyósítani és távolítani a váladékot.

Ha mindenképp "illantani" szeretnél, akkor csak rövid ideig tedd és nagyon- nagyon keveset cseppents.

Ha egész nap mentolfelhőben kellene járnod, neked is megfájdulna a fejed. Neki még hamarabb lehet diszkomfort-érzése.

És még meg sem tudja mondani :(


(orrleszívás, 1-1 puff mindkét orrlyukba Salvus vagy Sterimar vagy hasonló orrspray-vel, pár perc múlva megint próbáld leszívni. Ha sokáig és gyakran van begyulladva az orrmandulája, hosszútávon halláscsökkenéshez vezethet)


Jobbulást a picinek.


Én kamillateát készítettem és takaréklángon pár órán keresztül őrizgettem, közös légtérben a gyermekáldással.


Üdv.

CSM

2008. márc. 26. 13:34

Én nem tenném, sőt semmiféle erős illatot nem használnék.


Helyette ideírok egy olyan receptet, amire egy tüdőgyógyász tanított, mert asztmás volt a kisebbik a babám. Azóta felnőttként is ezt használjuk, nem csak betegség esetén, hanem még egy fárasztó nap után is.

Igazából úgy hívják, hogy "tengeri levegő".


Egy liter vizet fel kell forralni,majd egy evőkanál tengeri sót és egy evőkanál szódabikarbónát kell beletenni.


Ezt párologtasd, nincs szaga,de nagyon jó náthára, asztmára, allergiára, de még csak egy jó levegővételre is.

Többet is elhelyezhetsz a szobában.

Próbálkozhatsz,a sólámpával is. A kicsi fiam, aki már nagy /24 éves/ most a sólámpát is használja, de a "tengeri levegőre" eszküszik.

2008. márc. 26. 12:24

Szia,


Én úgy tudom, hogy a mentholt 3 éves kor alatt semmilyen formában nem ajánlják. Mármint a borsmenta-fodormenta illatokat. Az eukaliptuszt viszont igen, azt lehet használni. Persze csak módjával.


Éppen ezért van pl a mellkast bedörzsölő balzsamból is két fajta. Eukaliptuszos a kicsiknek (baby luuf balzsam) és mentholos a nagyobbaknak (kinder luuf balzsam). Mindkettő nagyon jó a köhögős náthás gyerkőcöknek, de a minimum életkort nézd meg a dobozán. Nem vagyok benne biztos, hogy 10 hónaposan lehet.

2008. márc. 26. 11:26
Mindemkinek köszönöm a válaszokat, akkor mostmár én is merem használni.
2008. márc. 26. 11:15
Citromos eukaliptusz illóolaj ajánlatos köhögős betegségnél.
8. dee7182d35 (válaszként erre: 7. - Katalin25)
2008. márc. 26. 11:11
Nekem fel is írta receptre a doki az eukaliptuszos olajat!
7. katalin25 (válaszként erre: 5. - 2577cdcc12)
2008. márc. 26. 11:06
Mentolosra gondoltam, hátha kitisztítja kicsit a bedugult nózikáját.
2008. márc. 26. 11:06
Köszi
5. 2577cdcc12 (válaszként erre: 3. - Katalin25)
2008. márc. 26. 11:05
Tudom. Persze nem túlzásba víve a mértéket. Persze az is fontos, hoy milyen illóolajra gondolsz. De hacsak nem valami extrém illattal akarod kínozni a gyereket, akkor ettől semmi baja nem lehet :o)
2008. márc. 26. 11:01
Nyugodtan de azért csak csínján bánj az illóolajjal .3gyerkőcös anyuka
2008. márc. 26. 10:59
Köszi. Ezt csak gondolod vagy tudod? Már bocsika, csak biztos akarok lenni benne.
2008. márc. 26. 10:54
Lehet.
2008. márc. 26. 10:51
Lehet-e mentolos illóolajat páologtatni a szobában ha a babám (10hónapos) beteg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook