Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki ecettel öblít, és használ illóolajat, milyet? fórum

Aki ecettel öblít, és használ illóolajat, milyet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. júl. 10. 17:16
Nekem az illóolajok nem nagyon váltak be, de lehet kapni mosóparfümöt, amiből 15-20 csepp kell és nagyon kellemes illatú marad a babaruha. Már a sajátjaimat is mosódióval, mosószódával mosom és mosóparfümmel illatodítom. A vizililiom és a tavaszi szellő a kedvenc,a párom az aloeverát szereti.
56. Mona6908 (válaszként erre: 55. - Lilibeth59)
2011. júl. 11. 11:06
Epeszappan van amelyikből kivitte a zsírfoltot, van amelyikből nem De már az is megfordolt a fejemben, hogy nem is jó helyen dörzsöltem, mert a frissebb folt maradt benne. Fehérítős folyékony mosódió szuperül mosott, de a zoknik talpa nem lett tökéletes, kipróbálom majd a mosószódás áztatást és esetleg azt is bedörzsölöm az epeszappannal:)
55. Lilibeth59 (válaszként erre: 51. - Mona6908)
2011. júl. 11. 09:26
Tapasztalat?
2011. júl. 9. 19:30

Bio almaecetet(dm) használok kb 2cm-nyit a tartályba, szerintem enyhébb az illata, és néha rakok illóolajat is bele 12 csepp aromaxosat: citromos eukaliptusz illatban.

Mosószódával mosok, nem szeretem a mosódió szagát.

53. Lilibeth59 (válaszként erre: 52. - Mona6908)
2011. júl. 9. 08:53
Nekem eddig még mindig bevált, a narancsolajost akkor használom, ha gyümölcsfolt vagy hasonló folt van a ruhán. Persze az epeszappan is megfelel, ha friss a gyümölcsfolt, na és az olajos munkásruhákkal is csodát tesz!
52. Mona6908 (válaszként erre: 50. - Lilibeth59)
2011. júl. 9. 07:24
Mármint epeszappannal.,,,
2011. júl. 9. 07:23
Én most dörzsöltem be, kíváncsi vagyok:)
50. Lilibeth59 (válaszként erre: 48. - VTünde)
2011. júl. 8. 19:02
Epeszappan vagy narancsolajos tisztító, és mehet is a mosásba a zokni, mindegyik környezet- és bőrbarát, a 100 g-os epeszappan kb. 3 hónapig elég, a narancsolajos folttisztító még tovább.
49. VTünde (válaszként erre: 44. - Burkuska)
2011. júl. 8. 12:15
Ezt még nem próbáltam!
48. VTünde (válaszként erre: 43. - Burkuska)
2011. júl. 8. 12:04

Mert pl. ha normál géllel a kislányom zokniján a "kosz" halványult amikor nem mosószappanoztam be előtte, de diónál mintha be sem tettem volna:S

Másnak is volt negatív tapasztalata, pedig nagyon rákattantam anno.

2011. júl. 8. 06:27
Jó tanácsok, kicsit gondban voltam mivel mossam akkor a világos színeseket. Vettem fehérítős folyékony mosódiót, tegnap jött meg, am kipróbálom. A mosódióval gondoltam mosni a sötéteket, de a világosakat nem tudtam. most így kigondoltam, remélem nem szürkíti le a mosódió. Régebben leszürkítette, de rájöttem, valószínűleg azért, mert ugyanazt a zsákot használtam.
46. xti_
2011. júl. 8. 01:39

a szódabikarbóna nem fehérít.

az illóolaj illata azért nem érződik a ruhákon, mert elillan. (ezért hívják "illó"-nak.)

gyógyszertárban lehet kapni 100%-os tisztaságú illóolajat kb.200-250 Ft/10ml áron, de ez is pénzkidobás voltaképpen.

a mosóparfüm nem lehet tisztán illóolajakból, mert akkr az sem érződne.

a mosószódát ne tegyétek porként a dobba, mert nem oldódik hideg vízben (a mosógépbe értelemszerűen hideg víz kerülelőször) és ha hideg víz éri, az kicsapja. először fel kell oldani meleg vízben, és oldatként használni, így már nem rontja le a hatékonyságát a hideg víz.

45. Lilibeth59 (válaszként erre: 43. - Burkuska)
2011. júl. 7. 17:34

Én sem értem, hogy a fehér ruhát miért mosod mosószerrel.

Két külön zacsit használok, egyet fehér, egyet színes/fekete ruhához.

A fehér mosás nálam: mosódió és mosószóda a dobba + a mosószer adagolóba oxigénes fehérítő só+pici szódabikarbóna+pici bórax.


Öblítés: hígított ecet+mosóparfüm pár csepp


Nem bonyolult, és tényleg mindenből kevés kell, a fehérítő só, szódabikarbóna, bórax, ezekből elég egy teáskanálnyi.


Így aztán tényleg elmondhatom, hogy nem szennyezem a vizet és a talajt, és nem mérgezem sem a családom, sem magamat.

2011. júl. 7. 17:00
Ja,és a fehéreket újabban mosószódába áztatom be egy éjszakára,úgy rakom be mosni,hihetetlen,sokkal szebbek a ruhák mosás után!
43. Burkuska (válaszként erre: 41. - VTünde)
2011. júl. 7. 16:59

Nem értem miért kellett sikálnod....én színesekhez csak diót használok,5-6 kis diót teszek a zsákocskába,és ez kb.4 mosáshoz elég. Itt ecetet sem használok,annyira puhát a ruhák és nem beszélve az élénk színekről!

Fehérekhez marad a Frosch folyékony mosószer.

Hogy mostál dióval,hogy sikálni kellett utána?Olyan hihetetlen:(

42. VTünde (válaszként erre: 38. - Mona6908)
2011. júl. 7. 13:15
Majd írj tapasztalatot:)
41. VTünde (válaszként erre: 37. - Lilibeth59)
2011. júl. 7. 13:15

Többször kellett utána sikálnom a mosódiós mosás után, mint a géles mosás után...de akkor nem használtam szódát.

Az sokat számít?

40. Mona6908 (válaszként erre: 38. - Mona6908)
2011. júl. 7. 11:49
Megjött, elütöttem
39. Mona6908 (válaszként erre: 37. - Lilibeth59)
2011. júl. 7. 11:48
A foltok nekem sem jöttek ki, de azok tényleg nem jönnek ki a hagyományos mosószerrel sem, és én is folyékonyat használtam, nekem a por benne maradt a ruhákban, akkor is ha keveset raktam.
2011. júl. 7. 11:45

Egjött a mosódióm, a folyékony fehérítős mosódióm, és a parfümöblítő mixem:) Hát kíváncsi vagyok minden téren.

Én valamikor használtam a mosódiót, fél kg kb 6 hónapig volt elég ötünkre, úgy hogy csak a sötéteket mostam vele. Most még a világosakkal nem vagyok kisegítve. Majd kitalálom.

37. Lilibeth59 (válaszként erre: 35. - VTünde)
2011. júl. 7. 11:45
Akkor használj legalább fele mosószert, mint eddig, már azzal is sokat teszel a környezetért. A mosószóda egyébként a mosódióval nem értem, miért nem vált be nektek, ha foltod a ruha, folttisztító szappannal kell kezelni, szerintem a mosószer sem veszi ki a foltokat előkezelés nélkül.
36. VTünde (válaszként erre: 34. - Tündi7)
2011. júl. 7. 09:18
Így van!
35. VTünde (válaszként erre: 32. - Lilibeth59)
2011. júl. 7. 09:18

De még mosószerrel, mivel nincs jobb ötletem. A mosódió után sikálnom kellett a ruhákat, na erre nincs időm:S

viszont keveset használok a gélből, mert vettem mosószódát is már.


Köszi az info-kat!

2011. júl. 6. 21:31
HUUUUU Micsoda ötletek ezt nem igazán halom a tv ben csak az arielt és a lenort:)mit tanulta ma:)))))
33. töprengő (válaszként erre: 28. - Lilibeth59)
2011. júl. 6. 19:12
Ruhák közé egy ismerősöm, mindig szappant tett. Ami még be volt csomagolva.
32. Lilibeth59 (válaszként erre: 31. - VTünde)
2011. júl. 6. 14:25

Egy jó minőségű, tiszta, 100 %-os illóolaj 6-700,-Ft-nál kezdődik, 10 ml-es.

Egy 100 ml-es mosóparfüm kb. 2000,-Ft, 350 körüli a posta 500 g-ig.


Igaz, először nagyobb a kiadás, de így olcsóbban jön ki az ember lánya, mert sokáig nem kell venni.


Van 10 ml-es úgymond "próba" mosóparfüm is, azért, hogy ki lehessen próbálni, melyiknek tetszik jobban az illata.


Csak kérdezem, hogy ugye nem mosószerrel mosol? Mert, ha az öblítőt le szeretnéd cserélni környezet- és bőrbarát illatosítóra, akkor a mosószeredet is le kellene....

2011. júl. 6. 13:13

Narancs illatút vettem, gyógyszertárit, 25 cseppet tettem, próbálok majd többet. Sztem nagyon nem mindegy az ecet mennyisége sem, csak eltérőek a vélemények, vízzel, anélkül, hígítás stb.

A mosóparfüm ha szállítást is fizetek, nem olcsó...

De alaposabban utána nézek majd, köszönöm a választ!

30. Lilibeth59 (válaszként erre: 29. - VTünde)
2011. júl. 6. 12:53

A legjobban én a citrom illatát szeretem, az olyan friss, üde.

Citrom illóolajat vegyél, de 100 %-os tisztaságút, és arra mindenképp figyelj oda, hogy ne párologtatóba valót vegyél, mert az nem 100 %-os, és foltot hagy a ruhán, azonkívül a bőrbe is beszívódik, ami ugye nem jó.

De miért nem próbálkozol a mosóparfümmel? Nézz utána a neten, sok helyen van róla leírás, ha kéred, tudok is ajánlani webáruházat. Nagyon sokáig elég, és jó illata van a ruhának tőle.

29. VTünde (válaszként erre: 23. - F303be5590)
2011. júl. 6. 12:37

Semmilyen illata nincs igazából, akkor sem ha kint szárítom, sőt a párom van amire azt mondja h büdös...és tényleg...ezért kérdeztem arányokat is...


Vettem a gyógyszertárban illóolajat, ennek sem érzem az illatát a ruhákon...


Még tapasztalgatom, mi lenne a legjobb, ami környezetkímélő is egyben.


:(

28. Lilibeth59 (válaszként erre: 16. - VTünde)
2011. jún. 25. 07:14

Ezek a mosóparfümök legnagyobb részben illatkomponenseket, és azok oldódását segítő anyagokat (segít az illóolajaknak keveredni a vízzel a mosógépben) tartalmaznak.

Az illatok nagyobb részben természetesek (100%-os illóolajok) de kisebb részben természetazonos komponenseket is tartalmaznak.

Az oldódás segítők növényi bázisú készítmények, gyártónk a piacon jelenleg fellelhető legkorszerűbb anyagokat használja.


A mosóparfümök a vizet nem lágyítják, de azt úgyis elvégzi a mosódió szaponintartalma!

Ráadásul nagyon erős az illatuk, így keveset kell használnod belőlük, ezért gazdaságosak


Nagyon érdekes, hogy ezek a parfümök - valószínűleg a magasabb illóolajtartalmuk miatt - jobban érződnek a ruhán száradás után, mint amikor nedvesen kivesszük a gépből

Összetétel:

természetes és természetazonos illóolajok,

növényi bázisú oldódás segítők.


További ötletek a felhasználásra:

A mosóparfümökkel illatosíts be egy anyagdarabot, és a ruhák közé teheted a szárítógépbe, vagy a szekrénybe.

Cseppenthetsz belőlük a kézi mosás öblítővízébe, vagy akár egy papír-, vagy anyagdarabra és használhatod az autód, a sporttáskád vagy a WC-d illatosítására.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook