Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használhatok gyerekek mellett 100%-os illóolajat CSAK párologtatásra? fórum

Használhatok gyerekek mellett 100%-os illóolajat CSAK párologtatásra? (tudásbázis kérdés)


26. Csillagpor0622 (válaszként erre: 22. - Sleek)
2012. nov. 20. 07:05
Értem,köszönöm. Hat kicsit elszomoritottal ezzel az infóval,dehat mit tudunk tenni,ez van. De meg mindig inkabb ezt hasznalom néha néha,mint az ilyen olyan atomdraga elektromos es hasonló illatositokat. Van egy ismerősöm,neki a lakás minden pontjaban vagy bedugva van valami illat vagy percenként spriccel innen onnan...teny,hogy jo illat van,de hogy a szervezete meddig birja.....:-/
25. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - Sleek)
2012. nov. 20. 06:55
mi a baj a levendulával és az eukaliptusszal?
2012. nov. 20. 06:54
nem gondolnám, hogy árt nekik az illóolaj párologtatása.
2012. nov. 19. 17:35

Én egészen pontosan nem tudom, mi is az az aromaterápia, de nem is érdekel jelenleg.

Szeretem a jó növényi illatokat.

Régen a meghámozott narancs héját a radiátorra tettük, amíg egészen ki nem száradt.

Most a szobában itt-ott elcseppentek egy-két csepp olajat, amilyet éppen ajándékba kaptam, mert pénzt nem tudok adni érte. Tart az illat, ameddig tart.

Másfajta illatosítót nem használok.

22. Sleek
2012. nov. 19. 16:58

Mik a legfontosabb szabályok, amiket be kell tartani az aromaterápiás kezelés során?


Az első és legfontosabb szabály, hogy csak és kizárólag megbízható forrásból származó, terápiás célra alkalmas illóolajat használjunk. Sajnos semmit nem jelent, hogy egy üvegre rá van írva, hogy 100 százalékos tisztaságú illóolaj, ettől még lehet benne adalékanyag, és az is elképzelhető, hogy egész egyszerűen egy harmadlepárlású olajról van szó, melynek alig van terápiás jelentősége. Olyan, mint egy harmadjára kifőzött teafilter.

Cikket írta :Dr. Draveczki-Ury Ádám

21. Sleek (válaszként erre: 19. - Baby0309)
2012. nov. 19. 16:54

Ha 100%os lenne akkor nem tudnád megfizetni ;)

Meg 100 százalékos nem lehet mivel nem alapanyag ;)

Akkor lenne száz% ha az olaj lenne maga az alapanyag.

Jó marketing fogás ezért írják rá. Magyarországon nincs olyan hogy illó olaj gyár mindenki úgy hozatja készen.

Illetve nem nagyon van törvény hogy mit miért.

Magyarországon max az van illó meg illat olaj az hogy miből mennyi százalék az nincs meghatározva.

2012. nov. 19. 16:52

Nézd meg az alapokat, a gyártási folyamatokat én nem ismerem:


[link]

19. Baby0309 (válaszként erre: 17. - Sleek)
2012. nov. 19. 16:43

Köszi :) De akkor miért írják rá a drágábbik olajokra,hogy ILLÓolaj? Főleg,hogy 100%-os?

Megnéztem a régi 1-200 ft-ért vásárolt olajat itthon és arra valóban illatolaj van írva(gondolom tele mindenféle kemikáliával)

Igazából ezért is volt a kérdésem,hogy szabad-e gyerek mellett,valóban nem káros-e,még amire 100% is van írva?

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Sleek)
2012. nov. 19. 15:58
Nagyon köszönöm a segítséget! :D
17. Sleek
2012. nov. 19. 15:57

Olyan hogy 100%os illó olaj az nincs.

Van a gyógyszertári tisztaságú meg az illat olaj. A kettő között nagy a különbség.

Tehát aromax meg ilyenek azok nem 100% tisztaságúak mert segédanyaggal vonják ki az illó olajat.

A gyógyszertáriban meg vízgőz desztillációval .

Amit tilos kis gyerekeknél használni az a levendula és eukaliptusz. Az sem mindegy milyen alapanyagból van a levendula meg a többi olaj. Mert több fajta növényből vonják ki. Többen írták hogy régen a dokinéni mit írt fel. Azok az eukaliptusz olajok kb 100szoros adagban hígítottak. Éjszakára ánizst nem szabad használni mert szárít . További szép napot kívánok :)

Egy illó olajjal foglalkozó szakmunkás :)

2012. nov. 19. 15:44

Amikor az enyémek kis korukban meg voltak fázva nagyon, a doktornéni felírt Diapulmon injekciót, akkor még nem volt kapható inhaláló szerként.

Éjszakára a kiságy mellé kellett egy lavór meleg vizet tenni, abba egy ampullányit beleönteni, az párolgott. Szerették, mert jó illata volt.

Most már egyedül élek, én egy-egy kis összegyűrt papírzsepire csöppentek illóolajat, ugyanúgy párolog. Amíg teljesen el nem párolgott, jó illata van.

2012. nov. 19. 15:36
Kb 1 deci vízhez adok 5-10 csepp közötti olajat és az párolog szépen magának kellemes illatot árasztva:)
2012. nov. 19. 15:32

Én nem gondolom, hogy szükséges lenne egy gyereknek az illóolajat szagolgatni.

Párologtass csak simán vizet.

Ha beteg, persze citromfű az okés, de egyéb normál esetben shztem inkább kímélni kell a gyerekeket a szagoktól. Anélkül is van egy csomó szemét a levegőben ami körülveszi őket. Leglább otthon szivjanak friss tiszta levegőt.Szerintem.

2012. nov. 19. 15:27
Hogyan szoktad az illóolajat használni?
12. Baby0309 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2012. nov. 19. 15:20
Ebben van igazad! Én amúgy is extrán aggódós vagyok sajnos! Látod egy ilyen dologból is kérdést csinálok:)
11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Baby0309)
2012. nov. 19. 15:19
Ne érts félre, nem az a baj, hogy kérdezel. Hanem az a sok hülyeség, amik miatt egy fiatal, gondos anyuka úgy érzi, hogy ezer veszély között kell lavíroznia, és nem marad egy csöpp önbizalma sem.
10. Guruljka (válaszként erre: 7. - Baby0309)
2012. nov. 19. 15:17

Ha túl közel van az ágyához, és túl tömény, akkor némelyik esetleg kiszáríthatja a nyálkahártyát az orrocskájában, de ez igazán nagyon extrém eset lenne.

A babás oldalak kicsit már sokan vannak, és időnként marhaságokat is írnak. Mivel indokolják az óvatosságot?

9. Baby0309 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2012. nov. 19. 15:15
Nyugi van ez csak egy kérdés volt,nem több!!!
2012. nov. 19. 15:15

Elárultad a megfejtést...:D


De komolyan kíváncsi vagyok, milyen veszélyekre gondolt a kérdező?

2012. nov. 19. 15:15
Hűha...elnézést,hogy ilyen rettentően félős anyuka vagyok:) Én már csak ilyen vagyok. Egyébként több babás oldalon olvastam,hogy óvatosan kell bánni ezekkel kicsik mellett.
6. andi6020 (válaszként erre: 2. - Baby0309)
2012. nov. 19. 15:12

Ha megissza sem lesz különösebb baja.

Te meg csak párologtatni szeretnél....

5. andi6020 (válaszként erre: 2. - Baby0309)
2012. nov. 19. 15:11
Hogy árthatnál?
2012. nov. 19. 15:10

Megőrülök, a mai kismamák ennyire bizonytalanok?


Valamelyik ugyan magyarázza el nekem legyen olyan aranyos, hogy ő maga a józan eszével mit gondol, egy illóolaj kipárolgásában mi lehet ártalmas a gyerekre nézve?

2012. nov. 19. 15:04
Bocsi,bemásoltam a szöveget,mert egy dr.nőt is megkérdeztem erről,de érdekel,hogy Ti használtok-e gyerekek mellett ilyen illóolajakat?
2012. nov. 19. 15:03

Tisztelt Doktornő!

Van egy 2,5 és egy 1,5 éves Fiam. Vettem 100%-os citromfű,citrom és fenyő illóolajat,viszont itthon jutott eszembe,hogy mellettük használhatom-e kizárólag párologtatásra ezt a három illatot(külön-külön használva)?

Például egy deci vízhez ha adok 5 cseppet,akkor árthatok vele?

2012. nov. 19. 15:03
Használhatok gyerekek mellett 100%-os illóolajat CSAK párologtatásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook