Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lehet-e még tartós barátságot kötni 30 éves kor felett? fórum

Lehet-e még tartós barátságot kötni 30 éves kor felett? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 9. 15:09
Lehet .Akiknek van szükségük társaságra,és nem úgy gondolkodnak,hogy ott a család és nincs szükségük senkire.Szerintem barátra akkor is szükség van (lenne) ha épp van család.Van,hogy egy baráttól többet lehet várni.Az,hogy valakinek a családja a barátja......hát...tudni kell különbséget tenni.Valóban ebben a nagy rohanásban nem jut idő barátokra ,a régiek is elmaradnak és az újakra "nem jut idő".(tisztelet a kivételnek)
2009. nov. 3. 00:35

Elvileg lehet, de a gyakorlatban nehezített... :)

Sokat kell tenni érte, többet, mint tinédzserkorban.

12. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 4. - Teltzsu)
2008. aug. 7. 13:31

én abszolut átérzem a kérdésed lényegét. Nekünk is van kis család, nagy család, de néha érezzük a baráti társaságnak a hiányát. Főleg ha olyan a családon belüli összetartás is, hogy néha csak ilyen tessék - lássék, vagy ha eleve mindenkinek még van mellette baráti társasága.

Nyáron ez jobban előjön, amikor jó lenne valakivel össze jönni, sütni - főzni, kirándulni nyaralni, vagy csak együtt lenni.

Nálunk is elmaradtak a régi barátok,újakat meg nem igazán lehet csak úgy lekapni a szegről:))) Pedig szeretnénk... de azt tapasztalom (jelzem a szűkebb környezetembe és nem általánosságban), hogy a rohanás, az állandó munka, stressz egyre kevesebb lehetőséget ad az embereknek a szórakozásra és az új baráti kapcsolatok kialakítására.

2008. aug. 7. 13:26

Nekem a kis családomra...nagy családomra.. söt a barátaimra is jut energiám!

Boldog életet élek és mindenkire szükségem van!

2008. aug. 7. 13:24

"Sokan vannak, akik elvadulnak a családtól. . . szapulják egymást. . . stb. . . . és inkább kívül keresnek barátokat. . . én ezt nem tudom megérteni. De hát ahány ház, annyi szokás. . :o)"


Nem erről van szó, de azért köszönöm szépen....

9. 01c8755c79 (válaszként erre: 8. - Teltzsu)
2008. aug. 7. 13:17

.... mármint szülők, gyerekek, testvérek, unokatestvérek... és a nagybátyámék. Kevesen vannak olyanok, akiknek nincs senkijük. Mi szeretjük egymás társaságát, valószínű, hogy minden oldalról beleraktuk az energiát... számíthatunk egymásra, együtt járunk bulizni, a pasik horgászni...

Sokan vannak, akik elvadulnak a családtól... szapulják egymást... stb. ...és inkább kívül keresnek barátokat... én ezt nem tudom megérteni. De hát ahány ház, annyi szokás.. :o)

8. teltzsu (válaszként erre: 6. - 01c8755c79)
2008. aug. 7. 13:11

"Azt az energiát, amit a barátság fenntartására, ápolására használnék, inkább a családomra fordítom... "


És akinek még nincs családja? A nagy családot meg inkább hagyjuk...

7. 2577cdcc12 (válaszként erre: 4. - Teltzsu)
2008. aug. 7. 13:10
Mondjuk ebben egyetértek veled, ezért is lehet újakat találni, akik épp most "egyformák" veled.
2008. aug. 7. 13:09

Minek?

Biztosan lehet, én nem próbáltam. Azt az energiát, amit a barátság fenntartására, ápolására használnék, inkább a családomra fordítom... úgy mint a kis család... és nagy család.... ha itt minden rendben van, akkor nincs szükség még + barátokra. :o))

2008. aug. 7. 13:08

Már hogy a fenébe ne!!

Minden csak rajtunk múlik!

4. teltzsu (válaszként erre: 2. - 2577cdcc12)
2008. aug. 7. 13:07

Nem tudom. Én nem úgy tapasztalom...

Körülöttem széthullottak a régi társaságok, jön a házasság, a gyerek, aki meg egyedül van, az kirekesztettnek érzi magát...Nincs már meg a közös téma...

2008. aug. 7. 13:06
Lehet bizony!!!!!!!!!!!!
2008. aug. 7. 13:05
Miért ne lehtne?
2008. aug. 7. 13:02
Hm?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook