Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lehet-e hinni a sorsszerűségben? fórum

Lehet-e hinni a sorsszerűségben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
63. emagdi
2007. júl. 4. 09:10
hinni bármiben lehet:))) csak a te döntésed, hogy miben hiszel:)
2007. júl. 4. 08:23
Egyszerüen: nem.
2007. júl. 4. 00:48

Hiszek a sorsban( v. vmi magasabb szintű erőben, ki minek hívja)!

Nem hiszek a véletlenekben!

Hiszek a reinkarnációban, hogy a lélek a következő leszületés előtt az előző életében szerzett tapasztalatait feldolgozva megtervezi a követekező életét: kik lesznek a szülei, testvérei, mikor fog megszületni, a kapcsolatait, gyerekeit, az életútját , a feladatait, a halálát. Hiszem, hogy a főbb állomások előre rögzítettek, de közöttük lehetőség van a szabad akarat érvényesítésére. Ha nagyon eltávolodsz az általad betervezett úttól, az Élet, a Sors, Isten, a Felsőbb Én, az Univerzum előbb-utóbb visszaterel, visszakényszerít a helyes irányba. Minél tudatosabb, nyitottabb, intuitívebb vagy annál finomabb jelzésekből is értesz, minél süketebb, vakabb, egoistább vagy, annál durvább figyelmeztetéseket, pofonokat kapsz!

2007. júl. 1. 18:53

Igen, ez nagyon így van! Én is átéltem már sokszor azt a szituációt, hogy nagyon akartam valamit, de sosem sikerült. Volt olyan, hogy 1-2 nap, vagy pár hónap és beigazolódott, hogy nekem arra nem volt szükségem. Nagyon hálás vagyok ilyenkor az Univerzumnak, hogy segít az utamon.

Kedves carscac! Vagy nagyon mélyen benne vagy a témában, vagy nagyon szkeptikus vagy, ami megkérdőjelezi, hogy itt van-e a helyed! Szivesen meghallgatom a véleményed. Kifejtenéd?

2007. júl. 1. 18:39
Igen én hiszek benne, hogy van eleve elrendelés....egy terv, ami szerint alakul az életünk...sok dolog van amiért epekedtem, és nem lett egyém......csak később derült ki hogy jobb is... talán nem mindíg ellenünk vannak a dolgok hanem értünk is....
2007. júl. 1. 16:50

Én pl a férjemet egy abszolut véletlennek köszönhetem. Olyan banális véletlennek, hogy akinek elmesélem, kinevet, ezért inkább kitaláltam egy romantikusabb verziót az összeismerkedésünkre, és azt mesélem, ha kérdik. Még a rokonság is ezt a verziót tudja.

Szóval, hiszek a sorsszerűségben, és véletlenek nincsenek is talán.

2007. júl. 1. 16:46
no lám csak milyen sok a felvilágosult ember!
2007. júl. 1. 14:40
Hiszek benne.Semmi sem történik véletlenül,minden mindennel összefügg.!!!
55. nono80
2007. júl. 1. 11:32
Most már én is kezdek hinni benne!Nemrég volt valami amit nagyon szerettem volna!Az istennek nem jött össze sehogy,pedig ezer módon próbálkoztunk vele!Aztán utána kiderült,hogy nagyon jó,hogy nem sikerült!Szóval vann benne valami!
54. ec63a7fc29 (válaszként erre: 48. - Ujjászületés)
2007. júl. 1. 11:28

Ugyanez történt. Autóbaleset. S mégis élek.

Minden lépésünket döntés előzi meg. Ezt teszem vagy azt. Jobb lett hogy bátrabb lettél?

Előtte más szemüvegen keresztül láttad az életedet? Mert megízlelted, hogy milyen lenne ez az élet nélküled... Mert már azt is tudod, mit jelent a hirtelen szó a hirtelen halálban, s láthatod, mennyire szalad az idő...

Nekem ebben hozott változást.( ...és még mennyi másban!)

Sors-szerű? Lehet. De mindenkinek a sorsa a SAJÁT kezében ( fejében) van.

53. fde954d8c0 (válaszként erre: 48. - Ujjászületés)
2007. júl. 1. 11:08
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))×2!!!!!!!!!
2007. júl. 1. 09:43
Igen.
51. mazsi-drazsi (válaszként erre: 50. - Ujjászületés)
2007. júl. 1. 00:05
Ez nem beletörődés. Az embernek a legjobbat kell kihoznia magából. Számomra a legfontosabb az életemben a családom, a barátaim. Fontos, hogy az élet apró dolgainak örülni tudjak. Pl. amikor rám mosolyos egy idős néni akit felsegítek a buszra, stb. Úgy érzem a másikhoz való hozzáállásunkban kell fejlődnünk. És ha ezeket a dolgokat nézem, akkor igen sikeres vagyok, mert szeret a környezetem, ezáltal boldog is. És nem szeretnék többet ennél. De bármi van, a sorsom ellen nem tehetek és ha holnap el kell hogy üssön egy autó, akkor el fog. Az hogy magát az életemet hogyan élem és mi a fontos, az rajtam múlik.
2007. jún. 30. 23:49

És boldog vagy? Sikeres vagy? Nem szeretnél többet?

Szerintem azért kaptuk az életünket, hogy fejlődjünk és segítsünk magunkon és egymásnak. Ha lemondunk és beletörődünk dolgokba, az nem visz előrébb. Persze úgyis lehet élni. Nem mindegy azonban a minőség!

49. mazsi-drazsi (válaszként erre: 48. - Ujjászületés)
2007. jún. 30. 23:37
Én abban hiszek, hogy megvan az utam, amit végig kell járjak, nem mindegy hogyan élem meg a dolgokat, de akármerre veszem is a kanyarokat, mindig visszatérek a régi mederbe és folytatom az utamat, ahogy az meg van írva. A sorsa ellen senki sem tehet.
2007. jún. 30. 23:33

A sorsunk előre meg van írva. Ebben biztosak lehettek. De lehet rajta változtatni! Méghozzá azzal, hogy nyitott szemmel jársz, hogy figyelsz a jelekre, meglátod a lehetőségeket, hogy a megérzéseidre hagyatkozol, nem pedig az eszedre.

Tavaly ősszel majdnem meghaltam. Volt egy nagy balesetem. Mindenki azt mondta, hogy újraszülettem. És igaz. De jobb lettem, mint voltam. elhagytam egy csomó félelmet, perspektívákat kerestem nem pedig kifogásokat. Nem hagytam, hogy a férjem a döntéseimet bfolyásolja. Mertem meglépni dolgokat, amikről évtizedekig csak álmodoztam. És higgyétek el, most olyan az életem, amiben jól érzem magam. Figyelem magamat és figyelem a jeleket. Minden nap elemzem a napi történéseket. IRÁNYÍTOM magam körül a dolgokat. "Sorsunk a kezünkben van". Ez nem üres frázis. Próbáljátok ki!!!

2007. jún. 30. 23:11
akár hiszel benne, akár nem, attól még aszerint alakul minden...!
2007. máj. 31. 16:16
hiszek benne
45. Reenee
2007. máj. 11. 08:05
szerintem nem
44. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 40. - KIRA7)
2007. máj. 11. 05:16
Mar csak az a kerdes, ki mennyire mazochista, amikor megvalasztja :)
43. Peori
2007. máj. 10. 23:11
biztos, bár én azért nem hiszek benne
2007. máj. 10. 21:52
Hiszek benne,velem is történtek dolgok,amit a sors adot nekem.
41. mongi
2007. máj. 10. 13:46
Én hiszek a sorsszerűségben.Mindennek megvan az oka.Ha visszagondolok eddigi életemre,látom is,hogy mi miért történt,és soha nem szoktam azon agyalni,hogy mi lett volna ha...Olyan nincs.Így kellett történnie.
40. KIRA7
2007. márc. 28. 16:59

A SORSUNKAT MI IRÁNYÍTJUK.

IDÉZET:NEM TUDTAD ELŐRE,HOGY MIKOR FOGSZ MEGSZÜLETNI

AZT SEM TUDOD MIKOR FOGSZ MEGHALNI

A KÖZTE LÉVŐ IDŐ A TE KEZEDBEN VAN,AZZAL TE RENDELKEZEL.

VALAHOGY ÍGY VAN.NEM OLYAN RÉGEN OLVASTAM,HOGY A FOGANTATÁSUNK PILLANATÁBAN MI DÖNTJÜK EL A HALÁLUNK IDEJÉT ÉS MÓDJÁT IS.KICSIT MORBID.ÉN MEGIJEDTEM MERT UTÁNNA AZON AGYALTAM,HOGY MILYEN HALÁLT VÁLASZTOTTAM MAGAMNAK.

2007. márc. 28. 01:20

Már pedig véletlenek (szerintem) nincsenek, mindennek meg van az oka még akkor is, ha az adott esetben nem túl kellemes.

Szerintem mindenkinek meg van írva a sorsa és h egy közhellyel éljek:

"Akit a sors Neked teremt, azt nem adja másnak!"

:)

2007. márc. 27. 20:01
Én hiszek benne, mindennek meg van a miértje. Velem történtek "csodák", amit rajtam kívül álló erőnek tulajdonitottam.
37. vica1
2007. márc. 12. 14:20

Lehet.....mert eddig mindig történt "valami", ha már nem találtam kiutat.

Vagy éppen találkoztam valakivel.

Most éppen azon gondolkodom, hogy vajon mit jelent, hogy pont most bukkant fel életem első szerelme?..

2007. febr. 18. 00:00

Igen, legalábbis azt hiszem.

Nagyon sokára jött össze a gyerek és kezdett a házasságunk is nagyon hanyatlani.

S, mintha ISTEN látná, hogy nagy baj van, megadta nekünk azt, amire mindketten vágytunk az életben és azt is, hogy kislány legyen, mivel jobban lánypártiak vagyunk a férjemmel.

NEM TUDOM, HOGY EZ SORSSZERŰSÉG VAGY CSAK AZ, HOGY TÉNYLEG LÉTEZIK ISTEN!

2007. febr. 17. 11:06
Igen,azthiszem.Állítólag minden embrnek meg van írva a sorsa a nagykönyvben.Minden csekekedetünknek meg van a miértje.
2007. febr. 17. 10:55

Sors?


Utolér. Nem tudom mennyi közöm van hozzá.

Vannak, akik azt mondják, Isten keze van benne.

Nem tudni. Ha meghalunk, majd rájövünk, de onnan nincs visszaút. Ezért az életünk órái, percei is fontosak, mert befolyásolják az apró döntéseinket, szavainkat a sorsunkat.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook