Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet a gyermeket jogi úton kötelezni a láthatás betartására? fórum

Lehet a gyermeket jogi úton kötelezni a láthatás betartására? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
65. 18b599559d (válaszként erre: 63. - E59b092169)
2009. dec. 8. 13:56

Értem mit írsz.

Azt ne felejtsd el, hogy minden vita minimum 2 emberes.

Azt sem, ha vita van többnyire egyik félnek sincs igaza.

A gyerek viszont szent. Minden körülmények között.

2009. dec. 8. 13:54
Nagyon köszönöm a véleményeket,nekem minden szó segit,abban hogy jól döntsek.
63. e59b092169 (válaszként erre: 60. - 18b599559d)
2009. dec. 8. 13:34

Szia! Gyakorlatilag mi is ismeretlenül mondunk véleményt, azokra a dolgokra hagyatkozva amit a topikindító elmondott.

Véleményem, hogy mindig meg kell hallgatni a másik fél álláspontját is! (Ez itt most ugye nem lehetséges.) Férjem is szokta mondani: mindig gondolkodj az ellenfél fejével is, mielőtt véleményt mondasz valamiről.


Bennem felvetődik (alapból) az a kérdés, hogy "pereskedéssel, ügyvédi közbenjárással" hogyan lehet láthatást kicsikarni??? Ha már ilyen személyes dolgot jogi útra kell terelni ahhoz, hog elérjük a célunkat: azt már megette a fene!

(Érted ugye amit ki akarok nyögni?)


Bocs, ha értelmetlenül írtam!

62. supin (válaszként erre: 55. - 18b599559d)
2009. dec. 8. 13:30

Butaság!!!

Ha szeretnék az unokájukat akkor elfogadnák a szülőt is..

Egy gyereknek nyugodt "családi" légkör szükséges. Tehát a nagyszülő is alkalmazkodjon.

Háromszoros nagyi vagyok.

61. simple (válaszként erre: 59. - Benvik)
2009. dec. 8. 13:18
Cselekvőképtelen 12 évesen? Érdekes. Minket anyámék válásakor megkérdeztek, kinél szeretnénk maradni. Én például 8 éves voltam akkor.
60. 18b599559d (válaszként erre: 58. - Sünciné)
2009. dec. 8. 13:18

Én ismeretlenül nem mondok ítéletet.

Azt tudom, hogy ahol ügyvéd beleszól bármibe is, ott jó nem sül ki a dologból. Max évekig tartó pereskedés. Azt is tudom hogy néha hiába van igaza az embernek, meg kell hajolni más előtt, és a békességért olyan dolgokat is meg kell tenni amit egyébként ”békeidőben „ nem tett volna meg.

59. benvik
2009. dec. 8. 13:14
Sajnos a 12 éves gyermek a törvény szerint cselekvőképtelennek számít, ezért nem veheti figyelembe a gyámhivatal. A bíróság elküldi pszichológushoz, de ott sem idézik be a gyermeket, ahogy a gyámhivatalban sem. Csak a szakértői véleményt olvassák. És igen, a nagyszülőknek van láthatási joguk, amit érvényesíthetnek. Az már sajnálatos dolog, hogy nem az unokájuk akaratát nézik, ha már annyira "szeretik", hogy így küzdenek érte:-(((( Én keresnék egy nagyon jó ügyvédet a helyedben, és elmennék a végsőkig. Ha ennyire nem érdeklődnek az unokájuk iránt, akkor sajnos tényleg csak a bosszú hajthatja őket.
58. Sünciné (válaszként erre: 54. - 18b599559d)
2009. dec. 8. 12:51

Itt nem elvált szülőkről van szó!

Szerinted milyen érzés ha a füled hallatára szídják az édesanyádat????

Olvass teljesen vissza! A férj szüleiről van szó! A saját fiúkat is kitagadták!

Itt csak a boszzú hajtja őket!!!

57. 52fd553855 (válaszként erre: 55. - 18b599559d)
2009. dec. 8. 10:35

Kérdem én ,ha szeretik őket akkor HOL VOLTAK 5 HÓNAPON ÁT?????

2 utcával arrébb lakik az anyósom apukája.Többször voltak ott,de ide egyszer sem jöttek!!!!!!!!!Láttuk az autót a ház elött.A gyerekek is!!!

2009. dec. 8. 10:33

Sajnos nálunk nem igazán a szeretet,hanem inkább a "hogy csesszek ki veled jobban,hogy fájjon" film forog.

Hiába próbálunk békésen szót érteni,még az ügyvédünknek is beszoltak.

55. 18b599559d (válaszként erre: 46. - 52fd553855)
2009. dec. 8. 08:36

Bocs hogy írok még egyszer.

Most olvasgatok vissza.

Kíváncsiságból kérdezem, vajon valójában mit vétettek a nagyszülők, hogy így írsz róluk?

Megmondom őszintén elszorul a torkom, attól amit olvasok.

Miért akarsz megszégyeníteni valakit, aki pusztán szeretni akar?

Ha nem szeretnék az unokájukat, akkor valószínű nem akarnák látni. Ha pedig akarják látni, akkor szeretik.

54. 18b599559d (válaszként erre: 3. - 52fd553855)
2009. dec. 8. 08:29

Válófélben lévő apukaként tudom, hogy miről beszélsz.

Azon elgondolkodtál, hogy miért nem akar menni a gyerek a láthatásra?

Ezt többnyire elfelejtik a gyereket nevelő szülők.


Egyébként a jog pontosan definiálja a nagyszülői láthatást. /+csjt*/

A gyerek,, ha ítélőképessége, érettsége, életkora megfelelő akkor kifejtheti álláspontját a láthatással kapcsolatban. /szakértő orvos*/


Egyébként személyes tapasztalat hogy az elvált nők sajnos a gyerekkel állnak bosszút egy félresiklott élet miatt. A gyerek viszont ártatlanul szenved, hiszen neki szülő kell, és nagyszülő kell. És nem egy szülő, és nem két nagyszülő.

Ezt ne vedd magadra, ezek az általánosságok.

53. e59b092169 (válaszként erre: 52. - Sünciné)
2009. dec. 7. 23:42

Jogos a kérdés!! Miért is nem vizsgálják a nagyszülőket??? Tisztára nevetséges, hogy amiért "gyerekekről" van szó mindent meg lehet tenni. Ha már elmúltak volna 18 évesek, elmehetne a mama és a papa a sunyiba. (Pár év múlva igencsak érdekes lesz a szitu. Látom magam előtt, hogy odaállnak egy magas nagyfiú elé és pattognak, hogy "látogass meg minket!".

Na engem próbálnának kötelezni arra, hogy azzal tartsak kapcsolatot akivel nem akarok! Húúú de megnézném!!!

52. Sünciné (válaszként erre: 49. - 52fd553855)
2009. dec. 7. 20:48

Gratulálok!!!!!!!

Akkor már miért nem a nagyszülőket küldik el!!!!! Komolyan csak magam ismétlem: Magyar TŐRVÉNY!!!!

Most lehet, hogy pár napig nem leszek, mert holnap megyek a MÁV kórházba. Bedugult a fülem ( amit 3-szor műtöttek )és borzasztóan szédülök, de a fülemnek nincs baja! Kapok infuziót, azt mondták ambulánsan de lehet, hogy benntartnak!

Mindent visszaolvasok!

Kíváncsi vagyok a fejleményekre!!!!!!

Kitartás!!!!!!


Én is csak azt tudom javasolni, hogy készítsék ki a nyagyszülőket, persze a maguk módján!!!!

Egyébként menjen ki a gyámügy amikor láthatást ítél meg és nézze meg, hogy mennek el a gyerekek!!!!

2009. dec. 7. 14:54

Sziasztok! Na ilyen is csak a mesében van, meg Magyarországon! Tiszta beszarás, hogy "kötelező" a nagyszülői láthatás. Mirefel???????? Ez a baj, ilyenek a törvényeink!

Különben meg menjetek el együtt, majd a gyerekek lerendezik a maguk módján. Nagyon karakánok a mai gyerekek - tapasztalatból tudom: a mieink - tudják ők, hogyan kell kikészíteni azokat akiket nem akarnak látni. Majd rájönnek a nagyszülők is, hogy az unokák nem olyan bambák, mint a "régi" gyerekek. A mostani tinik igencsak két lábbal állnak a Földön. Az én lányom is azt szokta mondani (10 éves), hogy "Ne kényszerítsd rám az akaratodat!!!!" Én meg kussolok, mert igaza van. Ha szép szóval nem megy, erőszakkal nem fog! Attól, hogy én vagyok a felnőtt még nem jelenti azt, hogy mindig igazam. Sajna rá kellett erre jönnöm.

Majd írj, hogy mit mondott rád a pszichológus!

50. simple (válaszként erre: 46. - 52fd553855)
2009. dec. 7. 14:31
Ilyen nincsen szerintem hogy muszáj, meg kötelező. Ha a gyerek elég nagy már, dönthet ő erről. Biztosan van más hatóság is, akihez fordulhatnál.
2009. dec. 7. 14:16

Éljen.

Pszihologiai vizsgálatot kértem a gyerekeknek,hogy bizonyithassam az igazukat.Erre!!!!

Hétfőn engem vár a pszihologus!!!!!!!!!!!!!

48. Sünciné (válaszként erre: 46. - 52fd553855)
2009. dec. 7. 14:08
Ezt nem értem!!! Erre kötelezte a gyámügy? Szégyenítsd is meg őket!!!!!! Megérdemlik!!!
47. Pici04 (válaszként erre: 46. - 52fd553855)
2009. dec. 7. 10:22

Szia!

Mit mondtak,miert kell?

Szerintem lenne megoldas a reszükröl is.

2009. dec. 7. 09:23

Ismét bent voltam a gyámügynél.

Muszáj találkozni a gyerekeknek velük.Folyt köv.

A család elött fogom őket megszégyeniteni.

2009. dec. 6. 14:41
Köszönöm hogy igy álltok mellettem.A véleményem hasonló.addig nem nyugszom mig el nem kullognak szégyenkezve,hogy még az unokáik sem akarják őket látni.Remélem elgondolkodnak,hogy vajon miért csak őket nem akarják látni.
44. Sünciné (válaszként erre: 41. - E59b092169)
2009. dec. 6. 13:44
Az anyatigrisek!!!!!!!!!
2009. dec. 6. 13:43
Mokitoknak igaza van! Menjetek el a gyámhatóságra még a per előtt! Tálaljatok ki mindent! Nincs veszíteni valótok!!!!!
42. Sünciné (válaszként erre: 41. - E59b092169)
2009. dec. 6. 13:42

Ez így van!

Mondjuk a volt anyósomat aki egész gyerekkorát megkeserítette a lányomnak már rég megpakoltam volna! Persze ő nem kíváncsi az unokájára már 10 éve! Igaz az apja sem kíváncsi a lányára! Sőt kitagadta! Pedig büszke lehetne rá! Nem baj! Az " apuka " lemarad lányának élete legszebb napjáról!! Jövőre ugyanis férjhez megy!

41. e59b092169 (válaszként erre: 39. - Sünciné)
2009. dec. 6. 12:58

Szia Sünciné! Úgy látom, hogy mi ketten igen gyorsan lerendeznénk a nagyszülős látogatást.

Te engedélyeznéd a hónap egy napját, én meg megpakolnám őket. (Vicc volt!!!)

2009. dec. 6. 12:51

Úgy veszem ki a leírtakból, hogy a párod sem akarja engedélyezni a láthatást. Az ő véleménye sem számít? Ha a nagyszülőknek a saját gyerekük nem kellett (mert ha kellett volna, akkor most nem állna fenn ez a helyzet, ugye? Akkor békesség lenne a családban nem pereskedés), akkor most mi a búbánatot akarnak az unokáktól???? Pláne ilyen úton????

Szerintem menjetek be mind a hárman a gyámügyre (ahol eljárnak az ügyetekben) - a kicsi gyerkőcön kivül - és a párod is álljon a sarkára.


(Csúnya ilyet mondani, de első felindulásból biztos megraknám az öregeket, ha ilyet csinálnának a gyerekeimmel. Lehet nem nézném a korukat.)

2009. dec. 6. 11:05
Szerintem próbáld meg, hogy csak a Ti jelenlétetekben láthassák a gyerekeket! Indokold meg! Azt hiszem amit leírtál elég nyomos érv! Egyébként most olvasgattam, hogy általában egy hónapban egy napot szoktak megítélni a nagyszülőknek!
38. Sünciné (válaszként erre: 36. - E59b092169)
2009. dec. 6. 09:17

Bizony jól mondod!!!!!!!!!!!

Éljék már bele magukat a nagyszülők ebbe a helyzetbe!!

Csak ismétlem önmagam a TŐRVÉNYEK!!!!!!

De az ügyvédnek is gratulálok! Kiváncsi lennék van e gyermeke és, hogy intézné el!!!!

2009. dec. 6. 07:16

Sziasztok.

Nagyon köszönöm a jeleket és szükség is lesz rájuk.Tegnap a kisebbik(6 éves)is elmesélte,hogy Ő sem szeretne velük találkozni.Mikor megkérdeztük nem lett a válasz,mig a sógoromékkal azonnali igent válaszolt habozás nélkül.

Szóval muszáj leszek szakértői véleményt kérni,hogy ne mondhassák ,hogy én tanitottam be őket.

2009. dec. 5. 23:05

Nem tudom merre laksz, de elvileg városokban működik olyan, hogy "családsegítő" központ. Náluk is van ingyenes jogsegélyszolgálat.


(Azért azt megnézném, hogy a nagyszülők ügyvédje hogyan fogja kényszeríteni a láthatást. Fülénél fogva Ő fogja rángatni a gyereket a mama felé? Hát érdekesek ezek a megfogalmazások.)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook