Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet a garázst lakóépületté átalakítani? fórum

Lehet a garázst lakóépületté átalakítani? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 16. 14:46
Az igazság az hogy egy 5lakásos,társasházról van szó vidéken anyum garázsa van lent radiátor víz villany.A lakókat nem zavarná,de csak egy ötlet.
2011. ápr. 16. 13:07

Építésügyi engedélyekre. Konkrét tervező által készített terveket kell beadni. Mi társasházban lakunk és még a radiátor áthelyezéshez is engedély kellett a távfűtőműtől.Tervezővel megterveztetett helyre. Milyen társasházról van szó? Ha Lakásszövetkezettel vagytok kapcsolatban, ez nem lesz járható út. Ha magán építésű és saját telken álló társasház (kb.12 lakás), akkor talán.Ugyanis nem csak a terveket kell engedélyeztetni, hanem saját mérőórákat is felszereltetni, víz, villany, fűtés. Mindezek előtt a lakókkal is egyeztetni kell.Szóval elég húzós, de lehet, hogy így sem fog menni. Sajnos az is felmerülhet, hogy vegyétek meg ezt a helyiséget a tulajoktól első körben.Ezek után történhet, mint egy alagsori lakás kialakítása.

Nem tudom, hogy ez egy ötlet, lehetőség vagy végszükség esetére lenne megoldás?

2011. ápr. 15. 11:41

Szia

Felénk van sorgarázsból kialakított kis házak amiket igaz nem mostanában csináltak.

Ha üzleteket lehet akkor szerintem lakást is lehet kialakítani.Az ott lakók engedélye szerintem tuti kell nah meg bizonyos engedélyek.

Hát sok okosságot nem tudtam írni.... :)

2011. ápr. 15. 11:30

Lehet a garázst lakóépületté átalakítani?

Arra lennék kíváncsi,ha a garázs pl. egy társasház aljában van minden közművel ellátva ,át-e lehet építeni,és ,ha igen ehhez milyen papírokra van szükség.?

Válaszotokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook