Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretném a véleményeteket kérni lakásunk átalakításában? fórum

Szeretném a véleményeteket kérni lakásunk átalakításában? (tudásbázis kérdés)


29. gyerekeim (válaszként erre: 27. - 1e8f358d6a)
2009. aug. 27. 12:39
Attól,hogy nincs gyereked még szerintem jól gondolod,mert a bátyus már most felmegy a galériára át öltözni a húga elől.
28. gyerekeim (válaszként erre: 26. - Anyuca66)
2009. aug. 27. 12:37
Igen a galérián alszanak,főleg télen,de ha a kisebbik fiam meg a kicsi lány van egy szobában és ha egyedül akar lenni a fiú tesó akkor felvonul a galériára és oda a húgi csak akkor mehet fel ha ő felengedi.
2009. aug. 25. 19:43

én arra szavaznék, hogy csináljátok meg a picilánynak a külön szobát.

Most még oké, hogy a kislány és a kisfiú egy szobában vannak, de szerintem nem ideális, ha két különnemű gyerek van egy szobában. Persze most még oké, mert picik, de később már gondot okozhat. Pl. ha öltözni szeretnének, de szégyenlősek egymás előtt stb.



Jó, lehet, hogy ez hülyeség, még nincs gyerekem,úgyhogy nem vagyok ebben szakértő.


Én a nővéremmel voltam sokáig egy szobában és az öcsémnek volt külön szobája. Jó is volt úgy. Aztán később lett mindhármunknak, az meg még jobb volt.:)

26. anyuca66 (válaszként erre: 22. - Gyerekeim)
2009. aug. 25. 19:29
370 cm belmagasság? Az tényleg jól ki lehet használni. És a galérián alszanak?
25. Cand Ida (válaszként erre: 24. - Gyerekeim)
2009. aug. 25. 16:30
Főfalat csak engedéllyel lehet bontani és áthidalók kellenek a kiváltáshoz. Az már komoly beavatkozás. Ha mindenkinek megvan a kis kuckója, akkor nem biztos, hogy érdemes, mert nagy beruházás. Ötletet szívesen adok, de hitelesíteni sajnos nem tudom, ahhoz építész kell.
2009. aug. 24. 20:44

Hát nem panel hanem egy 100 éves 11 lakásos ház,csak az a baj,hogy pont amelyik falat mozgatni lehetne az a főfal.Ja és nem lehet a kinti összhatás meg bontani egy plusz ablak berakással.

Amúgy nem panaszkodom nagyon jól elvagyunk és 5-n

és be is lakjuk.

23. 99279bb06f (válaszként erre: 22. - Gyerekeim)
2009. aug. 24. 20:13
Azért kicsit másra gondoltam, amikor elolvastam a kérdésedet. Családi házra, vagy panelra gondoltam. Ezzel szemben ez a ház egy hatalmas lehetőség!
22. gyerekeim (válaszként erre: 14. - Cand Ida)
2009. aug. 24. 14:39
Igazán meg van a kicsiknek is a saját életterük,mert 370 a belmagasság és a kicsiknél is és a nagynál is van galéria.Így mindenkinek van saját zuga.Köszönöm azért,hogy fel kínálod a segítséged,majd élek vele.
21. gyerekeim (válaszként erre: 9. - 99279bb06f)
2009. aug. 24. 14:36
Ez nálunk eddig is meg volt,hogy evés közben nagyokat dumálunk.Amikor eszünk olyanok vagyunk mint egy olasz család.Így is nagy a konyhánk,mert van benne hely csak párom szerint úgy szebb lenne.
20. gyerekeim (válaszként erre: 11. - One85)
2009. aug. 24. 14:34
Sajnos nem.
2009. aug. 23. 21:03

Elsősorban neked kell tetszen :)

Szerintem amúgy illik hozzá, hamár nem fehéret akarsz. Persze, lehet olyat, hogy csak az egyik falat tapétázzátok, ha van valami célja. Figyelemfelkeltés vagy kiemelni valamit. De azt is lehet, hogy csak az egyik fal más színű vagy más technikával van festve.

Egyet kell meggondolni a tapétával, hogy mi lesz vele, ha megunjátok? Mert az az egy falfelület más, mint a többi. De bármit lehet variálni, ha tetszik :)

2009. aug. 23. 20:58

Fontos hogy legyen egy olyan tér, ahol a család együtt van. A nagyfiúnak azért kell a külön szoba. A 2 kicsi meg ha elfér 1 szobába az is jó. Ha megjelenik egy leányzó, majd a fiú alszik a lánynál...

Mi is most festünk, és bizony ezt a pici lakást is lehet úgy átpakolni hogy legyen egy kis hobbi szoba, és talán a számgép is el fog férni.

( persze a lényeget most írom, a lányunk elköltözött, felszabadult a szobája ).

Ha a legnagyobb szobát elfalazzátok és lehetséges, lenne 2 hálófülke. Úgyanis úgy gondolom ha van egy szép konyha ahol étkezni is lehet, nem biztos hogy kell a szobák nagyok legyenek...

17. mimi10
2009. aug. 23. 20:28
Hálószobát szeretnék festeni, vagy tapétázni, mély bordó színű az ágyunk jó szín az olajzöld?Gondoltam arra, hogy az egyik falat tapétázzuk, lehet ilyet csinálni?
16. Cand Ida (válaszként erre: 15. - Mimi10)
2009. aug. 23. 19:57
Persze, ha tudok segítek :)
15. mimi10 (válaszként erre: 14. - Cand Ida)
2009. aug. 23. 18:48

Szia Cand Ida!


Lehet tőled tanácsot kérni?

2009. aug. 23. 16:24

Ha tudsz nekem egy alaprajzot küldeni, szívesen segítek, kis átalakítással mit lehez kihozni. Lakberendező és tervező vagyok. Ha csak leskicceled, az is jó, bár a méretarányos lenne a legjobb, pontosan az ajtókkal, ablakokkal.

Hátha sikerül mindenkinek kihozni egy saját zúgot és egy közös teret is.

2009. aug. 23. 15:27

Nehéz kérdés, mert mindkét verziónak meg van a maga előnye, és persze a hátránya is. Picit azért hajlok Zulu1 verziója felé.

Ha jól értelmezem, nincs közös teretek, nappalitok, ahol együtt van mindenki. Az étkező lehetne egy ilyen közös tér. Az kell, hogy legyen hol közösen megbeszélni, nevetgélni, bohóckodni.

Az jutott még eszembe, hogy ha valamelyik "gyerekszoba" elég nagy ahhoz, hogy kettéválasszátok, akkor minden gyerkőcnek lehetne saját helye. Épp a napokban láttam nagyon jó kis térelválasztó polcokat az IKEA-ban...

Ha a családot nézem, akkor a nagyfiú majdani barátnője másodlagos a családdal szemben. Ez mégiscsak a ti életteretek, közösen, öten...

2009. aug. 23. 14:47
én is szobát csinálnék, aztán ha a nagyobb fiu kirepül, lehet konyha:D
11. one85 (válaszként erre: 4. - Gyerekeim)
2009. aug. 23. 14:46
Valamelyik szobát nem tudjátok ketté választani?
2009. aug. 23. 14:40
én is a gyerekszobásra voksolok.
9. 99279bb06f (válaszként erre: 4. - Gyerekeim)
2009. aug. 23. 14:39

Kivételesen egy férfinek adok igazat (nagyon nem jellemző, mert szerintem nem tudnak reálisan gondolkodni). Amit írok, azt úgy írom, hogy fogalmam sincs, hogy ti hogy éltek. Általános családot írok le.


A szülőknek a CSALÁD összetartozására kell gondolnia. Ha lesz egy étkezőtök, ahol az egész család együtt tud lenni, együtt étkezni, közben beszélgetni ... ilyenkor olyan sok szeretetet, tapasztalatot minden olyant át lehet adni a gyerekeknek, amit ebben a rohanó világban talán máshol nem nagyon. Nem azt mondom, hogy étkezések közben kell nevelni, nem!

A családi hangulatot lehet megteremteni, a családhoz tartozást lehet erősíteni a gyerekekben!


Mert mi van általában? A gyerekek össze-vissza, ki-ki a saját szobájában, a szülők a tv előtt. Nincs meg a lehetőség arra, hogy együtt legyetek. Mert a gyereket nem az érdekli, ami a szülőt - és viszont. Ez a természetes, más korosztály, más az érdeklődési kör.

Hiába van ott a nappali. Szerintem az kevés, mert az apuci újságot olvas, tv-t néz, az anyuci a konyhát rendezi, az egyik gyerek még most tanul, a másik meg már csajozna...


Marad(na) az étkezés ideje. És ezt látta meg szerintem a férjed is.

2009. aug. 23. 14:36
Szerintem is legyen minden gyereknek külön szobája ha megtehetitek!
2009. aug. 23. 14:31
Én a Te verziód felé hajlok, a kislánynak megcsinálni a kis helyiséget, amit párod konyhának akar! Mindenkinek jó ha van külön kis helye, ahol nyugodtan tud pihenni! Mi is 5-en vagyunk 3 szobával, de Nekünk sajnos nincs mit átalakítani!
2009. aug. 23. 14:28
szia,neked van igazad a nagy fiadnak kell a külön szoba
2009. aug. 23. 14:21
Bocs,egy kicsit hosszúra nyúlt a kérdés.
2009. aug. 23. 14:20

Igazán az lenne a kérdés,hogy 5-en élünk 3 szobánk van,de lenne egy negyedik helység amit én a kicsi lánynak szeretném át alakítani szobának a párom pedig abból konyhát csinálna és a konyhából ebédlőt.Na már most a nagy fiam Árpi 16 éves ő lakik külön szobában, a két kicsi egy 10 éves fiú Ricsi és egy 5 éves lányka Szandra lakik a másikba persze a 3. pedig a mienk. S,a párom azt mondja,hogy a két fiút rakjuk egy szobába és a királylány maradna külön.Csak nekem az a gond,hogy a Ricsi sokkal érzékenyebb mint a másik kettő és ha a Árpinak 2-3 éven belül lesz barátnője és itt akar aludni akkor a Ricsinek ki kell jönni és akkor sehol se lesz saját zuga.

S,félek ez megviselné.Persze lehet,hogy én aggódom túl a dolgokat.Ja és még én se tudok dönteni.Kérlek minél többen írjátok meg a véleményeteket és hátha van más is ilyen helyzetbe.

2009. aug. 23. 14:08
Na és mit szeretnél csinálni a lakásban???
2009. aug. 23. 14:04
Mi a kérdés?
2009. aug. 23. 14:03
Szeretném a véleményeteket kérni lakásunk átalakításában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook