Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legyetek a szüleim! fórum

Legyetek a szüleim! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Legyetek a szüleim!

1 2 3 4
13. wizsu
2008. júl. 26. 19:49
Sziasztok!Hogy is van ez?Van akinek fél év után telefonálnak,hogy körülnézhet egy csecsemő otthonban?Nekünk 3-4 év várakozási időt mondanak mindenhol!!!Vagy valamiről lemaradtam?Mi tavaly végeztük el a tanfolyamot.Ráadásul nem is ragaszkodunk a csecsemőhöz,3 éves korig vállaltuk az örökbefogadást.
2008. júl. 26. 19:17

Szerintem nem kell várni a magyarázattal, míg érett lesz, folyamatosan kell neki mondogatni, egyszer felfogja, de nem lesz neki mégsem új. Barátaink is fogadtak örökbe gyereket, 1 évesen, mindig magyarázták, hogy x városból hoztunk, nem anya szült, azért hoztunk mert megszerettünk, szeretünk. Ma már iskolás, és természetesnek veszi a dolgot, náluk ez így van. Szerintem már úgy 4-5 évesen értette, miről van szó.

És biztosan nagyon sok a nevelésen múlik.

11. fa papucs (válaszként erre: 9. - Akymo)
2008. júl. 26. 18:15
Teljesen eggyet értek veled hogy nagyon sok múlik a nevelésen.
10. winny (válaszként erre: 6. - Tavaszilány)
2008. júl. 26. 18:11

Imádni lehet mindet.

Ha valaki félreértett volna sajnálom.

2008. júl. 26. 18:11
Nekem 3 örökbefogadott gyermekem van. Semmi vér szerinti kapcsolat nincs közöttük, mégis.. A fiam teljesen olyan, mint én :-) A családunknak is rettenetesen feltűnő a hasonlóság a családhoz. A lányok viszont egymásra hasonlítanak nagyon. Nem érzem, hogy túl sok mindent magukkal hoztak volna, szerintem nevelés kérdése főként ki milyenné válik.
8. winny (válaszként erre: 5. - Tavaszilány)
2008. júl. 26. 18:10

Köszi,de ez a prof.véleménye.

Amikor a program indult én is a "kiválasztottak"közé tartoztam.

Elmúltam 35 éves a harmadik gyerekem vártam.1995-ig vizsgálták a fiam.

2008. júl. 26. 18:05
Szerintem semmi baj az örökbe fogadással,lehet hogy nem lesz olyan a gyerek mint a szűlők,de ez vérszerinti gyereknél sem mindig igy van.
2008. júl. 26. 18:03
Egyébként örökbefogadott gyereket is úgyanúgy szeret az ember, mint vérszerintit!!! Hisz az élmények kötik össze őket és nem a vérség! Én imádom mindegyiket!
2008. júl. 26. 18:00

Sziasztok!

Én egyetértek winnyvel! Van 2 örökbefogadott lányunk, a férjemnek 2 vérszerinti gyereke és van egy közös. Mindegyik teljesen más jellem, karakter. A nevelés sztem csak 10 %.

2008. júl. 26. 17:51

Dr.Ranssburg Jenő a 80-as évekeben indított útjára egy programot /endometiai viszgálat/ címen.Sajnos a pénz hiánya miatt abba kellett hagyni a kísérletet.

A cél: bízonyítani,hogy hozzuk magunkkal a tulajdonságainkat épp úgy mint a haj,bőr színe,magasság és egyéb paraméterek...

3. spinneli (válaszként erre: 2. - Winny)
2008. júl. 26. 17:26
én pont fordítva gondolom a sorrendet.
2008. júl. 26. 17:24

Minden elismerésem azé a házaspáré akik vállalják az örökbefogadást.

Az én eddigi ismereteim szerint elsősorban a gének határozzák meg a jellemünket és a második helyen áll a szocializáció.Így a szülők nem tudhatják még megközelítőleg sem,hogy a tündéri kisgyermekből milyen felnőtt válik.

1. Hoxa
2008. júl. 26. 17:03
A meddőség az egyik legszomorúbb dolog, ami egy gyermekre vágyó párt sújthat.
Hosszú évek sikertelen próbálkozása után Éva és Peti arra a közös elhatározásra jutottak, hogy örökbe fogadnak egy kisfiút. Mivel mindketten betöltötték a negyvenet, nem akarták tovább halogatni a dolgot.

Ugrás a teljes írásra: Legyetek a szüleim!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook