Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Legyen szives elárulni valaki, hogy mit jelent a fényképezögépemen a tükörreflexes kifejezés...? fórum

Legyen szives elárulni valaki, hogy mit jelent a fényképezögépemen a tükörreflexes kifejezés...? (tudásbázis kérdés)

2009. júl. 29. 17:42

Mégsem vagyok hülye:) ezt találtam:

A tükörreflexes fényképezőgépek esetében ugyanazt a képet látjuk a fényképezőgép keresőjében, mint ami tárolásra kerül a filmen, vagy a tárolóeszközön. (Az amatőr gépek esetében lehet néhány százalékos eltérés.)

Ezt úgy érik el, hogy a keresőben az objektíven keresztül beérkezett képet látjuk egy tükrön és prizmán keresztül. A tükör a képsík előtt áll, s az expozíció pillanatában felcsapódik.


(A nem tükörreflexes gépek esetében a keresőnek külön optikája van, ami független az objektív optikájától.)

2009. júl. 29. 17:41
2009. júl. 29. 17:40
Köszönöm a megfogalmazásokat, igyekszem megjegyezni és ezzel a tudattal használni a gépet.
2009. júl. 29. 17:36
Én úgy tudom, hogy van a gépbe tükör és a "Nézőkébe" azt látod ezáltal ténylegesen, ami a képen is lesz. Mivel azoknál a gépeknél, amiben nincs tükör, ott azt látod a nézőkében, amit az objektív mutat, és nem biztos, hogy 100%-osan az lesz majd a fényképen is. Pl. ha nagyon kicentized, hogy mindenki ráférjen a képre, akkor lehet, hogy valakinek lemarad a képről egy része, de a tükörreflexesnél ez nem fordulhat elő. Remélem nem írtam hülyeséget, apukámnak is van tükörreflexes gépe és ezt ő magyarázta nekem pár éve. Jó fényképezést! Ha hülyeséget írtam, akkor bocsánat...
2009. júl. 29. 17:35

tükörreflexes az a fényképezőgép, aminek a vázára objektívet lehet tenni..de pontosan ezt találtam:


TÜKÖRREFLEXES KAMERA

Ezekben a fényképezõgépekben az objektív mögött egy 45 fokban elhelyezett tükör vetíti a fényt egy vizszintes mattüvegre.

2009. júl. 29. 17:27
Legyen szives elárulni valaki, hogy mit jelent a fényképezögépemen a tükörreflexes kifejezés...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook