Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Légy őszinte! Van dugipénzed? :) fórum

Légy őszinte! Van dugipénzed? :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
17. maja98 (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2010. júl. 29. 10:25
Szerintem a dugipénz nem feltétlenül azt jelenti, hogy rejtegetem a párom vagy a családom elöl a pénzemet, s egy normál családban ahol tényleg bizalom van, ott meg sem fordul az ember fejében az, hogy nem egymásra vagy magunkra, hanem más valakire költsük azt a pénzt. Nálunk a "dugipénz" azért van, hogy magunk elöl eldugjuk, úgymond kispóroljunk egy kis pénzt olyan dolgokra, amit vagy magunkra akarunk költeni, de nem a közösből, vagy épp a másikat akarjuk valamivel meglepni. Úgy mond egy kis céllal félretett tartalék a saját "zsebpénzemből", hisz én nem várom el a páromtól, hogy ő is spóroljon olyanra, ami neki nem fontos. Pl. egy új cipő, ami kicsit drágább, de ha én kispórolom a saját kis keretemből, akkor miért ne vehetném meg. Vagy ugye ide sorolom az ajándékokat is, hisz senki nem jelenti be a másiknak, hogy figyumá most én elköltök 5 ezer forintot, hogy neked ajándékot vegyek. S ugye senki nem gondolja, hogy tényleg az aktuális "konyhapénz" ezt a hirtelen kiadást elbírja.
2010. júl. 29. 10:24
Van:meglepetésekre.
2010. júl. 29. 10:21
Van :)
2010. júl. 29. 10:19
most épp van, mert meglepire készülök a párom szülinapjára!! amúgy nem szokott lenni, mert nem tartom jó dolognak ,ha nem tudják a párok megbeszlni, ki mire szeretne költeni
13. mandulacska2 (válaszként erre: 11. - 645b490433)
2010. júl. 29. 10:17
Az ajándék vásárlás teljesen más szerintem. Mi azt is a közösből szoktuk megoldani, mivel nincs túl sok pénzünk. Mindig valami apróságot veszünk. Persze jön a fizetés, abból mindenkinek van valami a pénztárcájában , ha kell neki valami, akkor tudjon mihez nyúlni. SZámomra a dugipénz azt jelenti, ha rejtegetsz valamit a párod elől.
2010. júl. 29. 10:15
Nekem nincs. Arra már volt példa, hogy mielőtt elmentünk nyaralni külföldre, férjem átetette a pénzt egy másik pénztárcába, hogy ne vigyük ki külföldre, nehogy elvesszen. Miután hazajöttünk, elfelejtettem, hogy ott van. Később a férjem észrevette, hogy milyen nehéz az a pénztárca. És akkor tudatosult bennünk, hogy jé , van még pénzünk külön. Na ez akkor marha jól jött. Egyébként nem szeretem a másik elől dugdosást. Marha rosszul esett, amikor kiderült, hogy férjem apukájának odaadott egy olyan összeget, amit kettőnk közös dolgára tettünk el, és kb. egy éven keresztül hallgatott erről. Ez mind a mai napig nagyon bánt. Szerintem undorító dolog, ha valaki ilyet csinál.
2010. júl. 29. 10:13

Hogy ne volna majd páromnak a konyhapénzből veszek ajándékot???

Van neki is meg neki is zsebpénzünk és abból szoktam dugipénzt elrakni.

2010. júl. 29. 10:13
Nincs. Nálunk bizalom és őszinteség van.
2010. júl. 29. 10:13
Én megmondom őszintén, nekem van dugipénzem, hisz máskülönben miből vennék a páromnak szüli- névnapi, karácsonyi vagy egyéb ajándékot. Nem hiszem, hogy jobb volna, ha netalántán a bankszámlán látná, hogy elköltöttem X-ezer drága magyar forintot valamire, amit vagy nem tud, hogy mi, vagy ha látszik rajta, akkor meg oda a meglepetés. Nem hiszem, hogy ez a dugipénz annyira nagy bizalmatlanság volna.
2010. júl. 29. 10:12
... csak az van... saját fizuból gazdálkodom és egyedül. :))
2010. júl. 29. 10:12

Van egy közös erszény otthon. Akinek kell, kivesz belőle, szól a másiknak hogy mennyit vett ki, és ennyi.

Nem kell egymás elől rejtegetni.

2010. júl. 29. 10:11
Van -dugi pénzem-,de úgy el van dugva,hogy mindenki (párom,anyum) tudja hogy hol van.:-)
2010. júl. 29. 10:09
igen,mint békának tolla..:)
2010. júl. 29. 10:09
Én szoktam 1-2 ezer forintokat ugymond eldugni, de csak azért, hogy ha kitalálunk valami közös programot, akkor előveszem, és tök boldog a férjem, hogy nem a spóroltból költünk, hanem a "találtból". Amúgy nálunk sincs dugdosás.
2010. júl. 29. 10:09
Nincs
2. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2010. júl. 29. 10:05

Nálunk is ez van.

Nem vagyok híve az egymás elöl dugdosásnak...nem vall bizalomra.

2010. júl. 29. 10:04
Nekem külön nincs, de van közös spórolós pénzünk a férjemmel, hó végén néha kiszolgálom magam a spórkasszából - de fizetéskor becsülettel visszateszem :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook