Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Légkondit hova érdemes helyezni több szintes családi házban? fórum

Légkondit hova érdemes helyezni több szintes családi házban? (tudásbázis kérdés)


febr. 21. 23:52
ahol legtobbet tartozkodtok/nappali,szoba ahol alszotok bar otthon ejjel azert nem szokott olyan meleg lenni/.
15. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 21. 22:08

Ha több klíma kellene, akkor se olyat vegyél, aminek 1 db kültérije és több beltérije van.

A mi klímásaink azt mondták, hogy nem szabad ilyet szereltetni, mert ha egy beltéri elromlik, akkor a többi sem megy.


A mi házunk egy szintes és akkor sem lenne elég 1 klíma, ha minden ajtó nyitva lenne. Se hűtésre, se fűtésre.


Nekünk 4 db klímánk van, ennyi kell ahhoz, hogy befűtse és lehűtse a házat, de a leghátsó szobába, így is kell kiegészítő fűtés/hűtés, mert annak ellenére, hogy az egyik klíma, aránylag köze van hozzá, arra felé nehezebben áramlik a levegő, így ha a teljes házba 22 fok van, a leghátsó szobában, csak 18. Nyarat még nem tudok mondani mert októberben lett kész ez a szoba.


Ide, mi sem akartunk újabb 3-4 százezret költeni klímára, de lehet, hogy nem ússzuk meg...

14. timycat (válaszként erre: 13. - Katt2)
febr. 21. 20:21

"Szerintem 2 klima biztosan fog kelleni, ez a multiklima, egy kültéri, két beltéri egységgel."


Ez tapasztalatom szerint vacak, az irodámban volt ilyen, kétszintes iroda és nem adta a klíma azt amit kell. Attól hogy multiklima, még annyiba került mint 2 szóló. Igaz csak egy foscsi LG volt és csak hűtő.

2 éve viszont egy" fél-állami" szerv bérli a volt irodámat, ők sem voltak megelégedve a megoldással, saját pénzen lecserélték 2 szóló klímára, még a belvárosi "utcaképrongálását" is el tudták intézni, érdekes módon nekik ez is ment 😂

Mindegy én örülök, ez szerintem már jó megoldás lesz és nekem ez a "fejlesztés" ingyen volt.

13. katt2 (válaszként erre: 12. - Birebora)
febr. 21. 15:33

A legnagyobb probléma, hogy már csak hűtő/fűtő klimák vannak. Ha csak hűteni akarok, akkor is meg kell fizetnem a csepptálca fagytalanítás, meg az egyéb dolgokat is, amik a fűtő klimához kellenek.

Nekünk most fogják szerelni az 5,2 kW-os klímát, ez Fisher és csak hűtésre fogjuk használni. A fűtés padlófűtés, február eleje óta egyáltalán nem fűtünk, nappal, amikor süt a nap legalább 26 fok van, ha csak egy picit süt, akkor 24, ha egyáltalán nem süt, akkor 23. Reggelente még mindig van 22 fok. Ez a délnyugati fekvésű nappalinak köszönhető, amin egy sor 80 x 190 cm-es ablak van, amiből dől be a meleg. Persze, ez probléma, mert nyáron nem 26 fok van, hanem 31... na ezért kell a hűtő klima.

Szerintem 2 klima biztosan fog kelleni, ez a multiklima, egy kültéri, két beltéri egységgel.

12. birebora (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 21. 14:59
Egy klima szerintem édeskevés, hogy behűtse a házat.
febr. 21. 13:51
Én szintenként rakatnék 1-et, 1-et, a legtöbbet használt helyiségekbe.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Alnisa)
febr. 21. 13:44
A hálónk nem annyira nagy ha oda rakok akkor ki kell kapcsolni éjszakára az biztos. Fűtés meg oly mind1 mivel kondi cirkónk van úgy is. Max nyitva van a szoba ajtónk éjszaka és akkor bemegy annyi hideg.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Timycat)
febr. 21. 13:40
Igazából rásegítésnek kell, nem arra, hogy a lakás minden pontján 16 fok legyen nyáron, hanem éppen túlélhető. Sajnos az optimális megoldás, rengeteg fúrás faragás és 1.5 milla.
8. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 21. 12:59
Klímás esetleg nem tudja?
7. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 21. 12:58

Nálunk 70 nm-re egy nagy teljesítményű klíma van. A klíma a nappaliban van, két oldalt a szobák. A nappaliban 22 fok, a szobákban 20. A ház hossza 15 m kb. Szóval sztem emeletenként kellene klíma, mert nem fogja tudni így befűteni a 2 emeletet.

De tényleg a legideálisabb, ha minden szobába tesztek vagy emeletenként egyet, de az is csak akkor működik, ha minden ajtó nyitva van mindig. Amikor nálunk megy a mosógép és becsukom a fürdő ajtót, akkor azért ott jóval hidegebb lesz.

6. timycat (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 21. 12:57

Ha több ugyanazt mondja akkor annak azért lehet valóságalapja.


Én amikor klímákat szereltettem mindig kaptam egy optimális verziót, meg egy költséghatékonyt, de azért jót. Kevés olyan lakás, ház van, pláne ha többszintes amit meg lehet oldani 1 klímával.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Channa*)
febr. 21. 12:41
Köszönöm a válaszokat. Egyenlőre több klímás is ránk akarja melegíteni a 3 db beltéri egységet, ami kb 3 szoros ár is. Kihasználva meg nem lenne max 1 db egyszerre.
febr. 21. 12:09

Majd a klímás megmondja, hogy hova érdemes tetetni.

Arra is kell figyelni, hogy külső egysége is van, ha nem olyan helyen van, ahol közelre lehet telepíteni ezt, akkor nagyon drága a beszerelés is.

febr. 21. 11:42
Ahol a legtöbbet tartózkodtok. És mindkét szinten legyen úgy hatékonyabb.
febr. 21. 11:40
Klímással beszéld meg, ő ott helyben látja a ház elosztását, nagyságát, adottságait, biztos meg tudja majd mondani hol, hogy lenne a leghatékonyabb.
febr. 21. 11:28
Többszintes családi házban élünk ami viszont nem nagy, de 2 szinten jó lenne egy kis kiegészítő fűtés/hűtés. Többen javasolták, hogy a lépcsőházunkba rakassuk be, mert oda elég egy nagy teljesítményű is 1 db, mintsem 3 kisebbet vegyünk szobánként. Mivel van új gázcirkó ezért a fűtés nélküle is megy, csak néha fűtésre bekapcsolnánk átmetileg, jó ha van. Főleg a hűtés lenne érdekes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook