Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikészít a légkondi. Van műszaki beállítottságú köztünk? fórum

Kikészít a légkondi. Van műszaki beállítottságú köztünk? (beszélgetős fórum)

1 2
33. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2017. aug. 3. 20:27
Á isten ments hogy a cég vegye meg elvileg tilos is leragasztgatni letakarni ezeket a rácsokat bár mindenki ezt csinálja csak nem ezzel az anyaggal, egyébként már utánanéztem nem drága hála az égnek.
32. Guruljka (válaszként erre: 30. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 3. 14:30

Te vennéd meg???


A cégnek legalább ki kellene fizetnie!

31. syria (válaszként erre: 30. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 3. 09:05

Remélem, megoldás hoz!

Azért durva, hogy olyan irodaépületek épülnek horror érért, ahol az alkalmazottak jó esetben "csak" szenvednek, rossz esetben megbetegszenek.

30. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2017. aug. 2. 09:38
Szia Guruljka ez így van mert voltunk már több helyen ahol légkondink volt (most ezt az irodaházat 1 éve vette meg a cég) és sosem volt egyikkel sem probléma jó volt még akkor is ha bekapcsoltuk. De ezt ha totál kikapcsolom is keringeti a hideg levegőt és tolja ki. De mindegy most ezt a szigetelőpaplanos történetet megpróbálom utánanéztem a neten is elég reálisnak hangzik.
29. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 27. - Syria)
2017. aug. 2. 09:35
Van bent asztali lámpám is meg minden egyéb kütyüm ami kell elektromos tűzőgéptől kezdve az iratmegsemmisítőig. De nem akarok lámpázni lehetőleg ha van természetes fény is.
28. Guruljka (válaszként erre: 24. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 2. 07:40

Mazsuka, nem minden légkondi ennyire agresszív. Van olyan, amit meg se érezni.

Nem vagyok a témában nagyon tájékozott,de elvileg lehet erősséget meg hőfokot állítani rajtuk.

27. syria (válaszként erre: 11. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 2. 07:25

Tény, hogy legjobb természetes fénynél dolgozni, de ez nem mindig oldható meg. Pl. télen sokszor már kettőkor (vagy előbb) lámpát kell kapcsolni, vagy dolgoztam olyan irodában, ahol hiába ültem az ablak mellett, a tűző nap miatt árnyékolni kellett szalagfüggönnyel. Utáltam a mennyezeti neont, nekem nagyon bevált az íróasztallámpa, ami jól kiegészítette a monitor fényét.

Miért kellene állólámpát bevinned? Az íróasztallámpa pont olyan irodai kellék, mint a fénymásolópapír, a gémkapocs, a tűzőgép, stb.

26. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 25. - Gyöngy:))
2017. aug. 2. 06:45
Én is remélem hogy segít a harci helyzeten, szabi után lemérem bent a szellőzőrácsot és megveszem rá azt a szigetelő anyagot majd a TMK-s valahogy ráteszi nekem. Remélem az megoldás lesz. Minden esetre nagyon örülök az ötletnek (fény az alagút végén).
25. gyöngy:) (válaszként erre: 24. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 1. 22:17

Hátha ez segítségedre lesz!

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, én is nagyon beteg tudok lenni egy pillanat alatt a légkonditól.

Most szerencsés vagyok mert melóban megtehetem, hogy be sem kapcsolom.

2017. aug. 1. 21:36
Oké ezt értem aranyosak vagytok hogy segíteni akartok de egy irodaházat nem fognak átköltöztetni a kedvemért a légkondi miatt. Főleg mivel sajnos az újépítésű irodaházaknál szinte kivétel nélkül ez a gond és elég sokan küszködnek emiatt. Mindenki tudja hogy egészségtelen és rossz mégis az egész ország tele van ilyen új építésű irodaházakkal egészségkárosító légkondikkal. Végül is simán átkérhetném magam más helyre régi építésűbe ahol ez nincs ezt el is intézné bármelyik főnököm mert tényleg jó a viszonyunk. De azért még megpróbálom hátha lesz valami ötlet mert lehetőleg maradni szeretnék itt. Most kaptam faacre egy privi üzit (itt is kiírhatta volna de mindegy) hogy le lehet szigetelni a szellőzőrácsot 4 cm vastagságú szigetelőpaplannal amit hőszigetelésre is használnak azon tuti nem fog átjönni semmi a gépből. Ennek is utána fogok nézni.
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - A03dd05915)
2017. aug. 1. 20:52

z a gyalázat, hogy annyira meg van nevelve a nagy átlag, hogy Mazsu egy éve szenved, a főnök sajnálkozik, de senkinek nincs egy telefonja, az asztalán, amit felvenne és tárcsázna?


Gyerekek, a BM tiszti klubját jelentettem csendháborítás miatt talán '80-ban, kijött a rendőrség és csend lett! Csak szólni kell, ha indokod van rá!

2017. aug. 1. 20:25

No, én is sasszéztam néhány oldalon:


[link]


[link]


[link]


Szerintem, ha bizonyíthatóan károsítja a dolgozók egészségét a levegőztető és hűtő/fűtő rendszer, akkor megérne egy kivizsgálást.


Pl. egy felelős vezető kikérné a munkaügytől, hogy milyen gyakorisággal mennek a dolgozók légúti megbetegedéssel, ízületi problémákkal táppénzre. Ezt még csak nevesíteni sem kell, csak a táppénzes betegségkódot legyűjteni.

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2017. aug. 1. 20:18
És ugyanitt navigálva, ezt az orvost esetleg meg is lehet kérdezni tanácsért.
2017. aug. 1. 20:16

No itt egy csomó rendelet és törvény:


[link]

19. Guruljka (válaszként erre: 8. - Gyöngy:))
2017. aug. 1. 20:13

Az én szemem sem nagyon bírja, de nálam az ablak huzatos, télen nem tudnék ott dolgozni.

A napjárás miatt viszont így nyáron nem napos az ablak, csak naplemente előtt egy darabig.

18. Guruljka (válaszként erre: 15. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 1. 20:12
Mi az, hogy nem tudnak????? Szedjék ki és hozzanak másikat!
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - A03dd05915)
2017. aug. 1. 20:11
Nem tudom! Foglalkozásegészségügy?
16. a03dd05915 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. aug. 1. 20:11
Guruljka, létezik olyan hivatal, szervezet, ahol név nélküli bejelentésre kijönnek és a munkakörülményeket kivizsgálják?
15. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. aug. 1. 19:51
Hát nem tudnak vele mit csinálni. Sajnos. Sokan küzdünk ezzel a gonddal nem vagyok egyedül, múltkor a főnök titkárnőjének volt arcüreg gyulladása emiatt. Megpróbálom még a több plédet a rácsra című fejezetet mert nagyon szeretek itt lenni nem akarok ezért másik helyre átmenni.
14. globus (válaszként erre: 8. - Gyöngy:))
2017. aug. 1. 19:50
Szerintem is. Amikor nap végeztével lekapcsoljuk, szabályosan érezhető a szem megkönnyebbülése.
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 1. 19:47

Azért főnöki részről többre lenne szükség barátságos mosolynál.

Ha rossz a konstrukció, az építtető felelőssége kicseréltetni. Már bocsánat, de amit beépítettek, az el is bontható, ez azért már nem a kőbe vésés szintje.


Senki nem kötelezhető ilyen körülmények között munkavégzésre.

12. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 6. - A03dd05915)
2017. aug. 1. 09:32
Vannak olyan szobák ahol nálunk sem nyitható az ablak nálam szerencsére igen (mármint az az egy ablak ami van benne). Marha nagy cég, itt ebben az épületben 8 emeleten vagyunk.A karbantartók sajnos nem tudnak segíteni ezen senkinek, a munkáltatóm (jó sok főnököm van közvetlen kis és nagy nem közvetlen) nagyon aranyos megértik a problémát de hát nem tud vele mit kezdeni szerencsétlen ebben az épületben vagyunk . Arról már beszélgettünk persze hogy borzalmas ócskák ezek az új építésű irodaházak és sokkal jobb volt a régiben de hát ez rajtam nem segít. Szóval még egy-két pokrócpróba aztán körbenézek hol vagyunk régi épületben ahová átmehetek mert a tüdőm és a fülem nem fogja bírni.
2017. aug. 1. 09:22
Sziasztok aranyosak vagytok hogy írtatok. Hát a lámpa megoldás lenne de a neoncsövek amik a plafonba vannak építve szörnyű, asztali lámpán van állólámpát vihetnék be de hát szerettem volna természetes fénynél az ablaknál maradni mert egész nap a monitor előtt vagyok. A karbantartókkal már beszéltünk többször is mert nem egyedül nekem van ezzel problémám és sajnos elmondták hogy az ég világon semmit nem tudnak vele csinálni központi rendszerről megy az egész 8 emeletes (csodálatos új építésű) épületben rengeteg a panasz rá mert vannak jó légkondirendszerek de sajnos ez nem az, de nem tudnak vele mit csinálni. Hát ez van. Még egyet megpróbálok szabi után viszek be még plusz plédeket a szellőzőfelületre vagy mi az és ha az sem segít akkor muszáj leszek átkéretni magam olyan területre ahol régi építésű épületben vagyunk és nincs légkondi. De azért még várok hátha valaki jön valami csodaötlettel.
10. gyöngy:) (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2017. aug. 1. 07:44
Természetes fénynél dolgozom.
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Gyöngy:))
2017. aug. 1. 07:43
Te mit használsz? mert én itthon dolgozom, állólámpa alatt, napi 8+ órában.
8. gyöngy:) (válaszként erre: 2. - Syria)
2017. aug. 1. 07:39
Nagyon egészségtelen, ha napi 8 órán keresztül számítógépnél íróasztal lámpával dolgozik az ember. Az én szemem biztos nem bírná.
2017. aug. 1. 07:36
Épp arra gondoltam, ha irodaház, akkor megvan biztosan a karbantartók elérhetősége, vagy akivel a szellőzést meg lehet beszélni. Akár egy külső cég telefonszáma. Én felhívnám, fel én!
6. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 1. 07:35

Egy irodaházban valószínűleg nem csak a te problémád a szellőző és hűtő/fűtő rendszer.

Nem tudom mekkora a céged, mennyire tud ebben rugalmas lenni.

A kollégákkal írnék egy levelet a HR-nek, vagy vezetőnek, aki az elhelyezéssel foglalkozik.

A munkáltatónak kell arról gondoskodni, hogy olyan elhelyezést biztosítson, ami nem károsítja az egészséget.

Ők majd intézkednek az irodaház üzembentartójánál - gondolom.


Irigylem a nyitható ablakokat. Van irodaház, ahol egy tenyérnyi ablak nincs, ami nyitható lenne.

2017. aug. 1. 07:35

A helyi műszakiakkal kell beszélned, hogy a Te irodádban zárják le a szellőzést. Valami megoldásuk lesz, biztosra veheted!


A többi irodában dolgozók is panaszkodnak?

2017. aug. 1. 07:27
És igenis beszéld meg, hogy beviszel saját állólámpát (azt ha bedugtad valahova, nincs helyhez kötve...)!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook