Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leendő kismamák!! Ti mennyi Folsavat szedtek? fórum

Leendő kismamák!! Ti mennyi Folsavat szedtek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jún. 20. 16:56

Vashiányom nekem sem volt, pedig nem szedtem külön vastablettát.

A folsavval tényleg vigyázni kell, különösen az első hónapokban, mert ez felelős az idegrendszer kialakulásáért. Ezért nem mindegy a napi mennyiség (mama + baba).

Emlékszem nagymamám mesélte, mennyi zöldséget fogyasztottak, húst csak vasárnap és tésztát is csak 1x egy héten ettek. Ma már ritka, aki így étkezik, teljesen megváltoztak a szokásaink.

Régen nem volt ennyi túlsúlyos ember sem. Mások voltak az általános betegségek...nem szerencsés a kettőt összehasonlítani.

De félre ne érts, nem azt írom, hogy az a jó, amit írok...ez csak a saját véleményem. Ettől még ugyanúgy elfogadom a tiédet is, mint bárki másét. Mindenki döntse el, mi a jó neki.:)

2009. jún. 20. 16:48
ha így lenne alapból mindenki vitamin és vashiányos lenne!eleget és változatosat kell enni-fogyókúra diéta vegakaja válogatás kizárva!
32. ében11 (válaszként erre: 31. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 20. 16:46
nem szeretem ha azt írjátok nem fedezi a kajcsi-akkor rég kihaltunk volna-régen még kevesebbet is ettek nem termett mindig minden és ilyen sokféle évszakfüggő volt a dolog egyhangúbb a táplálkozás mégis születtek egészséges babák.nekem se volt vashiányom egyebek, nézték mindig de teljesen rendben volt.
2009. jún. 20. 15:58

Én Gravidát szedtem, amennyi abban van, nekem és a babámnak elegendő volt. Mindkét lányom egészségesen született.:)

Amiben biztosan van (de nem tudsz annyit enni, hogy a napi szükségletet fedezze):

csirkemáj

marhamáj

lencse

csicseriborsó

spárga

spenót

feketebab

vese

paradicsomlé

kelbimbó

narancs

brokkoli

búzacsíra

élesztő

30. ében11 (válaszként erre: 28. - *Pillango*)
2009. jún. 20. 14:45
nekem szerencsém volt nagyon jó volt az evőkém végig,megválogattam hogy mit eszem de azért előfordult hogy inkább kettő helyett ettem(pedig azt mondják nem kell)olyan 14 kg híztam.És a védőnő mindig szugerált, nem akarta elhinni hogy az utolsó héten se voltam még vérszegény,tudta hogy csak sima vitamint szedek nem terheset és nem értette-mindig várta hogy felírja a receptre a vasat.
2009. jún. 20. 14:41

persze persze én is szedte vitamint,csak a mérték miatt írtam, mert hallottam olyat is hogy kétféle terhesvitamint vagy többfélét egyszerre szednek...ami zsírban oldódik azt már túl lehet adagolni.

A hányás érdekes, hogy ez a mellékhatása lehet.Ezt elteszem magamnak,a sógornőm sokat hányt emiatt is sok vitamint szedett, lehet hogy a túl sok folsav miatt nem akart neki múlni a hányás?nagyon érdekes ezt még nem hallottam.

28. *Pillango* (válaszként erre: 26. - Ében11)
2009. jún. 20. 14:38
pont ezért írtam, hogy a terhesség 13. hetéig fontos, utána nem kell, utána viszont szintén nem tudsz annyi vasat bevinni pl amennyi a babának és neked kell. Én pl iszom egy kálciumot kétnaponta, különban valószinű kihullanának a végére a fogaim, inkább ezt választom, de persze vitaminnélkül is végig lehet vinni, csak akkor lehet nem bírnék kikelni az ágyból reggel, mert vérszegény lennék. Egyébként az ésszel, orvosi javaslatra szedett vitamin nem befolyásolja a baba méreteit (mondom, az ésszel, orvosi utasításra szedett mennyiség). Ha meg kipisiled a felesleget, akkor NEM tudod túladagolni, attól nem lesz nagy a bébi, max épek lesznek az idegei.
2009. jún. 20. 14:35
Persze, mindenki maga dönti el, hogy szedi-e, és mennyit, de 500 Ft-ot rá bírok erre költeni havonta, minthogy az ég világon egy hajszála emiatt ne úgy álljon a babának ahogy kell. Ha túladagolni meg nem lehet, csak jót tehetesz vele, azt hiszem nem kérdés, hogy szedem-e vagy nem...
26. ében11 (válaszként erre: 22. - *Pillango*)
2009. jún. 20. 14:33

de azért eszik is mellette az ember, szóval ha kevesebbet is visz be tabival még az étellel kipótolja.és sok anyag vitamin a szervezetben is van(tartalék).

a sógornőm azt mondta többet nem fogja agyonvitaminozni magát, terhesvitamin+folsav+magnézium mert csak az lett hogy jó nagy babája lett, és császárral riogatták.

25. *Pillango* (válaszként erre: 19. - Ében11)
2009. jún. 20. 14:33
a folsav, vagy az említett folvát, a terhesség betöltött 13. hetéig ér valamit. Akkor befejeződik minden olyan folyamat, velőcső, gerinczáródás, ami a folsavhoz köthető. Utána nekem sima multivitamint és vasat kellett szednem.
24. *Pillango* (válaszként erre: 7. - Ében11)
2009. jún. 20. 14:30
enni én is eszem eleget, gyümi, zöldség szinte egész nap, de sajnos az emésztésem nem tökéletes, így egy kis kiegészítés muszáj. van ilyen is:)
2009. jún. 20. 14:28
5mg-t irt fel, de en masik keszitmenyt szedtem, amiben tobb volt.
22. *Pillango* (válaszként erre: 5. - 5b3ed71e62)
2009. jún. 20. 14:27
Nem tudsz bajt csinálni vele, bár valakinek hányingere lehet tőle, arra vigyázz. Egy várandós kismama napi szükséglete 4-8 mg, szóval a 3 mg-mossal még nem fedezted, max akkor ha kiegészítő magzatvédő vitamint szedsz hozzá.
2009. jún. 20. 14:26
Terhesség előtt érdemes elkezdeni állítólag (bár az én dokim annyit mondott a vitaminokról,, hogy kenjem a hajamra, vagy szedje be inkább a férjem, mert annyit ér a folsav tabletta...). Szóval folsav tabletta 3mg, ebből elég napi egy szem, majd a terhesség alatt felemelheted akár kettőre is, bár a magzatvédő vitaminokban is van pluszban. A folsav vízben oldódó vitamin, nem tudod túladagolni, kipipiled ha sok lenne. Manapság a folvát, a folsav módosított, könnyen felszívódó változatát ajánlják a dokik legtöbbször. (magzatvédő vitminokban így keresd)
20. kszisz
2009. jún. 15. 13:46

Én is napi 1-et szedek a 3mg-osból. Néhány hete kezdtem.

Az előző babánál is napi egyet szedtem.

2009. jún. 15. 09:54

nekem sem az első terhességi naptól ajánlotta a védőnő, mivel nem tudtuk rögtön hogy van baba.De úgy hallottam az első napokban hetekben szükséges leginkább a folsav.Természetesen az hogy én nem szedtem csak vitamint, tudott az orvosom és a védőnénik is.De semmilyen indok nem volt nálam nagy adag vitaminra, és a vérkép leletek mindig rendben voltak, még vashiányom sem volt.Szóval nem teljesen

egyedül döntöttem el hogy nem eszem, az orvos is rábólintott,ha lett volna indoka akkor természetes beveszem(pl. a vasat is mindig nézték).

18. Cepheus (válaszként erre: 17. - 5b3ed71e62)
2009. jún. 15. 09:38
Leírtam, hogy a felesleg kiürül. Nekünk lombikosoknak többszörös dózist írt elő az orvos.
2009. jún. 15. 09:25
Felhívtam az orvosom az asszisztensel sikerült beszélnem és azt mondta hogy napi 1-et szedjek! Remélem nem baj hogy ha esetleg már terhes vagyok hogy 2őt is szedtem 1-1 nap...:( nehogy pont ezzel okozzak kért a magzatnak!
16. Cepheus (válaszként erre: 13. - 5b3ed71e62)
2009. jún. 15. 08:55

Ez azt jelenti, hogy akkor ennyi az ajánlott napi dózis, ha már előfordult ez a probléma korábban. De akkor is többet ajánlanak, ha a családban valakinél fordult elő. Normál esetben elég a napi 1 milligramm, a terhes vitaminok nagy részébe 600 mikrogrammot tesznek, de ehhez még eszel mást is. Egy nem terhes felnőtt napi folsav igénye 400 mikrogramm lenne.


Félreértés ne essék, aki nem akarja, ne szedje. (A kérdés az volt, szedném, de mennyit.) Számomra ez a minimum, amit megtehetek a babám egészséges fejlődéséért és a terhességi vérszegénység elkerüléséért. Aki szerint felesleges, lelke rajta.

15. ében11 (válaszként erre: 11. - D8908b786a)
2009. jún. 15. 08:30
ezek elméletek.Szerintem az indolokja a vitaminok sedését, hogy dohányzik, drogozik, a terhesség előtt folyamatosan fogyókúrázott,diétázott, vagy ha a terhesség alatt sokat hányt.Ha igaz lenne, hogy annyi nem elég amit meg tudunk enni-hát akkor már nem lennénk.
2009. jún. 15. 08:27
Én semennyit sem szedtem. Véletlenül lett egyeske, nem terveztük. Terhesvitamint pedig 10 hetesen kezdtem szedni a védőnőm tanácsára. Szerintem az ételekben, amit eszünk, elegendő van.
13. 5b3ed71e62 (válaszként erre: 12. - Cepheus)
2009. jún. 15. 07:09

Szia!

köszi a válaszod!


Egyébként a betegtájékoztató ezt írja:

FElnőtteknek 4,5-6 mg/nap (1,5-2 tabletta) terhességi előzményben szereplő velőcső-záródási rendellenesség megelőzésére.

2009. jún. 15. 00:16

Szia!


Ne aggódj, valóban nem lehet túladagolni, mert a vese kiválasztja a felesleget és csak folsavfüggő daganatok esetén jelenthet problémát a túlzott bevitel, olyanod meg biztos nincs.


Ezzel együtt napi 1 tabletta elég, sőt, ha félbetöröd, és csak felet veszel be, az is OK. Az ajánlott mennyisége kismamáknak napi 1 milligramm.


Nagyon fontos a koraterhességben az embrió idegrendszerének a fejlődéséhez, és az anyuka vérképzéséhez, ugyanis megnő a vértérfogat is. Tulajdonképpen mindenhol szükség van rá, ahol sejtosztódás zajlik és új sejtek képződnek, de a legfontosabb pozitív hatása a velőcső záródási rendellenességek kiküszöbölése. Ikres terhességnél nagyobb dózist szoktak alkalmazni, mert felmérések szerint segíti a babák megmaradását.


Nagy butaság, ha valaki azért nem szedi, mert utálja a bogyókat, érdemes utánanézni, mennyire fontos a folsav a fejlődő embrió számára. És hogy alkalmazásával mennyire le lehet csökkenteni bizonyos fejlődési rendellenességek esélyét.

11. d8908b786a (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. jún. 14. 22:53

Egy tanulmány szerint egy paprika vitamin tartalma 1%-a a 20 évvel ezelőttieknek. Tehát ahhoz, hogy annyi vitamint vigyél be a szervezetbe paprikából, mint egy 1989-ben termettből, 100 darabot kellene megenned.


A sok mesterséges anyag, műtrágya egyéb hormoncuccok, a talaj termőképességének tönkretétele mind-mind indokolja a vitaminok és ásványi anyagok pótlását. És ez csak rosszabb lesz. Csernobil hatásai meg ki tudja mikorra is derülnek ki igazán...

10. ében11 (válaszként erre: 9. - D8908b786a)
2009. jún. 14. 21:22

szerintem meg nem.Túl sokat várunk a bogyóktól.Mindenre van bogyó!Régen nem volt, mégis ugyanúgy születtek gyerekek.Amúgy meg szedtem vitamint,gyerekvitaminból fél adagot.

Nem mondtam hogy nem kell a folsav, de egy egészséges ember aki rendesen eszik, egészséges babát fog szülni.

Nem szeretem azt sem, mikor az egészséges babákkal multivitamint etetnek.

9. d8908b786a (válaszként erre: 7. - Ében11)
2009. jún. 14. 21:12
Ne haragudj, de butaság amit most írsz... Fizikai képtelenség annyi folsavat megenni táplálékból, mint amennyire elvben szükség van. Több kg spenótot például. Nem hiszem, hogy napi szinten ettél 10 kg spenótot...
8. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 5. - 5b3ed71e62)
2009. jún. 14. 21:10
ártani biztos hogy nem fog, úgy tudom nem lehet túladagolni mert a felesleg kiürül
2009. jún. 14. 21:01
én nem szedtem folsavat.szerencsére tudtam rendesen enni.sok zöldség gyümölcs nyersen!
2009. jún. 14. 20:58

Én csak elevitet szedek, és sok gyümölcsöt és tejterméket eszek. Szerintem a banán a legtutibb.

Legalábbis a múlt hónapban én minden nap megettem egyet, és a vérvételkor a folsavam a maximumon volt.

2009. jún. 14. 20:58
Én már vagy 3 hete szedek napi 1,5 vagy 2 szemet, és az sem kizárt hogy terhes vagyok már... azért baj nem lesz remélem :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook