Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Láttok autizmus jelet az alábbiakból? fórum

Láttok autizmus jelet az alábbiakból? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. nov. 21. 15:40
Végén még jól bele is beszéled a gyerekbe a sok baromságot.
13. Sertzu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 15:28
Gyógypedagógus vagyok, nem autizmus a szakirányom ugyan, de sok autista ovissal foglalkozom. Hidd el, nincs semmi gond a kisfiaddal, megfelelően fejlődik a leírásod alapján. De látom nagyon rástresszeltél erre a témára. Igazából ha nagyon megnéznénk, BÁRKINÉL találnánk néhány olyan dolgot, ami az autizmus tünete is lehetne. De nem az. :)
2022. nov. 21. 15:06
Ebben az életkorban még nem igen szoktak egymással, inkább csak egymás mellett játszani a gyerekek.
11. nilem023 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 15:06
Az én gyerekem 3 éves lesz de még ő sem igazán akar játszani másokkal. Ez ha jól tudom később alakul ki náluk. Nyugi 🙂
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Papája)
2022. nov. 21. 15:05
Miert kell rogton tamadni?
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Charlize)
2022. nov. 21. 15:02
Fhu, koszonom szepen! ❤️
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Sütikee)
2022. nov. 21. 15:02
Koszonom szepen valaszod. Es az, hogy nem megy oda jatszani a tobbi gyerekhez? Inkabb felfedezo utra megy?
7. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 15:01

Nem vagyok szakember, de az a véleményem, hogy egy nagyon cuki, okos, vidám kisfiad van és semmi baja.

Az enyém 5 éves lesz hamarosan, én is figyelgettem, ő sem auti.


Az, hogy 1-1 pillanatra csinál vmit, ami autikra jellemző, attól még nem az. Ők azért szerintem kitartóan és rendszeren tesznek bizonyos rájuk jellemző dolgokat, sokszor olyan cselekedetek helyett is, amelyeknek érdekesebbnek kellene lenniük.

6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 14:56

Ha egy alkalommal nem nyugtatott meg a fórum,,miből gondolod hogy másodjára meg fog?

Vidd szakemberhez,,vagy gondolkozz el magadon.

5. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 14:44

Több esze van ennek a gyereknek, mint neked. Hagyd már békén szegényt, vagy vidd el a Vadaskertbe kivizsgáltatni és akkor megtudod az igazságot.

Tönkreteszed a boldog kisgyermekkort ezzel a folyamatos frásszal.

Ha meg auti, akkor az. Ők is EMBEREK és szerethetőek. Egyik-másik többet ér, mint egy tipikusan fejlődő.

3-5 éves korára minden kiderül, ebben az életkorban tudnak diagnózist adni.

4. tsfmvk (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 14:29

Má' megint?

Hagyd már békén azt a kölköt.

Netezés helyett csinálj valami hasznosat.

2022. nov. 21. 14:29
Ezek mind természetesek egy ekkora gyereknél! Az autista gyerekek valóban "röpködnek", de nem így, ahogy írod! Nyugodj meg, nincs semmi baj, és javaslom, hogy ne olvass ilyeneket! Egy óvónő
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 14:27
A frászt hozod az emberre. Minek olvasol ilyeneket?
2022. nov. 21. 14:16

Szaisztok, amiota erdekessegbol elolvastam, hogy milyen egy autista gyermek, azota nemhagy nyugodni az agyam. 🤦🏻‍♀️ Kisfiam 19 honapos.


Tehat irom a szerintem jo dolgokat. :

-van szemkontaktus, - halgat a nevere, - ha kerdem, hogy hivjak, hany eves mondja mutatja, - mutogat mindenre, ami erdekli es kozbe engem nez, hogy milyen a reakciom, - tologatja es utanozza az autot, - szeret takaritani (kiveszi a seprut, felmosot, papirtorlovel torli a port), - oda nez amire mutatok, - utanoz vagy 18 allatot hangban, ill mutatja, - 18h koraban eleg intenziven elkezdett utanozni mindlket szavakba, - osszekoti az egyszeru szavakat (mama kejj, kejj tejci, mama kejj dudu), - erti amit mondok, pld. kerdem mi van az uvegben, azt mondja viz, kerdem mi el a vizben, utanozza a halat, kerdemi mi megy a vizen, azt mondja hajo, tehat erti a szavakat, - lat valami szemetet, vagy felesleges papirt ra mutat es mondja kuka, erte megy es kidobja a kukaba, - mosogepbe rakja a ruhat, - konyvben nezi az allatokat mutatja es utanozza ahangjukat, - ha valami erdekeset lat, akkor jon hozzam a konyvel es mutatja, - megkerem hozd ide, ezt azt, idehozza, - kukasautojaval jatszik, pakolja tele, - plussoket olelgeti, puszilja es mondja h eeenyem, enyem, enyem., +tv, mobil annyira nem koti le, ha igen, akkor mutogat ra, es nekem mondja epp mi van benne pld (busz, auto, allatkak), - allanodan mamazik, + boltban elottunk allt egy ferd, ra mutat es azt mondja nekem, h baaaaacsi es mikor rank nezett, akkor akisfiam ra mutatott a karacsonyfara, h latja e a bacsi is. 😅



AMI MIATT kicsit aggodok, +van, h negpuszil egy epito kockadarabot, es kozbe engem nez, latom e, - annyira nem keresi a gyerekek tarsasagat, nem megy oda jatszani, csak ha en oda hurcolom, - a gyerekeket eszre veszi, mutat rajuk es mondja h baba, ha epp jon valami gyerek a jatszoterre oda megy hozza megnezni, integetni is szokott. A felnottekkel szerintem jobban elvan, keri, hogy vegyek olbe es mutat, hogy hova vigyek. 🤦🏻‍♀️ - aztan, csak keresre eteti a plusseit, bar volt egy honap kb, mikor allandoan etette oket es kozbe mondta, hogy mnyam, de most mintha nem erdekelne, - ma talalt egy keksz maradekot es az autot amit a konyvben latott azt etette meg. 🤦🏻‍♀️ Kozbe meg engem nezett, hogy nezem e., - botot pld oda adja a kisfiunak a jatszoteren es utana megtapsolja magat, - van hogy oromebe repked a kezevel es kozbe ossze vissza jarkal es kozbe nevet (ezt oromebe)- van hogy becsukja szemeit es forog, utana meg orul hogy beszedult, elesik es kacag, es engem nez hogy figyeltem e. 🤦🏻‍♀️ +tegnap pld elalvasnal kacagott, csak ugy..., +letojja a jatek poharat es kancsot, csak a sajatjabol tesz ugy mintha inna,


Mi a velemenyetek? Koszonom!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook