Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Laparoszkópos mióma eltávolítás a méhből fórum

Laparoszkópos mióma eltávolítás a méhből (beszélgetős fórum)

1 2
18. S.Enikő (válaszként erre: 15. - Kis Zsuzska)
2013. aug. 11. 14:27

Sziasztok!

Az ESMYA gyógyszerrel kapcsolatosan: 2 és fél hónaig szedtem.Valóban kisebb mértékben csökkentette a göbök méretét.Mellékhatásként viszont a májfunkciós értékek az egekbe szálltak.Ezt jeleztem a gyógyszer forgalmazó felé is....Laikusként javaslom,hogy szigorú laboratóriumi vizsgálatokkal egyidejűleg szedjétek csak a "csodaszert"!!! Az orvosoknak nincs még sok tapasztalatuk ezzel kapcsolatosan,sem a gyógyszergyárnak.

Kívánok jó egészséget mindannyiótoknak!

2013. júl. 15. 15:31

Sziasztok!


Én 26.napja szedem, nekem is méhkivételt javasoltak, és szintén műtét előkészítéshez írta fel az orvos. Nekem az első 15 nap elég rossz volt, sokszor volt erős szédülésem, hányingerem és hangulat ingadozásaim. Azóta ezek a kellemetlen tünetek megszűntek,kifejezetten jól érzem magam. Azt még nem tudom, hogy a miómáim méretét ( ami egy nagyobb és több kicsi )valóban csökkentette e, ez majd augusztus végén fog eldőlni.

16. Csenge21 (válaszként erre: 15. - Kis Zsuzska)
2013. máj. 1. 19:04

Szia!

Méhkivételt javasoltak,7.napja szedem,műtét előkészítéséhez írta fel az orvosom. Még nincs tapasztalatom a gyógyszerrel kapcsolatban,állítólag a szedése alatt jó eredményeket produkál.

2013. ápr. 30. 10:52

Sziasztok!

Ismeri valaki a < ESMYA > nevű készítményt?

2013. ápr. 20. 12:52

Nagyon örülök, hogy sok nőnek és orvosnak is van jó tapasztalata erről a műtétről.Én most, amikor már 9 cm-es nagyságú a méhmyómám, tudtam meg, hogy van esélyem a gyerekvállalásra.

(Ezt az információt is egy ismerősömtől hallottam, aki véletlenül nézett egy műsort.)


Ha valaki tudna segíteni nekem, nagyon megköszönném, mert már számít a gyorsaság.


-Gyakorlatilag hol jelentkezzek?

-Melyik városokat és orvosokat tudjátok ajánlani? -Székesfehérváron élek, de elmenék Békéscsabára is. Dr Szeberényi Zsoltotról van-e valakinek saját tapasztalata? Esetleg Debrecenben kit keressek, Budapesten kihez forduljak? Van-e Szegedről információ?

- Valószínű, hogy oda mennék, ahol a legggyor-sabban felvesznek, de számítanak a tőletek kapott referenciák is, amit előre is köszönök!!!

Lenne még egy kérdésem a paraszolvenciával kapcsolatban, de erre a kérdésre, és más, nem publikus dolgokra e-mail-ben írjatok, kérlek!!!

< agi.ja@citromail.hu >


Nagyon szépen köszönök minden segítséget!

NEKEM MOST AZ IDŐ "GYEREKET ÉR" !

13. 6a17fecc47 (válaszként erre: 11. - Kata09)
2013. ápr. 18. 15:46
Sziasztok! Egy ismerősömnek szerencséje volt a pecsétviaszgomba szedésével, sokat fejlődött vissza a miómája. biogomba.hu oldalról rendelte, sokkal olcsóbb, mint máshol. Ma kezdtem el szedni, mert muszáj valamit, hátha csoda történik és a közel 7 cm-es miómám, igy 50 fele rendes lesz, mert a műtétet nagyon szeretném elkerülni. :(
2013. febr. 11. 16:43

Sziasztok!


Egy 5x4 cm-es miómám van, ami a méhüreg felé nő. Laparoszkóppal szeretném eltávolíttatni, persze, szeretném, ha a méhem megmaradna, mert még nincs gyerekem.

Tud valaki ajánlani valakit a Péterffy Sándor u-i kórházból?

11. kata09
2013. jan. 27. 15:08

Amit en talaltam rola:

Mioma


Előfordulás


Boncolási statisztikai adatok szerint a myomák előfordulásának abszolút gyakorisága 15%. 35 év feletti nők 17-20%-ában, 35 év alatti nők 2,5%-ában mutatható ki. A mióma relatív gyakorisága, azaz a mióma okozta panaszokban szenvedők aránya mindössze 3,3%. Az esetek többsége 40-50 éves kor között fordult elő. Színesbőrűeknél a betegség gyakorisága legalább háromszor magasabb. Ennek oka ismeretlen.


Rövid leírás (másnéven: méhizom-daganat, leiomióma uteri, jóindulatú méhdaganat)


A méhizom jóindulatú daganatos betegsége, a női szervezet leggyakoribb tumora.



A méhizom-daganat tokkal körülvett jóindulatú, de szinte végtelen növekedésre képes daganat, mely háromféleképpen helyezkedhet el a méhen belül.


A szubszerózus forma a méh hashártya-borítéka alatt, a méh felszínén, az intramurális forma a méh falában, a szubmukózus forma pedig a méhnyálkahártya alatt helyezkedik el.


Okok


A mióma kialakulásában jelenlegi ismereteink szerint elsődlegesen hormonális okok játszanak szerepet. Erre utal az a tény, hogy késői változókorban, a petefészkek eltávolításával vagy mesterséges változókor gyógyszeres előidézésével (Gn-RH analóg gyógyszerek adásával) a daganat visszafejlődik. Okát illetően számos teória látott napvilágot. Ezek közül a legvalószínűbb, hogy megtartott tüszőérés mellett rendszeresen elmaradó tüszőrepedés és sárgatestfázis ("folliculus persistens") okozza a méhizom daganatát. Ilyenkor a szervezetben csak sejtosztódást serkentő tüszőhormonok (ösztrogének) termelődnek, de sárgatesthormon (progeszteron) nem. Így az ösztrogének sejtosztódást serkentő hatása fékezetlenül érvényesül a méhizomzaton, a méhnyálkahártyán és az emlőmirigyeken. Ezzel magyarázható az a tény, hogy mióma mellett sokkal gyakoribbak fokozott sejtosztódás miatt kialakuló betegségek is, a méhnyálkahártya túltengése (hiperpláziája) és rákos elfajulása, az emlő fibrocisztás megbetegedése (masztopátia). Erre utal az is, hogy a beteg kisebb mióma esetén is gyakran meddő, vérzészavarokkal küszködik. A progeszteron mióma-ellenes hatását igazolják azok a tények, hogy a fogamzásgátló tabletták védelmet nyújtanak a myomával szemben, valamint az, hogy a myomák terhesség alatt visszafejlődhetnek, és méretük sárgatesthormon kezelésre csökken.


Tünetek


A myomás betegek 8-10%-a teljesen tünetmentes. A panaszok egy része a myomát kiváltó hormonális egyensúly felborulásának következménye. Ezek a következők lehetnek:


Elhúzódó, alvadékos, fájdalmas havivérzések (hypermenorrhoea) Vérzéskimaradás A havivérzés közeledtével fokozódó emlőfeszülés Ismétlődő korai vetélések vagy meddőség


Más tünetek a daganat által okozott térszűkítő folyamat rovására írható:


Vizeletelfolyási akadályok Vizelési panaszok (gyakori vizelési inger, tökéletlen hólyagürülés, stb.) Székletürítés nehézségei Ismétlődő húgyúti fertőzések (pl. hólyaghurut, vesemedence-gyulladás)


Ezek mellett, különösen szubmukózus myomák esetén gyakori a késői vetélés, koraszülés, idő előtti lepényleválás, méhlepény-elégtelenség. Szülési szövődményként elégtelen fájástevékenység, a méh szülést követő összehúzódási képtelensége (atonia uteri), mely akár életveszélyes vérveszteséget is okozhat.


Kezelés


A mióma kezelésében indokolatlanul gyakran végeznek műtétet. Műtétre lehet viszont szükség:


Jelentős méretű (férfiökölnyi) mióma


rosszindulatú elfajulás (méhizom-szarkóma) gyanúja (az összes eset kevesebb, mint 1%-a), környező szervek összenyomását okozó daganat, más módon nem kezelhető tünetek, különösen rendszertelen és erős vérzések, fájdalom esetén.


Műtét:


A műtét lehet a méh teljes eltávolítása (hysterectomia totalis) a petefészkek meghagyásával vagy eltávolításával. Lehet a méh hüvely feletti részének csonkolása (Chrobak-műtét). Ilyenkor, az esetek 1-2%-ában csonk-karcinóma kialakulásával is számolni kell. Méhmegtartó műtét: Amennyiben csak egy jól megközelíthető daganatot mutatunk ki és fontos a fogamzóképesség megőrzése, a daganat izolált eltávolítása (enukleáció) jön szóba.


A műtét, a daganat nagyságától, a méh mobilitásától és megközelíthetőségétől függően hüvelyi vagy hasi úton történhet. A hüvelyi méheltávolító műtétek lényegesen lerövidítik a felépülés idejét.


Gyógyszeres kezelés: A gyógyszeres kezelés célja a meg nem repedt tüsző által felborított hormonális egyensúly helyreállítása. Ez történhet: A peteérési ciklus helyreállításával Erősen progesztin túlsúlyos fogamzásgátló tablettákkal, vagy Jelentős dózisú sárgatesthormon adagolásával


Olykor szükség lehet mesterséges változókor előidézésére is hormonkezelés (Gn-RH analógok) segítségével. Mivel a változókornak súlyos következményei lehetnek, Gn-RH kezelés műtéti ellenjavallat esetén vagy a műtéti körülmények javítása céljából (tulajdonképpen a daganat méretének megkisebbítése, vérellátásának, vérzékenységének csökkentésére) javasolt.


Megelőzés


A mióma kialakulásának kockázata hormonális fogamzásgátlással csökkenthető. Fontos a változókor hormonális gondozása is. A vérzési rendellenességek minden esetben orvosi kezelést igényelnek. A vérzési ciklus megfigyelése és rendben tartása a mióma elkerülésének legbiztosabb módja.


Gyógyulási esélyek


A méhizom-daganat, még extrém méret esetében is, jól gyógyítható. Kivételt képeznek azok az esetek, melyeknél szarkómás elfajulás következik be. A fogamzóképesség sok esetben nem menthető meg.


Hasznos tudnivalók


A jelentéktelen méretű myomák a ciklusbeállításon vagy a hormonkezelésen kívül mást nem igényelnek. Sok esetben elegendő félévente-évente ellenőrizni a daganat fejlődését. Ha növekedést nem tapasztalunk, a kezelés többnyire szükségtelen.


A változókor kezdetén a mióma növekedésnek indul, majd az ösztrogénszint csökkenésével sorvad. 50 éves korhoz közel, ha egyéb körülmény a műtétet nem indokolja, lehet várni a változókor (ez esetben jótékony) hatására.


A myomát kiváltó hormonális egyensúlyt mindenképpen kezelni kell, mert annak következményei az emlőmirigyeket is érinti. A myomát kiváltó cikluszavar fibrocisztás emlőbetegséget okozhat, mely 2-5%-ban rákká fajulhat. A méh eltávolítása tehát nem teszi feleslegessé a hormonális egyensúly helyreállítását és a rendszeres rákszűrővizsgálaton való megjelenést.


A méh eltávolítás önmagában nem okoz szexuális zavarokat (frigiditás, orgazmushiány, stb.). Vannak azonban olyan esetek, amikor a méh eltávolítását a beteg a nőiességétől való megfosztásként éli meg, ezzel önértékelési zavara alakul ki. Ez már okozhat szexuális problémákat, de erre gyógyulást nem a nőgyógyásztól, hanem a szexológustól várhat.


Vki tudna olyan termeszetes modot amivel lehet a mioma novekedeset,esetleg a zsugorodasat kezelni?


Ezeknek a muteteknek ,gyogyszeres kezeleseknek van egy felgyogyulasi,tisztulasi ideje,ami ujabb varakozas.


Vmi olyas fajta gyogymod erdekelne ami mellekhatas nelkuli.

Tud vki ilyesmirol???



Elore is koszonom

10. kata09
2013. jan. 27. 14:45

Sziasztok!


Valaki tudna valaszt adni,h mi okozza a mioma kialakulasat???

Taplalkozas,hormonok rendszertelensege,stressz...?

Mivel lehet a novekedeset csokkenteni?


Mioma jo indulatu daganat,ami okozhat problemakat ( meddő, vérzészavarokat okoz)


Elore is koszonom!

2013. jan. 25. 11:39

Sziasztok!

Nem olvastalak végig benneteket. Az én sikertörténetemet írnám csak le, hátha másnak is segít műtét nélkül. Nekem homeopátiás szerrel sikerült eltüntetnem 2 hét alatt a 2 éves miómámat. Igaz nem volt túl nagy, de terhesség alatt is és után is meg volt. Egy hasi uh-n ismét felhívták rá a figyelmemet és mire odaértem a nőgyógyhoz addigra hült helye volt. persze akkor már 2 hete szopogattam a schüssler sót. A másik jótanácsom, hogy a miómák az ösztrogén dominás nőknél keletkeznek. Táplálékban (fitoöszrogének), kozmetikumokban, egészségtelen kencékben, pl a parabének ösztrogén hatást utánoznak, ezért ösztrogén többletet okoznak a szervezetben, progeszteronnal ellensúlyozható és igazoltan elsorvassza a progeszteron a miómákat. Érdemes kiiktatni az egészségkárosító kozmetikumokat (tusfürdő, testápoló, sampon, krémek, deók stb stb) Olvasd el mit kensz magadra, mert a bőrödön 5x jobban felszívódik a méreg mintha megennéd!!!

Szerintem érdemes először a szelidebb módszerekkel próbálkozni, mint rögtön a műtőbe menni, mert avval nem szüntetik meg az okot ami kiváltja a miómát és bármikor újra visszanőhet az egészségtelen táplálkozás és mérgező kenceficék ösztogénjeitől :( Remélem lesz olyan akinek sikerült segítenem :) Sziasztok.

2012. okt. 26. 09:27

En nekem a terhesseg alatt 3-szor gorcsolt be ha nem 4szer aminek ugyelet lett a vege es megfigyeles.Fajdalomcsillapito es en is sirtam a fajdalomtol de vegigvittem 40.heten szultem kereken igaz az 5centis miomam a szulesre 10centis lett de ez mar mellekes volt.


Most 19honapos a fiam es 2honapja vetettem ki laproszkopikusan mert 8centis volt es szeretnenk ujra babat.Megtalaltam a legjobb dokit mert otthon sinter munkaval anno azt mondtak nagy hasi mutet es 17% esely van arra hogy esetleg a mehemet is kiveszik.Koszonom szepen ebbol nem kertem!Maradt a fajdalom de megerte!!!!!!!!! :-)

7. kéknefelejcs79 (válaszként erre: 1. - Titii)
2010. dec. 23. 16:23

Szia!

Én egészen friss élményt tudok elmondani: nekem 16-án vettek ki laparoszkópiás műtéttel egy jó 6-7 cm-es miómát, ami a méhemen kívül éldegélt.

Már 3 éve tudok róla, de 2 cm-ről indult, aztán a dokim azt mondta ne bolygassuk inkább, panaszt nem okozott. Aztán év elején terhes lettem, de sajnos augusztusban lepényleválás miatt császáros koraszülésem lett, 2 napig élt a babánk.. Elmentem egy magánorvoshoz, ő azt mondta lehetett a mióma is az oka, így végül elhatároztam magam.

Azt hiszem jól döntöttem, hogy kivetettem, csak tovább nőtt volna. A laparoszkópiás megoldás pedig tényleg sokkal kíméletesebb, mint egy nagy hasi műtét. Én magánklinikát választottam, de biztosan akad itt Budapesten is jó orvos, aki végez ilyen mióma műtéteket.

Múlt hét csütörtökön műtöttek, a töltőgáz (amivel felfújják az ember hasát a műtét alatt) egy kicsit rossz volt pár napig, de már elmúlt, a hasam sem fáj vészesen, 2 hétig kell magam kímélnem. Csak négy pici vágás hege fog maradni, ami igazán semmi egy 10-12 cm-es nagy vágáshoz képest.

Remélem tudtam picit segíteni az infóval, ha van még kérdésed írj nyugodtan!

2010. nov. 11. 08:51

Szia!


Szívesen válaszolok itt, hátha másnak is vannak hasonló problémái. Röviden magamról annyit, hogy év elején sajnos elment a babánk. Ezt követően derült csak ki, hogy több miómám is van (elküldtek MR-re). Volt kifelé és befelé növő is. Panaszaim sosem voltak.


Több orvosnál is jártam, egy kivételével mindenki a műtétet javasolta. Először én is nagyot néztem, hogy soproniként ilyen távoli városokat ajánlottak, de a siker érdekében sokmindent vállal az ember.


Nos, az MR lelelet először elküldték e-mail-en Debrecenbe. Ez alapján jött a visszajelzés, hogy laparoszkópiával megoldható. A műtéthez szükséges vizsgálatokat a lakóhelyeden megcsinálják (EKG, vér és vizelet ill. mellkasröntgen). A műtét előtti nap mentem be a kórházba, volt egy rövid vizsgálat + beszélgetés az altatóorvossal. Este ricinust adtak "vacsira", inni éjfélig lehetett.


Reggel gyorsan bekerültem a műtőbe, nem is volt időm izgulni. A műtétet követő 1-2 óra rémes volt, remegtem, fájdalmaim voltak stb. De adtak infúziót és el is múlt. Aludtam még egy kicsit, az örzőben, majd szóltak, hogy menjek ki wc-re. Egy kicsit öregasszonyosan de simán kimentem, majd 1 óra múlva a saját lábamon átmentem a kórterembe. Négy kis vágást csináltak a hasamon, csak sebtapasszal ragasztották le.


Este folyamatosan mászkáltam a folyóson, mivel csak így távoznak a gázok amivel felfújják a hasad. Reggel simán lezuhanyoztam minden segítség nélkül. Pénteken volt a műtét, hétfőn jöttem haza. A hosszú utat is simán kibírtam. Egy héttel a műtét után itthon vették ki a varratokat.


Nekem 3 hét pihenést javasoltak. De a műtét után pár nappal simán tudsz otthon ezt-azt csinálni (persze nem nagytakarításra gondolok).


A budapesti orvos nevét nem tudom, először választottam várost, ezt követően tudtam meg itt is a részleteket.


Én is nagyon féltem, hogy mi lesz, pláne, hogy babát szeretnénk. De nagyon jó tapasztalatokkal jöttem el (rendes,kedves orvosok, nagyon figyelmes, segítőkész ápolónők)


Ha van még kérdésed írj nyugodtan!

5. titii (válaszként erre: 4. - Millimolli)
2010. nov. 10. 23:00

Szia!

NAGYON ÖRÜLÖK, HOGY ÍRTÁL!!

Nekem Békéscsabán dr Szeberényi Zsoltot ajánlották.

Hol helyezkedett el a miómád megkérdezhetem.? Nekem méhfalban van. Ahogy a doktornő lerajzolta a hólyag felé domborodik kifelé és alatta van a kicsi mióma. Konkrét kérdéseket még nem merek feltenni, mert előtte beszélnem kellene a dokival, hogy vállal e és mikor...Csak nekem Békéscsaba olyan messze van! Nem tudom nem lenne e jobb, ha ő is megvizsgálna. Az ember nem "eshet be" csak egy műtétre! Mi van, ha közben újabb miómák alakulnak ki? Hát nem tudom. Olyan jó lenne, ha ez sikerülne!! Azért azt még megkérdezném, hogy mennyi ideig voltál kórházban és utána mennyi idő múlva érezted, hogy hasonlítasz a régi "énedre". (2 kicsi gyerek mellett nem sokáig lehet feküdni és dolgoznom is muszáj lenne minél hamarabb)

Azért mégis jönnek a kérdések belőlem :-)

Mennyire éreztél fájdalmat amíg megvoltak a miómáid? Voltak vérzési panaszaid? Utána sokat javult változott a "helyzet"? (vagyis amikor már talán nem a műtéti fájdalmakat érezted, mert azért gondolom volt az is)

Ha gondolod, szívesen olvasom a leveled privát levélben is. NAGYON HÁLÁS LENNÉK, HA ÍRNÁL MÉG!! REMÉNYKEDEM, HOGY NEKEM IS SIKERÜLHET ÍGY MEGOLDANI A PROBLÉMÁMAT!!

Köszönöm előre is válaszod!

+kérdés: Budapesten kit ajánlottak, még ezt is megkérdezhetem :-)

2010. nov. 10. 20:10

Szia!


Nekem 3 hete volt laparoszkópiám és hiszteroszkópiám. Egy 3 cm-es polipot és három miómagöböt távolítottak el (5, 3, 1 cm). Az ilyen jellegű műtétekre nekem Budapestet, Debrecent és Szegedet javasolta az orvosom. Végül is Debrecent választottam, Dr.Bacskó György műtött.


Ha bármilyen kérdésed van írj nyugodtan!

(Egyébként nem volt annyira vészes mint amennyire féltem, laparoszkópia után egyébként is gyorsabb a gyógyulás)

3. titii (válaszként erre: 2. - Remoni)
2010. nov. 10. 10:27

Szia Remoni!

Köszönöm a gyors választ!!!

Voltam a radiológiai Klinikán és beszéltem a professzorral. Meg lehetne csinálni nekem is...de kb. 50%-ban zsugorodna össze a miómám. Sajnos nekem már tavaly is problémát okozott, amikor valószínűleg jóval kisebb volt. Így döntöttem az mellett, hogy ha lehet eltávolítani, akkor azt szeretném...de ha lehetséges akkor nem a méhemmel együtt!!

2010. nov. 10. 10:20

Szia!


Ha szeretnéd elkerülni a méheltávolítást, akkor műtét helyett a mióma embolizációt válaszd. Ezt radiológus csinálja és nem nőgyógyász. A nőgyógyászod nem is fogja felajánlani, mert elesik a paraszolvenciától.

2010. nov. 10. 10:14

Szervusztok!

Szeretném megtudni, hogy van e valakinek laparoszkópos mióma műtéti tapasztalata? Mekkora miómát vettek ki így a méhéből? Netalán többet is? Szeretném elkerülni a méheltávolítást és felmerült ez a lehetőség is. Azonban az eddig ismert kb.6 cm miómám mellett tegnap a doktornő talált egy 18mm-t is. Ha valakinél végeztek ilyen műtétet, megkérdezhetem, hogy ki operálta?

Köszönöm előre is a segítségeteket!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook