Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laparoszkópos mióma eltávolítás utógondozására mit javasoltok? fórum

Laparoszkópos mióma eltávolítás utógondozására mit javasoltok? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 16. 20:03
Most én nem jól olvastam, de létezik, hogy 300.000 Ft, egy laporoszkópos műtét?Meséljen akinek volt ilyen.Köszi!
2013. szept. 16. 19:48

Sziasztok!Szia Nomka! :)

Nekem most volt egy küretem, hogy megnézzék a szövettant.Az orvosom szerint, lehet,hogy elkerülhetem a nagy műtétet.Gyógyszerekkel szeretne kezelni.Miómáim vannak , megvastagodott méhnyálkahártya és a méhem is nagyobb mint kellene.Véleményetek szerint van olyan gyógyszer, ami zsugorítja a miómákat?Mert eddig mindenki azt mondta,hogy csak időpocsékolás.45 éves vagyok, vannak gyerekeim.Viszont nem sok kedvem van ilyen nagy műtéthez.Az utóhatások miatt.Milyen a laporoszkópiás műtét és hol csinálnak egyáltalán ilyet?Bocsi a sok kérdésért.

13. nomka
2013. szept. 9. 09:39

Sziasztok!


Élesszük fel ezt a topicot.

Bár nem laparoszkópos volt az eltávolítás, de méhem maradt és csemetéim is vannak már... de azért jó minden szervemmel együtt nőnek lenni 38 évesen


Minden infó érdekel! És várom ide embolizáción átesett hölgyek jelentkezését is!


Mit tesztek a kiújulás megelőzése érdekében?


Értem ezt az ösztrogén dominnacia elméletet, a kencézést is, de nekem azért vannak ezzel problémáim.

A mióma zsugorító gyógyszer kimondottan a progeszteron receptorok aktivitását gátolja. akkor hogy van ez?


egy másik elmélet szerint meg az anovulációs ciklusok okozzák, vagyis mikor már a szervezet nem termel elég progeszteront....erre rímmel a kencézés, egyedül a mióma zsugorító gyógyszerre nem


A progeszteron az ösztrogént ellensúlyozza, de a progeszteron önmagában, pláne ha ciklus közepétől kenik az nem inkább kedvez mindennek, hiszen a baba beágyazódását is az segíti. Nem?

Ráadásul vna maikro növeli is a miómát.

Azt talán értem h. ott egy miréna az már alapból nem is engedi felépüli a méhnyálkahártyáját, talán a miómákat sem...

van aki szeritn csak a vrézészavarokon segít, de a tüneteket nem rendezi.

12. sylvia31 (válaszként erre: 11. - Hedi13)
2013. jún. 11. 15:00

voltam a dokimnál azt mondta ne csináljak semmit..genetika..én ettől függetlenül elkezdem szedni a PreMens kapszulát az ugye barátcserje vagyis növényi progeszteron veszíteni valóm nincs legfeljebb később melléveszem a Womens Creme-t is..

Azt sejtettem igen hogy a méhnyálkahártya nem endometriózis hanem ösztrogén dominancia miatt rendellenesen vastag hátha a kapszula meg a krém ezen is segítene..

11. Hedi13 (válaszként erre: 10. - Sylvia31)
2013. jún. 11. 10:21

Ha a műtétnél nem láttak endós csomókat, összenövéseket, akkor valószínű nem nagy a baj vagy kezdeti stádiumban vagy, esetleg szabad szemmel nem látható még. A vastag méhnyálkah. lehet az öszt.dominanciától. Nekem is vastag volt már a 14 ciklus napon. (18 mm), aztán szépen elkezdtem Arwen tornázni, progi krémezni és mára teljesen normális a méhny.h. vastagságom.

Ha elküldenek hormon vérvételre, max a progeszteron hiány derül ki, az endó így nem. :)

10. sylvia31 (válaszként erre: 9. - Hedi13)
2013. jún. 11. 09:57
Nem nem találtak szövetcsomókat a hasüregemben szerencsére sőt most a műtét során megnézték a petevezetőket-petefészkeket is azok szerencsére tiszták és épek!Szerintem a magas ösztrogén szint miatt rendellenesen vastag a méhnyálkahártya minden hónapban lehet emiatt merült már fel több dokiban az endometriózis gyanú (is)de eddig még senki nem küldött endokrinológiai vérvételre:-((
9. Hedi13 (válaszként erre: 7. - Sylvia31)
2013. jún. 10. 22:20

A műtétek során nem néztek szét a hasüregedben? Ott nem láttak endometriózis csomókat?

Sajnálom, hogy így jártál, de úgy érzem, hogy nagyon nem vagy jó kezekben!!! Én biztos keresnék egy olyan orvost, aki a mióma keletkezés okát deríti fel és nem csak "vág".

Nagy miómákat sem távolítanak el indok nélkül, nem hogy ilyen fiatalon.

A kiírt kérdésedre a válaszom: a műtétek helyett más megoldás keresése, okok felderítése és megfelelő orvos megtalálása.

2013. jún. 9. 09:01

Úgy keress ovost, hogy Nőgyógyász, endokrinológus.


Próbaképpen beírtam a gugliba, és működik, de persze nem tudom, merre laksz. Ilyen kellene Neked, ha már eddig nem boldogultál a dokikkal. Remélem, sikerül!

2013. jún. 9. 08:48
Megnéztem!Az ösztrogén dominancia teszt 100%os vagyis a társtünetek mint depresszió kedélyállapot ingadozás endometriózis miómák stb sajnos mind megvan:-((A depressziós tüneteket eddig nem is tudtam hogy még ezt is okozhatja az ösztrogén túlsúly:-((A progeszteront nem tudom meg kellene nézetnem..Azt furcsállom hogy már több orvos látott mind megerősítette hogy valószínüleg endometriózisom is van de vérből eddig még egyik se nézette ezt meg ahogy a progeszteron szintet se:-(
6. sylvia31 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2013. jún. 9. 08:42
nem láttam még!Megnézem!Köszi szépen:-)!
2013. jún. 9. 08:33

Ezt olvastad már?


[link]


Végül is csak egy vérvizsgálat.

4. sylvia31 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2013. jún. 9. 08:32
37 éves vagyok és bár már van egy 13éves fiam még nem zártam le teljesen a gyermekvállalás kérdését...40éves koromig nem:-)...A hormon háztartásomat a két műtét ellenére érdekes módon még soha senki nem nézette meg pedig az endometriózis gyanúja is felmerült már nem egyszer..én ezeket mind nem értem...Az hogy ösztrogén túlsúly van a szervezetemben szinte ezer százalék mert a méhnyálkahártya is túl vastag minden menzesz előtt a sok bő vérrel távozik meg masthopátiát is megállapítottak már nálam ami köztudott hogy szintén az ösztrigén dominancia miatt van
2013. jún. 9. 08:26

Mindenképpen a szakorvos dönt ebben a kérdésben, én nem hiszem azt, hogy a táv-tanácsadás működhetne.

Fogalmunk sincs a hormon-háztartásodról, no és az is fontos, hány éves vagy, akarsz-e még ezután szülni...

Ha nem bízol az orvosban, akkor nőgyógyászt még mindig válthatsz.

Én már azt sem értem, hogy miért gondolod, hogy pont a progeszteron szintjét kellene emelni a szervezetedben. Hiszen normál esetben az változó értéket mutat...

2013. jún. 9. 07:41

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni!Már másodjára voltam laparoszkópos mióma eltávolításon először hét évvel ezelőtt akkor két 4centis a második műtétem most volt pár napja most két 5centis submucosus miómát vettek ki belőle.A kérdésem a következő a műtétet végző orvosom egyáltalán semmilyen teendőt terápiát nem javasolt a külsőleges progeszteron pótlást(Womens creme)vagy barátcserje kapszulát sem szerinte a progeszteron is beindíthat mióma növekedést így most tanácstalan lettem..Ha teljesen így hagyom magam 3-4év múlva tuti hogy megint műtétre mehetek mert konrtollálatlanul növögethetnek az új miómák és én már nem akarok több műtétet(arról nem beszélve hogy a helye belül a méhben hegesen gyúgyul most már nekem 4helyen is)Mit javasoltok nagyon fontos lenne tanácstalan vagyok...

2013. jún. 9. 07:35
Laparoszkópos mióma eltávolítás utógondozására mit javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook