Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lánykutya ivartalanítása. Mit szóltok hozzá? Nagyfiam nem akarja engedni, állatorvos szerint muszáj. fórum

Lánykutya ivartalanítása. Mit szóltok hozzá? Nagyfiam nem akarja engedni, állatorvos szerint muszáj. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
34. sajert
2009. dec. 18. 20:52

Nekünk lánykutyusunk van, és cirka 6 hónaposan megműtettük. Kicsit kóválygott a műtét után, de minden rendben volt.

Nem hízott el, ugatja az idegeneket, és már 5 éves.

33. a74de3d08a (válaszként erre: 31. - E974230abd)
2009. dec. 18. 20:40

Nem kell szülnie az egészsége érdekében.

Az egészsége érdekében ivartalanítani kellene, ha nem akarod tenyászteni!

De NEM szaporítani!!!!

2009. dec. 18. 18:41

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat, most olvastam mindet végig. Egy válasszal nem tudok mit kezdeni (Indokolatlan), valószínűleg az én értelmi képességeimmel van a baj...

Tulajdonképpen azt szűrtem le, hogy jobb ivartalanítani. Zsanikánkról van egy csomó kép a naplómban, ha érdekel valakit, nyugodtan nézze meg! Nagyon szeretjük ezt a kutyust és direkt menhelyről hoztuk ki, hogy ezzel is megmentsünk egy ártatlan kutyalelket. De minden percben meg is hálálja a törődést ez a kutyi. Most átmenetileg anyagi gondjaink vannak, de megoldjuk, szerdán akkor elviszem a műtétre.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat!

31. e974230abd (válaszként erre: 30. - 89b99f816e)
2009. dec. 18. 17:42
Okés,akkor mi a megoldás??Ha szülnie kéne a saját egészsége érdekében,fajtatiszta világbajnok szülőktől/tehát nem fajtarontás lenne/származik,ő is törzskönyvezett,tehát nem itt van a gond,hanem ,hogy nem ismerem a menetét a dolognak..
30. 89b99f816e (válaszként erre: 29. - E974230abd)
2009. dec. 18. 17:33

Szaporítani...

Az nem egyenlő a tenyésztéssel. Szaporítani hozzá nem értő gazdi szaporít, sokszor azért, hogy pénzzé tegye a kutyákat, meg "jaaaj, de aranyosak a kiskutyák" tenyészteni meg a tenyésztő, aki tudja, hogy mit, hogyan kell, törzskönyves kutyákkal teszi ( akiknek a felmenői is törzskönyvesek), hogy kiszűrje a beteg egyedeket illetve azt, hogy esetleg nem teljesen fajtatiszta kutyák szülessenek, ezzel tönkretéve a fajtát.

2009. dec. 18. 15:17

Nekünk az állatorvos azt mondta,hogy 1x szülnie kée ,mert az emlődaganat és a méhelőreesés kockázata nagyon megnő ha nem szül.

Ráadásul nagyon jó vérvonalú ,tehát lehetne szaporítani,de én nem tudom hogy igazán akarom-e?!Ha igen,akkor versenyezni kéne a CAB meg mit tudom én milyen titulusok...

Meg féltem is őt,úgyhogy engem is érdekelnek a válaszok:)

28. zebracsikó (válaszként erre: 9. - 69331cc16f)
2009. dec. 18. 14:53

A kutya nem álmodozik a szőke hercegről és az első felejthetetlen együttlétről - mint egy tizenéves fruska.

Nem fog neki hiányozni, ha nem próbálhatja ki a kutyaszexet. :)


Szerintem érdemes ivartalanítani. Különben moshatsz fel utána minden percben tüzeléskor, lopódzva mehetsz ki a lakásból, nehogy kiszökjön, és hetekig őrjöngenek majd a kanok éjszaka és nappal is az ablakotok alatt.

27. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Lipiani)
2009. dec. 18. 14:48

a szomszédunk kutyája extra méretűre hízott és eldeformálódott a fogamzásgátló injekcióktól.

Igaz, ez jó 10 évvel ezelőtt volt.

Lehet,hogy azóta másféle összetételű hormonokat használnak.

26. 89b99f816e (válaszként erre: 25. - 1895a9a2fb)
2009. dec. 18. 13:34
Saját véleményeket, szavakat te nem tudsz írni?
2009. dec. 18. 13:03
Na de szegény egy boldog, Kinek a Tulajdona boldogtalan... De legszegényebb, ha megingatható, befolyásolható.
24. 9430208419 (válaszként erre: 23. - Quenn)
2009. dec. 18. 12:22
Egyetértek veled!!!!
23. quenn
2009. dec. 18. 12:19
Szia, nekem 4 kutyám van, ebből kettő lány. Mindkettő ivartalanítva van. Felelős gazdaként sajnos nem lehet máshogy dönteni. A menhelyek már így is tele vannak és nem tudod garantálni, hogy az esetleg születendő kiskutyák mind jó helyre kerüljenek és ne végezzék az utcán vagy menhelyen, vagy az Illatos úton.
2009. dec. 18. 12:18

Mindenképen ejtéstek meg az ivartalanítást... hamar gyógyul a seb, és nem jár utána fél évente szenvedéssel.

ha mindenki ivartalanítaná szuka kutyáját... nem lenne ennyi árva, kibobott kutyus.. az utcákon.

S persze.. még ha el is tudod ajándékozni,, gondolj arra, hogy jó esélyel a fele majd az utcán végzi,,, mert megnő, a gyereknek már nem kell... szét rág mindent... és a végén az utcán fog kikötni,,, Éhezik majd, szomjazik... fázik... vagy épen egy autó végez vele... :(((

Szóval.. érdemes ezeket átgondolni...

2009. dec. 18. 12:17

[link]


Ezen az oldalon mindent megtudhatsz, amit az ivartalanításról tudni lehet.

20. Lipiani (válaszként erre: 19. - 89b99f816e)
2009. dec. 18. 12:15
Meg a patakokban neylonzsákban.:S
2009. dec. 18. 12:06

Az állatorvos nem akar mást, mint csökkenteni az esélyét annak, hogy még több keverék kutyus szülessen, akik majd az utcára kerülnek.

Ivartalaníts nyugodtan. Nekem beaglem van, kb 6 hónaposan lett megműtve még tüzelés előtt, mert van mellette egy kan labrador is. Ha mindenki ezt tenné, akkor nem lenne ennyi szegény sorsú kutya a menhelyen és az utcákon..

18. syria
2009. dec. 18. 12:02
Az én németjuhászlányom nem szökdösött, viszont rendre ugráltak be hozzá az udvarlók. Bő 1 évesen, dermesztő januárban fialt volna, amit nem tudtam felvállalni, úgyhogy meg lett műtve. Szerintem nem viselte őt meg.
2009. dec. 18. 11:59

Ha meg tudjátok oldani, hogy a kutyus ne csavarogjon el és ne érintkezzen a tüzelési időszakban más kutyákkal, akkor szerintem nem feltétlenül muszáj ivartalanítani. Mi így voltunk a tacsinkkal, igaz őt lakásban tartottuk. Évente 2X volt csak nagyon nehéz vele, amikor tüzelt és jöttek a környék kutyái hozzá (vonítások, ugatások stb.) Nagyon nehéz volt visszatartani szegényt :( Vágyott volna ki hozzájuk, de nem mehetett...


A jelenlegi kutyusunk 5 hónapos kislány, vele már nem szeretnénk ezt a procedúrát átélni. Mi is ivartalanítani fogjuk. A kutya sem szenved többé és mi sem. De, ha szeretnél többet megtudni az ivartalanításról, úgy emlékszem van egy ivartalanítás.lap.hu

16. Lipiani (válaszként erre: 14. - Lipiani)
2009. dec. 18. 11:57
Nem 10 hanem 9.Bocsi.:)
2009. dec. 18. 11:57
Most mennem kell, köszönöm az eddigi válaszokat, 5 után jövök!
14. Lipiani (válaszként erre: 11. - Giga455)
2009. dec. 18. 11:56
Én ezt így ennyire nem ismerem.Tesómék kutyája már 10 éves,és 3 éves kora óta oltatja.Addig 2x fialt.Nincs eddig semmi baja.
2009. dec. 18. 11:55
Kiskutya nem fér bele kis családunk életébe. A mi kutyánk is menhelyi, direkt onnan hoztuk ki.
12. 7a8b421bcf (válaszként erre: 10. - Lipiani)
2009. dec. 18. 11:55
Én is éppen az injekciós megoldás miatt kérdeztem, mi az ok.Ez átmenetileg megoldás lehet, de nem hosszútávon.
11. giga455 (válaszként erre: 10. - Lipiani)
2009. dec. 18. 11:54
Erről én is hallottam, de növeli a daganat kockázatát. Anyós a macskáját tablettázta, emlődaganatban pusztult el.
2009. dec. 18. 11:52
Létezik kutyáknak fogamzásgátló injekció,amit egy évben 2x kell beadatni.Tavasszal és ősszel.Ettől nem is fog tüzelni,így nem ivarképes.Azért az mégsem egy műtét.De ha véglegeset akartok,akkor ez nem jó megoldás.
9. 69331cc16f (válaszként erre: 4. - Belle Morte)
2009. dec. 18. 11:52
nem , ő nem dönteni akar, hanem sajnálja. Hogy nem lehet "nő" a kutya. Ki se próbálhat valamit, úgy vesszük el tőle a lehetőséget.
8. szabot.88 (válaszként erre: 3. - 69331cc16f)
2009. dec. 18. 11:51
Attól is függ, h állsz a kiskutya dologhoz. Mármint a miénk volt olyan, h egy évben 2x fialt...Az utolsónál nagyon nagy testű udvarlója volt, nem tudott megszülni...akkor pakolták ki...Főleg ha bent lesz a házban...a másik miénk épp most tüzel és vérzik.....
2009. dec. 18. 11:51
gyerekkorunkban csak fiú kutyáink voltak, az előző tacsink meg ivartalanítva lett, így nem tudom, milyen egy nem ivartalanított kutyával együtt élni.
6. giga455 (válaszként erre: 3. - 69331cc16f)
2009. dec. 18. 11:51
Ha nem ivartalaníttatjátok, a tüzelési időszakban sorba állnak nálatok majd a kanok. Szóval vagy 3 hétig elcsukva tartjátok, vagy elég nagy az esély, hogy lesz pár kölyök. Ráadásul tüzeléskor a szuka is nyugtalan. Apósomé rendszeresen megszökött, és vemhesen jött haza. :-(
2009. dec. 18. 11:50
Azt mondják, hogy pár pillanat alatt létrejöhet egy kiskutya, meg, hogy azt figyelték meg, az ivartalanított kutyáknál kevesebb az emlődaganat. Meg hát hosszú ideig tüzel, a kerület összes kutyája ránk fog cuppanni heteken át, meg benti kutya télen...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook