Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyusom gyenge, Kutyához értők, állatorvosok segítsetek! fórum

Kutyusom gyenge, Kutyához értők, állatorvosok segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
56. cumus (válaszként erre: 55. - Rosszcsillag)
2013. máj. 22. 16:00
Igy mondta az állatorvos is legutóbb. Az elötte levö, pedig a csipeszes tekerös módszert;)
2013. máj. 22. 10:41

Nikolett93: sajnálom a kutyusod.

Megvan a véleményem a történetről, amit nem írok le, mert sajnos már teljesen mindegy.

De Nikolett93, addig tényleg ne vegyél kutyát, amíg nem tudod hogyan kell kiszedni egy kullancsot, amíg nincs elég pénzed, hogy elvidd orvoshoz ha beteg, amíg nem gondolsz arra, ha kullancsot találsz benne, hogy okozhat lyme- kórt vagy babeziát vagy amíg nem ismered akár a Kiltix nyakörvet ill.Advantix, Frontline...

Nagyon sajnálom a kutyusod :-(


Cumus: nem vagyok állatorvos, csak tapasztalt kutyás. Én csipesz nélkül szedem ki, amint megtalálom azonnal. Nem csavargatom, fogom a tövénél, a bőréhez a lehető legközelebb és egy határozott mozdulattal kihúzom. Nem baj, ha bennszakad a feje.

Saját tapasztalat, eddig bevált kutyáknál is, cicáknál is.

54. cumus
2013. máj. 22. 10:14
Majdnem minden nap szedek ki kullancsot a kutyáimból, csipesszel egyáltalán nem nehéz. Sajnos olyan helyen lakunk ahol sok van belölük. Többször átnézem öket naponta és úgy szedem ki, mint Gerlemama. Egy állatorvos azt mondta, hogy nem szabad tekerni, mert visszaköp, egyszerre kell kihúzni, nem baj, ha a feje beszakad. most melyik jobb változat?
53. Regin_a (válaszként erre: 50. - 45b4ec3330)
2013. máj. 22. 09:50

Sajnálom!


Ne ostorozd magad

Én sem ismertem fel időben a gyomorcsavarodást

52. gerlemama (válaszként erre: 50. - 45b4ec3330)
2013. máj. 22. 09:42

Borzasztóan sajnálom:((((((

De okosan gondolkozol, legközelebb csak akkor legyen kutyád, felelősségteljes gazdihoz méltóan, hogy ha anyagilag is tudsz neki adni amikor úgy adódik.

A szeretet sajnos nem gyógyítja meg ha beteg.

Részvétem!

" Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van."

51. Bcicus (válaszként erre: 50. - 45b4ec3330)
2013. máj. 21. 17:48
Nagyon sajnálom A régi falusi emberek is hívtak dokit az állatukhoz, nagyon felelptlenek voltak.
2013. máj. 21. 17:09

Meghalt reggelre :( , az biztos, hogy nem mostanában lesz kutyám...ilyen kutyám meg soha. Addig biztos nem lesz másik amíg nem lesz saját keresetem. Szegénykém, annyira barátságos és kedves kutya volt pedig :( ... Most jöhetnek nyugodtan a támadások, nekem is bűntudatom van....

Köszönök minden segítséget! Másoknak pedig azt ajánlom addig szeretgessék a kedvenceiket ameddig lehet, és csak akkor vállaljatok kutyát ha tényleg normálisan, bármilyen helyzetben meg tudtok neki adni mindent.

A szüleimről annyit, hogy nem rossz emberek ők, csak azok a tipikus falun élő, régi gondolkodású emberek...

49. Bcicus (válaszként erre: 48. - 45b4ec3330)
2013. máj. 20. 23:01
De a szüleid miért nem adnak. Feltételezm ők tartanak el téged ha ennyire nincs pénzed, tehát ők vállalták a kutya költségeit is.
2013. máj. 20. 21:29

A szüleimet már elmondtam, hogy nem adnak, nagyszüleim nincsenek, a barátom valamennyit tud adni, a barátom szüleinek sincs pénze, a nagyszüleivel meg azért annyira nem vagyok jóba hogy pénzt kérjek, ilyen indokkal meg valószínűleg nem is adnának. Ők azok a régi felfogásúak...

Holnap bevisszük Berettyóújfaluba a kutyust, remélem tudnak rajta segíteni.

Hát ez az állatorvos nagy valószínűséggel nem nyúlt volna a kutyához, mint említettem az ínyét is én mutattam meg neki, fél a kutyáktól amúgy nagyon.

47. f1e23b97ee (válaszként erre: 32. - 45b4ec3330)
2013. máj. 20. 21:19

Nem kellett volna neki mondani semmit, azt sem, hogy volt már kint nálatok állatorvos. Csak a panaszokat, amennyit itt leírtál.


Különben én ebben a történetben mindenkinek a hozzáállását furcsállom.


Ha nekem van egy olyan állatom akit szeretek, és pénz kellene, hogy gyógyítás céljából állatorvoshoz vigyem, megmozgatnék minden követ. Szülők, nagymama, nagypapa, a barátom, a barátom szülei, barátom nagyszülei, és így tovább.


Ha én szülő lennék nem lenne kérdéses, ha van a lányomnak egy beteg kutyája, adnék neki annyit, hogy elvihesse az állatorvoshoz amíg nem késő. Sőt valószínű én lennék aki a kocsimmal a legközelebbi ügyeletes állatorvosi rendelőbe vinném.


Az állatorvos pedig elég felelőtlen volt, hogy nem nézte át a kutyát tüzetesebben talán akkor ő is észrevette volna, hogy van-e benne kullancs, és csak merem remélni, hogy ki is tudta volna szedni belőle.

2013. máj. 20. 21:05
Hogy van a kutya?
45. andi6020 (válaszként erre: 44. - Andi6020)
2013. máj. 20. 17:13
Kissé zagyva lett. Szóval itasd fel a zsepivel a vizeletet.
44. andi6020 (válaszként erre: 40. - 45b4ec3330)
2013. máj. 20. 17:12
Vigyél magaddal egy zsepit, és itasd fel, nyomkodd oda a fűre, ahova pisil.
2013. máj. 20. 17:11
Szerintem lenne annyi, de biztos nem fogják elvinni. Olvastam a neten egy közeli állatorvosi rendelőről, holnap elmegyek és beszélek azzal az állatorvossal is vagy felhívom. Az előbb beleerőltettem a gyógyszert erre arrébb ment és kihányta. Remélem hnap már sikerül egy értelmes orvost találnom
42. Bcicus (válaszként erre: 40. - 45b4ec3330)
2013. máj. 20. 17:00
Pedig valamit tenni kéne. A szüleidnek sincs annyi pénze, hogy elvigyétek a kutyát orvoshoz.
2013. máj. 20. 16:58
Egyébként Hajdú-Bihar megyében lakunk Váncsodon
2013. máj. 20. 16:56
Nem sok mindent teszek? Hát pont nem arra van szükségem, hogy itt nekem álljon valaki! Igen beletettem 2 féle párizsiba, szalámiba, adtam neki húslevest, tejet, sajtot...próbálkoztam főtt hússal de semmit nem eszik meg. Elég szarul van, és ha azt írják, hogy már az első 2 órába megfertőzheti a kutyát a kullancs akkor nem szeretném még annak is kitenni, hogy lehet összenyomjuk a kullancsot, meg cibálgatjuk a bőrét közvetlenül a szeme felett...a közelben senki hozzá értő nincs. Ha tehetném higgyétek el, hogy már rég bevittem volna valamilyen klinikára de nem tehetem, egyszerűen nincs rá pénzünk. Nekem van 4000Ft-om és ennyi. +még valamennyit tudok kölcsönkérni barátomtól. Azért is, hogy kijöjjön az állatorvos veszekednem kellett a szüleimmel. Még nem tudtam megnézni a vizeletét (mindig a fűbe pisil). Egyébként próbáltam már a szájába tenni a gyógyszert, de mikor bele akartam nyomni a szájába olyan volt mint aki mindjárt hány, és furi hangot adott a gyomra...de mindjárt megpróbálom most kicsit "jobban" van mászkál, de nem szeretném elkiabálni...
39. andi6020 (válaszként erre: 36. - 45b4ec3330)
2013. máj. 20. 12:49
Merre laktok?
38. andi6020 (válaszként erre: 36. - 45b4ec3330)
2013. máj. 20. 12:45

Nem tudom mi az az annyi minden, mert én úgy látom, nem sok mindent tesztek. Nem igaz, hogy nincs ott senki, aki azt a nyamvadt kullancsot kiszedné belőle. A gyógyszert meg be tudnád neki adni, nyisd ki a száját, mélyen rakd bele, aztán zárd az állkapcsát. Valami ételbe nem raktad bele? Sajtba, vagy felvágottba? Bár lehet tök fölösleges a gyógyszerrel szenvedni, ki tudja hatásos e a bajára.

Vizeletét megnézted?

37. Bcicus (válaszként erre: 36. - 45b4ec3330)
2013. máj. 20. 12:36
Figyelj ne vacakoljatok tovább. Keressétek fel a legközelebbi ügyeletes állat klinikát mielőtt késő lesz.
2013. máj. 20. 12:24
Egyet kiszedett belőle a barátom, de annyira nehezen jött ki....körülötte piros lett, bele is szakadt. A szeme feletti még benne van. Az orvos azt mondta, hogy nem tud lejönni, hívjuk fel megint azt aki lejött, ma már még a gyógyszert sem ette meg, pedig annyi mindennel próbálkoztunk.
35. Bcicus (válaszként erre: 31. - Gerlemama)
2013. máj. 20. 02:26
dehogy nem köpköd vissza, emésztés után.
34. andi6020 (válaszként erre: 32. - 45b4ec3330)
2013. máj. 19. 23:01

Vizeletét nézted?

Kullancsokat kiszedte végre belőle valaki?

2013. máj. 19. 21:35

Hívd, legfeljebb azt mondja h nem megy csak kedden.

Mond el h mi baja, mit kapott de nincs jobban, sőt.

És szeretnéd másik orvos véleményét is kikérni.

2013. máj. 19. 21:12
Na az a helyzet, hogy barátom megszerezte a telefonszámát az egyik állatorvosnak(amelyik elvileg jobb,mint aki tegnap lejött). Nem tudom, hogy akkor felhívjam vagy ne? Hisz mit mondjak neki...? hogy véleményem szerint akit lehívtunk állatorvost rosszul kezelte a kutyát? vagy várjak még 3 napot amíg beszedi a gyógyszert amit adott? vagy az már soká lenne?
31. gerlemama (válaszként erre: 27. - Bcicus)
2013. máj. 19. 20:08
A kullancs nyála fertőz, ami eleve kell h a kutya véréhez hozzájusson. Nem köpköd vért vissza hisz abból él. 1-2 óra is elég a fertőzés kialakulásához.
2013. máj. 19. 20:01

Ilyenkor max ügyeletes orvost hívhatsz.

A kullancsot csipesszel kell megfogni, az óra járásával ellentétesen forgatva könnyen kijön. Ha sok benne a vérszívó lehet h vérszegénysége is van. Sápadt íny azt is jelezhet.

2013. máj. 19. 19:36

Pünkösdkor hívhatom az állatorvost tanácsadásért? (láttam neten egy közeli állatorvos telszámát)

Egyébként az állapota azóta sem javult, ma alig volt "jobban" nem úgy mint tegnap... :( ráadásul a szeme felett meg a fülén nemrég találtam még kullancsot, hogy szedjem ki? Már annyi mindent elolvastam róla de akkor sem merem, a szeme felett nem fáj ha elkezdem húzni a bőrét? A fül belsejében?

2013. máj. 18. 23:04
Szerintem "gerlemama" csak engem akart nyugtatni, hogy ne legyen bűntudatom
27. Bcicus (válaszként erre: 25. - 45b4ec3330)
2013. máj. 18. 22:49
Mindenképpen elkéne vinni rendes dokihoz és nem házhoz hívni és megbeszélni vele, hogy amint jobban van megcsinálja az ivartalanítást.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook