Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lánykám elmúlt 2,5 éves, de csak úgy eszik, ha én etetem, ha nem akkor nem eszik, pedig már tud enni egyedül. Tanács? fórum

Lánykám elmúlt 2,5 éves, de csak úgy eszik, ha én etetem, ha nem akkor nem eszik, pedig már tud enni egyedül. Tanács? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 22. 15:25
köszi a válaszolat.
13. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 12. - 7934d1ac97)
2009. jún. 21. 18:52
Én a saját szememmel láttam, amit írtál. A lányom bölcsistársa (szintén kislány) csak akkor eszik, ha az anyukája vele marad, amint otthagyja, szinte egy falatot sem fogad el, még a gondozónőktől sem. Nem hiszem el, hogy nem éhes...
12. 7934d1ac97 (válaszként erre: 11. - Dencsikné)
2009. jún. 20. 23:48

El mondom neked, én is azt hittem hogy majd az oviba enni fog. És nem. Az óvónő sokszor elmondta hogy legtöbbször szinte néhány kanál levest ill. uzsonnára pár falatot eszik. Aztán mikor haza megyünk otthon meg nyávog hogy mit eszünk, mert tökre éhes már addigra. :( És közbe meg fizetem az oviba a kajáját. :(


Jó gyereke válogatja, lehet hogy ti nem jártok majd így.

2009. jún. 20. 16:38

Sziasztok!

Az én lányom is 2,5 éves őt is etetnem kell, mert akkor eszik csak jót, ha ő eszik akkor csak nyammog. Szerintem nem baj, hogy "mi" etetjük őket, hiszen az oviba nem leszünk ott kénytelen lesz enni ha éhes. Na meg látja a többi gyerektől. Nálunk az egyedül elalvás nem megy, de majd az ovi megoldja. Remélem. De ez más forum.

2009. jún. 20. 15:50

Nálunk is uez a helyzet.:)

A nagyobbik lányom szintén 2,5 éves de 20 hónapos korától egyedül eszik, a bölcsiben sincs gond vele. Amint hazajön és látja, hogy a 18 hónapos hugát etetem (aki persze kézzel-lábbal kapálózik ellene, mert sokkal jobb, ha még a füléből is a kaját szedem ki) elvárja, hogy kiszolgáljam. Persze ha nagyon éhes, vagy a fogához való étel van előtte eszik magától is.

Kicsit legyél erélyesebb vele, ha éhes, enni fog. Sőt! Biztosan meg lehet vele beszélni...nálunk a lelkizés sokszor hatásos.:)

2009. jún. 20. 15:18
Most megnyugtassalak? Az én fiam 4 éves és sokszor nálunk is ha azt akarom hogy egyen meg kell etetnem :S, bár sztem ez a kistesó miatt van hogy vissza megy dedóba :S. Pedig a kistesó szokszor meg azért veri ki a hisztit ha etetni akarom pl, leveseknél mert az még nem megy neki szépen és segítenék de ő meg nem engedi. Én úgy vagyok vele, nem érdekel, csinálják ahogy jó nekik, aztán úgy is kinőnek ebből.
8. ében11 (válaszként erre: 6. - Vanianyu)
2009. jún. 20. 15:07
3 éves.
2009. jún. 20. 14:47

Lehet, hogy szívtelennek tűnök, de pakold elé a kaját és biztasd őt az önállóságra, utána hagyd magára.

Ha netán egy falatot se evett volna, akkor legyél erős, tedd el a kaját és legközelebb is ugyan ílyen módszerrel próbálkozz.

Az az igazság, hogy lánykád már bőven benne van abban a korban, amikor igenis önállóan is enni kell tudni.

2009. jún. 20. 13:53
Na igen apujával ő sem csinálja ezt,ö rászol erélyesen és eszik egyedül,én meg elkényeztetem. Te gyerköcöd hány éves?
2009. jún. 20. 13:51

unokahúgunk is ilyen volt-a bölcsibe teljesen önállóan evett ivott otthon meg csak akkor ha kanalazták neki-vagy a szájához tették.

én falatkákat szoktam gyártani pl. kenyérből sajtból stb.elcsipegeti otthagyom előtte kisasztalon.de pl. gyümölcsöt péksütit nem fogja meg mert csöpögős ragacsos lesz a keze, és állandóan törölgeti magát végül inkább otthagyja-ha beleteszem a szájába megeszi-szerintem ezek el fognak múlni-legalábbis nekem sincs rá módszerem,ötletem.max az apukájával ha eszik, vele nem csinálja annyira.

2009. jún. 20. 13:49
Szia. Hát jo lenne ha leszokna erröl,mert szerintem már nagy ehhez böven,mondom neki egyél te már tudsz enni egyedül ,nagylány vagy,de azt mondja nem tudok egyedül anya,pedig tud . Már a joghurtot is én adom neki.
2009. jún. 20. 13:43

azt mondja ő baba és etessem.Kényezteti magát.

Tud rendesen enni inni csak szereti ha kiszolgálom.

A kedvenc ételeit italait egyedül eszi meg issza pohárból, ha valami nem kedvenc azt tőlem elfogadja megeszi-néha kissé "megzsarolom" akkor lesz süti ha a leves főzelék elfogy-de ez most jó így,mert nem tömöm tele, nem öklendezik tőle stb. de legalább minden étel ízét ismeri-nemsokára megy óviba szerintem ott nem lesz gond szépen fog enni inni egyedül.

2009. jún. 20. 13:40
enyém is ilyen.
2009. jún. 20. 13:37
Lánykám elmult 2, 5 éves de csak ugy eszik ha én etetem, ha nem akkor nem eszik, pedig már tud enni egyedül. TANÁCS?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook