Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lakott valaki alkoholistával? fórum

Lakott valaki alkoholistával? (beszélgetős fórum)


1 2
31. piszkepapir (válaszként erre: 1. - Blue_bay)
2013. nov. 12. 10:24
Nekem egy évig volt egy alkoholista lakótársam, mivel senkim nem volt, így sok vizet nem zavart. Meghallgattam a siránkozását, néha lefektettem éjjel, mikor nem talált be a szobájába, aztán ennyi. Nagyon ártatlan és jámbor volt a szerencsétlen.
2013. nov. 12. 10:12
nem, soha.
2013. nov. 11. 21:01

A másodikkal.

Mivel az első elvesztéséért a mai napig okolom magam,azt hittem hogy ezt,a másodikat meg tudom menteni,ezért kűldte az utamba őt a sors/Isten.

Nagyon úgy néz ki viszont,hogy időlegesen segíteni tudok rajta,viszont megmenteni/kigyógyítani őt sem vagyok képes.

Újabb csalódás,vagy újabb tanúlság.

Eljött az idő,hogy jobban törődjek most már a saját életemmel,mint bárki máséval.

Az alkoholizmus undorító és egyben nagyon szomorú dolog.

28. invisible (válaszként erre: 1. - Blue_bay)
2013. nov. 11. 19:18
Még most is lakom velük....igaz külön de egy udvarban és valamikor el lehet viselni ,valamikor meg nem....nem könnyü.Attól függ melyikek közé tartoznak?Nállam az egyik megisza az ővét és lefekszik,a másik meg ilyenkor erőre és agreszivumra vált :( és csak kötözködne ......
2013. nov. 11. 19:11
Egész életemben ezt tettem. :(
26. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - Blue_bay)
2013. nov. 11. 19:08
Az alkoholbetegek is különböznek..Van akivel túlképpen nincs gond..Megissza a magáét..de elvan..Aztán van amelyik agresszív...van aki a legmélyebbre csúszik..Kuncsorog ...kunyerál...Melyik a tied?Nem gondolnám..hogy mindegyik elviselhetetlen kategória..Segítség kell nekik...már ha igénylik..Ha nem ..akkor túl kell lépni..Mindig azt mondom..nem lehet mindenkit megmenteni...és nem is kell...
2013. nov. 10. 08:29
Igen, több évig. Először viszonylag "távolról" néztükés próbáltunksegíteni a nagynénimen, aztán - hátha jobb lesz a helyzet alapon közösen vettünk egy házat,denem lett jobb. Ő nem volt agresszív, meg semmi ilyesmi, de nagyon szerettem, és talán az nagyobb fájdalmat okozott, hogy így végignéztem ahogy leépül és meghal, mint ha mondjuk agresszív lett volna és elköltözöm itthonról.Neki nem volt férje, nem voltak gyerekei, mi voltunk neki, és sosem volt olyan, ogy ne tettvolna meg értünk bármit, kivéve az ivás abbahagyását. A mai napig nem tudom feldolgozni ezt az egészet, és sokszor magamat okolom a haláláért, hogy biztosan megtettem-e mindent amit lehetett stb. Lelkileg az egész család félig tönkrement ebbe a pár évbe....
2013. nov. 9. 17:59

19 éves koromig. Az apámmal.

De ő nem ilyen agresszív típus volt, hanem hülyeségeket beszélt, alig állt a lábán. Sokszor sajnáltam őt. Szomorú így visszagondolva hogy hazajött részegen, alig bírt a lábán megállni és én tessékeltem be a szobájába, vettem le a cipőjét stb. és mondtam neki hogy feküdjön le aludni. Én takartam be hogy ne fázzon meg, és hagytam hogy aludjon. 13-14 évesen. Sokszor mikor hazajött a munkából (még józanul, mert csak itthon ivott, meg a haverjánál a szomszédban) akkor rögtön aláírattam vele az ellenőrzőm, meg megbeszéltem vele mindent mert tudtam hogy 2-3-4 óra múlva már esélytelen.

23. vadica
2013. nov. 9. 17:51
igen
2013. nov. 9. 17:49
9 évig..))
2013. nov. 9. 15:24

nem javíthatod meg, nem tehetsz semmit

gőzöm nincs, honnan volt erőm elviselni

elég durva dolgok is voltak, amiket ide nem írnék ki

furcsa módon nem összetört, hanem megerősített

2013. nov. 9. 15:16
nem
2013. nov. 9. 15:14
mi a kérdés?
2013. nov. 9. 15:04

Aha, az apámmal. 10 évig viseltem el, aztán léptem. HAmarabb is mentem volna, de nem volt pénz a buszra..., kenyérre sem..., csak a tablettás borra.

Nincs mese, menni kell. Vagy az alkesznek, vagy neked. Mivel az alkesz nem megy, se elvonóra, sem sehova, menj te, minél előbb, annál tüsténtebb!

2013. nov. 8. 18:13
szerencsére nem!
2013. nov. 8. 17:50
pokol
2013. nov. 8. 17:49
23 évig
14. pzm3
2013. nov. 8. 17:00
Laktam....sz.r volt.
13. marduk
2013. nov. 8. 16:03
Nekem a férjem szeretett ittasan hazajárni a munkából igaz alkoholista nem lett de nehéz élni azzal akit nem érdekel a családja.Fiaim voltak akik nehezen viselték el az apjukat .Nem engedtem soha a közelében a gyerekeket,de nem is veszekedtem az apjukkal ha ott voltak elvből .Nem szoktam csak úgy lenyelni a részegségét,tudtam a gyerekeknek kell az apa és amikor nagyok lettek terelgetem őket hogy meg lehet beszélni az apjukkal is a dolgokat.Magunk maradtunk féltem persze hogy határtalan lehet az ivászata de nem szerintem a férjem gondolta esetleg ő marad maga.Ezért fizethettem volna nagy árat csak hogy azt mondtam produkálhatom azt a nő típust akiről minden rossz nagypofájúság kitelik és házsártosáig mi az nekem és a férjem nem részeges.Nagyon megviselt mert nem velem nevelte a gyerekeket,de szent a béke különben a férfinél megesik hogy másra szokik rá a jó süketség nem hallom.
12. simple (válaszként erre: 10. - Blue_bay)
2013. nov. 8. 16:01
Kitartást addig. Próbálj meg a lehető legkevesebbet otthon lenni addig, én is ezt csináltam.
11. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Blue_bay)
2013. nov. 8. 15:53
Én nem laktam alkoholistával, szerencsére. Viszont nagybátyám az volt és idegileg meg mindenhogyan tönkrement és szétesett a családja. Voltak elég durva verekedések is. Amikor már a gyerekei nagyobbak voltak, párszor megverték. Már 6 éve meghalt. Hiányzik, de szinte mindenkinek jobb így. Nagyon sokak életét megkeserítette, viszont a felesége és a gyerekei nem költöztek el tőle. Meg is lett az eredménye. Szóval szerintem aki teheti az meneküljön, de tényleg.
10. blue_bay (válaszként erre: 4. - Simple)
2013. nov. 8. 15:50
tavaszig nem :(((
2013. nov. 8. 15:31
A mai napig hálálkodok h nem laktam alkoholistával,de ismerek olyat aki családjába van alkoholista sajnos minden napi erö feszités nekik h kontrolálni tudják,nehéz nekik de kitartanak!
2013. nov. 8. 15:28

Szerintem kevesen vannak,kiknek nem volt köze alkeszhoz.Tanultam,hogy minden magyar családban van legalább 1.


Elviselni nem lehet!Csak ott lehet hagyni,ha nem hajlandó kezeltetni magát.

2013. nov. 8. 15:26

Apám volt alkoholista, elviselni nem lehet költözz menekülj messzire!!!!!!!!!!!!!

SOHA NEM FOG MEGVÁLTOZNI!!!!!!!!!

6. Pasionella (válaszként erre: 1. - Blue_bay)
2013. nov. 8. 15:21
Sehogy! Nem lehet elviselni.
2013. nov. 8. 15:21
Igen, sajnos apu volt az sok sok éven keresztül.
4. simple (válaszként erre: 3. - Blue_bay)
2013. nov. 8. 15:19
Ismerős... :( Nem tudsz elköltözni onnan? Mert ez az egyetlen megoldás.
3. blue_bay (válaszként erre: 2. - Simple)
2013. nov. 8. 15:17
"apám" vagy műnyájas vagy aljas, de nagyon!!!
2. simple (válaszként erre: 1. - Blue_bay)
2013. nov. 8. 15:17
Én igen, az anyámmal 14 évig. Elviselni? Sehogy! Túlélni lehet csak... És menekülni amint mód van rá. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook