Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásunkba albérlők laknak 4 gyerekkel. Hogyan lehet őket kitenni onnan? Milyen jogai vannak egy tulajdonosnak? fórum

Lakásunkba albérlők laknak 4 gyerekkel. Hogyan lehet őket kitenni onnan? Milyen jogai vannak egy tulajdonosnak? (tudásbázis kérdés)


28. 118ace9012 (válaszként erre: 27. - Mamika50)
2010. szept. 25. 08:15

Egyenlőre még szegény mamám nevén vannak a dolgok. Mire egyáltalán lezajlott a hagyatéki (majdnem egy év) már egy csomó tartozás volt és csak akkor irathattam volna át a saját nevemre, ha rendezem a tartozást. Az ő nevére meg ugye nem tudtam, csak ha hozok tőle írásbeli meghatalmazást vagy eljön velem személyesen... Egyedül a távhőnél voltak segítőkészek, ott beírták a nevét és mondták kipostázzák neki az új szerződést, de tuti nem küldte vissza.

Amúgy vicc az egész, törvény írja elő, hogy a haszonélvező köteles fizetni maga után a dolgokat, de ha mégsem teszi, akkor sincs semmi. Mert ugye a tulajdont terhelik a szolgáltatók, a haszonélvezet csak egy jog, így végülis engem terhelnek...

Amúgy tudtam, hogy ez lesz, így már a közjegyzőnél elényomtam egy szerződést, hogy írja alá. Ebben fel van sorolva tételesen, hogy mik a kötelességei stb. Megnézte egy ügyvéd, azt mondta formailag hibátlan stb, de évekig pereskedhetek még így is... F@sza.

27. Mamika50 (válaszként erre: 16. - 118ace9012)
2010. szept. 24. 21:27
Ne fizessél semmit !!!! köttesed ki ! Majd akkor röhögjön ! :))))) Ha majd neki kell kötesse vissza a saját nevére , aztán lehet röhögni !:)))A vízet korlátoztassad ,mert azt nem kötik mindenhol teljesen! De ha lehet nálatok azt is köttesed ki, a te nevedre nem kötik vissza ha nem íród alá !
26. nehita4 (válaszként erre: 21. - 118ace9012)
2010. szept. 22. 14:30
Ha haszonélvező, akkor nem jár neki a lakás árának fele. Úgy tudom, ha elmúlt 52 éves, akkor jár a 30%-a, ha nem akkor a 40%-a. Majd 60 fölött is csökken, de nem emlékszem pontosan. 70 év fölött talán már csak 8%. Utána tudsz nézni.Ne bosszankodj, meg kell próbálni eladni közös egyezséggel, ha lehet. A közműveket pedig ha a te neveden vannak, akkor kapcsoltasd ki, vagy írasd rá az ő nevére. Valószínűleg nem lesz egy rövid menet...
2010. szept. 22. 14:25

Köszi csajok, hogy segíteni próbáltatok! :-)

Jól szétoffoltuk szegény topicindító forumát, bocsi! :-)

24. 118ace9012 (válaszként erre: 23. - Krisztine2)
2010. szept. 22. 14:23

Ahogy megy az idő lehet ez lesz belőle. De a férjem is csak makacskodik, hogy erre ráment édesapám és ezért nem hajlandó neki egy garast sem adni. Így viszont rámegyek már én is...

Sokan vannak bizony ilyen helyzetben, meg akik ezt kihasználják. A törvény is csak a haszonélvezőt védi, a tulaj meg nem tehet semmit. Elég szomorú.

23. Krisztine2 (válaszként erre: 21. - 118ace9012)
2010. szept. 22. 14:16

Lehet hogy jobban járnál ha eladnátok.Akkor legalább kapnál valamennyi pénzt.

Ez így bosszantó helyzet,és ki tudja mennyi tartozást halmozott fel:(

Mondanám hogy fogadj ügyvédet,de akár évekig elhúzódhat a per,és sokba lenne Neked.

Kényes dolog ez a haszonélvezet,sokan bele sem gondolnak a következményekbe mikor ezt valakire íratják...

22. 118ace9012 (válaszként erre: 20. - Mkjudit)
2010. szept. 22. 14:05
Ő a nagymamám második férje. Mivel házasok voltak 20 évig, jár neki a haszonélvezet. örökölni csak úgy tudtam meg ezt a lakást, hogy édesapám meghalt a nyáron pontosan két hónapra a mamám után. Így még neki se zajlott le a hagyatéka. Mivel édesapám kiesett az öröklésből, jöttem én (meg az öcsém, csak vele megegyeztünk, ő apu házát örökölte). Ráadásul apu úgy halt meg, hogy tudta ez a szemét, hogy magas a vérnyomása és direkt odajárt idegesíteni, hogy oda be nem teheti a lábát stb. Egyik ilyen balhé után agyvérzést kapott édesapám és meghalt. Nem elég a nyomorom, szivat tovább engem.
21. 118ace9012 (válaszként erre: 18. - Krisztine2)
2010. szept. 22. 14:00
Dehogynem, felajánlotta, hogy eladhatjuk és akkor a fele az övé... Vagy fizessem ki a felét ha meg akarom tartani a lakást... Ennyit meg én nem vagyok hajlandó fizetni, na meg nem is tudnék. Csak azt tudnám minek neki,amikor háza van vidéken?! Direkt élvezi, hogy bosszuskodhat. Én meg már rámegyek erre idegileg...
20. mkjudit (válaszként erre: 19. - 118ace9012)
2010. szept. 22. 13:57
Anyukád hogy engedte,hogy a gyerekei helyett egy senki legyen a haszonélvező?
19. 118ace9012 (válaszként erre: 17. - Mkjudit)
2010. szept. 22. 13:55

Sajnos nem lehet.

Nyár elején voltam ott utoljára, majdnem nekemjött, hogy mit keresek ott és kidobott. Ezek után már odamenni se merek. Láttam a postaládában már mindenféle fizetési felszólítást...

A villanyt meg a kábeltévét legfeljebb kikapcsolják. De ott van még a fűtésszámla ami télen 30 valamennyi, nyáron is 10 körül kell(ene) fizetni, ami csak halmozódik mert kikapcsoltatni nem lehet. Ott van a közösköltség, ami havonta 6500. És persze a vízdíj, amit szintén nem fizet és kikapcsoltatni sem lehet.

Elmentem már ügyvédhez is, beperelhetem polgári peres úton, de az eltarthat évekig...

A leggusztustalanabb dolog az ebben az egészben, hogy azt a lakást a dédim vette meg a mamámnak. Ergo semmi köze hozzá. A másik, hogy van ám neki háza vidéken. Csak azt fűteni kéne meg egyebek, itt kitelel, nyárra meg elhúz a házába. Én meg csak lesek...

18. Krisztine2 (válaszként erre: 16. - 118ace9012)
2010. szept. 22. 09:29
Ha kínálnál neki egy kis pénzt,nem mondana le a haszonélvezeti jogról?
17. mkjudit (válaszként erre: 16. - 118ace9012)
2010. szept. 22. 09:25
Nem tudod a közműveket kikapcsoltatni,vagy nem lehet?
2010. szept. 22. 08:36

Szép világot élünk. Elvileg Te vagy a tulajdonos, szerintem nem fizetés esetén kirakhatod őket. Persze meghatározott formában, először fizetési felszólítás, aztán jöhet a felmondási idő.

Ha nincs szerződés, akkor a bérlő hogy bizonyítja, hogy jogosan tartózkodik ott és esetleg nem önkényes lakásfoglaló?

Egyébként én is jól megjártam, mamám után örököltem egy lakást, egy iszákos, agresszív második férjjel, ő a haszonélvező. Nem fizet semmit, én meg nem tehetek semmit... Még a közműket sem iratta át és a képembe röhög. a számlák meg csak jönnek... Én meg már idegbajt kapok a tudattól, hogy mennyi lehet a tartozás...

15. Mamika50 (válaszként erre: 4. - Mkjudit)
2010. szept. 21. 17:44
Ha van szerződésed velük ,akkor bármikor kiteheted őket . Ha nincs akkor jóóó hosszú pert indíthatsz .
2010. szept. 21. 14:19

Én úgy tudom ha nem fizet,akkor megszegte a szerződést,tehát "kidobhatod" őket.

Az még kérdés hogy mennyi tartozást hagynak maguk után..víz,gáz,villany,telefon,közös ktg, stb..



Azt nem tudom,hogy a gyerekekre való tekintettel nekik milyen jogaik vannak..

13. Auróra2010 (válaszként erre: 3. - Punka)
2010. szept. 21. 01:21
Punka hozzászólását csak azzal egésziteném ki, hogy remélhetőleg nincs olyan kitétel a bérleti szerződésetekben, hogy az albérlők vétlensége ( fizettek, rendsek, nem rongálták a lakást stb ... ) esetén a bérleti jogviszony megszűnésekor kötelesek vagyok részükre csere bérleményt biztositani. ( ha van sem gáz, nem tudom hogy hol laktok, de feltételezem, hogy a település tele van kiadó albérlettel, bér a 4 gyerek egy kicsit húzós .. ) Ha határozatlan időre kötöttétek, általában 30 nap a felmondés, a Polgári Törvénykönyv szerint.
12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - Punka)
2010. szept. 20. 17:34

Atyavilág, ezt hol találtad??? Jogilag nagyon sok sebből vérzik a dolog.

A kaució nem fordítható lakbér hátralék rendezésére. Másrészt nem is tanácsos, mert a kiköltözés után még bőven jöhetnek számlák. A helyes megoldás, a kiköltözés napján együtt felírni a mérőórák állását, s amikor a költségek rendezettek, elszámolni.


A nem fizető bérlő szerződést szeg. Írásban kell felszólítani arra, hogy hagyjon fel a szerződésszegéssel, vagyis rendezze a díjat. A nyolcadik napon 30 napos felmondási határidővel felmondhatod a szerződést.


Ha nincs szerződés, vajh' minek alapján fizette a forrásadót a bérbeadás után?


A közjegyzői okirat remek ötlet, tényleg azonnal végrehajtható az abban foglaltak, viszont igen drága, úgyhogy nem hinném, hogy van ilyen okirat.

2010. szept. 20. 17:27

Hát ez kényes téma,ha régóta nem fizetnek ki kell tenned őket,ez van. :(

Csodálom, hogy nekik van hozzá arcuk.



Kár volt nekik alapból kiadni,hagy ne mondjam mi a véleményem az ilyen hülye szülőkről,már bocs...

10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Mkjudit)
2010. szept. 20. 17:17

és mondtátok már nekik, hogy csomagolniuk kellene??

mivel magyarázzák a nem-fizetést?

9. punka (válaszként erre: 8. - Mkjudit)
2010. szept. 20. 17:15
Szívesen, ne hagyd magad!
8. mkjudit (válaszként erre: 7. - Punka)
2010. szept. 20. 17:14
Köszi szépen,remélem valahogyan kilábalunk ebből a dologból.
7. punka (válaszként erre: 6. - Mkjudit)
2010. szept. 20. 17:10

Persze, hogy vannak jogaitok. Hiszen tietek a lakàs... A nemfizetés érvényteleníti a szerzôdést, ha jól tudom.


Ezt talàltam:


"A bérlő kirakása


Problémás esetben - a bérlő nem fizet, károk keletkeznek a lakásban, rendszeres esti vendég a rendőrség, nagy számlahátralék halmozódott fel, vagy sejthetően problémás tevékenység folyik a lakásban (pl. diszkrét kéjkuckó üzemel) nincs mese, a bérlőtől meg kell szabadulni, mégpedig gyorsan, mielőtt nagyobb kárt okozna. A nemfizetési problémákról valószínűleg saját bankszámlánkon hamar értesülünk, a többiről a szomszédok tudnak első kézből információval szolgálni.


A nemfizetésnél is léteznek fokozatok, ahol a jó emberismeret sokat segít - pár napos késés, esetleg 1-2 havi díj későbbre tolása - ha addig egyébként rendben fizetett a bérlőnk elfogadható lehet, különösen, ha elfogadható magyarázatot kapunk hozzá. Arra figyeljünk, hogy a hátralék ne nagyon haladja meg a kaució mértékét, mely esetében azt is választhatjuk, hogy a biztosíték lelakható. (Ezt csak akkor engedjük, ha biztosak vagyunk benne, hogy nem keletkeztek károk a lakásban, nincsenek felhalmozott tartozások). Ha azonban már egy havi díj különösebb jelzés nélkül nem érkezik meg, érdeklődjünk az okok után, és ha kell, azonnal lépjünk. (Az internet korában már az sem igazán jó kifogás, hogy valaki külföldön nyaralt, netbank bárhonnan elérhető).


Ha ilyen vagy olyan okból, de mégis ki kell rakni a bérlőt, legyünk nagyon körültekintőek. Ha nincs szerződés, akkor szóbeli felszólítás után jöhet a zárcserés módszer és az értéktárgyak jegyzőkönyv felvétele utáni kipakolása és elszállítása - de ugye ilyen hibát nem követünk el? (Hátránya, hogy az ilyenkorra már rendszerint eldurvult viszonyok keretében minket is megvádolhatnak értéktárgyak eltűnésével). Ha van szerződés, akkor sem túl egyszerű a helyzet, a bérlő ugyanis adott esetben vitathatja a felmondást, ami évekig elhúzódó perré is alakulhat. Egyszerűbb közjegyzői okiratba foglaltatni, hogy felmondás esetén a bérlőnek el kell hagynia a lakást - ez ugyanis végrehajtható."

2010. szept. 20. 17:03
Sajnos a tartozásuk már a kaución is túl jár,és a 4 gyerek miatt félek,hogy ha nem akarnak elmenni,akkor nem tehetem ki őket...Remélem nem jól tudom és nekünk is vannak jogaink.
5. punka (válaszként erre: 4. - Mkjudit)
2010. szept. 20. 16:58
Akkor azt hiszem, azonnal kiteheted ôket. Illetve van rà egy rövidebb hatàridô. Ha meg fizettek kauciót, azt esetleg lelakhatjàk, akkor nincs veszteséged.
2010. szept. 20. 16:56
Nem akarnak fizetni.
2010. szept. 20. 16:55
Ha hatàrozatlan idejû a szerzôdés, felmondod, és felmondàsi idô utàn el kell tûnniük. Ha hatàrozott, azt is fel tudod mondani (nem kell különösebb indok), de az le is tud jàrni.
2010. szept. 20. 16:55

Miért akarod kirakni? Nem fizetnek?

Vagy mi a baj?

Nincs szerződésed?

Abban elvileg rögzítettetek valamilyen feltételt, nem?

2010. szept. 20. 16:51
Lakásunkba albérlők laknak 4 gyerekkel. Hogyan lehet őket kitenni onnan? Milyen jogai vannak egy tulajdonosnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook