Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakástakaréknál a megelőlegező hitelhez/áthidaló kölcsönhöz kötelező az ingatlan fedezet? fórum

Lakástakaréknál a megelőlegező hitelhez/áthidaló kölcsönhöz kötelező az ingatlan fedezet? (tudásbázis kérdés)


2018. szept. 11. 06:28

Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de az áthidaló kölcsönnek pont az a lényege, hogy addig, amíg tart a lakástakarék, nem kell fizetni a hitel tőke részét, csak a kamatokat (a lakástakarék mellett, úgymond türelmi idő van a hitelen), és a lakástakarék lejárta után vagy elő-/végtörlesztésre kerül sor a lakástakarékból, vagy átalakul annuitásos hitellé.

Elvileg bevonhatják az ingatlant, amire fel szeretnéd venni.

6. Amaunet (válaszként erre: 3. - Levarosbukta)
2018. szept. 8. 18:58

Biztosan igazad van, és nem ismerem, hogyan működnek az ltp-k.


Személyi kölcsönt vehet fel 5 milliót is, ha annak a törlesztője befér a havi költségvetésébe.

5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Kaygo)
2018. szept. 8. 18:56

Azt hiszem az önkormányzatoknál regisztrálják az értékesített ingatlanokat és onnan ki lehet kérni azt az adatot, hogy menni ott az értékesített ingatlanok átlagos négyzetméterára.

Az értékbecslők ilyen adatokkal is dolgoznak.

Legalábbis a banki értékbecslők adatlapján van ilyen összehasonlítás.

2018. szept. 8. 16:16

[link]


2 millió Ft hitel felett van ingatlan bevonása.

2 millió alatt nincs.


Felújításra szoruló házra vettem volna fel kisvárosba.

2db 20ezerFt 4 éves Fundamentát, 6,4 millió összesen. Ebből a hitel az több mint 2 millió.

A ház mivel felújításra szorul és város széle felé van már, amikor örökléssel a nevemre került 3,5 millióra becsülték fel, pedig 170m2 és 1000m2 kerttel, meg téglaház. Bár azaz értékbecslés úgy történt, h ki se jöttek, csak elvileg google maps alapján, amúgy meg gondolom, csak úgy valami becslés alapján beírtak valamit.

Fundamentás értékbecslés biztos más lenne...

3. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2018. szept. 8. 15:25

Ltp-s hitelnél nincs értékbecslés. Amire szerződést kötöttél azt adják. Van rá lehetőség hogy az előrehozott hitelt felvegye. Csak kérdés hogy tudja-e fizetni az ltp-t, meg a hitelt egyszerre.


Személyi kölcsönt meg nem biztos hogy a fizetésére kapna annyit amennyire a felújításhoz szüksége van.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Kaygo)
2018. szept. 8. 08:47

Szia!


Mivel az egész konstrukció ingatlanról szól, így feltételezem, hogy meg kell majd terhelni egy ingatlant, ilyen fedezetet vár majd a bank.

Annak az értéke, amit fel szeretnél ajánlani nem túl magas. Erre csak az értékének kb. a 80%-át tudod majd felvenni. 1,5-2 milliót.


Én ekkora összegért nem bontanám meg a lakástakarékot, hanem vennék fel személyi kölcsönt fix, vagy legalább 5 évre fix kamattal. Nem is venném fel hosszabb távra, mint 5 év.

A lakástakarékot meghosszabbítanám még 4 évvel.

Ez azt jelentené, hogy 5 év múlva kifut a személyi kölcsön, lejár a lakástakarék megtakarítási ideje is, és akkor (az időközben megnövelt értékű ingatlanra) vennék fel lakáshitelt a további felújításokra.


Bár, nem mondtad, hogy mekkora hitelre lenne szükséged a jelenlegi felújításra.

2018. szept. 7. 13:28

Tehát, ha megelőlegező hitelt szeretnék felvenni lakástakarékon keresztül.

Azaz 4 évre kötöttem a szerződést, de 3 év után felvenném a teljes szerződéses összeget (megtakarítás+állami támogatás+hitel).

Kerestileg meg is felelek a feltételeknek, mármint határozatlan munkaszerződés és elég nettó jövedelem.


Lakásfelújításra venném fel.


Akkor is nézik az ingatlant?

Kell akkor is ingatlan fedezet?


Mi van, ha az ingatlant aminek a felújítására felveszem a megelőlegező hitelt lakástakarékon keresztül, csak 2millióra vagy 2,5 millióra van értékelve?


!!! Tudom lakástakerékossal kell beszélnem. Majd fogok is, de idő mire oda eljutok. Ezért feltettem itt is a kérdést !!!


Köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook