Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakáshitellel kombinált életbiztosítás. Van valaki, aki szakértő ebben a témában? fórum

Lakáshitellel kombinált életbiztosítás. Van valaki, aki szakértő ebben a témában? (tudásbázis kérdés)


15. Meruru (válaszként erre: 14. - D6b71af9a8)
2009. febr. 21. 18:14

No, örülök, ha mentél velem valamire.

Sajnos a banki papírintézés mindig lassan megy, nálunk is így van. Ha az ügyintéző megadta a számát szerintem nyugodtan hívogasd, hátha gyorsabb lesz. Meg hát ugye azért nekik is akad dolguk most rendesen, és azért mégiscsak emberek vagyunk, lehet, hogy elfelejtette. Nem, nem vagyok ügyfélszolgálatos :D

14. d6b71af9a8 (válaszként erre: 12. - Meruru)
2009. febr. 20. 17:45

Köszi a segítséget!

Igen, a biztosító nem vette figyelembe, hogy csökkent a biztosított összeg. A banktól kellene igazolás, a jelenlegi tőke tartozásról....ez a papír 3000Ft. Pestről a központból kell lekérnie, a bankfióknak. Én már telefonáltam Pestre, 3-szor!!!!!!!!! voltam a bankfiókban, állandóan kiderült, hogy még mindig kell valami papír hozzá.... Az utolsó alkalommal, a banki ügyintéző elkérte a számomat, hogy ne kelljen már feleslegesen befutkároznom..... azt ígérte hív, amint a papír megérkezett. A ami napig várom a hívását!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:((((

13. Meruru (válaszként erre: 4. - D6b71af9a8)
2009. febr. 20. 14:32

Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni :(


Kis plusz infó, az ügyfélszolgálatosokkal (bank, biztosító) vigyázni kell, előszeretettel mondják rá mindenre, hogy hitelátalakítás. Ne hagyd magad lerázni.

12. Meruru (válaszként erre: 4. - D6b71af9a8)
2009. febr. 20. 14:24
Nos. Ami a biztosítási részét illeti a dolognak ahhoz nagyon én sem tudok hozzászólni, bár nekem úgy tűnne logikusnak, hogy a hiteled annuitásos (tehát a futamidő első felében több kamatot és kevesebb tőkét fizetsz, a végefelé több tőkét és kevesebb kamatot) és akkor elképzelhetőnek tartom, hogy többet kell a biztosítónak fizetni, viszont akkor a futamidő végén kevesebbet a banknak. A hitelkiváltást én sem ajánlanám, főleg ha már szocpolt felvettetek az ingatlanra, iszonyat macerával és plusz költséggel jár átalakítani, főleg mert állami engedélyek is kellenek hozzá. Az a baj, hogy ez elég bonyolult, én is inkább azt javasolnám, hogy keresd meg a bankot és a biztosítót is, mert ha csökkent a tőke lehet, hogy csak nem vette figyelembe valamelyik (inkább a biztosítóra gondolnék) és nem csökkentette a részletedet, vagy módosította a futamidőt. Mindenképp kérdezz rá, mert ez így kevés infó.
2009. febr. 19. 17:53
Mert azóta sok minden változhatott.
10. bea1203 (válaszként erre: 9. - D6b71af9a8)
2009. febr. 19. 17:52
Én azt tanácsolom,hogy azért hívd fel a bankot és kérdezz rá.Az a biztos!!!
9. d6b71af9a8 (válaszként erre: 7. - Bea1203)
2009. febr. 19. 17:19

Ejha!!!:( Akkor tényleg igaz ez...egy ismerősöm is így csinálta, nem akartam elhinni. Bár ő azt mondta, lejjebb ment a havi törlesztése....És nem számolt be szerződés módosítási díjról, amin csodálkoztam is egy kicsit!

Nekünk januárban 1000 Ft hiány miatt nem vonták le a biztosítást, ma kaptam csekket, hogy legkésőbb április 9-ig be kell fizetnem, ha nem akkor felmondják a hitelt.

2009. febr. 19. 17:16
Az tény hogy nagyon oda kell figyelni, és azt tudom hogy a bankok sem igazán szeretik hogy ha valakinek komplex biztosítása van :(
7. bea1203 (válaszként erre: 4. - D6b71af9a8)
2009. febr. 19. 17:14
Hali!Mi is 2006-ban indítottunk biztosítással egybekötött hitelszerződést.Tavaly már a biztosításra évi 50 ezerrel kellett volna többet fizetni.Mi is megszüntettük még hozzá úgy,hogy nem fizettük be a biztosítási összeget,pár hónap mulva pedig jött a banktól a levél,hogy átváltották anuitásos hitellé és a törlesztőrészletet kb 10 ezerrel megemelték.Ja és ráterheltek a számlánkra kb 60 e szerződés módosítási díjat.
6. d6b71af9a8 (válaszként erre: 5. - 7dea0ad493)
2009. febr. 19. 16:53
Azért köszönöm szépen, aranyos vagy. :))
5. 7dea0ad493 (válaszként erre: 4. - D6b71af9a8)
2009. febr. 19. 16:50
Hú ebben nem tudok érdemben segíteni mert ez inkább biztosítás mint bank.:(De talán ha valaki majd olvassa
2009. febr. 19. 16:38

2006-ban vettünk fel lakáshitelt. Az életbiztosításunk, úgy indult, hogy 12000Ft lesz. De mivel a hitelt nem lehetett 25 évre, csak 20 évre, ezért a biztosítás díját is átszámolták. Úgy volt, hogy 17000-18000Ft lesz havonta.Mire kijött a csekk, 20000FT lett. Mivel amikor átszámolták, már változtak a díjak, és nem vették figyelembe, hogy mi még a díjemelés előtt kötöttük. Azóta már 22000Ft-ot fizetünk. És állítólag évente minimum 1000FT-ot emelkedik!!!! A banknak csak a kamatot és a kezelési költséget fizetjük, a tőkét a biztosító fizeti a bank fele.

Az ügyintéző szerint, csak úgy lehet megszüntetni a biztosítást, hogy kérvényezni kell, hogy a bank egyezzen bele ebbe, majd újra kell az egész hitelt számolniuk, és ez olyan, mintha új szerződést írnánk. Amire viszont lehet, hogy már nem kapnánk meg az állami kamattámogatást, így jóval többet kellene fizetnünk, mint most a biztosítással együtt.(Ráadásul, a biztosított összeg, ami után fizetünk, 8.100.000Ft, a tényleges tőke tartozás viszont már csak 6.500.000Ft, mert közben megkaptuk a szocpolt, amit be is fizettünk egybe a tőkébe.) Segítsen valaki hozzáértő, hogy lehetne a biztosítást megszüntetni, hogy olcsóbbat tudjunk kötni?

Van ismerősöm, akinek szintén ilyen hitele van, csak svájci frankalapú, ő simán nem fizette 3 hónapig a biztosítást, automatikusan kapott egy új szerződést, az új havi törlesztővel....

Nem tudom, hogy ezt elhiggyem-e???

S.O.S.

Előre is köszi a segítséget!!!!

2009. febr. 19. 16:28
Mire gondolsz konkrétan?
2009. febr. 19. 16:28
Mi a kérdés? Hátha tudok segíteni, bankban dolgozok.
2009. febr. 19. 16:27
Lakáshitellel kombinált életbiztosítás:Van valaki aki szakértő ebben a témában? Segítség!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook