Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásban tartó cicagazdik segítsetek! fórum

Lakásban tartó cicagazdik segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
3. csgybzs (válaszként erre: 1. - Angéla78)
2014. júl. 29. 08:33

Szia!


A különböző betegség elleni oltásokat (leukózis, fiv, stb... mindenképpen adasd be), ezek évente ismétlődnek. Ha kizárólag lakásban tartod, akkor a veszettség elleni szerintem nem kell, de a betegségek elleni mindenképpen!


A bolha ellen fürdetés, langyos vízzel, törlőkendővel, bolhafésűvel.


Én dokihoz elmennék a helyedben vele, tapogassa meg, nézze át, adjon neki ő féregtelenítőt, adjon tanácsot és nézze át a csöppséget.


[link]


Az ágyra pisilésre nincs ötletem (az én cicám csak hányás helyéül választja előszeretettel :) ), de mindenképpen érdemes valamilyen macskariasztó szert odatenned, ha gyakrabban előfordul. Az is lehet, hogy elkapja a szükség és éppen ott van. :)

2014. júl. 29. 08:28
Szia! Szerintem mindenképp ivartalanitsd, és az oltasokra is vidd el, a doki fogja fereghajtani is! Ha csak cicakajat kap nem kell nagyon fogat mosni,de ha adsz neki emberi kaját is akkor ajanlatos.
2014. júl. 29. 08:24

Velem élt két lánycica, sajnos mindketten itt hagytak már, a számomra legdrágább 2 hete ment el 13 évesen :(

Most kaptam egy 6 hetes kisfiút, de fiú cicám, főleg ilyen pici, még nem volt. Légyszi írjatok le egy két szerintetek fontos dolgot amire figyelnem kell.

Bolhás, és szerintem még nem volt féregtelenítve sem. Azt olvastam ha bolhás, akkor férges is... de még pici a bolhaírtó szerekhez. Egyszer megfürdettük, jó sok bolhát elintéztünk ezzel, de biztos hogy van még benne. Mikor lehet féregteleníteni, és ti hányszor szoktátok? Ha netán elszaporodna a bolha, a lakásból mivel írtsam ki őket? Minden előírt oltást be kell adni? Írták, hogy mosni kéne a fogát. Nos az én cicáim ezek egyikén sem estek át,oltásokat sem kaptak, mégis 13 szép évet éltek velem minden baj nélkül. Az orvosok természetes, hogy mindenre azt mondják, hogy kell, mert nekik ez pénz. Ezért vagyok kíváncsi cicatartók véleményére is. És nem sajnálom a pénzt , mert mindkét cicám sokba került, mégis hiába való volt, nem tudták őket megmenteni.

Ja és még egy dolog: kiscicám már alomra jár, de előfordul hogy néha észreveszem hogy az ágyba pisilt. Mivel nem látom mikor teszi, nem tudom hogy tudnám erről leszoktatni. Ha van még amire figyelmeztetnétek, minden hozzászólást szívesen veszek. Nálunk a cica családtag. Köszi előre is a segítséget!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook