Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szent István Egyetemen Állatorvosi szak felvétel. fórum

Szent István Egyetemen Állatorvosi szak felvétel. (beszélgetős fórum)

1 2
2022. jún. 24. 12:09

Sikerült, mizu azóta?


Épp tegnap voltam ott, segítettem kiköltözni a koleszból egy jó ismerősnek.!


Szép helyen van, van park, erdő, olyan nyugodtnak tűnt!👍

2012. jún. 12. 16:14

Sziasztok!

Jövőre érettségizek bioszból(sajnos csak 2 éves tantárgy volt)Milyen könyvet, könyveket ajánlotok az emelt érettségihez?(lehetöleg olyat amibe minden benne van amit tudni kell) Előre is köszi!

31. Manó90 (válaszként erre: 12. - A6cd9cfa0c)
2010. nov. 9. 10:32

Sziasztok!

Én most járok erre az előkészítőre kémiából és bioszból. Szeretném vki olyannak a véleményét megkérdezni aki már volt ilyen előkészítőn, hogy szerinte hanyan jutnak be azok közül aki erre a tanfolyamra járnak? Megnöveli a bejutásra az esélyeket? Milyen tankönyvről beszéltetek? Nekünk most a Berend-Szerényi könyveket ajánlották, de most láttam hogy van belőle új kiadás is. Szerintetek melyiket érdemes megvenni? A régit vagy az újat?Köszi!

30. mimi8
2010. jún. 29. 20:05

Sziasztok! Az állatorvosira jártam,de az első félév után otthagytam, szóval van sok számomra felesleges, az elsősöknek viszont szükséges, méltányos áron eladó könyvem, jegyzetem! Akit érdekel, írjon priviben!

Üdv! :)

2010. ápr. 9. 21:18

Kedves Citrátkör!

Elkérhetem az e-mail címed? :)

Előre köszönöm! :)

2009. dec. 21. 00:43

Sziasztok! Én fiatal állatorvosként az Egyetemen dolgozom, így pár infót tudok írni a felvételivel kapcsolatban.

Tényleg elég nehéz bekerülni, a pluszpontoktól függően egy vagy két emelt szintű érettségi mindenképp kell. Érdemes eljönni a nyílt napra minden év december első szerdáján, de aki szeretné, én bármikor körbevezetem vagy bejöhet hozzám órára is. :-) A neheze persze a sikeres felvételi után kezdődik, az egyetemet végigcsinálni szerintem sokkal nehezebb, mint bejutni. Ez persze ne vegye el senkinek a kedvét, ha keményen tanulsz, meglesz az eredménye, maga az egyetem pedig végig izgalmas, érdekes, én nagyon élveztem az egyetemi éveket. A vizagaidőszakokat pedig túl kell élni, de szerencsére elmondhatom, hogy én szinte kizárólag szigorú, de nagyon korrekt vizsgáztatókkal találkoztam az 5 év alatt.

Ami a felvételi rendszer feltételezett visszásságait illeti, nem szabad elhinni azokat a butaságokat, hogy a helyek egy része le van zsírozva, vagy bárkinek bármilyen előnye lenne! Ez egyszerűen NEM IGAZ!!! Ezeket a vádakat az állatorvosi kar nevében is visszautasítom! Elég jól ismerem a rendszert, és személyesen egyetemünk felvételiért is felelős vezetését, így biztosan tudom, hogy nincsen semmiféle előnye senkinek!!! A felvételi rendszer zárt, egységes, a pontokat nem lehet manipulálni, egyszerűen a legjobbakat veszik fel államilag finanszírozott képzésre (kb. 80-90 fő). A költségtérítésesnek valamivel alacsonyabb a ponthatára, ha ezt a létszámkeretet (kb. 10 fő) nem sikerül betölteni (kevesen jelölik meg ezt a magas összeg miatt, és ebből is kevesen érik el a ponthatárt), előfordulhat, hogy felajánlanak valakinek ilyen helyet, de csak annak, aki ezt a ponthatárt elérte, de eredetileg nem jelölte meg a költségtérítéses képzési formát. Visszaélésekre itt sincs semmilyen lehetőség!

Szóval ne higgyetek a híreszteléseknek, nincs senkinek semmilyen előnye, mindenki egyenlő esélyekkel indul.

Kedves bjigicih! Fel a fejjel, menni fog ez, csak sokat kell tanulni! Nagyszerű egyetem ez, nagyszerű emberekkel, ahol kemény, de nagyo szép 5 évet tölthetsz el. Ha bármiben tudok segíteni, keress meg nyugodtan! Gábor

27. bjigicih (válaszként erre: 25. - Mézgapaula)
2009. szept. 5. 14:36
Szia Mézgapaula. Először is köszönöm szépen. Hát igen tudom hogy az csak egy dolog ha oda bekerülök...Én nem csak azért szeretnék/akarok állatorvos lenni, mert szeretem az állatok.Hanem nagyon sok műtétetés egyéb dolgot láttam ezzel kapcsolatban személyesen és tv-n keresztül is és Nagyon érdekel. Ezzel kapcsolatban kitartónak érzem magam , mert bizonyítani szeretnék magamnak és a szüleimnek is. :) Hogy ha akarom akkor elérem a célom :) Vagyis reméljük a legjobbakat :P Még van 2 évem addig :)
26. bjigicih (válaszként erre: 24. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 5. 14:32
Köszönöm szépen :)
2009. szept. 4. 14:24

Szia, sok sikert kívánok a felvételidhez, de jó, ha tudod, hogy ezzel nem ér véget a tanulás, az egyetemen még sokkal-sokkal többet kell magolni, nem állatsimogatásból áll a képzés, sőt az első 2-3 évben nem is igen fogsz állatot látni:-) Ha nem érzed magad elég kitartónak, nem biztos, hogy érdemes belevágni.

Amúgy meg nem feltétlenül a nagy állatimádókból lesznek a legjobb állatorvosok, sőt!

24. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 23. - Bjigicih)
2009. szept. 4. 14:14
hát akkor már "csak" a tanulás van hátr. hajrá :)
2009. szept. 4. 13:52

Igen elolvastam Köszönöm!

Hát igen tudom ez megy nem 1 nem 2 helyen.SAJNOS.

Hát sosem voltam valami jó tanuló vagyis a 4.0 felett mindig voltam, de lennék sokkal jobb csak lusta vagyok :D De már nem lehet lustiznom itt a jövöm a tét. Kémiából még nem kaptuk meg a könyvünket de abbol a ami 11-12-ben forgalomban van az az 1 van ami nagyon jó, vagyis a atnárom azt mondta. Bioszból pedig Nemzeti tankönyv kiadótól a Both Mária féle Tk.

22. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 20. - Bjigicih)
2009. szept. 4. 13:47
írtam Neked privit elolvastad?
21. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 19. - Bjigicih)
2009. szept. 4. 13:46

van egy nagyon jó könyv én abból tanultam bioszt... nagyon jó! minden benne van még több is, azóta is szívesen forgatom és közérthető. ha érdekel akkor leírom a címét... Te miből tanulsz??? Jahh, és nekem még a kémia szóbelin sok számítás volt... az ötösöm lesz kémiából feladatait oda vissza vagy 20 X megcsináltam :)

meg jók azok a tesztes könyvek is...

jah, meg ugye a szóbelin kísérletezni kellettt... hát az nagyon vicces volt :);) - így utólag, akkor rettegtem tőle.

2009. szept. 4. 13:44
HZsofi! Hát a kedvem nem veszik el , mert szüleim is próbálnak le beszélni rólla, hogy ugyse menne meg ilyenek de ha meg sem próbálom úgy biztos nem:) Ha nem vesznek fel még van több ezer hely ahova jeletkezdni tudok csak más elképzelésem egyenlőre nincsen...:S
2009. szept. 4. 13:43
Hát a közép szóbelim meg van az írásbeli meg folyamatban van! Rendben törekszek a maximálisra:) Hát igen nekem is van 2 állatorvosi ismerősöm ahová a kutyáinkat visszük. És nálluk az egész család az!De van még egy infó érettségim is :) De tudom az itt nem számít:S:)
18. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 16. - Bjigicih)
2009. szept. 4. 13:36

nincsen nyelvvizsgád? mert arra kapsz még plusz pontot is. én megjelöltem két helyen biológust, a kertészetit meg az eü főisolát mert oda max pontot vittem, tuti volt hogy felvesznek :)

meg ugye a mostani szakomat...

az a szomorú, hogy többsör előfordult olyan, hogy jöttünk ki az előkészítőről, és szaladgáltak kinn kutyák. és hát sár volt, a kuytáknak meg koszos a lábuk ugyebár :) na és szaladtak oda hozzánk és némelyik kis hölgyike úgy ráordított a kutyára, hogy nagyon meglepődtem... engem nem érdekelt :)

annyira azért nem koszoltak. a hölgyet felvették, apukája állatorvos. érdekes, bár ez csak véletlen nyilván. hiánycikk a jó állatorvos manapság, sajnos :(

17. a74de3d08a (válaszként erre: 16. - Bjigicih)
2009. szept. 4. 13:32

próbáld megszerezni a maximális pontot és ne hagyd, hogy elvegyék a kedved, vagy reményed!

hajrá! :-)

2009. szept. 4. 13:30

Hát akkor ez így nekem necces lesz ha középen megyek kémiából :S De Persze jelölök más szakokat is. Anyacs és ts mit jelöltél be másik iskolának vagy szaknak? HZsofi neked is köszönöm a hasznos linket :) Mondjuk igen erröl én is hallodtam már hogy nagyon nagyon nehéz be kerülni, nehezebb mint egy általános orvosira, pedig szerintem az felelőség teljesebb munka lenne...

:)

15. a74de3d08a (válaszként erre: 14. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 4. 13:28

na, örülök neki.

buta kérdéseid vannak, de ez csak az én véleményem, nem nagyon veszi be a gyomrod, hogy mások másként gondolkodnak....

hogy miért 1 millió a költségtérítéses....

van ennél drágább is....

de tényleg hagyjuk, azt hiszem nincs ennek értelme.

14. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 13. - A74de3d08a)
2009. szept. 4. 13:25
képzeld el Én is most fogok diplomázni és ide meg még két másik helyre elsőre felvettek. lehet hogy idősebb vagy, de hogy Te nem ebben a világban élsz az is biztos, vagy csukott szemmel jársz. Én a helyedben (ha már olyan idős vagy és bölcs) nem szólnék bele valamibe amihez közöm nincsen. a korodat pedig nem tudok felvállalni?? nem baj, igazából nem is érdekel, csak gondoltam hátha van ok a gyermeteg naivságodra... ha Te ezt tényleg komolyan gondolod hogy nem lehet beleügyeskedni ebbe abba akkor el kell szomorítsalak, nagyot tévedsz és sajnállak mert ha kikerülsz az egyetemről sok meglepetésben lesz részed. akkoriben 2004-ben (!) a költségtérítéses képzés az ÁOTK-n 1 millió (!) forint volt. szerinted miért?? szerinted ki tudja ezt kifizetni? és jobb ha Tőlem tudod, hogy Nekem valaki (egyetemről) felajánlotta, hogy elintézi hogy bejussak de csak költségtérítésesre... erről ennyit. részemről a téma lezárva. szia
13. a74de3d08a (válaszként erre: 12. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 4. 13:19

oda egyszer sem jelentkeztem, ebből kifolyólag nem csináltam végig az előkészítőt és nem ismerek senkit onnan. továbbá kizárt dolog, hogy bárkit is így vegyenek fel. ha ilyen gyanúd van, számon lehet kérni az egyetemen. a felvételi eljárás komoly procedúra, nem úgy működik, hogy adok fél disznót, ha felveszed a gyerekem!

engem felvettek elsőre oda, ahova jelentkeztem, és most fogok diplomázni és kicsit idősebb vagyok nálad. remélem, kielégítettem a kíváncsíságodat...

12. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 11. - A74de3d08a)
2009. szept. 4. 13:13
megkérdezhetem hogy Te eddig hányszor felvételiztél oda? vagy bárhova? hányszor csináltad végig az előkészítőt? hány embert ismersz onnan? és melyik egyetemre jársz vagy jártál? és hogy hány éves vagy?? ha már beszélgetünk... kíváncsi vagyok rá.
11. a74de3d08a (válaszként erre: 10. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 4. 13:11
hááát, erről nem is nagyon lehet.....
10. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 8. - A74de3d08a)
2009. szept. 4. 13:08
nem vitatkozok erről...
9. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 7. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 4. 13:07

de az mondjuk mindenhol ez megy... már megszoktam... csak akkor még gyerek(ebb) voltam.

ettől függetlenül nem akarok senkit lebeszélni, csak azt tanácsolom, hogy jelölj meg többet, ne tegyél fel mindent egy lapra.. sajnos én 4 évig ezt játszottam.. kár volt :(

8. a74de3d08a (válaszként erre: 7. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 4. 13:06

jaaaaj, ne viccelj már, nem állatszeretet alapján, hanem pontszámok alapján veszik fel a hallgatókat!

nyilván több pontjuk volt, mint neked, azért vették föl őket. nem igaz?

7. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 4. - A74de3d08a)
2009. szept. 4. 13:05
úgy gondolom, hogy a pénzes kis csemeték és azok akinek anyuci meg apuci meg 1500 évre visszamenőleg a családban mindenki "nagy" ember volt, neadj Isten állatorvos, na ezek a kölykök hamarabb bekerülnek. nem gondolom, hanem tudom. mert tapasztaltam. az senkit nem érdekel hogy teszem azt az illető nincs is annyira oda az állatokért..... tudnék mesélni :(
6. a74de3d08a (válaszként erre: 3. - Bjigicih)
2009. szept. 4. 13:04

nézd meg a felvi.hu-n a felvételi követelményeket, de ez még nem 100%, csak irányadó.

a következő felvételi időszakra vonatkozó hivatalos információk az ősz végén megjelenő felsőoktatási tájékoztatóban lesznek!

5. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 3. - Bjigicih)
2009. szept. 4. 13:03

nagyon drukkolok, tényleg :)

Én mindkettőből emelt szinten mentem... mindenből a maximumot próbáld meg... :)

4. a74de3d08a (válaszként erre: 2. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 4. 13:02

már bocs, de mi az, hogy le van előre zsírozva?

ezt hogy gondolod?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook