Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyusom gyenge, Kutyához értők, állatorvosok segítsetek! fórum

Kutyusom gyenge, Kutyához értők, állatorvosok segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
26. Bcicus (válaszként erre: 22. - Gerlemama)
2013. máj. 18. 22:49
Ez nem igaz. A kullancs először megszívja magát és cska később kopi vissza a vért és akkor fertőzhet.
2013. máj. 18. 22:12
Hát barátom ismer még egy állatorvost, de ő vagy itthon van vagy nincs...majd holnap megpróbáljuk felhívni őt, ő állítólag jó
24. andi6020 (válaszként erre: 21. - 45b4ec3330)
2013. máj. 18. 22:04
Most már mindegy, inkább valami jobb orvoshoz kellene eljuttatni szegényt.
2013. máj. 18. 22:03
Hát a vemhesség sem kizárt ha már így írtad :-O erre nem gondoltam. Adtam neki tejet, de nem ivott belőle. Ma délután mikor hazajöttem megint csak feküdt, alig mozdult, inni nem akart, erre bejöttem a házba és vittem ki neki kaját, mire kiértem kiszökött a kertbe és ott szaladgáltam érte....szóval nem értem hogyan változhat percről percre így az az állapota
2013. máj. 18. 22:03
Ha a kullancs miatt beteg akkor az abban a pillanatban megfertőzi mikor belemegy. Onnantól kezdve már nem igen számít meddig volt benne.
2013. máj. 18. 21:59
Most meg annyira bűntudatom van....nagyon féltem :(
2013. máj. 18. 21:58
Jó lenne egy hozzáértő állatorvos. Ha babéziás lett a kullancs miatt azt a házi gyógymód nem gyógyítja meg. Bizakodjunk h a gyógyszer helyre hozza mert csak vmi fertőzése van. Esetleg lehet h vemhes lett ettől van néha jobban, néha rosszabbul. Ha a tejtől jobban lett adj neki. Majd írj hogy alakul. Remélem rendbejön!!
2013. máj. 18. 21:58
Hát igen, benne hagytam...már tudom, hogy nagy hülyeség volt, de nem gondoltam hogy baj lehet belőle...
18. andi6020 (válaszként erre: 17. - 45b4ec3330)
2013. máj. 18. 21:56

Szegény kutyus. :(

Amúgy a kullancsot hogyhogy nem merted kiszedni? Hagytad benne?? Nem is értem.

2013. máj. 18. 21:50
Hát sokkal kevesebbet eszik, mit szokott de eszik. Inni is ivott. Az orrát is figyeltem de az is változó volt, hol száraznak éreztem, hol nedvesnek....lehet én csinálok rosszul valamit? Sajnos nincs...szerintem nem nagyon érdekelte a dokit mi van szegénykémmel, meg se nézte a kutyust csak én említettem neki, hogy olvastam hogy nem jó ha fehér az ínye, na így nézte meg ezt.
2013. máj. 18. 21:43
Hát az nem jó ha fehér:( lázat hagyományos lázmérővel végbélben tudsz mérni. Jó lenne ha ezt ezt megtennéd. Enni eszik? Iszik sokat? Nedves az orra vagy száraz? Nincs állatkórház vagy egy jó rendelő a környéken?
2013. máj. 18. 21:37
Tudtam, hogy nem a legjobb ez az orvos, de máshová nem tudom vinni :( Nem hiszem hogy van láza de azt hogy tudom megnézni? A szemét és az ínyét figyeltem, a szemével látszólag nincs baj, de az ínye néha mikor rosszabbul van fehér. Holnap megpróbálom megnézni a vizeletét ha egyáltalán lesz még rá lehetőségem...nagyon el vagyok keseredve... :(
2013. máj. 18. 21:27
Az antibiotikum. Ha kullancs okozta babéziája van az semmit sem ér. De mérgezésre sem. Láza van a kutyusnak? Meg tudod nézni milyen színűt pisil? Barna vagy véres vizelet már nagy baj.
2013. máj. 18. 21:21

Nem fűzött hozzá semmit a doki, de kaptam 2 tablettát is amit a következő 4 napban kell majd odaadnom neki, annak ez a neve:

XICLAV (500 mg)

Filmom oblozene tablete

2013. máj. 18. 21:18
Mégis milyen injekciót kapott??
2013. máj. 18. 21:16
Van valakinek még tapasztalata kullancs által okozott betegséggel kapcsolatban?
2013. máj. 18. 19:05

Na volt olyan 2 körül, kapott 2 szurit meg kapott tablettát, de túl sokat nem mondott a doki. Én említettem neki a kullancsot és így adta rá ezeket. Nem értem amúgy, mert egyszer olyan mintha már haldokolna aztán meg futkározik...tényleg nem értem...

Mit adhatok ilyenkor még neki ami segíthet?

2013. máj. 18. 12:52
Még nem volt...
8. Kritikuss (válaszként erre: 7. - 45b4ec3330)
2013. máj. 18. 12:30
Na mi újság? Volt a doki? Mit mondott??
2013. máj. 18. 09:53

Azt mondta az orvos, hogy a délelőtt folyamán eljön. Nálatok is úgy volt, hogy egyszer jobban aztán meg megint rosszul volt? Néha olyan mintha semmi baja nem lenne, aztán meg mintha haldokolna...

+ néha büfög, adtam neki tegnap tejet azután jobban volt....barátom szerint az is lehet hogy vmilyen mérgezés. Pár napja apukám lepermetezte a gyomokat a kerítés tövében, abból evett is, csak nem tudom hogy a permetezés után vagy előtt...

2013. máj. 17. 21:40
Már csak holnap tudom kihívni :(, a kóla miért jó?
5. Zsüliett77 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. máj. 17. 20:18
Szia! Azonnal hívj hozzá orvost, addig is itasd kólával, kortyonként, ha nem issza, akkor tedd kiskanállal a szájába, keverd ki belőle előtte a szénsavat! Az én kutyám így menekült meg, persze orvosi ellátás mellett, kullancsfertőzés volt.
4. 617d72f9d1 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. máj. 17. 20:00

Nagyon gyorsan vidd orvoshoz!!!

Az én pulim kullanccsípéstől halt meg, és éppen ilyen tüneteket mutattott mint a te kutyusod.

2013. máj. 17. 18:36

Vidd el az állatorvoshoz.

A párzástól nem hinném,h baja lehet,inkább a kullancs a ludas.

2. Bcicus (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. máj. 17. 17:15
Azonnal irány az orvos, a kutyában nem szabad benne hagyni a kullancsot, nagyon súlyos fertőzéseket okozhat. Illetve a gyors ivartalanítást is meg kell vele beszélni.
2013. máj. 17. 16:23

Van egy spániel keverék 7 éves kutyusom, kb. egy hete tüzelt és párzott is az egyik kutyával, ezután alig tudott menni, látszólag fájt a feneke(vérzett is), így lehet hogy viccesnek hangzik de én nagyon sajnáltam szegénykémet....

Rá pár napra észrevettem, hogy van egy kullancs a szeme felett nem mertem kiszedni, de 3 nap alatt kijött neki. Na azóta nagyon gyenge, eszik és iszik de zavar, hogy ilyen bágyadt, soha nem volt még ilyen... Nem tudom eldönteni, hogy most a párzás miatt vagy a kullancs miatt ilyen, mivel a kullancs előtt is gyenge volt csak nem ennyire.... Mit csináljak?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook