Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyanevelésben tudnátok segíteni? fórum

Kutyanevelésben tudnátok segíteni? (tudásbázis kérdés)


26. erithrea (válaszként erre: 24. - Whitehill)
2009. ápr. 9. 20:29

Nálunk is az egyik kan németjuhász vérvonalból származik,a többi pedig kistestű havannese..

Féltékeny a lánykutyád,s nem fogja tűrni maga körül a kicsit.Lehet,h tényleg érdemes lenne elvinni őket "párterápiára" egy kutykiképző suliba..:))

2009. ápr. 4. 12:54
lehet, hogy egy profi kutyakiképző tudna segíteni, egy próbát megérne :)
24. whitehill (válaszként erre: 20. - Erithrea)
2009. ápr. 4. 10:51
martiannak van igaza. egyszer kikapja szegénynek a szemét., amúgy már ivartalanítva van, de a juhászkutya lány, szóval nem a kandominancia szól belőle ez tuti
23. whitehill (válaszként erre: 19. - Martian)
2009. ápr. 4. 10:50
Hááá...most nyugodtabb egy kicsit, mert megint lenyomtam és próbálok vele úgy viselkedni, hogy előbb őt simizem. de még nem az igazi. félő ez nála egy buta berögződés :(
2009. ápr. 2. 00:10
Lehet egy ivartalanítás segítene a helyzeten !
21. Martian (válaszként erre: 20. - Erithrea)
2009. ápr. 1. 22:37
csak félő, hogy a tacsi nem bírja ki a németjuhász támadását
20. erithrea (válaszként erre: 11. - Whitehill)
2009. ápr. 1. 22:14
Ezzel csak még jobban megerősíted az ellentéteket..Nálunk 5 kutya van,ebből 3 kan.Nem szólunk bele a falka életébe,hadd rendezzék a dolgaikat a rangsor alapján.Egy esetben van kivétel,kajaosztásnál:))
2009. ápr. 1. 21:29
hogy vannak a kutyulik? :)
18. whitehill (válaszként erre: 17. - Martian)
2009. márc. 27. 20:10
Olvastam, hogy sokféle mutációja van. Elképzelhető, hogy a nagyszülőtől örökölte :)
17. Martian (válaszként erre: 16. - Whitehill)
2009. márc. 27. 19:01

szerelem madaraknak is hívják őket, nagyon kedvesek egymáshoz, ha épp nem valami hatalmi harcról van szó


most ami új költés van abban van sárga is, pedig se az anyja, se az apja nem sárga valamelyik nagyszülő lehetett :DD

16. whitehill (válaszként erre: 15. - Martian)
2009. márc. 27. 17:43
Nézegettem képeket ezekről a papgájokról. Nagyon aranyosak :) Szép a színkombináció. Bár nekem az utolsó a rózsa lenne, ami eszembejut róluk :D A zöld inkább egy piruló almára, a sárga meg egy piruló barackra hasonlít számomra.Egészen megkívántam tőlük a barackot :P
2009. márc. 26. 22:33

de van pozitív példám is, a 10 éves kutyáim mellé befogadtam egy cirmos cicát, és remekül megvoltak még hozzá úgy, hogy a drága még szemtelenkedett is a kutyákkal :DD


sőt aztán örököltem egy 14 éves kandúrt aki addig egyedül élt, és ebbe a kolóniába hoztam haza, 10 hónapig külön szobában lakott, ő nem jött ki onnan


aztán megszokta a dolgot, azóta a két kutyám már nincs meg, most a cirmossal élnek együtt, és jól megvannak :DD

14. Martian (válaszként erre: 13. - Whitehill)
2009. márc. 26. 22:28
na ja, csak az a gond, hogy a tenyésztő is nagyon nehezen különbözteti meg őket, hogy melyik a hím, és melyik a tojó :)
13. whitehill (válaszként erre: 12. - Martian)
2009. márc. 26. 22:03
Válaszd szét őket. Külön a fiúk, külön a lányok. Csak egy rács kell a ketrec közepébe térválasztónak vagy összetolni két kalitkát. Így látják is egymást, de mégse szaporodnak :)
12. Martian (válaszként erre: 11. - Whitehill)
2009. márc. 26. 22:00

hát az állattartás elég necces, őket az ösztön vezérli, és ezen nagyon nem lehet segíteni


nekem most pl.vannak rózsásfejű papagájaim, és elkezdtek szaporodni

már előtte is verték a gyengébbet, és most meg is ölték :S

nem is tudom mit fogok velük kezdeni, mert szaporodnak mint a nyúl, és annyi helyem nincs, hogy ez ne történjen meg

11. whitehill (válaszként erre: 9. - Martian)
2009. márc. 26. 21:52
Hát ezt nem tudom, de a Kíra (a nagy) kicsit agresszív. A tyúkokat is állandóan egrecírozza. Lehet egy másik nagytestű kutya kellett volna, lehetőleg németj., hogy az erőviszonyok egyenlőek legyenek, de mint azt lentebb írtam, nem így jött össze. Nem tudhattuk, hogy ez lesz. Én mindíg rászólok, van amikor kegyetlenül dominálok és akkor lenyomom a földr a nyakánál fogva, akkor egy időre úgy csendesebben viselkedik, aztán elfelejti és megint kezdi.
10. whitehill (válaszként erre: 7. - Martian)
2009. márc. 26. 21:48
Hát az úgy volt, hogy az előző kutyánk egy ónémetjuhász volt és megbetegedett. Hogy öreg napjaira legyen mellett valaki, szereztünk egy tacsit, de nem jöttek ki, mert a nagy sose volt egy máskutyával bratyizós, csak a tacsi. Aztán elaltattuk a nagyot és kellett egy másik, aki őrzi a házat és vettük a németjuhászt. Kiskorukba még aranyoisan megvoltak, csak ahogy nőtt a nagy, egyre bolondabb lett.
9. Martian (válaszként erre: 8. - Jekaterina)
2009. márc. 26. 10:09

igen igazad van, én is sok állatot tartok tartottam, de itt úgy néz ki, hogy a németjuhász rangsor alattinak tartja a tacskót

vagy az van, hogy a tacskó akarja bitorolni a helyét a rangsorban, vagy az, hogy aki alatta és/vagy gyengébb azt akár meg is öli


egy etológus most jól jönne ide, meg egy kutyakiképző is, kíváncsi lennék a véleményükre

2009. márc. 26. 03:18
Nekem öt kutyám van (meg négy macskám a pintyekről és a hörcsögökről nem beszélve), de megpróbáltam úgy nevelni, hogy mindenki egyforma szeretet érjen. Nálunk is van amelyik mágnesként jön velem, van amelyik csak néha jön szeretetért. Ha véletlenül rámorognak egymásra (akár más ok miatt is) azonnal rájuk szólok ellentmondás nem tűrően. Ha jutalomfalatot kapnak, mindenkinek mondom a nevét és sorban haladva mindenki egyformán kap mindenből. Nekem is teljesen különböző fajtájúak,különböző tulajdonságokkal. Szerintem sok türelemmel,kitartással, foglalkozással meg lehet oldani.
2009. márc. 25. 18:30

a baj az, hogy a németjuhász féltékeny, és erről nem nagyon fogod tudni "leszoktatni"


hogy alakult ez így, hogy 2 ilyen különböző kutyád lett?

2009. márc. 25. 17:50

Tudod : irigy kutya :) Nem véletlenül mondják :))

Nekünk is két kutyi van, egy öreg labrador és egy fiatal beagle..Amikor hazaérek, a bigli első dolga miközben jövök be a kerten át, hogy ugat meg morog a nagynak és cibálja a szakállát.. :)

Irigyek, féltékenyek. Ha a kicsivel foglalkozunk épp, akkor a nagy ugat mérgesen :))

2009. márc. 25. 17:48

Közös játékot kellene kitalálni nekik, ahol mindkettejükkel ugyan annyit foglalkozol, de együtt is kell hogy játszanak közben.. talán a játék összehozná őket és nem lenne féltékenykedés.

Sokkal érzékenyebbek mint egy ember.

4. whitehill (válaszként erre: 3. - 89b99f816e)
2009. márc. 25. 17:43
Hát lehet, de nem tudom, hogy oldom meg. Mind a kettőt ugyan úgy szeretem, a németjuhász viszont "bolond", állandóan elszalad, ha simogatni akarom és nem túl bújós, mint az előző volt. A tacsi viszont, ha akarom, ha nem ott sündörög körülöttem. Óhatatlanul is vele vagyok többet, de ha odajön a nagy, azt is mindíg megcirógatom :) Csak a kettő tök más természetű. A kicsit meg nincs szívem elküldeni... De majd megoldom valahogy :) Köszi.
2009. márc. 25. 17:34
Féltékeny szerintem. Próbálj meg foglalkozni többet a németjuhásszal, mindig vele kezdd pl a simogatást, neki adj előbb enni.
2009. márc. 25. 17:32
A szuka németjuhászom a kan tacskót állandóan marja a fejénél, amikor meglát egy családtagot. Hogy tudnám róla leszoktatni?
2009. márc. 25. 17:32
Kutyanevelésben tudnátok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook